CNC mašine za amatere

Paganko

Elita
Poruka
16.640
DA li se neko od cenjenih forumaša bavio ovom tematikom? Ja imam u planu da napravim jen malu, početničku, takoreći eksperimentalnu. Planiram da ista bude i opensource, odnosno da planove, projektne fajlove i električne komponente izložim javno kako bi svi imali neke koristi od nje.

Ima li zainteresovanih?
 
Mislim da se upravlajčka jedinica dala nabaviti u mađarskoj za nekih 200-300e.
Dolazila je sa softverom nekim upustvima i tako.
Ostala metalna skalamerija kolko te izađe, možeš sam da praviš a možeš i da kupuješ.
Sve zavisi kolko si vešt.
Pogledaj na netu ima poodosta u hobi CNC mašinama, ljudi su ih pravili čak i od iverice u kombinaciji sa metalnim klizačima, jedan je čak u kupatilu improvizovao radionicu.
Mislim da na jutubetu ima linkova kolko voliš
 
Mislim da se upravlajčka jedinica dala nabaviti u mađarskoj za nekih 200-300e.
Dolazila je sa softverom nekim upustvima i tako.
Ostala metalna skalamerija kolko te izađe, možeš sam da praviš a možeš i da kupuješ.
Sve zavisi kolko si vešt.
Pogledaj na netu ima poodosta u hobi CNC mašinama, ljudi su ih pravili čak i od iverice u kombinaciji sa metalnim klizačima, jedan je čak u kupatilu improvizovao radionicu.
Mislim da na jutubetu ima linkova kolko voliš

To ću ja sam razviti. Da se razumemo, već imam veoma dobar PID regulator položaja, tako da mogu samo nastaviti da razvijam komunikaciju PC - regulator i da ga isprogramiram da rešava inverzni kinematski problem, što nije neki problem obzirom da je u pitanju Dekartova konfiguracija.
 
Poslednja izmena:
Ovde neces naci takav odgovor jer su svi prepametni sa savetima a glupljih odgovora ne videh. Ukazace ti i na stamparske greske i zasto lisica lovi kokosku i dali je skupo ili nije ali za CNC masinu odgovor neces ovde naci. Sve pametnjakovic do pametnjakovica i na kraju te poslati na neki sajt da zarazis komp sa nekim virusom. Ja trazim danima i nista vec sam poceo a saveta nigde. Ja ceo dan trazim kako da povezem drajvere , odgovora nigde.
 
Ovde neces naci takav odgovor jer su svi prepametni sa savetima a glupljih odgovora ne videh. Ukazace ti i na stamparske greske i zasto lisica lovi kokosku i dali je skupo ili nije ali za CNC masinu odgovor neces ovde naci. Sve pametnjakovic do pametnjakovica i na kraju te poslati na neki sajt da zarazis komp sa nekim virusom. Ja trazim danima i nista vec sam poceo a saveta nigde. Ja ceo dan trazim kako da povezem drajvere , odgovora nigde.

Kakve gluposti. Malo smo loše raspoloženi danas, a?

Iskopao si poruku 4 godine staru, i izručio sopstvene frustracije ovde, i to u jednom od slabije posećenih podforuma koji nije poznat po trolovanju i flejmovanju. I to u tvojoj prvoj (što inače veoma sumnjam, verovatno novi nalog zbog problema na forumu sa prethodnim username-om) poruci ovde. Hmmm...
 

Back
Top