Kako da rešim problem?

Tvix

Početnik
Poruka
3
Prebacujem film iz DVD u DivX pomoću Gordian Knot-a. Sve to lepo odradi, uradi mi i titl u SUB formatu ali na kraju zapravo dobijem dva fajla u SUB formatu. Jedan je veliki i do par megabajta a jedan je nekoliko desetina KB. To sve odlično funkcioniše kad se pusta na kompu. Problem nastaje kad to hoću da pustim na DVD playeru (SKY VISION koji podržava SUB format titla). Neki filmovi koje sam kupio imaju titlove u istom SUB formatu i njih SKY VISION otvara bez problema. Ove koje ja ripujem neće ni da čuje. Upoređivao sam ih i video da su ovi koji se otvaraju mali fajlovi i imaju u sebi raspored frejmova kada treba da se pojave, što je i logično. Ovaj što ga napravi GORDIAN KNOT je prvo ogroman i uopšte nema veze sa ovim što se otvara. Onaj manji ima neke nebitne informacije oko ripovanja i nigde u suštini nema teksta iz titlova koji bi trebalo da se javi na filmu.

Moje pitanje je da li se neko susretao sa ovim problemom i kako da to rešim? Kako da dobijem pravi SUB fajl ili ako neko zna neki program za konverziju koji taj koji se ne otvara može da prebaci u neki koji je čitljiv na SKY VISION-u.

Udavih pričom. Nadam se da će neko skapirati i znati da mi pomogne.

Pozdrav
 

Back
Top