Novogodišnja dekoracija doma

~Loly~

Veoma poznat
Poruka
10.660
Vreme praznika se polako bliži a dekoracija je nezaobilazni pratilac novogodišnjeg slavlja. Mnogi detalji doprineće da vaš dom odiše toplinom i raskošnim sjajem.
Prepustite se mašti i kreativnosti, oplemenite enterijer ukrasnim svetlucavim trakama, svećama, šišarkama, balonima, novogodišnjim sijalicama, zvezdama i pahuljama napravljenim od ukrasnog papira. Pored obaveznog kićenja jelke i dekoracije dnevnog boravka, pozabavite se i dekoracijom hodnika, dečije i spavaće sobe, kupatila, stepeništa ili vrata. Nekoliko jelinih grančica, ukrasna mašna, malo ukrasa za jelku, bisera i eto dekoracije za svaki prostor.


ukrasi03.jpg


ukrasi04.jpg


nova-2.jpg


ukrasi10.jpg
 
Izbor Jelke

Ako imate dovoljno slobodnog prostora u dnevnom boravku ili nekoj drugoj prostoriji gde je možete smestiti izaberite veliku jelku.
Ukoliko ima malo prostora, opredelite se za manju, koja neće opterećivati prostor a svakako će izgledati lepo i uneti dah novogodišnje čarolije.

http://3.***************/_aw-IaJJOOyQ/TQo7Oq2c7MI/AAAAAAAACxA/dJ4ZTBRo_Ac/s1600/Decorated%2BChristmas%2BTrees%2BPictures.jpg

sssip865926jj2.jpg


dvseatreeaxxlte4.jpg
 
ne slavim novu kao praznik ali volim to ukrasavanje kuce cisto da malo razbije monotoniju, ponekad i i ostavim do leta te ukrase neka se sareni :lol:
najvise volim lampice, pa uvece upalim njih umesto lustera
imam malu vestacku jelkicu pa i nju malo usarenim i stavim u neki cosak
ranije sam redovno po plafonu kacila one razne zmijice i nemam pojma kao se zovu te trakice raznih oblika i boja, u poslednje vreme to ne radim, jako skupljalju prasinu, cepaju se brzo kvalitet nula, i onda se za dzaba verem po plafonu kad mi se za tri dana pola pocepa, napada prasina i sl....kad sam bila na visokom spratu bilo je bolje, sad sam prizemlje i bas skupljaju prasinu, naelektrise se onaj celofan sta li je i samo lepi, bude bljak, i mnogo su tanke i nekvalitetne za cas puknu :roll:
 
Ukrasi za jelku i enterijer

Ukrase za dekoraciju birajte tako da se prema boji i dizajnu uklapaju u sam enterijer doma, bilo da prate boje koje već imate u prostoru ili da prave dobar kontrast.
Planskim odabirom ukrasa, doprinećete skladnom izgledu prostora, i izbeći šarenilo. Kako vam ne bi dosadili, ukrase možete upotrebiti svake godine u drugoj boji.
One koje ćete staviti na jelku birajte prema boji, ali i prema veličini i obliku. Jelka će otmeno izgledati korišćenjem jedne boje u nekoliko nijansi, ili korišćenjem ukrasa u dve različite boje. Što se tiče veličine ukrasa, veće birajte za veliku jelku, a za malu jelku ukrase manjih dimenzija.
Ukoliko se odlučite za jednu boju ukrasa, možete kombinovati oblike od kugli do pahulja, srca, zvezdica ili zvončića, ali ukoliko se opredelite za dve boje, lepšem izgledu jelke će doprineti isti oblik svih ukrasa koji su na njoj.
Čak i ukrase koji su standardno predviđeni za jelku možete okačiti na prozore ili na plafon i tako dekorisati prostor.

pred-bpzic-110.jpg
christmas-tree-with-gifts-flipbook.jpg
b89_jelka2.jpg
 
ne slavim novu kao praznik ali volim to ukrasavanje kuce cisto da malo razbije monotoniju, ponekad i i ostavim do leta te ukrase neka se sareni :lol:
najvise volim lampice, pa uvece upalim njih umesto lustera
imam malu vestacku jelkicu pa i nju malo usarenim i stavim u neki cosak
ranije sam redovno po plafonu kacila one razne zmijice i nemam pojma kao se zovu te trakice raznih oblika i boja, u poslednje vreme to ne radim, jako skupljalju prasinu, cepaju se brzo kvalitet nula, i onda se za dzaba verem po plafonu kad mi se za tri dana pola pocepa, napada prasina i sl....kad sam bila na visokom spratu bilo je bolje, sad sam prizemlje i bas skupljaju prasinu, naelektrise se onaj celofan sta li je i samo lepi, bude bljak, i mnogo su tanke i nekvalitetne za cas puknu :roll:

Kićenje jelke i prostora za Novu godinu još od detinjstva za mene ima posebnu draž. Što se kvaliteta tiče, to si sasvim u pravu, daleko je od onoga kakvi su ukrasi i trake ranije bili.
Kad završiš ukrašavanje ovde godine, bilo bi lepo i neke slikice da postaviš ovde. :)


:cao:
super tema:heart: a i najzad:klap:
:bye:

Hvala, drago mi je da ti se dopada.:)
Pridružite se temi slikama a možda i nekim idejama i savetima :ok:
 
Poslednja izmena od moderatora:
Dekoracija novogodišnjeg stola može da bude veoma jednostavna, a da ipak sve izgleda efektno, svečano i drugačije. Crvena, zlatna, zelena i srebrna su tradicionalne boje. Ali, možete se opredeliti i za nešto novo, ekstravagantno, kako u pogledu izbora boja, tako i izgleda aranžmana. Ipak, da ne biste preterali najbolje je kombinovati dve-tri boje. Prilikom postavljanja stola za novogodišnju večeru, bitno je istaći romantičnost i toplinu, jer Novu godinu dočekujemo sa dragim osobama.
Pravilo je da boje stolnjaka, nadstolnjaka i salveta uskladite sa biljnim, cvetnim ili voćnim aranžmanima koje ćete postaviti na sredinu stola ili pored svakog tanjira.

Klasično crveno možete kombinovati sa zlatnim, srebrnim, belim i zelenim detaljima. Sa crvenom bojom nikada nećete pogrešiti.
zp-kuca.jpg
praznicna-trpeza-x-300x145.jpg




Neobično ljubičasto je jedan od predloga za romantično novogodišnje rešenje
praznicna-trpeza-03-1260347875.jpg
 
Topli i elegantni zlatni tonovi mogu izgledati veoma efektno u novogodišnjoj noći.
zlatni-detalji.jpg
dekoracija-stola.jpg




Božanstveno belo je boja nežnosti i izvor za maštovite dekoracije.
12243_shutterstock_65199469_if.jpg
290_1.jpg




Sveže zeleno - Po sredini svečanog stolnjaka prostrite zeleni nadstolnjak, a u sredinu stavite neki aranžman, bilo od kuglica i jelinih grančica, šišarki ili sveća.
webstol3.jpg
bozicni_stol_kako_dekorirati_stol_news_pic.jpg
 
Novogodišnje ikebane mogu posliužiti kao idealna dekoracija trpeze, radnog prostora ili kupatila.
Mogu poslužiti kao dodatni element dekoracije u prostoriji koju krasi okićena jelka, ali i kao novogodišnja dekoracija prostora koji je suviše mali za jelku.
Za pravljenje novogodišnje ikebane potrebna vam je posuda u kojoj će ona stajati.
Upotrebite neku lepu činiju, vazu, tacnu, čašu, korpu... i naravno malo zimzelenih grančica, ukrasa za jelku, bisera, ukrasnih mašni, šišarki i dekorativna svećica.

pc270313se5.jpg

2iktn3b-1.jpg

P1020491_resize-1.jpg
 
ja sam ove godine resila po prvi put da u dnevnu sobu ubacim prirodnu jelku :) e sad, hajmo saveti, rasadnici, cene, zna li neko? :lol:

jao nemoj bre :( ja nemam srca da to gledam, kad sam bila mala to su moji kupovali meni posle tuga kad propadne :(
pa imas ispred svake pijace
posle nedelju dana ocekuj punu sobu iglica, i neces moci da ih se resis danima, taman kad pomislis da si ocistila iskoci jos njih odnekud.....ukratko ni sizif ti nece biti ravan :lol:
 
Природну јелку? Једино ако је после негде засадиш.....што сумњам да ћеш урадити.
Знам ја ал нећу да ти кажем. :lol:
pa zasadicu je ispred zgrade na prolece, dotle planiram da bude u nekoj vecoj saksiji. govori :lol:
jao nemoj bre :( ja nemam srca da to gledam, kad sam bila mala to su moji kupovali meni posle tuga kad propadne :(
pa imas ispred svake pijace
posle nedelju dana ocekuj punu sobu iglica, i neces moci da ih se resis danima, taman kad pomislis da si ocistila iskoci jos njih odnekud.....ukratko ni sizif ti nece biti ravan :lol:

ma ne mislim one isecene, nego zive koje mogu posle da zasadim negde :) a iglice, pa resicu ih nekako :)
 
pa zasadicu je ispred zgrade na prolece, dotle planiram da bude u nekoj vecoj saksiji. govori :lol:


ma ne mislim one isecene, nego zive koje mogu posle da zasadim negde :) a iglice, pa resicu ih nekako :)
a dobro onda super :)
onda neces ni imati problema sa iglicama, to je situacija kod odsecene kad odumire....
ima i na pijacama kad se pojave sa jelkama i isecenim i sa onim busenima, i na zelenjaku i na bajloniju, ma na svakoj kolko znam....
 

Back
Top