Srpski huligani u sukobima u Varšavi

Jacob

Buduća legenda
Poruka
49.567
Marš nezavisnosti u Varšavi kojim poljski nacionalisti redovno obeležavaju nacionalni praznik, zabranjen je juče pošto je počeo žestokom tučom radikala sa policijom koja ih je odvajala od kontramarša levičarskih organizacija.

U napadu na policijski kordon povređeno je nekoliko policajaca, javljaju poljski mediji. Gradske vlasti Varšave posle polučasovne bitke radikalne nacionalističke omladine sa policijom odlučile su da narede raspuštanje marša i zabrane da krene trasom kako je planirano.

Na Trgu Ustava u centru poljske prestonice okupilo se popodne nekoliko hiljada uglavnom mladih, sa njima i huligani poljskih fudbalskih klubova, a sudeći po zastavama Srbije, Hrvatske i Slovačke u masi su bila i najavljena huliganska pojačanja iz tih zemalja.

Sazvali su ih Nacionalno-radikalni blok i ultrakatolička Svepoljska omladina da u patriotskom duhu uz obavezno skandiranje "Poljska cela biće bela" obeleže godišnjicu nezavisnosti i povratka podeljene Poljske na mapu Evrope.

Skoro 2.000 mladih iz poljskih levičarskih organizacija, okupljenih u blizini, od podneva očekivalo je njihov marš u nameri da ga blokira.

Početak Marša nezavisnosti velika grupa radikalnih nacionalista pretvorila je u pravu bitku sa policijom u pokušaju da prodru do "raznobojnih" a policija je nastojala da ih rastera suzavcem, vodenim topovima i pendrecima.

Nacionalni praznik obeležava dan kada je Poljska 1918. godine stekla nezavisnost.
Autor / izvor: Beta

http://www.sumadijapress.com/index-p73-ni20182-c73.html
 
Na proglasu na tom fašističkom skupu je "posebno pozdravljena" ona šačica budala iz SNP 1389 koja je izgleda bila tamo. E sad, mene interesuje, šta traži jedna patriotsko-izvorno-antifašistička grupacija na skupu koji se zove (pazite sad) "Za belu Poljsku"...

P:S. Nije da su mi ovi antifa hipici nešto mnogo dragi, ali zamislite ironiju života da je većina antifa stranaca na protestu došlo iz - Nemačke, a većina nacoša iz - slovenskih zemalja...
 
Poslednja izmena od moderatora:
Na proglasu na tom fašističkom skupu je "posebno pozdravljena" ona šačica budala iz SNP 1389 koja je izgleda bila tamo. E sad, mene interesuje, šta traži jedna patriotsko-izvorno-antifašistička grupacija na skupu koji se zove (pazite sad) "Za belu Poljsku"...

P:S. Nije da su mi ovi antifa hipici nešto mnogo dragi, ali zamislite ironiju života da je većina antifa stranaca na protestu došlo iz - Nemačke, a većina nacoša iz - slovenskih zemalja... Mi Sloveni (Srbi) smo izgleda stvarno jedna pučina i stoka grdna koju treba jebbati i ponovo izgenocidisati... :roll:

са једне стране десне "будале" са друге стране леве "будале"

Има ли кога нормалног тамо?
 
Jeste da su ovi levi budale, ali ni približno tolike kao nacisti. Mislim, u suštini antifašizam je gugaj, a fašizam bedgaj i tu je kraj izjednačavanja antifa i skinheda...

иста моронска екипа....без разлике...........а те суштине које си помену су заиста за ментално заостале.

П.С.
Откуд ти идеја да су сви скинси десничари или не дај боже нацисти?
 
Na snimku koji je dostupan,nema ni jedne srpske zastave(kao što nema ni slovačke ni hrvatske) kako je to insinuirano.Zato se vide i zastave i,kape i šalovi gay pokreta ,prema kojima je policija očigledno bila tolerantna.Na osnovu snimka semože da zaključi kako je policija bila vrlo "nabrušena" od početka akcije ,što ,kada je u pitanju masa ima provocirajući učinak.Mislim takođe da Poljska ima dovoljno nacionalno orujentisanih ljudi da joj ne treba nikakva pomoć Srba u demonstrancijama.
Čini mi se da je ovo pominjanje Srba vrlo slično,kao kada je onaj "pobunjenik" u Tripoliju rekao da je video "Gadafija kako sa svojim Srbima odlazi Hamerima"
 
Sasvim je izvesno, da poljski desnicari, nikakve veze nemaju sa umerenom desnicom u Srbiji ( osim umerene , druge i nema), a pogotovo je izvesno da poljska levica nema nikakve veze sa srpskom levicom, koja je najbolji prijatelj hrvatske desnice, i cije su glavne odlike anacionalnost, blagonaklon odnos prema ustasama i zatiranje srpstva.
 
Al zato srpska desnica ima veze sa italijanskom???

38640628614498141723616.jpg


207110_1659559008957_1236612650_31396743_8035577_n.jpg

296091_286144934750574_100000652093146_9-1.jpg


Одржан марш у част палих за италијански Трст
 
Al zato srpska desnica ima veze sa italijanskom???

38640628614498141723616.jpg


207110_1659559008957_1236612650_31396743_8035577_n.jpg

296091_286144934750574_100000652093146_9-1.jpg



Одржан марш у част палих за италијански Трст


ТРСТ ЋЕ ОСТАТИ У ИТАЛИЈИ... ОКО ИСТРЕ ЋЕМО ДА ПРЕГОВАРАМАО А ЖАБАРИ НЕК СЕ ДРЖЕ ПОДАЉЕ ОД ДАЛМАЦИЈЕ ЈЕР ТО ЋЕ САМО СРБИЈА БИТИ ! КАД ТАД АЛИ БИЋЕ !
 

Back
Top