diploma iz USA

Nexus 6

Iskusan
Poruka
5.246
imam ortaka koji studira u Americi...mrzi istu ali je ipak otisao jer "sa njihovom diplomom ima vise sansi kada se vrati u BG"

tamo je na nekom levom univerzitetu i studira biznis/menadzment i tako to...

ja, nekako, zastupam misljenje da da je upisao Harvard ili Prinston ili sl. onda bi to bilo u redu...ali da bi imao bolju prodju kod nas da je upisao FON ili cak Megatrend...nego sa tim Univerzitetom za koji niko nije cuo...

dakle...on ne misli da ostaje tamo, nego hoce da se vrati kada zavrsi fax...

pa bih hteo vase misljenje o tome...
 
pa nece bas da se ovajdi, jedino ako mu podje za rukom da zrtvuje jos 5 godina i upise phd, pa kad to zavrsi onda mozda nesto i ubode, ovako, nema leba ja mislim, ma uostalom i sam znas da kod nas treba da imas vezu da se na dobro mesto ubacis i onda ti i ne treba fax! :roll:
 
iskreno, bolje i privatni univerzitet u North Dakota, nego najbolja skola u Srbiji. Nasi kad vide stranu diplomu, i ne trebaju ti neke ekstra veze da se zaposlis. A da ne pricamo da ce na tom levom univerrzitetu stvarno i da nauci nesto, za razliku od nasih praznih "prica"
 
Znam jednog decka koji je skoro nostrifikovao diplomu na Ekonomskom fakultetu, trazili su mu izmedju ostalog i rang listu da bi videli na kom je mestu ta skola. Diplomirao je na Georgetown University u Washingtonu i imao godinu dana iskustva u USA. Sada radi ovde u Mobtelu.
 
Ko god da je izmislio ideju da sa Americkom diplomom ovde moze da se snadje je jedan veliki lazov! Studirao sam u USA i sada imam TOLIKO problema sa nostrifikovanjem diplome da bih voleo da ubijem nekog! Svuda u svetu se americka diploma priznaje, samo ovde se nepriznaje - odnosno toliko problema stvaraju oko nostrifikacije i prevoda! Ako imate sansu da bezite odavde, BEZITE! Kada ste tamo, nadjite posao i NIKADA se nevracajte!

A sto se tice velike misterije da ovde zaposljavju vrlo rado sa stranom diplomom i poznavanjem jezika, je velika laz i ogromno razocarenje! Sem ako nemate neku vezu, ali ako ste tamo stekli diplomu onda ste ovde stvarno BEZVEZE!
 

Back
Top