Kik box VS MMA - pomoc?

D.u.l.l.e

Početnik
Poruka
24
posle celonocnog pretrazivanja raznih foruma da bih izasao na kraj sa mojom nedoumicom, konacno objavljujem novu temu da mi ljudi pomognu da izadjem na kraj sa njom.
naime. naravno, hteo bih poceti sa balvljenjem nekim borilackim sportom, i zanima me kik box ili mma? e sad trenirao bih rekreativno, znaci cilj mi je da se zategnem, steknem snagu i brzinu i da razvijem tu motoriku s obzirom da zbog nekih problema sam bio dosta ne aktivan u poslednjih godinu dana. dakle mene dosta zanimaju ti sporedni treninzi snage, eksplozivnosti i sl. ( naravno zna se sta je glavni trening ).
i jel mma moze da se trenira rekreativno?
iskustvo imam crveni pojas u karateu ali to je bilo u osnovnoj tako da neka bude da sam skroz bez iskustva :)
ako neko ima da mi preporuci i klub gde bih mogao da treniram(sa banjice sam) kao i savete sta prvo kako i sve sto bi mi moglo pomoci veoma bih mu bio zahvalan :) mozda i neki drugi udaracki sport?
trenutno mi je u zivotu potreban neki novi pocetak tako da ljudi pomozite :)
pozz svima
 
posle celonocnog pretrazivanja raznih foruma da bih izasao na kraj sa mojom nedoumicom, konacno objavljujem novu temu da mi ljudi pomognu da izadjem na kraj sa njom.
naime. naravno, hteo bih poceti sa balvljenjem nekim borilackim sportom, i zanima me kik box ili mma? e sad trenirao bih rekreativno, znaci cilj mi je da se zategnem, steknem snagu i brzinu i da razvijem tu motoriku s obzirom da zbog nekih problema sam bio dosta ne aktivan u poslednjih godinu dana. dakle mene dosta zanimaju ti sporedni treninzi snage, eksplozivnosti i sl. ( naravno zna se sta je glavni trening ).
i jel mma moze da se trenira rekreativno?
iskustvo imam crveni pojas u karateu ali to je bilo u osnovnoj tako da neka bude da sam skroz bez iskustva :)
ako neko ima da mi preporuci i klub gde bih mogao da treniram(sa banjice sam) kao i savete sta prvo kako i sve sto bi mi moglo pomoci veoma bih mu bio zahvalan :) mozda i neki drugi udaracki sport?
trenutno mi je u zivotu potreban neki novi pocetak tako da ljudi pomozite :)
pozz svima

Tesko da ce ti neko ovde preporuciti tacno sta je najbolje ya tebe....preporucice ti sta je NAJBOLJE ZA NJEGA, JER CE DA IMA NEKI INTERES...MAKAR PODSVESNI....DANAS JE SVE INTERES....DZUDISTA CE RECI DZUDO, KIK BOKSER KIKBOX A BOKSER CE TI RECI - MA NE TREBAJU TI NOGE UOPSTE AKO TI JE DOBAR RAD RUKU - IDI NA BOKS....

Tako da ovom temom nista neces dobiti, nisi ni prvi ni poslednji , tako svi prodju. dobijes samo licnu projekciju odredjenog broja ljudi.... A da ne napominjemo sto ti niko i ne moze dati odgovor i da hoce jer metodu introspekcije mozes samo ti uraditi tj samo ti mozes nama reci sta ti odgovara, kako se sada osecas, kakve su ti misli, zelje, razmisljanja, a nikako obrnuto - nikako mi tebi ne mozemo reci sta je za tebe najbolje, sta cete najvise usreciti, sta ce te najvise motivisati i u cemu ces dugo ostati...

Na svu srecu ti se ovde DVOumis a ne troumis ili ne znas uopste sta bi, kao vecina....

Jedino ispravno resenje je da krenes 2 meseca na kik boks a 2 meseca na MMA u po nekoliko klubova i tek za godinu dana ces zati sta je najbolje za tebe, videces kazace ti se samo....

E sad to je mozda dug proces za napaljenog nekog lika koji je cekao 100 godina pa hoce sve i sad! Ali to ti je najbolje sto mozes uraditi....KAda krenes na prvi sport i ako ti se svidi nemoj da kazes - e to je to, pronasao sam se, nego probaj i drugi sport pa tek onda preseci - daj svima jednaku sansu, jer koliko god bio dobar prvi sport, drugi ce ti se jos vise mozda svideti....

Tako da to je to, sto mozes uraditi, uglavnom se sve svodi na tebe - tj ti sam da pomognes sebi a e mi tebi i mi da nesto odlucimo umesto tebe i damo ti sugestiju, jedino sto i mozemo je ovo sto ja radim - da te navedemo na razmisljanje i da ti eventualno kazemo kojom stazom da se kreces, inace to je i moj posao kao psihologa - ja ti kazem kojom stazom da se kreces od njih 1000 e sada ti moras sam prepreke preskakati na tom putu, ne mogu ja bez tebe....

Pozdrav, i zapamti sve je individualno i subjektivni dozivljaj objektivnosti tj realnosti - ono sto je najgore za mene za tebe moze biti najbolje, tako da ne obaziri se sta pricaju ljudi, nego pronadji sam sebe.
 
Tesko da ce ti neko ovde preporuciti tacno sta je najbolje ya tebe....preporucice ti sta je NAJBOLJE ZA NJEGA, JER CE DA IMA NEKI INTERES...MAKAR PODSVESNI....DANAS JE SVE INTERES....DZUDISTA CE RECI DZUDO, KIK BOKSER KIKBOX A BOKSER CE TI RECI - MA NE TREBAJU TI NOGE UOPSTE AKO TI JE DOBAR RAD RUKU - IDI NA BOKS....

Tako da ovom temom nista neces dobiti, nisi ni prvi ni poslednji , tako svi prodju. dobijes samo licnu projekciju odredjenog broja ljudi.... A da ne napominjemo sto ti niko i ne moze dati odgovor i da hoce jer metodu introspekcije mozes samo ti uraditi tj samo ti mozes nama reci sta ti odgovara, kako se sada osecas, kakve su ti misli, zelje, razmisljanja, a nikako obrnuto - nikako mi tebi ne mozemo reci sta je za tebe najbolje, sta cete najvise usreciti, sta ce te najvise motivisati i u cemu ces dugo ostati...

Na svu srecu ti se ovde DVOumis a ne troumis ili ne znas uopste sta bi, kao vecina....

Jedino ispravno resenje je da krenes 2 meseca na kik boks a 2 meseca na MMA u po nekoliko klubova i tek za godinu dana ces zati sta je najbolje za tebe, videces kazace ti se samo....

E sad to je mozda dug proces za napaljenog nekog lika koji je cekao 100 godina pa hoce sve i sad! Ali to ti je najbolje sto mozes uraditi....KAda krenes na prvi sport i ako ti se svidi nemoj da kazes - e to je to, pronasao sam se, nego probaj i drugi sport pa tek onda preseci - daj svima jednaku sansu, jer koliko god bio dobar prvi sport, drugi ce ti se jos vise mozda svideti....

Tako da to je to, sto mozes uraditi, uglavnom se sve svodi na tebe - tj ti sam da pomognes sebi a e mi tebi i mi da nesto odlucimo umesto tebe i damo ti sugestiju, jedino sto i mozemo je ovo sto ja radim - da te navedemo na razmisljanje i da ti eventualno kazemo kojom stazom da se kreces, inace to je i moj posao kao psihologa - ja ti kazem kojom stazom da se kreces od njih 1000 e sada ti moras sam prepreke preskakati na tom putu, ne mogu ja bez tebe....

Pozdrav, i zapamti sve je individualno i subjektivni dozivljaj objektivnosti tj realnosti - ono sto je najgore za mene za tebe moze biti najbolje, tako da ne obaziri se sta pricaju ljudi, nego pronadji sam sebe.

prvo da se zahvalim na ovako posvecenom odgovoru bru zli :) hvala...
drugo. ovako, slazem se sto si rekao da ce svako da mi preporuci ono sto on trenira i ono sto on misli da je najbolje... moje dvoumljenje je koje izabrati odnosno koje od ova dva mi je bolje za prvi korak i za one stvari koje ja ocekujem od treninga ... najvise tu ocekujem pomoc od iskusnijih ljudi..
i stvar za preporuku kluba me zanima ono gde ima klub koji ce mi izaci u susret, gde ima trener koji ce nesto da me nauci a ne da mi da dzak da udaram do bezsvesti i sl...
 
prvo da se zahvalim na ovako posvecenom odgovoru bru zli :) hvala...
drugo. ovako, slazem se sto si rekao da ce svako da mi preporuci ono sto on trenira i ono sto on misli da je najbolje... moje dvoumljenje je koje izabrati odnosno koje od ova dva mi je bolje za prvi korak i za one stvari koje ja ocekujem od treninga ... najvise tu ocekujem pomoc od iskusnijih ljudi..
i stvar za preporuku kluba me zanima ono gde ima klub koji ce mi izaci u susret, gde ima trener koji ce nesto da me nauci a ne da mi da dzak da udaram do bezsvesti i sl...


E to vec nema nikakve veze sa borilackom vestinom/sportom nego sa samim covekom, njegovom licnoscu, motivacijom to sto radi (radi licnog ushicenja, radi sublimiranih socijalno neprihvatljivih ponasanja - stalne tuce, agresivno ponasanje i sl, zatim radi novca tj biznisa jer mu je to JEDINI izvor prihoda i slicno)...

Tako da opet kazem, najbolji lek za sve to je da pocnes od jednog do drugog i svakog dana razmisljaj posle treninga - Sta si radio, kako si radio, kakav je bio odnos trenera prema tebi a kakav prema ostalima, kakvo je to psihicko okruzenje, kakvi odnosi vladaju tj relacije, da li je trener autoritaran ili autoritativan i jos mnogo toga.... Neko nema slifa da ovo primeti a nekom je to urodjeno pa brzo "snima: ljude... Uglavnom svako moze da podigne te svoje sposobnosti ako mu je data sugestija da to radi i sta treba da radi....

Budi malo dosadan, ptaj i ono sto znas i ono sto ne znas - pravi se "glup" , na taj nacin ces veoma brzo videti da li trener ima strpljenja, koliko si mu stvarno bitan, da li je pravi pedagog, vrlo lako ces utvrditi njegov fond znanja ili ce biti okruglo pa na cose ili "cuti bre i radi (kao sirovina bez mozga) , samo zapitkujes nesto, jel si dosao ti ovde da treniras ili "filozofiras" " ...E ako cujes tako neke recenice, bezi od njih, TO SU NJIHOVI MEHANIZMI ODBRANE, ONI SE TAKO BRANE OD SVOJE NESIGURNOSTI I NEOBRAZOVANOSTI, PA ONDA IZMISLJAJU PSEUDOARGUMENTE I PRIMENJUJU ARGUMENT AD HOMINEM-e tj napadaju tebe, kao da si ti za nesto kriv...

Pozdrav i srecno i non stop razmisljaj i ispituj sebe - Da li mi ovo godi, kako se osecam, da li mi ovo ide, da li je to to i sl...na taj nacin ces najbrze moguce saznati da li je to nesto za tvoj senzibilitet ili gubis i vreme i novac i zivce a nisi skroz zadovoljan....
 
pa ,ako si sa banjice,kako nisi cuo za serbijan fajter?kod nas imas boks ,kik boks i mma! termini za kiki boks su uto cet od 21h,subota po dogovoru,a ter za mma su pon ,sre,pet od 21h 30m,eto to ti je to.pusti price i razglabanja ovde,ako hoces da treniras dodji i pogledaj treninge!poz
 
pa ,ako si sa banjice,kako nisi cuo za serbijan fajter?kod nas imas boks ,kik boks i mma! termini za kiki boks su uto cet od 21h,subota po dogovoru,a ter za mma su pon ,sre,pet od 21h 30m,eto to ti je to.pusti price i razglabanja ovde,ako hoces da treniras dodji i pogledaj treninge!poz

Koje price i "razglabanja" ovde ?
Sve sto sam napisao stoji i ne moze se osporiti!

A UPRAVO OD TAKVIH KAO TI SA TIM RECENICAMA sam mu i rekao da se cuva - "Ma pusti ti to, ne razmisljaj, zaglupavi, budi ovca da te sisamo i dodji bas kod nas" ....

Ja mislim da bas nece doci kod vas jer pre ce verovati psihologu nego nekom anonimusu kji ima neke koristi od uclanjenja nove "musterije".

Zasto da pusti "price i razglabanja" cega se ti PLASIS, i zasto moras tudje da unizis kako bi tvoje dobilo na ceni?

Zasto mozras da kazes - Ma zajebi ti to i to i to dodji kod mene? To nije argument! Ti iznesi prednosti svoga a pusti da on odabere!

DECKO JE RESIO DA TRENIRA, PA PREMA TOME MOJE PISANJE NECE GA NAGONITI DA SE NE BAVI SPORTOM NEGO DA POSTANE FILOZOF KOJI CE CEO DAN I NOC CITATI KNJIGE....
On je resio da trenira i trenirace, i ne vidim sta je lose malo se dublje upustiti u temu odabira bor.vestine??
Sta ti si sad kao "frajer" jer "ne filozofiras" nego si kratko i jasno bez ikakvih argumenata rekao - dodji kod nas?

MNOGO ME NERVIRA TO VASE MISLJENJE I FILOZOFIJA - "EJ NE PAMETUJ MNOGO NEGO DODJI DA RADIS"....

Zbog takvih mi ostali koji imamo zavrsenu osnovnu skolu a i srednju i fakultet morao da trpimo prokletstvo predrasuda i da nas ljudi trpaju u isti kos sa nekim sirovinama bez 2 grama mozga koji ni to 2 gr mozga ne ukljucuju dok treniraju nego fizikalisu kao drvosece i najprimitivnije sirovine.

Vi kada bi znali , znali bi da se svaki sport zasniva na teoriji i na NAUCI, NA METODOLOGIJI, i nije to samo dodji i radi kao fizikalac, ima mnoooogo toga ispod povrsine, pa ne bi skodilo da se obrazujete malo sa svim trenerima zajedno.....ZATO JE KOD NAS SVE ZAOSTALO PA I OVO....Ne postoji ni jedna knjiga na srpskom jeziku i nauci borenja....Mozda hajde 1-2 iz boksa koliko sam nasao u zadnjih godinu dana....Sve neki "prekaljeni" novokompanovani treneri koji znanje stekli sa 3-4 kursa i seminara u ukupnom trajanju od 7 dana....
 
Ako te interesuje MMA odmah kreni na MMA, a posle ako ti nešto fali onda idi u klubove specijalizovane za stand up/parter/rvanje...
Imaš Kaizen Akademiju kod Marka, gde je možda malo više rekreativno , zatim CDS u džudo klubu OFK-a, odakle su svi naši šampioni i Secutor na NBG, takođe dobar klub.
 
posle celonocnog pretrazivanja raznih foruma da bih izasao na kraj sa mojom nedoumicom, konacno objavljujem novu temu da mi ljudi pomognu da izadjem na kraj sa njom.
naime. naravno, hteo bih poceti sa balvljenjem nekim borilackim sportom, i zanima me kik box ili mma? e sad trenirao bih rekreativno, znaci cilj mi je da se zategnem, steknem snagu i brzinu i da razvijem tu motoriku s obzirom da zbog nekih problema sam bio dosta ne aktivan u poslednjih godinu dana. dakle mene dosta zanimaju ti sporedni treninzi snage, eksplozivnosti i sl. ( naravno zna se sta je glavni trening ).
i jel mma moze da se trenira rekreativno?
iskustvo imam crveni pojas u karateu ali to je bilo u osnovnoj tako da neka bude da sam skroz bez iskustva :)
ako neko ima da mi preporuci i klub gde bih mogao da treniram(sa banjice sam) kao i savete sta prvo kako i sve sto bi mi moglo pomoci veoma bih mu bio zahvalan :) mozda i neki drugi udaracki sport?
trenutno mi je u zivotu potreban neki novi pocetak tako da ljudi pomozite :)
pozz svima

Ovde mnogo zavisi od trenera ovog sporta. Ja bih ti preporučio početi se baviti kikboksom ili čak boksom. Tamo više verovatnost šta češ dobiti dobru tehniku udara i zaštite. A zatim češ moći otići na MMA.
Bavio sam boksom i tajskim boksom. Zatim sam počio da bavim MMA. Tamo vidio sam da mnogi momci imaju rđave udare i žaštitu. I moja stara bokserska tehnika jako pomagala mi u sparingima protiv njih.

Izvinite mi ako sam pravio mnogo grešaka. Ne dobro govorim srpski.
 
Korisna su oba sporta,zavisi koliko zelis da se posvetis.
MMA je kompletniji sport i kao takav mnogo tezi za treniranje u vidu najmanje tri borilacke vestine,izlaganje veoma teskim fizickim i kondicionim treninzima,
Sta god da odaberes neces pogresiti,ako preferiras i borbu u parteru onda MMA,ako hoces samo stand up onda kick boks.
 
Prvo klasik Boks, pa onda klasik rvanje, pa posle kik boks, onda tajland boks, a zatim dz. dzica i problem je resen.

И тад ће већ имати 50ак година... таман да му буде јасно да то тако не може....

А ако ће да скаче са спорта на спорт на сваких годину две - тешко да ће нешто од тога имати...

Дакле ако ће баш ММА онда у неки квалитетан клуб где ће имати исфилтриране технике које су већ уклопљене у одређену целину...
 

Back
Top