Ruski jezik - učenje, prevodi i ostalo

Па ваљда вам школа мора обезбедити професора макар био само један ученик. Док сам био у гимназији нас четворо је учило руски и имали смо једном недељно час.
Пробај некако да скупиш више ученика из различитих школа па да заједно имате наставу. Не знам колико је то изводљиво али пробај нешто.
Срећно.
 
Owako sutra imam pismeni zadataka iz ruskog....:dash: Inace ruski pojma nemam.:dontunderstand: Imam neku babu za profesora koja nista ne objasnjava a trazi puno. Treba mi promena prideva po padrezima - oni nastavci (i tvrda i meka promena, jednina mnozina). Ko zna ruski, neka mi pojasni to malo ovde, kako se slazu imenice sa pridevima kada treba da prevedem recenicu sa srpskog na ruski... Unapred HVALA! pozz :worth:
 
Treba mi hitno pomoc-imam vremena do sutra. Molim vas, pomozite ko zna-jer od ovog zavisi mnogo toga. Dakle-ako neko moze da prevede sledece na ruski(hvala mnogo unapred):

-Zdravo!
-Zdravo, sta vam treba?
-Dosla sam da posaljem pismo.
-Izvolite.
Zena koja je radila u posti je uzela pismo,a zatim me pitala da li mi je potrebno jos nesto.
-Da,moram da telefoniram.
-Pokazacu vam gde je telefon.
-O,hvala. Koliko kosta?
-To je 2eur.
-Izvolite.
Nazvala sam prijateljicu sa kojom se dugo nisam cula. Kada sam zavrsila razgovor, zena je jos uvek stajala iza mene. Pitala me je da li mi treba jos nesto. Poslala sam pismo. Telefonirala. I to je bilo sve. Sluzbenica je bila veoma ljubazna.
- Ne, ne treba vise nista. Hvala. Mnogo ste ljubazni!
- Dodjite nam opet.
Uz osmeh me je izpratila zena koja je radila u posti.
 
vo dvarje gdje kazdij vjecer vse igrala radjevol gde pari tancovali dlja rebjata uvazali ocjenj ljonkovo kraljova i prisvojili mu zvanje kralja
bil karolj kak karolj vsemagushjije sredrugu stanit huda i vabshjenji paljezjol on pratjaljet jemu svoju carstvenuju ruku svoju vjernuju ruku i spasjol
 
Ништа посебно, али био је један млади рус који је потпуно самоиницијативно научио руски

Ја се трудим да се усавршавам, и све више видим колика је разлика између активног и пасивног знања

Pa kao i u svemu
Iz istog razloga npr. imas lose/dobre profesore
A kako je to Rus naucio ruski? Pa valjda ga je znao, ako je vec Rus...
A sto se aktivnog znanja jezika tice, jedino sto mozes za sebe da uradis, ako vec nemas sa kim da pricas, je da citas naglas. Mozda zvuci glupo, al veruj mi da ce ti pomoci
 
Pa kao i u svemu
Iz istog razloga npr. imas lose/dobre profesore
A kako je to Rus naucio ruski? Pa valjda ga je znao, ako je vec Rus...
A sto se aktivnog znanja jezika tice, jedino sto mozes za sebe da uradis, ako vec nemas sa kim da pricas, je da citas naglas. Mozda zvuci glupo, al veruj mi da ce ti pomoci

Од бруке и срамоте мислио сам српски, јер је био на овом форуму

http://slovnik.narod.ru/srpski/index.html

ovo je knjiga za učenje srpskog za ruse
 

Back
Top