Feminizam...

jel pitanje nesto u fazonu DA LI FEMINIZAM SKODI ILI POMAZE ZENAMA... ako jeste, onda mislim da skodi. muskarci se sve vise povlace, postaju skroz bezveze a zene muskobanjaste, odvojeno sto su sve feministkinje duboko nesrecne zene pa ne mogu da sire srecu oko sebe i bla bla bla... ZASTO NIKO NE ODGOVARA NA MOJE TOPICE????

ajde JAH_GIRL mali revansic drugarici koja isto voli reggae...!
 
malecka:
jel pitanje nesto u fazonu DA LI FEMINIZAM SKODI ILI POMAZE ZENAMA... ako jeste, onda mislim da skodi. muskarci se sve vise povlace, postaju skroz bezveze a zene muskobanjaste, odvojeno sto su sve feministkinje duboko nesrecne zene pa ne mogu da sire srecu oko sebe i bla bla bla... ZASTO NIKO NE ODGOVARA NA MOJE TOPICE????

ajde JAH_GIRL mali revansic drugarici koja isto voli reggae...!
hehe ;) vazi malecka! A sto se tice pitanja...jeste u fazonu Da li skodi ili pomaze...a stavovi po tom pitanju nam se poklapaju ;)
 
Biti feministkinja u Srbiji (i ne samo u Srbiji) je nuznost, a ne hir. Zalim sve one zene koje su podlegle stereotipima o "muskobanjastim" feministkinjama. Feminizam pomaze zenama da osveste sopstveni polozaj i da osvoje ravnopravnost sa muskarcima. Ili mozda mislite da nam to ne treba?? Pogledajte malo oko sebe pa ce vam biti jasnije koliko jos mnogo treba raditi za jednakost polova. Ja sam zena, i sumnjam da bi me iko smatrao muskobanjastom, ali jesam feministkinja.
 
Nico:
Biti feministkinja u Srbiji (i ne samo u Srbiji) je nuznost, a ne hir. Zalim sve one zene koje su podlegle stereotipima o "muskobanjastim" feministkinjama. Feminizam pomaze zenama da osveste sopstveni polozaj i da osvoje ravnopravnost sa muskarcima. Ili mozda mislite da nam to ne treba?? Pogledajte malo oko sebe pa ce vam biti jasnije koliko jos mnogo treba raditi za jednakost polova. Ja sam zena, i sumnjam da bi me iko smatrao muskobanjastom, ali jesam feministkinja.


A kome je ta jednakost uopste bila potrebna???
Ovamo kukate da vam muskarci ne posvecuju dovoljno paznje kako nisu vise d\entlmeni , kako su postali feminizirani i bla bla a ovamo hocete ravnopravnost.A bas kad sam ovde i da pitam, a kako vi vidite ravnopravnost polova ?? Jel tako sto cete sada manje biti na porodiljskom odsustvu ili tako sto cete rintati do npr. 65 godine , da ne biste mozda i u rat da idete, a?
 
Nico:
Biti feministkinja u Srbiji (i ne samo u Srbiji) je nuznost, a ne hir. Zalim sve one zene koje su podlegle stereotipima o "muskobanjastim" feministkinjama. Feminizam pomaze zenama da osveste sopstveni polozaj i da osvoje ravnopravnost sa muskarcima. Ili mozda mislite da nam to ne treba?? Pogledajte malo oko sebe pa ce vam biti jasnije koliko jos mnogo treba raditi za jednakost polova. Ja sam zena, i sumnjam da bi me iko smatrao muskobanjastom, ali jesam feministkinja.


A jel sada treba da nasijem i jedan big * pa da budem ravnopravna, mislim po polu? :))))))))))
 
Nico:
Biti feministkinja u Srbiji (i ne samo u Srbiji) je nuznost, a ne hir. Zalim sve one zene koje su podlegle stereotipima o "muskobanjastim" feministkinjama. Feminizam pomaze zenama da osveste sopstveni polozaj i da osvoje ravnopravnost sa muskarcima. Ili mozda mislite da nam to ne treba?? Pogledajte malo oko sebe pa ce vam biti jasnije koliko jos mnogo treba raditi za jednakost polova. Ja sam zena, i sumnjam da bi me iko smatrao muskobanjastom, ali jesam feministkinja.


Da te pitam samo, da li onda to znaci da sama navrnes i dzak krompira na rame , pa kuci sa pijace? Mislim samo pitam , posto si feministkinja pa si ravnopravna , a pride nisi "muskobanjasta" ?
 
Cini mi se da ova tema izaziva nesporazum, a razlog tome je sto neki izgleda ne znaju sta je ustvari feminizam, pa pominju dzakove krompira i ostale gluposti... niko nikad nije rekao da zene treba da postanu muskarci, vec da ne treba da budu diskriminisane zato sto su zene. Ni manje ni vise od toga. Ja nisam frustirana ni besna na muskarce, naprotiv- obozavam ih. Svakog, bilo da je zensko ili musko, posmatram kao jedinstvenu osobu, i zelim da i mene tako posmatraju. Ali ostaje cinjenica da mi zivimo u patrijarhatu, a ko nije svestan/svesna toga, ja mu ne mogu pomoci.
P.S. Sto se tice fizicke snage i fizickog rada, na sta se muskarci tako rado pozivaju, moram da ih pitam otkud im toliki pivski stomaci ako se satiru od "muskih" poslova. Da li mozda perete i cistite za sobom, ili ste organizovali besplatnu kucnu poslugu (naravno zensku)?
 
Feminizam je dobra stvar za žene. Kao što neko reče, cilj feminizma nije da žene postanu muškarci, nego da dobiju ista prava kao i muškarci. Feministkinje se zalažu za to da ako se žena zaposli negde sa istim radnim mestom kao i neki muškarac koji je zaposlen tu, da imaju istu platu i istu mogućnost da napreduju na tom poslu. Isto tako žele i da zapošljavanje bude ravnopravno i da žena koja je završila određenu obuku bude isto tako primljena na posao kao i muškarac koji je završio istu tu obuku (pod uslovom da imaju isto pređašnje radno iskustvo). Tužna istina je da se u patrijarhalnom društvu u kome živimo žene i dalje smatraju inferiornim u odnosu na muškarce, iako je već dosta često dokazivano da to nije tačno. Po cemu je jedan muškarac bolje kvalifikovan za rad u kancelariji ili bolji političar od neke zene? Po tome što ima veću mišićnu masu? Ne bih rekla. I šta fali da muž ostane kući i čuva decu ako je već njegova žena za razliku od njega završila fakultet i ima mogućnost za bolje plaćeno radno mesto? Zasto je to pogresno?
 
Potpuno si u pravu.
Jako je vazno da zena bude sposobna jer znam mnogo parova u kojima zena zavisi od svog muza.Neretko se desava da je zlostavlja i da ona mora da cuti i trpi takve ispade samo zato sto ne moze da se osamostali, a cak i da se resi na to mnogo joj je teze da nadje dobar posao i da napreduje.
Mozda ovo zvuci glupo ali to je primer moje sestre kojoj se upravo to desava.
Nikad ne znas na koga mozes da naidjes zato je najbolje biti svoj i samostalan.[/i]
 
Kiss for Nico
U duhu borbe za ljudska prava...
Nema ovde ni govora o tome da li je pokret za emancipaciju zena bio dobar, to se podrazumeva.Naravno, ima tu i izvesnih nus pojava koje su verovatno posledica nerazumevanja osnovnih ideja ovog pokreta, ali generalno on je promovisao (kao i svaki drugi pokret za emancipaciju, na pr. crnaca)redefinisanje drustvene uloge i pozicije prethodno zasnovane na tradicionalnim uzorima iz cega je proizasao neopozivi zahtev za uvazavanjem zenskih politickih i gradjanskih sloboda i sto je najbitnije, zahtev za pravo na ostvarenje sopstvenog zivota. Ne vidim zasto bi to bilo koju zenu ili muskarca ometalo, naprotiv..
 
Problem je u nama zenama.

Same smo krive sto tako vaspitavamo svoju decu ili sto smo ih tako vaspitavale.
Mislim, pa ajde realno, ko ih je naucio da uvek neko drugi ide za njima i kupi. P a zene naravno.

Postoje razne metode za prevaspitavanje istih , samo treba biti strpljiv.

Ja sam jednog tako prevaspitala, kad je video da od mene nece dobiti nikakvu uslugu te vrste, cas posla je naucio sve sam. Sad pomazemo jedno drugo jer mu je jasno da samo tako i jedino tako bude fer i za jedno i za drugo.Nravno da ne treba deliti poslove na muske i na zenske vec prema sklonosti pojedinca.
Kod mene sam ja "glavna " za tehniku u kuci , a on za kuvanje:))) i dobro nam je tako.
Prema tome, ne mora se uvek zena busati u grudi tom emancipacijom , jer dogovor kucu gradi a ne tamo neki stavovi. Ostalo je sve podlozno promeni, jer za sada jedina sugurna i nepromenljiva u zivotu je smrt , sto ja volim da kazem a i to nije sigurno kad mi dodje vreme mreti.
Na dza i bu nista se ne dobija, podji od sebe, ali zato tiha voda breg roni.
 
Priznajem jesam uvek bila feministicki nastrojena ali sada se pitam - da li nam je to trebalo? Da li nas feminizam napravio muskarce takvim kakvi jesu danas! Jel na zalost danas je sve manje muskaraca, a sve vise slabica,koji se plase jakih zena... Jos ako je zena izuzetno lepa a pritom intelegentna, uspesna, sigurna u sebe i jaka, umesto da bude suprotno oni beze... Mastaju o njoj iz prikrajka ali su nesigurni da joj pridju... Nema vise jakih sigurnih u sebe pravih muskaraca...
 
Slažem se da sve počinje od porodice. Svaka žena koja želi da promeni društvo u kome živi bi i trebalo prvo da promeni tradicionalno shvatanje porodice u svojoj kući inače će teško postići nešto više.

Što se tiče toga da su muškarci sada postali "slabiji" samo zato što su žene postale "jače", mislim da nije tako. Ti isti muškarci su ranije bili jaki samo zato što su verovali da su žene slabije. Drugim rečima, oni su bili i ranije potpuno isto nesigurni u sebe, ali se to na njima nije ispoljavalo zbog toga što su žene još više bile nesigurne u sebe. Međutim, žene su radile na sebi i svom samopouzdanju i tako su postale jače. Ovo bi samo trebalo da podstakne muškarce da se više potrude radeći na sebi i svom samopouzdanju i tako je cela populacija na dobitku. Mislim da će posle par generacija sve doći na svoje mesto, samo treba istrajati. Ni jedna velika promena ne dolazi preko noći.
 
Zivim u Svedskoj gde se daleko doguralo po pitanju ravnopravnosti.
Muskarci ciste , peru , kuvaju ruckove dele sve poslove u kuci , ali TACNO na pola. Zato i racune , kao i sva ostala kostanja u kuci opet TACNO prepolove.
Zene pak , da bi sto vise licile na velicanstva muskarce, sasvim izbacile iz upotrebe sminku, suknje, parfeme...
Kad se za feste i slavlja doteraju i obuju zenske cipele ( u svakodnevnom zivotu nose iskljucivo patike, kanadjanke i druge vrste"vojnih" cizama) vise lice na klovnove i zabavljace nego na ljupka , seksipilna bica... Ali zato piiiju , piju brate barabar sa muskarcima, tako da u jutarnjim casovima posle festi ne znas ko je musko a ko zensko - svi jednako povracaju i teturaju!
[/b]
 
cinjenica je da su globalno muskarci postali slabiji, a zene prodornije, nije mi jasno kako ih to ne pokrene da nas sustignu i ravnopravno nam pariraju. znam da ima frajera koji su uspesni, lepi itd. ali tad se ufuraju kao da su mali bogovi i ocekuju od zene da ih tako tretira i ako se ne uklapas u to onda si kucka.
mislim da cu za takve ostati kucka.
mozda sam feministkinja, ne znam, ali znam da ne vredim nista manje od tipova, kao ni bilo koja druga zena koja radi na sebi i drzi do sebe.
 
Po meni je je feminizam prirodan stav zene. Cudno mi je da neko moze biti zena, a da nije feministkinja.

Problem nije u feminizmu nego u negativnoj propagandi koja namece stav da su feministkinje - dlakave ruzne lezbejke koje se proseravaju, jer su usamljene i ogorcene pa se izdrkavaju na "normalnim" ljudima, a to bi se sve promenilo da ih "dovati pravi muskarac".

Odgovor na pitanje: feminizam da ili ne, je jednostavan poput odgovora na pitanje da li volis da te muz bije (i da se to smatra normalnim)?

Stvar izbora ili?
 

Slične teme


Back
Top