CISTA U GRUDIMA

Andjelka777

Primećen član
Poruka
625
Imam jedan problem. Prošle godine mi je nadjena čista u desnoj dojci i receno mi je da se u takvim slučajevima ništa ne preduzima, samo se prati. E sad, problem je jer sam isla ponovo na ultrazvuk i čista se malo povecala. Bila je u precniku 20mm, a sada je 27mm. To je, znaci, povecanje od 7mm u precniku za pola godine. Da li to treba da me plasi i da li se čiste i inače povecavaju toliko?
Inace su mi i radiolog i onkolog dali isto misljenje - da se cista samo prati.
 
ne, samo klasican ultrazvuk i neki "dubinski" ultrazvuk na nekom novom aparatu, trodimenzionalnom. Zaista nisam strucna, ali koliko sam shvatila, to je nesto kao memografija, samo radjena ultrazvukom.
 
Ovako, radjen je 3D CPA CD sono CT Xres dojke. To je taj dubinski ultrazvuk. Pise da imam duktalnu cistu precnika 20 (sada 27mm). 3D sono CT registruje normalnu endoluminalnu povrsinu bez apozicije. U posterolateralnom delu supljine ciste manji hipoehogeni sadrzaj, posteriorna eho struktura pojacana, promena na CPA-u avaskularna. Imam i jos jednu, malu, za nju pise da je lobularna hiperplazija od 5mm, delimicno se registruje ostra kontura, izoehogena. Zakljucak mu je da Sono CT i XRes registruju pocetnu displazicnu promenu bez veceg klinickog znacaja.
Molim te razjasni mi ovo. Hvala ti unapred, pomalo sam zbog tog uvecanja ciste nervozna. Inace sam mlada, ako to ima neki znacaj, 27.
 

Back
Top