smetnje kod povezivanja laptopa i lcd tv

brlence

Početnik
Poruka
35
Laptop mi je lenovo y560, sa instaliranim 32bit win7.
32bit sam morao staviti zbog "non-verisign" velikog broja lenovo drajvera za 64bitnu sedmicu. No to nije toliko bitno.
Naime, pokusao sam povezati lap sa 32" led samsung tv-om preko hdmi kabla. Isprva je bilo problema sa zvukom ali to sam resio u sound podesavanju u c.panelu. Medjutim, kada pustam neki film u hd rezoluciji (mkv format), dok je slika ukljucena i na lapu i na tvu, nema nikakvih problema, ali je rezolucija kao na kompu (1440x900). Kada iskljucim monitor i ostavim samo tv rezolucija automatski ode na 1900x1080. Na pocetku je slika fantasticna, ali onda pocne da secka, pa kasni zvuk itd... Kad vratim na oba displeja, rezolucija se opet smanji i sve nastavlja bez ikakvih problema.

U cemu moze biti problem?
Ne verujem da je komp preslab da pogura tu rezoluciju, ali mozda cu morati ipak na 64 bita ako su se pojavili drajveri u medjuvremenu...
Ili je jednostavno hdmi kabl slab, a opet nisam uzeo ni najskuplji ni najjeftiniji (ima one kao pozlacene ulaze), pa ne znam da li je to.

Ako neko zna, bio bih vrlo zahvalan,

Pozdrav! :bye:
 
Imam lap top ACER 5735z,zelim da ga povezem na tv LG lk450 full HD.Nikako mi ne uspeva.Iskljucim lap top i kada ga ukljucim,lepo pokaze sliku na tv-u.Medjutim,kada vec bude pri kraju podizanja sistema,odnosno,kada se vec treba da ukljuci,izgubi se slika na tv-u i pojavi na lap top-u.U cemu je problem.Ja sumnjam na graficku,ali da ne lupam gluposti.Ako neko zna u cemu je problem,molio bih da objasni.Hvala i pozzzzzz
 
Ljudi pomagajte,novi sam na forumu i treba mi pomoć kako povezati TV LCD LG LD650 sa laptopom TOSHIBA SATELLITE L655-1GK preko HDMI kabla.
Naime gledao sam razne savete preko neta,pa i na ovoj stranici al laptop nikako ne uspeva da prepozna TV.
kad uđem u meni TV-a i izaberem da idem na HDMI kabl pojavi se crn ekran,pojavi se na crnom ekranu natpis "povezivanje" na par sekundi i onda nestane.
Na laptopu išao sam i na podešavanja screen resolution i detect,al se pojavi samo prozorče gde piše anothere display not detected.
To prozorče se javlja i kad je laptop povezan preko hdmi kabla kao i kad nije.
Napominjem da hdmi kabl sigurno radi,jer kad je njime povezan TV sa kućnim bioskopom sve funkcioniše normalno.
Molim vas pomagajte,jer sam siguran da je neka glupost
 
Ljudi pomagajte,novi sam na forumu i treba mi pomoć kako povezati TV LCD LG LD650 sa laptopom TOSHIBA SATELLITE L655-1GK preko HDMI kabla.
Naime gledao sam razne savete preko neta,pa i na ovoj stranici al laptop nikako ne uspeva da prepozna TV.
kad uđem u meni TV-a i izaberem da idem na HDMI kabl pojavi se crn ekran,pojavi se na crnom ekranu natpis "povezivanje" na par sekundi i onda nestane.
Na laptopu išao sam i na podešavanja screen resolution i detect,al se pojavi samo prozorče gde piše anothere display not detected.
To prozorče se javlja i kad je laptop povezan preko hdmi kabla kao i kad nije.
Napominjem da hdmi kabl sigurno radi,jer kad je njime povezan TV sa kućnim bioskopom sve funkcioniše normalno.
Molim vas pomagajte,jer sam siguran da je neka glupost


Jeli instaliran drajver za grafičku kartu...
 

Back
Top