US automobili - Muscle Cars & Hot Rod & Custom

Nema na cemu, brate, evo ti jos jedna slika, da vidis kako stingray pali gume!!!! :lol:

red-corvette-burnout.jpg
 
HEMI 426:
Nije lose, nije lose, svaka cast.... :lol:

Ipak, ako ce mo da forsiramo prvu generaciju, godiste 57 je najlepse i najinteresantnije. Naime,te godine se ubacuje 327 V8 (5,3 l) sa mehanickim ubrizgavanjem goriva koji imao nadimak "fuelie" i koji je razvijao zdravih 300 KS. Licno, dizajn '57 Corvette mi je najcistiji... :lol:

im_1957FuelInjCorvette.jpg

Stvarno prelep autic. Dizajn za 10+. Naprosto sam se obradovao kada sam video slike revizije Forda T'bird-a(cini mi se), koji se sada proizvodi(opet - cini mi se :evil: ), ali na kraju krajeva to nije ispalo to :cry: .
Deder H dadni mi neki link gde mogu neshto skontati o tom mehanickom ubrizgavanju. Cisto da te ne bih smarao. :wink:

CIAO! 8)
 
Candyman:
mali37:
Covece kako je mocan onaj Mustang.Stvarno je super onako misicav.Po meni to je pravi razlog za MUSCLE cars ime.

Nije losh, mada je meni suvishe nabildovan. :wink:
Ma shta ja lupetam Mustang mi se uopshte ne dopada.
A za koji djavo sam ovo i nashkrabao. :?

CIAO!
Ma to i jeste fora za mene sto je tako nabildovan u pravom smislu te reci.Ne mislim kao ovi bilderi danas spolja gladac, a unutra jadac.Ovaj auto je pored Skyline po meni najbolji auto.
 
Soulraver:
Samo da kazem da OBOZAVAM
CAMARO iz 67
&
Dodge Charger (gotivim)

Ubio bih za Camaro.


Chevrolet je tek posle tri godine i preko milion prodatih Mustanga, shvatio da ih Ford debelo "radi" na pony car trzistu. Onda su izbacili Camaro (1967) , koji je u kratkom vremenu postao dostojan konkurent Mustanga ali nikad popularniji od njega, sudeci po broju prodatih primeraka. Kada se pojavio bio je bolje pripremljen sa cak sedam motora u ponudi, od sestaka sa 3,6 litara zapremine pa do 396 V8 (6,8 litara) koji je isao u RS (rally sport) i SS (super sport) verzije kao najjaci motor. Pored toga imao je i cuvenu Z 28 verziju koja je bila namenjena kruznim trkama. Za razliku od Mustanga, Camaro je isao samo u dve karoserijske varijante, kupe i kabrio, dok je Ford imao kupe, kabrio i fastback. Posto mu je Mustang bio najveci konkurent, Chevrolet se potrudio da Camaro bude nesto bolji i kvalitetniji ali je 1969. godine Mustang preuzeo primat. Camaro je u startu isao na sportski utisak i brzinu pa ej tako kupcima bilo dostupno mnogo dodataka za fabricko "budzenje". Pocetna cena za najslabiji V8 je bia 2450 $ na najskuplji SS je bio oko 4000 $ i malo ih je bil o napravljeno jer je sa tom cenom ulazio na teritoriju Corvette. Ova prva generacija je bila na trzistu do 1970 i napravljena je u oko 850 000 komada.

Ako imas zivaca, potrazi jedan zuti Camaro iz 1968. u Krusevcu ili Kraljevu a dva kom postoje u Splitu, rekao mi je jedan lik koji tamo cesto ide a razume se u amerikance. :lol:

Camaro67-1.jpg
camaro_3.jpg

67camaro.jpg

camaro_1v.jpg
 
mali37:
Candyman:
mali37:
Covece kako je mocan onaj Mustang.Stvarno je super onako misicav.Po meni to je pravi razlog za MUSCLE cars ime.

Nije losh, mada je meni suvishe nabildovan. :wink:
Ma shta ja lupetam Mustang mi se uopshte ne dopada.
A za koji djavo sam ovo i nashkrabao. :?

CIAO!
Ma to i jeste fora za mene sto je tako nabildovan u pravom smislu te reci.Ne mislim kao ovi bilderi danas spolja gladac, a unutra jadac.Ovaj auto je pored Skyline po meni najbolji auto.

Shto jes', jes'. Nikako ne bih voleo da sa Puntom sretnem te zveri. Nissan mi deluje josh opasnije, ali on on nije tema.

CIAO! 8)
 
rudy_kv:
Ako imas zivaca, potrazi jedan zuti Camaro iz 1968. u Krusevcu ili Kraljevu a dva kom postoje u Splitu, rekao mi je jedan lik koji tamo cesto ide a razume se u amerikance. :lol:

Taj Camaro je u Krusevcu...
U Kraljevu ima jedan pontiak TransAm iz 1979.


Super, hvala ti, jel bio mogao da nekako bacis slike tog automobila ili da nabavis broj telefona vlasnika? Bilo bi mi extremno korisno :lol:

Sto se tice, Pontiaca 1979 je dobro godiste ali nije bio brz a i ima ih koliko hoces po srbiji, ja znam za desetak...pa cak i Turbo 455 verziju
 
brera:
i na dorcolu je propadao jedan takav pontjak dosta dugo mozda jos uvek propada. stajao je u ulici koja je paralelna sa cara dusana i ta ulicica izbija na drvno preradjivacku skolu. kazem mozda je jos uvek tamo i mozda nekog interesuje.

Cuo sam za taj auto, cak mislim i da sam ga video kada sam se vozikao po bg,(u blizini je restoran "Trag" jel tako) ali kao sto kazem, ima ih dosta po celoj zemlji i nisu toliko vredni a vecina je u jako losem stanju (osim par primeraka). Preporucujem ih samo ako vam se bas,bas svidjaju ali ako hocete prave performanse,samo sezdesete godine dolaze u obzir. Mislim, Firebird Trans Am iz 69 ima 420 KS dok isti model iz 79 jedva da ima 200 KS!


Mada, taj auto me je nekad davno i navukao na amerikance jer ga je vozio cale od mog drugara iz osnovne. Svaki dan kad bi ga matori vozio u skolu, ja sam visio na ogradi otvorernih usta, totalno iskljucen od stvarnosti....srebrni Trans Am sa "orlusinom" na hubi....brateeeee :lol: :lol: :lol:
 
HEMI 426:
RaiKkonen 911:
Hmmm ne znam, uvek su mi Dodge i Plymouth bili bolji od Camara... :?

Ako mislis na Barracudu i Challengera iz 1970/71 onda si u pravu.... :lol: bili su najbolji pony cars tih godina, pogotovo ako su imali HEMI sa 425 KS (realno preko 500 KS! )
Mislim na svaku Cudu i pre svega na Chargera, ali on je ipak bio u klasi Korvete... :?
 
NE! Charger nikada nije bio, niti je mogao da bude u klasi Corvette. Corvette je bila klasican sportski automobil, dvosed, sa karoserijom od pleksiglasa, automobil koji je jednako bio dobar u krivinama kao i na pravcu, zahvaljujuci nezavisnom ogibljenju i koji je bio skup i pravljen u relativno malim serijama.

Sa druge strane Charger je bio full size muscle car, sa duzinom od preko 5 metara, mestom za 5 ljudi i konvencionalnom karoserijom, pogonom i ogibljenjem i fantasticnim ubrzanjem ali slabim ponasanjem u krvinama, koji je bio jeftin (za ono sto je nudio) i koji je napravljen u daleko vecem broju primeraka.

a ove godine se pojavio i novi charger na osnovi Chryslera 300 C i ima cetvoro vrata za razlku od pradede. Ali je pravi muscle i ima HEMI :lol: :lol: :lol:

stari i novi...

10112137.jpg

8302004124915.jpg
 
Zao je i meni HEMI ali novi GTO i novi Charger su jedna velika sramota, promasaj bi za njih bio kompliment.Promasaj-promasaj je nova (a i predzadnja) Korveta, dok je Mustang solidan, ali ispod mojih bar, ocekivanja.

Zato hajde da se drzimo Cude, starog GTOa i legendarnih Korveta, koji i dalje zasluzuju postovanje i divljenje. :D

P.S. Zaista ne smem da kazem sta mislim o novom 300c

:lol:
 
O ukusima ne treba raspravljati ali ono sto se definitivno mora pozdraviti je sam povratak klasicnih limuzina i muscle modela klasicne filozofije i modernog pakovanja. Po meni, 300 C je lep i monumentalan automobil koji i odlicno "ide". Dodge Charger bi mogao da bude lepsi ali sta je tu je... Sa druge strane, novi Mustang je "pimp" :lol: :lol: :lol:

Ford_Mustang_GT_2005_0001_M448.jpg
 

Back
Top