Linux Mint

falco

Ističe se
Poruka
2.007
Izasla je RC verzija 12-tice. Jel neko testira? Kakvi su utisci? Na slikama izgleda ok, tako da je sada skidam kako bih video na sta to lici. ;)

Edit: Na zalost nisam mogao da pokrenem taj novi interfejs na virtualnoj masini. :(
 
Poslednja izmena:
Izasla je RC verzija 12-tice. Jel neko testira? Kakvi su utisci? Na slikama izgleda ok, tako da je sada skidam kako bih video na sta to lici. ;)

Edit: Na zalost nisam mogao da pokrenem taj novi interfejs na virtualnoj masini. :(

Očigledno da moramo da čekamo sledeću verziju VMWare-a kada ćemo moći da instaliramo Mint 12 'lisu'
 
Evo ja je testiram i prijavljujem "bugove" kod launchpad https://launchpad.net/linuxmint ... Mint 12 je izvrsan, veoma je stabilan i reklu su ovde oko 20-tog novembra izlazi final verzija..posebno mi se sviđa ovaj panel MGSE što su dodali dole, i u Mint 12 dali su MATE, to ti je gnome 2.x fork... znači možeš da imaš Gnome 2 i Gnome 3 u Mintu... ali MATE je još u ranom stadijumu tako gnome 2.x nema još sve funkcije...ali sve u svemu ovo je najbolja distribucija koju sam koristio da sad.
 
Evo ja je testiram i prijavljujem "bugove" kod launchpad https://launchpad.net/linuxmint ... Mint 12 je izvrsan, veoma je stabilan i reklu su ovde oko 20-tog novembra izlazi final verzija..posebno mi se sviđa ovaj panel MGSE što su dodali dole, i u Mint 12 dali su MATE, to ti je gnome 2.x fork... znači možeš da imaš Gnome 2 i Gnome 3 u Mintu... ali MATE je još u ranom stadijumu tako gnome 2.x nema još sve funkcije...ali sve u svemu ovo je najbolja distribucija koju sam koristio da sad.

Da li bi preporucio prelazak sa Ubuntu 11.10 na mint 12 posle 20.11.?
 
Preporučio bi :)!..Mint 12 je zakon..Možete sad skinuti, ali nije final verzija, još je RC, pa može imati nekih bugova (ali ja nisam još naišao na nekakve velike)..i ja sam isto koristio ubuntu 11.10.. ali nesviđa mi se..
 
Mint je oduvek važio za jednu od popularnijih distribucija. Rađena je na osnovu Ubuntua, a od skoro je po popularnosti prestigla Ubuntu i nezaustavljivo grabi napred, bar ako gledamo distrowatch.com
Ono što Mint radi je slušanje reakcija ljudi koji su probali Gnome 3 i Unity, šta im se sviđa a šta ne, pa onda Mint developeri zasuku rukave i naprave nešto kao što je MGSE, koji pokušava da udovolji svima. :) S nestrpljenjem isčekujem novu verziju.
 
Snimio sam Mint i super izgleda. Ali postoji jedan mali problem. Ne prepoznaje moju wifi mrezu. I umesto da prikaze 15-tak WiFi-a (koliko ih ovde ima), pokaze samo 5. I cak kada odaberem opciju da mi prikaze sve mreze, on opet pokaze oko 5...
 
Nisam siguran, ali mislim da na live verziji ne mozes da probas Mate. Jedino da probas da se odlogujes i da onda pre prijavljivanja izaberes Mate ako daje tu mogucnost.

Zahvaljujem, vec sam nasao i probao ali izgleda da graficka ne moze da isprati vise ono sto ima u 12-ici, boje razlivene po ekranu, slova se tesko vide i sl. Kad sam pokusao da prebacim na MATE, jos gore, nista se ne vidi. Ako neko hoce da isproba Mint 12, tj MATE posto se live dvd podrazumevano startuje sa Gnome-om 3, samo neka ide na logout,sa desne strane kliknete na znak i otvara se lista okruzenja gde mozete pored ostalog izabrati i MATE, pa se onda ulogujete sa user: mint password: ne pise se nista tj. prazno i enter...

Moja je ploca neki DDR1, AsRock http://www.asrock.com/mb/overview.asp?Model=K7VT4A%20PRO

Izgleda da cu morati da se prebacim na Xubuntu kad mi istekne LTS za Mint 9, dogodine...
 
Preporuka: Umesto Xubuntu-a Linux Mint LXDE ili LMDE ;) !

Хоће ли бити XFCE верзије за Линукс Минт 13, и то базиране на Убунтуу, читао сам нешто али ништа конкретно сем жеља појединаца? Видим да се појавио и Cinnamon, шта ће од свега тога бити, видећемо.
 
Mogu reči da sam veoma zadovoljan Mint 13 KDE distroom, koji sam instalirao pre neki dan. Evo vam slike, malo da parite oči. :lol:


snapshot2.jpg


(Klikni na sliku da se uveća)
 
зависи за шта ћеш да га користиш и на који начин, као примарни или секундарни оператвни систем, играш игрице или не, волиш да имаш брдо програма или пак смао оно што ти је неопходно....
У принципу за удобан рад довољно је 20ак GB системску партицију (/) , а корисничка (/home) може бити колико год желиш /имаш...
 

Back
Top