FORENZICAR?!
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 33

Tema: FORENZICAR?!

zvoncica87
    Guest

Podrazumevano FORENZICAR?!

Da li neko zna na kom se fakultetu studira za forenzicara? molim vas pomozite.....

Guest

Podrazumevano

mislim da ne postoje osnovne studije tog smera. medjutim, drugarica mi je pricala da je slucajno, trazeci neki smer na novosadskom univerzitetu za poslediplomske studije nasla i taj.

Početnik
    Učlanjen
    17.03.2005.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

mislim da je specijalizacija iz medicine i to u oblasti sudske medicine

Zainteresovan član Wieczeslaw (avatar)
    Učlanjen
    11.11.2003.
    Reputaciona moć
    53

Podrazumevano

Zasto bi neko uopste zeleo da postane FORENZICAR???

Nadam se da to nije zbog one serije koja se vrti na prvom kanalu i nadam se da ljudi shvataju kakav je to posao.

Ono sto se prikazuje na televiziji daleko je od stvarnosti....mislim sve je tamo hiper ultra mega giga fancy....a u stvari je to jedan gadan i iznad svega KASAPSKI posao!

12
    Guest

Podrazumevano

Citat Original postavio Wieczeslaw
    Zasto bi neko uopste zeleo da postane FORENZICAR???

Nadam se da to nije zbog one serije koja se vrti na prvom kanalu i nadam se da ljudi shvataju kakav je to posao.

Ono sto se prikazuje na televiziji daleko je od stvarnosti....mislim sve je tamo hiper ultra mega giga fancy....a u stvari je to jedan gadan i iznad svega KASAPSKI posao!
    hmm KASAPSKI posao??? nisi bas dobro upucen forenzicari istrazuju mesto zlocina,sakupljaju dokaze i analiziraju ih a ne kasape nista
    mozda si mislio na patologe to jeste grozan posao ali neko mora i to da radi
    pozdrav

Početnik
    Učlanjen
    09.07.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

WOW i ja bih MNOGO volela da postanem forenzicar i veruj mi htela sam da postavim isto pitanje, ali mislim da u ovoj zelji postoji samo sudska medicina i mislim da je to patologija, a da bas forenzika ovde ni ne postoji.
    Taj posao je najjaci na svetu i drago mi je da se jos neko interesuje za to!!!
    ako neko zna da li postoji neki fax za to nek javi!
    Inace mozes da nadjes na netu svasta. Ja sam bas nasla neke osnovne stvari, tj. koje su osnovne oblasti forenzike i sta one obuhvataju sa cool primerima!

Početnik
    Učlanjen
    09.07.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

WOW i ja bih MNOGO volela da postanem forenzicar i veruj mi htela sam da postavim isto pitanje, ali mislim da u ovoj zemlji postoji samo sudska medicina i mislim da je to patologija, a da bas forenzika ovde ni ne postoji.
    Taj posao je najjaci na svetu i drago mi je da se jos neko interesuje za to!!!
    ako neko zna da li postoji neki fax za to nek javi!
    Inace mozes da nadjes na netu svasta. Ja sam bas nasla neke osnovne stvari, tj. koje su osnovne oblasti forenzike i sta one obuhvataju sa cool primerima!

Lusila
    Guest

Podrazumevano

Patologija i sudska nisu ista stvar. Postoje kao dve odvojene specijalizacije na medicinskom fakultetu, i funkcionisu kao dva odvojena instituta. Ne znam da li negde postoji obucavanje (skolovanje) za forenzicara, ali nasa sudska obuhvata mnogo aspekata vezanih za ovo polje.

Zainteresovan član Kaubojka (avatar)
    Učlanjen
    14.03.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    48

Podrazumevano

Drugarica mi je rekla da tako nesto mozes da radis sa Visom skolom unutrasnjih poslova. Imaju 2 smera, polazes prijemni slicno kao da upisujes DIF i velika je navala. Mislim da se nalazi u Zemunu, a vise informacija mozes da dobijes na www.infostud.com/obrazovanje

Guest

Podrazumevano

Posto je i mene zanimala slicna tematika, raspitala sam se malo i ustanovila par stvari na tu temu:
    1. Forenzicar moze biti: pravnik, pandur i medicinar (mozda jos neko ali za ove sam sigurna)
    2. U zavisnosti od toga koje polje forenzike te konkretno zanima, bice i tvoj izbor struke posto studije za forenzicara ne postoje
    3. Primera radi, pravnici izucavaju neka polja u okviru kriminalnog prava, rade delimicno i balistiku, panduri se opet vise bave balistikom, a sudska medicina obdukcijom leseva, i utvrdjivanjem povreda kod prezivelih.
    Ovo su, naravno, samo grube crte, da pokusam malo da te usmerim. Nadam se da ces se odluciti za nesto sto tebi najvise odgovara, a mislim da je ova vrsta nauke veoma interesantna i drago mi je sto vidim da se jos neko interesuje osim mene.

Početnik cokili89 (avatar)
    Učlanjen
    28.03.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: FORENZICAR?!

Na fakultetu za fizicku hemiju u cetvroj godini ima predmet forenzicka fizicka hemija sa svim neophodnim stvarima za rad kao forenzicar... Pretpostavljam da bi i sa diplomom fizikohemicar ili Dipl. fizikohemicar mogao da se radi taj posao.... Mene isto interesuje to, tako da ako ima jos neko neke informacije neka kaze...

Elita
    Učlanjen
    06.05.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    11
    Reputaciona moć
    0

Pitati u policiji?

Domaćin
    Učlanjen
    22.02.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    77

otvorice se ser u okviru hemijskog, u sushitini to i nije neka posebna oblast hemije/biologije, jako je jednostavna i da se razumemo mi nemamo uslove kao Horatio & co sa CDI itd.

Početnik cokili89 (avatar)
    Učlanjen
    28.03.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Mozda sada nemamo,ali cemo imati jednog dana... ;-)

Elita gost 39034 (avatar)
    Učlanjen
    10.08.2005.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    12
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio zvoncica87 Pogledaj poruku
    Da li neko zna na kom se fakultetu studira za forenzicara? molim vas pomozite.....
    nisam bas sigurna da li to postoji...mozda na kriminalistici...
    svakako mozes da zavrsisis molekularnu biologiju, pa da radis u MUPu kao forenzicar...samo, ne znam koliko je to bas prijatno, nije bas nalik serijama....

Primećen član chuck. (avatar)
    Učlanjen
    12.02.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    42
    I am not going anywhere. I am here.

Učlanjen
    12.02.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    42
    Poslednji put ažurirao/la chuck. : 06.04.2009. u 12:29

Zainteresovan član
    Učlanjen
    03.09.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    39

Aman vise sa tom forenzikom! To nije nikakva posebna nauka vec predstavlja primenu raznih drugih naucnih disciplina u kriminalistici. Tako imas sve i svasta pocev od forenzicke genetike, botanike, lingvistike, balistike, hemije, fluida i ko zna sve cega ne. I zar zaista mislite dda to moze da se strpa u studije jednog fakulteta. Ono sto u nasoj zemlji rade forenzicari je iskljucivo prikupljanje uzoraka sa mesta zlocina i to rade za to obuceni policajci. Sve dalje od toga rade strucnjaci iz odgovarajuce oblasti. Neki od njih jesu stalno zaposleni u BIA (npr geneticari i hemicari), ali neki se povizavaju uu zavisnosti od slucaja (koliko stalno zaposlenih inzenjera poljoprivrede mislis da BII treba)? U svakom slucaju, deco, ne zanosite se serijama nego izaberite konkretno zanimanje, jer vam je ono za ceo zivot!!!!!

Iskusan Abell (avatar)
    Učlanjen
    24.12.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    95

cool je te dok se gleda CSI... samo sto mi ovde tek komp sto imamo,a kamoli sve ono iz serije... bolje je biti patolog,jeste da je gadno,ali bar nema greske...

Učlanjen
    12.02.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    42

Citat Original postavio mrvichak Pogledaj poruku
    Aman vise sa tom forenzikom! To nije nikakva posebna nauka...
    ... mada se na engleskom zove forensic science...

... vec predstavlja primenu raznih drugih naucnih disciplina u kriminalistici...
    Zadivljeni smo sto to znas!!

Ja to ne sporim, a pravo da ti kazem nisam primetio da je neko na forumu preterano zastupao suprotnu tezu od tvoje.

I zar zaista mislite da to moze da se strpa u studije jednog fakulteta...
    Ne, verujem da vecina nas to ne misli. Linkovima sam tek uputio onog koga to zanima da upozna primere mesta gde se znanja koja se mogu primeniti kao forenzika mogu steci.

Domaćin
    Učlanjen
    22.02.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    77

u sushtini tu je jako malo poznatih tehnika, foenzika nije toliko razvijena da bi se imale posebne studije, u sushtini to moze sve da odradi i dobar geneticar

Zainteresovan član
    Učlanjen
    03.09.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    39

Citat Original postavio chuck.eu Pogledaj poruku
    ... mada se na engleskom zove forensic science...

Zadivljeni smo sto to znas!!

Ja to ne sporim, a pravo da ti kazem nisam primetio da je neko na forumu preterano zastupao suprotnu tezu od tvoje.

Ne, verujem da vecina nas to ne misli. Linkovima sam tek uputio onog koga to zanima da upozna primere mesta gde se znanja koja se mogu primeniti kao forenzika mogu steci.

Trebalo je mozda ja da citiram, posto se moj post nije odnosio na tvoje linkove vec na prvu poruku u temi i bio je upucen svim klincima koji misle da je ono sto vide na televiziji stvarno stanje stvari. A sto se forensic science tice, isto tako se kaze i life science kao zbirni pojam za hemiju, biologiju, biohemiju, medicinu pa se ne odnosi na jedan jedini fakultet.

Učlanjen
    12.02.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    42

Elita
    Učlanjen
    15.05.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    205

Citat Original postavio chuck. Pogledaj poruku
    Bio sam, bilo je zanimljivo predavanje, mada mislim da je prekratko "samo" sat vremena Ali je bilo zanimljivo

Učlanjen
    12.02.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    42

Citat Original postavio Stevee Pogledaj poruku
    Bio sam, bilo je zanimljivo predavanje, mada mislim da je prekratko "samo" sat vremena Ali je bilo zanimljivo
    Cool. Eto i kod vas u Nisu ima dosta tih okupljanja posvecenih nauci. Okacih danas par linkova.

Slične teme

1. Forenzicar
    Autor X-Files u forumu Arhiva
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 15.02.2005., 17:17

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •