Etničke granice na Balkanu

Glas Sauronov

Primećen član
Poruka
674
СТИВЕН МАЈЕР, ПРОФЕСОР УНИВЕРЗИТЕТА ЗА НАЦИОНАЛНУ ОДБРАНУ У ВАШИНГТОНУ И 23 ГОДИНЕ АНАЛИТИЧАР ЦИА

Није ништа аутоматски лоше са етнички дефинисаном државом. Не разумем зашто је проблем мењати границе, цела историја Балкана у последњих 15 година је то.

О Босни
Никада нисам мислио да је Дејтон добра идеја... Ако се ишта у Босни променило, онда се променило у негативном смислу.
Нека људи у РС гласају, нека кажу шта желе, желе ли да буду део Србије, Босне, желе ли да буду независни. Нека то исто кажу и у Херцег Босни. Никада нико то није питао, није питао људе како виде себе, а то је суштина демократије и демократске процедуре: питати људе шта желе.
Сада имамо демократске владе у Србији и Хрватској које нису склоне оружаним конфликтима, и уз међународне гаранције муслимански ентитет може да постоји, да се одржи.

О Косову
Србија неће добити цело Косово назад, али имам утисак из разговора са српским интелектуалцима и владом да они и не желе то.
Али Србија може да добије део, мислим да би северно од Ибра требало да буде део Србије. Био сам тамо, разговарао са људима, већином су Срби, нема разлога да то не буде Србија.

О НАТО-у
Да сам у Београду, имао бих озбиљне сумње да ли је улазак у НАТО у интересу Србије. Али мислим да Пакт за стабилност јесте и да Европска унија јесте, нарочито ако устав буде прихваћен у свих 25 земаља.
Треба да видите и искуства других, идите код Чеха, Мађара, Словака да видите шта су добили, колико их кошта. Чини ми се да многи Срби мисле да немају избора, али имају.
 
Glas Sauronov:
СТИВЕН МАЈЕР, ПРОФЕСОР УНИВЕРЗИТЕТА ЗА НАЦИОНАЛНУ ОДБРАНУ У ВАШИНГТОНУ И 23 ГОДИНЕ АНАЛИТИЧАР ЦИА

Није ништа аутоматски лоше са етнички дефинисаном државом. Не разумем зашто је проблем мењати границе, цела историја Балкана у последњих 15 година је то.
Pazi sad, ovi MULTI-MIX tipovi sada krecu u ETNICKI CISTO, ok. moze i tako samo da i Srbi imaju prava kao i ostali - pa nek i Srbija bude etnicki cista.

О Босни
Никада нисам мислио да је Дејтон добра идеја... Ако се ишта у Босни променило, онда се променило у негативном смислу.
Нека људи у РС гласају, нека кажу шта желе, желе ли да буду део Србије, Босне, желе ли да буду независни. Нека то исто кажу и у Херцег Босни. Никада нико то није питао, није питао људе како виде себе, а то је суштина демократије и демократске процедуре: питати људе шта желе.
Сада имамо демократске владе у Србији и Хрватској које нису склоне оружаним конфликтима, и уз међународне гаранције муслимански ентитет може да постоји, да се одржи.

Pa neka se ljudi izjasne - ali koji, gde ce se izjasniti
oni izbegli i prognani ?



О Косову
Србија неће добити цело Косово назад, али имам утисак из разговора са српским интелектуалцима и владом да они и не желе то.
Али Србија може да добије део, мислим да би северно од Ибра требало да буде део Србије. Био сам тамо, разговарао са људима, већином су Срби, нема разлога да то не буде Србија.

Ah, kakav bedni jezuita. Prethodne dve navlake tj. dva odgovora su uvod za ovaj
treci - koji treba da bude opravdanje za OTIMACINU. Ali, "zaigrace mecka i pred njihovom kucom".
О НАТО-у



Да сам у Београду, имао бих озбиљне сумње да ли је улазак у НАТО у интересу Србије. Али мислим да Пакт за стабилност јесте и да Европска унија јесте, нарочито ако устав буде прихваћен у свих 25 земаља.
Треба да видите и искуства других, идите код Чеха, Мађара, Словака да видите шта су добили, колико их кошта. Чини ми се да многи Срби мисле да немају избора, али имају.
 
СТИВЕН МАЈЕР, ПРОФЕСОР УНИВЕРЗИТЕТА ЗА НАЦИОНАЛНУ ОДБРАНУ У ВАШИНГТОНУ И 23 ГОДИНЕ АНАЛИТИЧАР ЦИА

Није ништа аутоматски лоше са етнички дефинисаном државом. Не разумем зашто је проблем мењати границе, цела историја Балкана у последњих 15 година је то.

О Босни
Никада нисам мислио да је Дејтон добра идеја... Ако се ишта у Босни променило, онда се променило у негативном смислу.
Нека људи у РС гласају, нека кажу шта желе, желе ли да буду део Србије, Босне, желе ли да буду независни. Нека то исто кажу и у Херцег Босни. Никада нико то није питао, није питао људе како виде себе, а то је суштина демократије и демократске процедуре: питати људе шта желе.
Сада имамо демократске владе у Србији и Хрватској које нису склоне оружаним конфликтима, и уз међународне гаранције муслимански ентитет може да постоји, да се одржи.

О Косову
Србија неће добити цело Косово назад, али имам утисак из разговора са српским интелектуалцима и владом да они и не желе то.
Али Србија може да добије део, мислим да би северно од Ибра требало да буде део Србије. Био сам тамо, разговарао са људима, већином су Срби, нема разлога да то не буде Србија.

О НАТО-у
Да сам у Београду, имао бих озбиљне сумње да ли је улазак у НАТО у интересу Србије. Али мислим да Пакт за стабилност јесте и да Европска унија јесте, нарочито ако устав буде прихваћен у свих 25 земаља.
Треба да видите и искуства других, идите код Чеха, Мађара, Словака да видите шта су добили, колико их кошта. Чини ми се да многи Срби мисле да немају избора, али имају.

MISLITE O TOME...................
 
Ne... Onda treba da promenimo granice tako da jug Srbije damo Albancima,Sever Vojvodine Madjarima,deo istocne Srbije Rumunima,Dimitrovgrad Bugarima... Ko zna sta jos. Toga nema,kao ni onog gore napisanog.

:hahaha:a po kojoj to osnovi..........:hahaha: ne po toj osnovi bi pola kaosova analbanancima,a srpska koja je 2,8 puta veca od kosova i krajina srbiji........misli o tome.......
 
:hahaha:a po kojoj to osnovi..........:hahaha: ne po toj osnovi bi pola kaosova analbanancima,a srpska koja je 2,8 puta veca od kosova i krajina srbiji........misli o tome.......

Pripoj ti Krajinu i Republiku Srpsku,a daj ono sto sam gore napisao. Sve to je po etnickoj osnovi,sasvim legitimno onda,posto se prekrajaju sve granice na Balkanu :roll: Ako na te promene nisi spreman,onda nema nista od toga :bye:
 
ONO GORE NE DAM JER NEMA ETNICKE OSNOVE,A TI BAR KADA PISES OVAKVE GLUPOSTI PROVERI.........IMAS NET COVECE.........ZNACI POLA KOSOVA ZA KRAJINU I SRPSKU PA TI VIDI...

Takav rodoljub,a ne poznaje svoju sopstvenu zemlju?

Nema?

Idemo redom

Presevo (89 % Albanaca)
Bujanovac (55 % Albanaca)
Bosilegrad (90 % Bugari)
Dimitrovgrad (50 % Bugari)
Kanjiza (87 % Madjara)
Senta (81 % Madjara)
Ada (77 % Madjara)
Backa Topola (59 % Madjara)
Mali Idjos (56 % Madjara)
Coka (52 % Madjara)
Becej (49 %,vecina su Madjari)
Subotica (38 %,vecina su Madjari)
Sjenica (77 % Bosnjaci)
Novi Pazar (86 % Bosnjaci)
Tutin (94 % Bosnjaci)

Izvor : Popis stanovnistva 2002, Republicki Zavod za statistiku Srbije,knjiga 1,dokument SN 31

Madjari u Vojvodini

Novi Pazar

Bosilegrad itd itd,raznorazni izvori...
 
Takav rodoljub,a ne poznaje svoju sopstvenu zemlju?

Nema?

Idemo redom

Presevo (89 % Albanaca)
Bujanovac (55 % Albanaca)
Bosilegrad (90 % Bugari)
Dimitrovgrad (50 % Bugari)
Kanjiza (87 % Madjara)
Senta (81 % Madjara)
Ada (77 % Madjara)
Backa Topola (59 % Madjara)
Mali Idjos (56 % Madjara)
Coka (52 % Madjara)
Becej (49 %,vecina su Madjari)
Subotica (38 %,vecina su Madjari)
Sjenica (77 % Bosnjaci)
Novi Pazar (86 % Bosnjaci)
Tutin (94 % Bosnjaci)

Izvor : Popis stanovnistva 2002, www.webrzs.statserb.sr.gov.yu

Madjari u Vojvodini

Novi Pazar

Bosilegrad itd itd,raznorazni izvori...

ALO DECKO STA LUPAS JA JESAM RODOLJUB I ITEKAKO POZNAJEM KO JE REKAO DA NE ZNAM:dontunderstand:

PA TI DECKO DOKAZUJES MOJE TVRDNJE SA TIM..........STA MI BRE BACAS TU LINKOVE I MESAS SIPTARE I MADJARE...

RECI MI STO MI NAVODIS SIPTARE...

E ALO DILEJO STO ULAZIS U PRICU UOPSTE JESI LI TI NORMALAN..........JA TEBE NE SHVATAM UOPSTE.............

STA BRE IDES REDOM GLOOPSONE PROCITAJ LINKOVE KOJE SI MI NAVEO...
 
Takav rodoljub,a ne poznaje svoju sopstvenu zemlju?

Nema?

Idemo redom

Presevo (89 % Albanaca)
Bujanovac (55 % Albanaca)
Bosilegrad (90 % Bugari)
Dimitrovgrad (50 % Bugari)
Kanjiza (87 % Madjara)
Senta (81 % Madjara)
Ada (77 % Madjara)
Backa Topola (59 % Madjara)
Mali Idjos (56 % Madjara)
Coka (52 % Madjara)
Becej (49 %,vecina su Madjari)
Subotica (38 %,vecina su Madjari)
Sjenica (77 % Bosnjaci)
Novi Pazar (86 % Bosnjaci)
Tutin (94 % Bosnjaci)

Izvor : Popis stanovnistva 2002, Republicki Zavod za statistiku Srbije,knjiga 1,dokument SN 31

Madjari u Vojvodini

Novi Pazar

Bosilegrad itd itd,raznorazni izvori...

I STA SU SVI TI IZVORI,TI SI KAO OVIM GLUPOSTIMA POBIO MOJE TVRDNJE....RECI MI JEL TO TVRDIS DA SI NESTO OSPORIO :hahaha::hahaha:
 
ALO DECKO STA LUPAS JA JESAM RODOLJUB I ITEKAKO POZNAJEM KO JE REKAO DA NE ZNAM:dontunderstand:

PA TI DECKO DOKAZUJES MOJE TVRDNJE SA TIM..........STA MI BRE BACAS TU LINKOVE I MESAS SIPTARE I MADJARE...

RECI MI STO MI NAVODIS SIPTARE...

E ALO DILEJO STO ULAZIS U PRICU UOPSTE JESI LI TI NORMALAN..........JA TEBE NE SHVATAM UOPSTE.............

STA BRE IDES REDOM GLOOPSONE PROCITAJ LINKOVE KOJE SI MI NAVEO...

Prvo ne deri se...

Drugo, zar te vredja istina? Na linkovima su ti podaci. Smatram da znas da citas reference i da ces se sam snaci. To ti je prilika da nesto naucis iz geografije (tacnije demografije).

Balkan je etnicki mesana salata. Hoces Rep Srpsku i Krajinu. Onda da damo one gore opstine. Bez toga nema nista. Biraj : Knin ili Subotica :roll: Ja biram Suboticu i danasnje granice su sasvim OK :ok:

A ti sad dajes vec pola Kosova?
 
Ako Srbija vec pravi etnicku drzavu,onda treba da se oslobodi onih gore navedenih opstina. Hoces da se igras,ali kako ti kazes. :roll:

necu ja da se igram opstine ne mogu da se oslobadjaju covece jel ti imas osnovno obrazovanje,pa po tome tvome mi mozemo da uzmemo kvart u detroitu :hahaha:

i herceg novi....1/3 crne gore..........e batko ne brini se kad bi se po tome merilo opet bi bili u plusu i nemoj da mi postavljas tu neke gluposti jer ni ne znas s kim se igras,a ja sam sve te podatke znao u 4 osnovne zato nekom drugom prosipaj mudrost.

daklem opstine i gradovi ne mogu da se odvajaju samo regije ili deo regije ako je dovoljno veliki........

ako nisi gledao u vojvodini je 14 % madjara,tako da tu moze samo retardirana osoba da prica o nekoj nezavisnosti.

ja sam rekao krajina,srpska i srbija bez pola kosova.....sto dodje srbija skoro duplirana....ako znas kolike su te regije..

ja ne znam gde si to cuo da opstine dobijaju nezavisnost:mrgreen:
nemoj da palamudis aj malo promisli pa vidi sta si lupio....onda ce napr ulica u frankfurtu ako ima vecina srba morati da se proglasi srbijom...po tvojoj logici zar ne....i sve u svetu da se pretumba....*** ko da kreces u 1 razred os.

znaci lepo sam ti rekao na pocetku a ti spamujes temu sa glupostima,zaista nemam nameru da te uvredim ali ovo je jedan od najglupljih postova..........
 
necu ja da se igram opstine ne mogu da se oslobadjaju covece jel ti imas osnovno obrazovanje,pa po tome tvome mi mozemo da uzmemo kvart u detroitu :hahaha:

i herceg novi....1/3 crne gore..........e batko ne brini se kad bi se po tome merilo opet bi bili u plusu i nemoj da mi postavljas tu neke gluposti jer ni ne znas s kim se igras,a ja sam sve te podatke znao u 4 osnovne zato nekom drugom prosipaj mudrost.

daklem opstine i gradovi ne mogu da se odvajaju samo regije ili deo regije ako je dovoljno veliki........

ako nisi gledao u vojvodini je 14 % madjara,tako da tu moze samo retardirana osoba da prica o nekoj nezavisnosti.

ja sam rekao krajina,srpska i srbija bez pola kosova.....sto dodje srbija skoro duplirana....ako znas kolike su te regije..

ja ne znam gde si to cuo da opstine dobijaju nezavisnost:mrgreen:
nemoj da palamudis aj malo promisli pa vidi sta si lupio....onda ce napr ulica u frankfurtu ako ima vecina srba morati da se proglasi srbijom...po tvojoj logici zar ne....i sve u svetu da se pretumba....*** ko da kreces u 1 razred os.

znaci lepo sam ti rekao na pocetku a ti spamujes temu sa glupostima,zaista nemam nameru da te uvredim ali ovo je jedan od najglupljih postova..........

Pa koliko sada imas godina? 16? Popis je iz 2002.:mrgreen:

Blizina granice i vecinski etnos sasvim je dovoljno da se delovi regija (kao sever Vojvodine,gde zivi 59 % svih madjara Vojvodine,dakle vecina) prikljuce Madjarskoj,Bosilegrad i Dimitrovgrad Bugarskoj,Presevo i Bujanovac Albancima.

Kao sto se deo Kosova (sever) pripaja Srbiji. Po kom onda ti osnovu pripajas srpske opstine Srbiji a madjarske opstine ne das Madjarskoj? Vidis da ti je prica suplja :thumbdown:

Uostalom,nista nema od ovoga. Na srecu po samu Srbiju :ok:

I da,osnovno nacelo ove analize

а то је суштина демократије и демократске процедуре: питати људе шта желе.

Pitati sve narode na Balkanu sta zele i tako praviti granice,to je ideja.
 
Poslednja izmena:
Prvo ne deri se...

Drugo, zar te vredja istina? Na linkovima su ti podaci. Smatram da znas da citas reference i da ces se sam snaci. To ti je prilika da nesto naucis iz geografije (tacnije demografije).

Balkan je etnicki mesana salata. Hoces Rep Srpsku i Krajinu. Onda da damo one gore opstine. Bez toga nema nista. Biraj : Knin ili Subotica :roll: Ja biram Suboticu i danasnje granice su sasvim OK :ok:

A ti sad dajes vec pola Kosova?

Ne raspravljaj se s njim, nema smisla. BTW, ispravka, u SU su većina Srbi.
 
Svojevrsna licna karta Balkana nalazi se u delu Konstantina Porfirogenita - "O upravljanju drzavom".

Ako ste glupi niste nepismeni pa procitajte sta je taj car Vizantijski pisao. Neki narodi pokusavaju da isprave njegovo pisanije, a neki , jos nijesu ni procitali.............
 
Pa koliko sada imas godina? 16? Popis je iz 2002.:mrgreen:

Blizina granice i vecinski etnos sasvim je dovoljno da se delovi regija (kao sever Vojvodine,gde zivi 59 % svih madjara Vojvodine,dakle vecina) prikljuce Madjarskoj,Bosilegrad i Dimitrovgrad Bugarskoj,Presevo i Bujanovac Albancima.

Kao sto se deo Kosova (sever) pripaja Srbiji. Po kom onda ti osnovu pripajas srpske opstine Srbiji a madjarske opstine ne das Madjarskoj? Vidis da ti je prica suplja :thumbdown:

Uostalom,nista nema od ovoga. Na srecu po samu Srbiju :ok:

I da,osnovno nacelo ove analize



Pitati sve narode na Balkanu sta zele i tako praviti granice,to je ideja.

Meni prica suplj :otkacio:je li druze koji ti je vrag :hahaha:

pa daj neke dokaze :rtfm:

srbi su vecina od polovine kosova pa do kraja vojvodine(ukljucujuci da se proterani vrate) i pri tom u rep.srpskoj i krajini,znaci ovo extra odgovara srbiji ne znam kako si ti drugacije zakljucio.

brate vidi sew da si prigljup momak a samo takve stavljam na ignore,ne bezobrzne i neistomisljenike nego glupake....jer nemam 16 godina a to sam znao u 4 osnovne i sta nije jasno:dontunderstand: kakve ima veze sto je popis iz 2002 :mrgreen: pa nije kako kazes po tebi svet nastao 2002,nego mnogo ranije,a ta situacija je i bila kada sam ja bio klinac a ne kada si ti to procitao........
dakle nemoj da trabunjas kako gradovi dobijaju nezavisnost,ili nemoj uopste s tako glupim idejama da mi citiras postove i trosis vreme.........
 

Back
Top