Dubai - UAE

TheShiccFunk

Zainteresovan član
Poruka
206
Zanima me nekoliko stvari u vezi UAE, tačnije Dubai. :)

Kao prvo, kolika je otprilike cena avionske karte?
Da li je tražen posao profesora-nastavnika engleskog jezika i u kojoj meri?
I kakav je život u globalu? (Za one koji žive tamo ili su živeli)
:)
 
Avionska karta odakle?

Nastavnici Engleskog jezika su trazeni ali uglavnom oni ciji je Engleski maternji jezik (znaci Engleski, Americki, Kanadski, Australijski pasos).

Bolje ti je da ides u Kinu ili moju omiljenu destinaciju - Thailand. U tim zemljama se zene traze zato sto su manji rizik da lumpuju i tamo se velika paznja daje na tome kako izgledas (sto ti moze samo ici u ruku ako si mlada).
 
Avionska karta iz Beograda. :D

Ali ja i ne volim nešto te države, a mnogo bih volela da posetim Dubai, obožavam taj grad! I planiram da studiram arapski na Filološkom Fakultetu u Beogradu. :)
 
Ja sam trenutno u Dubaiju, evo vec skoro 15 dana i ovo mi je drugi put da sam dosao. Bio sam i pre 2 meseca na mesec dana. Dosao sam sa ciljem da nadjem posao, ali to ne ide bas tako glatko. U sustini, Dubai je prelep, jer, pogotovo ako ste mladji i da dodjete u Dubai, ako ostanete ravnodusni, a kamoli da vam je grozno, po mom misljenju sa vama treba da nesto ozbiljno nije u redu!:) Naravno sve te stvari leze na ogromnim parama koje se ovde slivaju od nafte, koju Dubai nema. Jedini emirat koji nema naftu (od 7) je Dubai, ali on funkcionise po principu kompenzacije sa ostalim emiratima, bas zbog toga. Ove godine Dubai slavi 40 godina "tradicije", "kulture", tako da je ovde sve novo relativno. Na mestu gde ja zivim su do pre 15-ak godina samo, setale kamile i magarci, a sada je to jedan od najrazvijenijih delova grada. Tako je to kad imate puno para i obilje jeftine radne snage, koja dolazi iz Indije, Pakistana, Nepala, Filipina,... Ako neko ima bilo kakvu ideju o tome na koja bih vrata mogao da zakucam u vidu mog zaposlenja, bio bih mu/joj zahvalan na tome. Inace, imam diplomu Univerziteta Singidunum za Hotelijerski Menadzment i skoro 8 godina iskustva u ugostiteljstvu. Svaki komentar mi je dobrodosao, a mozete me kontaktirati i direktno na mail: vanjabusic@yahoo.com
 
Pozdrav svima! Da ne bih otvarao novu temu zbog samo jednog banalnog pitanja, onda cu pitati ovde. Da li je jednostavno uhvatiti neki taksi od aerodroma u Dubaiju, konkretno sa drugog terminala? Negde sam, cini mi se, davno procitao da je malo komplikovano i da treba puno vremena navatati taxi. Sta vi kazete? Kakva su vasa iskustva ukoliko ste isli taksijem od aerodroma? :)
 

Back
Top