Sajt više politehničke
Prikazujem rezultate 1 do 13 od 13

Tema: Sajt više politehničke

Guest

Podrazumevano Sajt više politehničke

Možete li mi reći koji je sajt više politehničke? :shock:

Domaćin Goscica (avatar)
    Učlanjen
    21.12.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    97

Podrazumevano

Izgleda da im sajt nije u funkciji.Ako ti nešto znači, evo ti adrese i br. telefona pa ih zovi i pitaj!

Visa Politehnicka Skola
    Adresa: Brankova 17
    Telefon: 011 622 950
    Beograd

malik
    Guest

Podrazumevano

www.politehnika.edu.yu ... danas sam bila tamo, sve je ok... nemojte ubacivati co!!!

Domaćin Goscica (avatar)
    Učlanjen
    21.12.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    97

Podrazumevano

Citat Original postavio malik
    www.politehnika.edu.yu ... danas sam bila tamo, sve je ok... nemojte ubacivati co!!!
    E, super!

malik
    Guest

Podrazumevano

Jel ti treba odgovor na neko pitanje oko upisa... mozda mogu da pomognem... student

Domaćin Goscica (avatar)
    Učlanjen
    21.12.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    97

Podrazumevano

Citat Original postavio malik
    Jel ti treba odgovor na neko pitanje oko upisa... mozda mogu da pomognem... student
    Ako mene pitash - meni ne treba, ja odavno svoje zavrshila, ali postavljachu ove teme ce verovatno trebati, pa nek te priupita ...I bash lepo sto hoces da pomognesh! :wink:

malik
    Guest

Podrazumevano

jeste, hvala

Početnik
    Učlanjen
    19.07.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Malik koji si smer? Ja se razmisljam da nesto upisem pa sam koliko juce pregledavala neke sajtove, ova skola mi dodje i najjeftinija cini mi se, ali im je sajt dosta sturo odradjen i stare su informacije.

Obećava
    Učlanjen
    13.03.2005.
    Reputaciona moć
    47

Podrazumevano

graficki dizajn... Ne znam sta te konkretno interesuje... Nesto oko smerova, ili polaganja prijemnog? Na prijemnom se polaze samo crtanje... postave uobicajenu postavku (glava/torzo, predmeti raznih oblika i draperija). Prijemni traje 4h. Najbitnije su im proporcije predmeta, a ne umetnicko izrazavanje na radu... jer iako imas kasnije predmete crtanje i slikanje, niko i ne ocekuje da se preterano umetnicki istices na njima i dokazujes u tom smislu. Ipak je to orjentisano ka dizajnu, a ne slikarstvu.

Početnik
    Učlanjen
    19.07.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Zapravo si mi odgovorio za prijemni, zanima me bas graficki dizajn. U stvari vec 6.god radim i imam dosta preporuka i iskustva, zivim od svog posla, imam porodicu, jedino sto nemam jeste diploma. Svojevremeno sam upisala visu vaspitacku, psihologija me privlaci, u medjuvremenu sam kupila svoj prvi pc i to je to. U stvari ne znam ni sta ce mi ta diploma, ali sada imam i vremena i novca, a i ovako i nisam bas neki primer svom detetu.
    Zanima me sta sve podrazumevaju predmeti graficki dizajn i priprema za stampu, pismo, crtanje. Volela bih da mi malo pojasnis ako imas volje i vremena. Hvala ti u svakom slucaju.

Obećava
    Učlanjen
    13.03.2005.
    Reputaciona moć
    47

Podrazumevano

Zaista nisam sigurna sta bi trebalo sve da sse nadje u mom odgovoru... Problem je sto sam prva godina... Imas sve potrebne strucne predmete, a u II godini jos vise obaveza nego sto ih imam sada ja. Ima dosta "rucnog rada", sto malo nervira ljude koji bi odmah da predju na graficki d., ali to im je neka politika rada. Dakle, u prvoj imas crtanje gde ti ne traze neki preterano umetnicki prikaz postavke, ali ipak moras malo vise da se potrudis ako do sad nisi radila takve stvari. MMM, imas tehnicko crtanje sa nacrtnom geometrijom... osnove dizajna, zanimljiv predmet gde ucis razlicite tehnike realnog prikazivanja, ali i osmisljavanje apstrakcija koje bi trebalo da privuku paznju... Ako ti treba spisak svih predmeta na smeru, poslacu ti na pp, samo reci . U drugoj imas slikanje, predmet organizovan slicno crtanju...
    Sve u svemu, znam neke ljude koji su zavrsili tu skolu, i hvale se... imas dosta strucnih predmeta, i uce te da radis... Mada, zahtevaju neocekivano dosta zalaganja za Visu skolu... to i nije lose... ali ima dosta ljudi koji zaglave godinama... I DA! Ima nas tamo dosta starijih, tako da ti nece biti nista neobcno... :wink:
    Imas i neke privatne varijante,mozda da se raspitas i o tome... Znam da su na privatnim fak. skupi jako (oko 3000eee!), ali mozda ima jos neka visa a da traje manje..Bitno je spomenuti da ovde imas 31 predmet, pa ti zato ovo pisem (malo su preterali sa kolicinom predmeta/2.5godina)...[/b]

Početnik
    Učlanjen
    26.02.2005.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano hvala za odgovor

Interesuje me da li znate kolika je skolarina za smer industrijskog dizajna i sta se radi na primeni racunara - koji program? Sta je inzinjerska komunikacija, o cemu je rec? Kog datuma je prijemni i koliko primaju na ovaj smer?
    Unapred HVALA!

Obećava
    Učlanjen
    13.03.2005.
    Reputaciona moć
    47

Podrazumevano Re: hvala za odgovor

Citat Original postavio sanjadesign
    Interesuje me da li znate kolika je skolarina za smer industrijskog dizajna i sta se radi na primeni racunara - koji program? Sta je inzinjerska komunikacija, o cemu je rec? Kog datuma je prijemni i koliko primaju na ovaj smer?
    Unapred HVALA!
    Skolarina na odseku za dizajn je 45000 (postoji neka mogucnost uzimanja povoljnog kredita u postanskoj stedionici, ali mozda ti i nece trebati :wink: )... Sto se primene racunara tice, ne radi se samo jedan program nego se upoznaje sa vise "grafickih" i "dizajnerskih" programa, dakle one za koje si verovatno vec cula da se u te svrhe koriste... Medjutim, posto ti pitas za industrijski dizajn, nisam bas upucena (na grafickom dizajnu sam) ali znam da na tom smeru nema preterano opsirno upoznavanje sa racunarima... imate dva predmeta vezana za to: Osnove informatike i Primena racunara-dizajn (1 i 2).
    Sto se tice predmeta Inzenjerske komunikacije, to ti je tehnicko crtanje i nacrtna geometrija... zaista nista preterano tesko niti preopsirno...
    Broj studenata koje primaju na odseku za dizajn (zajedno polazu ispit i upisuju se i ljudi koji hoce graficki, industrijski i dizajn kozne galanterije) je oko 230, ili tako nesto... stvarno se ne secam... oko 90 je na budzetu.
    Da li si iz dizajnerske mozda; ako ne onda iz koje si srednje skole?

Slične teme

1. Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 04.11.2007., 22:54
  2. Gde da nadjem sajt sa free slikama za svoj buuci sajt?
    Autor miabebili u forumu Web dizajn
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 11.03.2006., 10:46
  3. sajt više politehničke
    Autor u forumu Škole
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 01.03.2005., 21:01
  4. sajt više politehničke
    Autor u forumu Arhiva
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 01.03.2005., 20:59

Pravila za slanje poruka