Elektronska cigareta

Kolege parioci, gde uzimate tečnosti?
Kupovala sam u Lily-ju Dekang tečnosti, to mi odgovaralo na svakom ćošku ima Lily i tečnost je ok za nas lenje...Lily više ne drži tečnosti, treba mi info gde kupujete, duvanska aroma i da je lako dostupno u smislu da ne moram u neki TC samo za to?

Hvala.

Dobijam iz "Inhalike".
Šalju pouzećem, za vrednost preko 3.000 oni snose troškove prevoza !
 
Dobijam iz "Inhalike".
Šalju pouzećem, za vrednost preko 3.000 oni snose troškove prevoza !
I ja kupujuem preko neta, a i kod mene je besplatno slanje od 29 evra;)
Jedna bocica od 10 ml je 1,99 evra, narucim tridesetak i to traje citavu vecnost, ili recimo 5-6 meseci. Mozda i vise, ne brojim dane i nedelje.
Ranije sam iskljucivo koristila cist duvan, sada sam presla na vanilu i nikotin od 15% i to mi ocigledno najvise odgovara.
 
Ja se samo chudim,kako Affro moze uopshte,...josh ona godinama uzima samo jednu istu technost,evo ja nakon 15 dana parenja jedne iste technosti,stekao sam tzv.vaperski jezik,niti osjecam aromu niti nikotin,kad vidjeh na tracking maloprije da su mi sjutra technosti tu,skochih kao malo dijete:)
 
Najvaznije je da znas koji ti procenat nikotina odgovara ( meni 15%) i gledaj da se ne zezas sa nekim vocem, eventualno ukus kafe ili tako taj pravac.
Da, samo duvanske arome dolaze u obzir. I jacina naravno, zato me sad i nervira sto moram da istrazujem, a nije kod svih proizvodjaca ista jacina. Kod ovih dekang sam koristila 16. Ma, isprobacu pa cu naci odgovarajucu. Hvala Rayela.
 
Ja se samo chudim,kako Affro moze uopshte,...josh ona godinama uzima samo jednu istu technost,evo ja nakon 15 dana parenja jedne iste technosti,stekao sam tzv.vaperski jezik,niti osjecam aromu niti nikotin,kad vidjeh na tracking maloprije da su mi sjutra technosti tu,skochih kao malo dijete:)

Zašto bi neko menjao nešto ako mu odgovara? Meni je baš mrsko što sad moram da se bavim time šta da kupim sledeće. Ti uzmi više vrsta pa menjaj svaki dan i rešen problem.
 
Ja se samo chudim,kako Affro moze uopshte,...josh ona godinama uzima samo jednu istu technost,evo ja nakon 15 dana parenja jedne iste technosti,stekao sam tzv.vaperski jezik,niti osjecam aromu niti nikotin,kad vidjeh na tracking maloprije da su mi sjutra technosti tu,skochih kao malo dijete:)

Sta tebi nije jasno? Dok sam pusila, nisam menjala cigarete svaki treci dan....moj staz u toj varijanti je takodje bio dugogodisnji, zasto bi iko menjao nesto sto mu
odgovara. Ne znam o kakvom vaperskom jeziku pricas, to imaju verovatno oni koji pare po celi boziji dan i nista drugo ne rade. Kod mene to nije slucaj, ja i e cigaretu
koristim u nekim razmacima, razumnim, pa nikad nisam osetila nista slicno.

- - - - - - - - - -

Da, samo duvanske arome dolaze u obzir. I jacina naravno, zato me sad i nervira sto moram da istrazujem, a nije kod svih proizvodjaca ista jacina. Kod ovih dekang sam koristila 16. Ma, isprobacu pa cu naci odgovarajucu. Hvala Rayela.

Da li si probala onu tecnost koju sam ti preporucila, ako jesi, kakav ti je utisak? Da li si uopste od onda uspela da nadjes nesto sto ti odgovara?
 
Kao neko ko pari vise od 5 godina, stekao sam prilicno veliko znanje o mnogim stvarima vezanih za e-cig pa hocu da objasnim neke od zabluda i dezinformacija koje se ovde spominju a potekle su od onih koji veruju svemu sto mediji serviraju.
Prvo i osnovno - e-cig ne moze da explodira jer je to tehnicki nemoguce.
Moze da explodira baterija koja se nalazi u samoj e-cig.
Tu sad dolazimo do jedne veoma interesantne stvari a to je procenat poznatih explozija. Kad kazem poznatih, mislim na broj vesti o explozijama koje su se nasle u medijima u poslednjoj dekadi.
Ako broj vesti uporedimo sa brojem parilaca na planetarnom nivou koji se meri u milionima kao i sa nekoliko miliona uredjaja tj e-ciga, dolazimo do zakljucka da je broj poznatih slucaja ravan statistickoj gresci.
Tacno je, desavalo se, desava se i desavace se ali ni jedan od tih medija kao ni svi oni koji gutaju sta im se servira, nisu se zapitali zasto je doslo do havarije.
A zasto je doslo? Pa u 95% slucajeva je doslo zbog nepaznje/neznanja korisnika a onih preostalih 5% je do greske samog uredjaja.
Pa, tehnologija je kvarljiva roba - pokvari se televizor, masina, zasto se ne bi pokvarila elektronika u ecig-u? Desavaju se fabricke greske u masovnoj proizvodnji ali daleko manje nego sto se to desava npr u industriji mobilnih telefona, televizora i slicne tehnike.
Nekada su postojale samo ego baterije ili kako su ih ljudi nekad zvali stapici, glinerice itd. U vreme kada su bile aktuelne i fakticki jedine baterije za ecig proizvodile su se i prodavale na milione komada.
Obzirom da su bile malih kapaciteta, vrlo retko je dolazilo do nezeljenih posledica koje i nisu bile tako strasne jer se radi o slabim baterijama ali odnos proizvedenih/prodatih i havaraja je zanemarljiv.
Kada je industrija napredovala, kada su pocele da se pojavljuju tehnicki napredniji modeli e-cig koji su zahtevali i jace baterije, tada su, opet nesrazmerno manje, da se desavaju povremene havarije.
A zasto su pocele?
Pa zato sto osoba X udje u radnju, kupi neki model eciga koji mu se dopao i onda sledi sledeci scenario :
-Prsne uredjaj prlikom koriscenja, prsne prilikom nosenja u dzepu/tasni ili prilikom punjenja na kompu.
Ko je kriv?
Korisnik a ne uredjaj.
Zasto?
Zato sto nije procitao uputstvo, zato sto ne poznaje i ne razume funkcije uredjaja, zato sto ne zna elementarne stvari o bezbednosti, zato sto ne poznaje baterije i ne zna kako pravilno i bezbedno rukovati njima.
Kada se radi o trecem primeru tj usb punjenju na kompu, za to su krivi proizvodjaci medjuim zaista su retki primeri da dodje do havarije usled punjenja,. Osim toga, svaki proizvodjac izricito naglasava na svojim modelima da ne preporucuje punjenje na usb kompa vec da se koristi iskljucivo externi punjac za baterije osim ako se ne radi o uredjajima sa integrisanom baterijom.

Zasto dolazi do havarije?
Zato sto su baterije kao takve izuzetno opasne ako se ne zna rukovati sa njima. Uostalom, isto kao i makaze, struja, automobil. Ako uzmete makaze i ubodete nekog u vrat, mozete ga ubiti, ako uzmete bateriju od ecig-a ( one su specificne, kasnije o tome ) i napravite kratak spoj, dolazi do explozije koja moze naneti ozbiljne povrede.
Baterije imaju svoje specifikacije i mogucnosti. Baterije su izvor odredjenje kolicine energije. Baterije koje se danas najcesce koriste za ecig su formata 18650 ( postoje i drugi formati ali se redje koriste ) i u zavisnosti od modela, imaju razlicite specifikacije.
Te specifikacije su IZUZETNO VAZNE za korisnika da ih zna. Baterije se ne kupuju kao burek : Daj 200 sa sirom. Korisnik u zavisnosti od uredjaja i njegovih licnih preferenci kupuje odgovarajuce baterije jer prosto receno, ne treba vam Porse da bi otisli do prodavnice po hleb ili necete kamionom da transportujete litar mleka i novine od tacke A do tacke B.
Osim sto je jako vazno da se znaju specifikacije baterija i samog uredjaja kao i licnih potreba korisnika, izuzetno je vazno znati kako se pravilno rukuje sa baterijama kada nisu u e-cigu tj modu ( sta je mod,to je vec druga prica, trenutno nebitna )
Uvek je preporucljivo da se pune u externim, KVALITETNIM punjacima proverenih proizvodjaca koji ne podrazumevaju KungFu punjace od 200 rsd kod lokalnog Kineza da ne bi doslo do nezeljenih problema a i zbog samog zivotnog veka i zdravlja same baterije.
Baterije se NIKAD ne nose po dzepovima, torbama BEZ ZASTITE ( silikonska fotrola, plasticna kutijica itd ) jer mogu da dodju u kontakt sa metalom i onda nastaje neizbezan BUM!
Baterije se NIKAD, ne samo prilikom nosenja sa sobom, ne ostavljau bilo gde : pod, sto, fioka itd BEZ adekvatne zastite koje sam vec naveo ( silikonska futrola, plasticna kutija itd ) da ne bi doslo do BUM-a.
Baterije se NIKAD ne koriste PREKO mogucnosti koje nalazu tacne specifikacije sto je direktno vezano za vec spomenuto poznavanje specifikacija samih baterija jer sigurno dolazi do BUM-a.
Baterije NIKAD ne smeju da ostanu bez zastitne folije ili da imaju ostecenu zastitnu foliju jer, opet u kontaktu za metalom, moze doci do BUM-a. Takve baterije se odlazu na sigurno mesto dok se ne nabavi nova zastitna folija i zameni i tek tada se mogu ponovo upotrebljavati.

Kad pogledamo danas, kada je ecig industrija izuzetno napradovala, kada postoji na desetine hiljada modela, uredjaja i razne opreme, procenat nesrecnih slucajeva je jako, jako, jako mali.
Uostalom, avion se srusi, pokvari se pegla, explodira bojler

Suma sumarum - korisnik mora da zna sta zeli, mora da zna tehnicke karakteristike uredjaja koji koristi, tehnicke karakteristike baterija, mora da zna kako bezbedno da sve koristi i odlaze i nece biti apsolutno nikakvih problema.
Ako ne zna vec "sedne u bolid Formule jedan i da gas do daske" dzumbus je neizbezan.

U teoriji, sve ovo deluje prilicno konfuzno, opsirno i opasno ali je u praksi drugacije. Korisnik vrlo brzo stekne naviku i nauci osnovne stvari koje mu se ucrtaju u mali mozak i postanu rutina :mrgreen:
 
Poslednja izmena:
Pozdrav svim pariocima iliti vaperima :bye: Vi me se ne sećate, ili se možda neko i seća, ali nije bitno. Naime, ja sam aktivno pušila analogne cigarete dobrih 30 i više godina, po dve i po kutije dnevno. Počeli su zdravstveni problemi pa sam pre tri godine prešla na elektronske. Mojoj sreći nije bilo kraja kada sam videla da ja to mogu, da nemam potrebu ni želju da se vratim na staro, mislila sam TO JE TO. E, đavola. Kašalj, pa kašalj i non stop kašalj. Mislim, kašljala sam ja i pre, ali očekivala sam da će se to smanjiti, jer se, jelte više ne trujem, ali ne lezi vraže. Da skratim, imala sam nekoliko teških napada astmatičnog gušenja. Nisam htela sebi da priznam da mi elektronska cigareta nikako ne prija, odnosno da mi nikakva cigareta više ne da ne prija, nego će me bukvalno ugušiti. Konačna dijagnoza (posle tri godine parenja), HOBP (Hronična opsttruktivna bolest pluća).:sad2: Naravno, sad već evo tri i po meseca niti pušim, niti parim - ništa, niti kašljem. Kad se mora može se - to bi bila neka moja poruka cenjenom auditorijumu.:hvala:
 
Pozdrav svim pariocima iliti vaperima :bye: Vi me se ne sećate, ili se možda neko i seća, ali nije bitno. Naime, ja sam aktivno pušila analogne cigarete dobrih 30 i više godina, po dve i po kutije dnevno. Počeli su zdravstveni problemi pa sam pre tri godine prešla na elektronske. Mojoj sreći nije bilo kraja kada sam videla da ja to mogu, da nemam potrebu ni želju da se vratim na staro, mislila sam TO JE TO. E, đavola. Kašalj, pa kašalj i non stop kašalj. Mislim, kašljala sam ja i pre, ali očekivala sam da će se to smanjiti, jer se, jelte više ne trujem, ali ne lezi vraže. Da skratim, imala sam nekoliko teških napada astmatičnog gušenja. Nisam htela sebi da priznam da mi elektronska cigareta nikako ne prija, odnosno da mi nikakva cigareta više ne da ne prija, nego će me bukvalno ugušiti. Konačna dijagnoza (posle tri godine parenja), HOBP (Hronična opsttruktivna bolest pluća).:sad2: Naravno, sad već evo tri i po meseca niti pušim, niti parim - ništa, niti kašljem. Kad se mora može se - to bi bila neka moja poruka cenjenom auditorijumu.:hvala:
Ja te se secam:)
To je opaka bolest, ali su je kod tebe ocigledno na vreme otkrili tajo da uzivaj u nepusenju;)
Ti je verovatno imas vec jako, jako dugo, ove el, cigarete nemaju veze sa tim, kasalj obicno niko ne povezuje sa tom dijagnozom, ali ovo je
gusenje vec signal i znak te dijagnoze.
Nije ni tebe bilo dugo ovde, samo da ti kazem da je nas Grof preminuo, ali ne zbog pusenja. Nadam se ga se secas.
 
Ja te se secam:)
To je opaka bolest, ali su je kod tebe ocigledno na vreme otkrili tajo da uzivaj u nepusenju;)
Ti je verovatno imas vec jako, jako dugo, ove el, cigarete nemaju veze sa tim, kasalj obicno niko ne povezuje sa tom dijagnozom, ali ovo je
gusenje vec signal i znak te dijagnoze.
Nije ni tebe bilo dugo ovde, samo da ti kazem da je nas Grof preminuo, ali ne zbog pusenja. Nadam se ga se secas.


Grof preminuo..:sad2: Prosto ne mogu da verujem. Naravno da ga se sećam. Volela sam da čitam njegove postove, bio je duhovit, nekad ciničan. Neka počiva u miru, a porodici saučešće.:cry:
 
Elektronska cigareta 5-og maja ubila zenu na Floridi nakon sto je eksplodirala zabivsi joj dva dela u glavu. Federalna agencija za vanredne situacije izvestila je da kada se pojavljuju eksplozije oblik uredjaja za inhalaciju stvara "plamene rakete".
 
Ovo je zastarelo, ali možda neko pročita.. Da li je iko od vas pušio IQOS i uspeo da se skine sa njega?
Ja sam pusila Iqos ali sam presla na Vuse i slicne samo iz razloga sto mi se posle godinu dana grejac pokvario. U sustini i dalje radi ali mnogo slabije pa sam dzabe kupovala heetseve. Bacanje para. Oslabio je aparat a ne kupuje mi se novi da dozivi istu sudbinu.

Nisam pokusala skroz da ostavim. Mislim da nije nista teze ili lakse od ostavljanja drugih cigareta. Navika je to.
 

Back
Top