gledanje divx na tv? (ne mislim ono clone..:roll:)

u zavisnosti od toga koju graficku karticu imas, podesi da ti tv bude extendet monitor, tj.produzetak monitora sa desne strane, ali to iziskuje da ti monitor bude primarni, a tv sekundarni.Onda dobijas povrsinu koja je jednaka zbiru povrsina monitora i tv-a.Onda lepo otvoris neki plejer, npr crystal, pa pocne film da ide na njemu, uhvatis ga i prevuces na desnu stranu, tj.tv i to je to.Tebi je leva povrsina, tj.monitor slobodan i sve je ok.Ako imas 2 zvucne, a jedna je sa line out prikacena na tv, u propertisu plejera, odaberes taj device i ti si miran, klinci gledaju tv i slusaju sta ih interesuje, a ti ides na net ili gledas tv na monitoru, ako imas tv karticu i sl.Normalno, to iziskuje odredjene performance racunara.verovatno postoji jos nacina, ja sam nasao ovaj i meni je to najlakse
 
desni klik na desktop, propertis, setup,levi klik na monitor br.2 koji se pored monitora jedan pojavi, pa kad ga oznacis, u donjem levom uglu cekiraj donju opciju extented my Windows desktop on this monitor i on ce biti definisan kao nastavak u desno od primarnog monitora, koji je ispred tebe.To proveri tako sto ukljucis TV i prebacis na kanal video/ako si prikacen sa graficke preko scarta/ i pomeris misa u desnu stranu preko desne ivice monitora i...OPA!on se pojavio na TV-u!
Nakon toga, otvoris prozor plejera, pustis film, podesis subtitle, uhvatis misicem prozor plejera i samo ga prevuces na TV.Napominjem ti, da u odredjenim plejerima/crystal/imas mogucnost iybora audio uredjaja, sto ti se otvara kao mogucnost ako imas dodatnu audio karticu, osim integrisane, koja isto treba da bude enable i povezana sa audio ulazom na TV-u.Tu odaberes tu karticu koja je povezana i familija gleda film i slusa ga na TV, a ti ides na net ili gledas tv na racunaru, ako imas tv karticu/i slusas sam,. posto ti je druga audio kartica povezana na zvucnike, ili slusalice.Nadam se da je dovoljno detaljno.javi na private ako ti nije jasno, da se ne brukamo ovde.Pozdrav!!
 
Ni meni nije bilo jasno kako se ovo podesava, ali posle ovog shonetovog detaljnjeg objasnjenja sam uspeo...nisam ni znao da ovo moze da se uradi a vrlo je korisno.

Nego hteo sam da pitam jel uspeo neko preko mv2 playera da gleda tako film, jer svi ostali playeri mi rade ok, ali mv2 mi radi samo kad mu je slika smanjena, cim ga prebacim na fullscreen on mi vrati tu celu sliku na monitor....sve sam pokusavao koliko sam znao ali nista....?
 

Back
Top