sexa bez obaveza i sa obavezama?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Uvek ima veze....

Dobar seks kod iskrenih osoba je uvek sa obavezama.......

Bilo kakav seks dobrih osoba sa neiskrenim osobama je sa zloupotrebama.

Tek kad uništiš kategoriju "seks u kome goriš i drhtiš" onda postoji seks koji je dobar i neobavezan, tj. supstitucija za nedostatak onog pravog.....bolji od prstića.

Ili sam previše mlad za širinu moje izjave.....
 
Bez obaveza/sa obavezama :?
Ne kapiram ni ja tu podelu. Sa obavezom da ga bude ponovo sa istom osobom? Ili sa obavezom da uz isti daš još nešto? Šta? Možda da poravnaš pogužvani čaršav a ne da se pokupiš i ostaviš brlog dotičnom/oj da ga sam/a sprema? Ili da se obavežeš na večnu vernost? Ili je to ipak u nekoj vezi sa davanjem i očekivanjem emocija?
 
Da bas emocije su problem, jer i bez obaveza mozemo da ih imamo.
Ako je sex sa obavezama onda verovatno pricamo o sexu u vezi. A bez obaveza u shemi.
Mislim da je dilema nastala, u smislu, i kad si sa nekim u semi ipak postoje neke moralne norme, postovanje tog nekog i ne cinjenje(ili cinjenje) nekih stvari zbog tog nekog pa cak i ako niste sa obavezama. Neke nepisane i nekazane obligacije postoje.
Znaci ogranicavanje potpune slobode a ipak niste u vezi. Pa onda to izgleda vrlo slicno.
Samo ipak je to sa obavezom mnogo rigoroznije.

Bez obaveza bi trebalo da nas je bas briga dge je nas partner i sa kim je i sta radi. Ali u praksi to bas i nije tako. I tu nastaje paradox. Zbog nasih osecanja.

Neku jasnu razliku bi ipak trebalo partneri sami da odrede i podvuku crtu i da se dogovore...samo mozda im je i bolje da se ne dogovore. Ako se definisu ili ce preci u sex sa obavezom - vezu. Ili ce postati toliko neobavezno da im se ni to nece svideti.

Uf, pitanje jeste paradoxalno.
 
Pera_Zdera:
Citat:
e,bas bi me zanimalo da mi neko ovde objasni razliku izmedju sexa bez obaveza i sa obavezama? nekad tu bas i nema jasne razlike...il' ima a ja nisam uspela da primetim? :roll:
e,da,ja sam bas lupala glavu na ovu temu :roll:
zamislite situaciju:pricam drugarici davnih dana kako imam super vezu:radi hemija-mi do panja zaljubljeni,fizika-ma,sex fantazija,psihologija-kontamo se odlicno...sve +! ne smaramo jedno drugo,ne vidjamo se bas svaki dan,cujemo se jednom-dvaput dnevno,ponekad izadjemo odvojeno il' on izadje sam,verujemo jedno drugom,ne proveravamo se,ne ljubomorisemo,najbitnija je nasa veza,al' ne previdjamo cinjenicu da postoje i druge stvari u zivotu,da svako ima svoje hobije,poslove i interesovanja jer smo postojali i dok nismo nasli jedno drugo...na to mi ona izjavi:kakva si ti curka,pa to nije veza to je sex bez obaveza :!: :shock:
i tako,ja-curka,pitam se jos od onda u cemu je razlika izmedju ovog sa i bez obaveza i zasto veza koju sam opisala ne bi mogla da se nazove vezom kad ja smatram da je IDEALNA! zar stvarno moras nekome da visis na vratu 24h da bi znacilo da te on shvata ozbiljno,tj "sa obavezom" :?: :roll:
 
peach:
e,da,ja sam bas lupala glavu na ovu temu :roll:
zamislite situaciju:pricam drugarici davnih dana kako imam super vezu:radi hemija-mi do panja zaljubljeni,fizika-ma,sex fantazija,psihologija-kontamo se odlicno...sve +! ne smaramo jedno drugo,ne vidjamo se bas svaki dan,cujemo se jednom-dvaput dnevno,ponekad izadjemo odvojeno il' on izadje sam,verujemo jedno drugom,ne proveravamo se,ne ljubomorisemo,najbitnija je nasa veza,al' ne previdjamo cinjenicu da postoje i druge stvari u zivotu,da svako ima svoje hobije,poslove i interesovanja jer smo postojali i dok nismo nasli jedno drugo...na to mi ona izjavi:kakva si ti curka,pa to nije veza to je sex bez obaveza :!: :shock:
Nisi ti curka, nego tvoja drugarica...
Ono sto si opisala jeste zdrava veza, a to sto tvoja drugarica smatra da nisi u vezi ako nekom ne visis na grbaci i/ili on tebi, vec je problem... Kazem da je problem, jer od tog sindroma ne boluje samo tvoja drugarica, nego mnogo, mnogo i zena i muskaraca...
 
Hehehehe...peach, sa kakvim svetom se ti druzis! ;)

Prvo, mene nerviraju ti termini-"sex sa obavezama", "sex bez obaveza", "neobavezna veza"...
Onome ko je sa mnom u vezi sve je fakultativno,(bar se trudim da bude tako).Kakve crne obaveze. :)
Niti imam nameru da nekome namecem obaveze niti zelim da ih iko namece meni niti mislim da je forsiranje, nametanje, insistiranje na "obavezama" normalan odnos zrelih ljudi.
Neka svako bude svoj i radi ono sto njemu prija a ako pravi ustupke zbog druge osobe neka ih pravi iz ljubavi, zato sto je sam tako odlucio, svojevoljno, a ne zbog obaveza.
E da, nervira me i termin "vezivanje" :)


Dalje, mislim da je izmedju kresa i emotivne veze razlika ocigledna i da je pitanje pre svega proisteklo iz zelje vecine ljudi da definisu i nazovu odnos u kome se nalaze.Normalnom coveku je bitna sustina odnosa izmedju dvoje ljudi, a ne kako ce se to zvati i svako ko je u nekom odnosu sa osobom suprotnog pola moze bar priblizno da razluci na cemu se taj odnos zasniva-na sexu, emocijama, prijateljsvtvu ili necem sasvim trecem.
Sad kako ce ko to da nazove potpuno je nebitno.
I kao sto nekima nece biti bitna forma i ime,vec sustina, tako ce drugi da sranye nazovu vezom...kao da ce time nesto promeniti.
 
peach:
Pera_Zdera:
Citat:
e,bas bi me zanimalo da mi neko ovde objasni razliku izmedju sexa bez obaveza i sa obavezama? nekad tu bas i nema jasne razlike...il' ima a ja nisam uspela da primetim? :roll:
e,da,ja sam bas lupala glavu na ovu temu :roll:
zamislite situaciju:pricam drugarici davnih dana kako imam super vezu:radi hemija-mi do panja zaljubljeni,fizika-ma,sex fantazija,psihologija-kontamo se odlicno...sve +! ne smaramo jedno drugo,ne vidjamo se bas svaki dan,cujemo se jednom-dvaput dnevno,ponekad izadjemo odvojeno il' on izadje sam,verujemo jedno drugom,ne proveravamo se,ne ljubomorisemo,najbitnija je nasa veza,al' ne previdjamo cinjenicu da postoje i druge stvari u zivotu,da svako ima svoje hobije,poslove i interesovanja jer smo postojali i dok nismo nasli jedno drugo...na to mi ona izjavi:kakva si ti curka,pa to nije veza to je sex bez obaveza :!: :shock:
i tako,ja-curka,pitam se jos od onda u cemu je razlika izmedju ovog sa i bez obaveza i zasto veza koju sam opisala ne bi mogla da se nazove vezom kad ja smatram da je IDEALNA! zar stvarno moras nekome da visis na vratu 24h da bi znacilo da te on shvata ozbiljno,tj "sa obavezom" :?: :roll:

Jbg, Peach, zhao mi je shto kasnim koji dan sa komentarom na ovo, nisam pratio ovu temu, slushaj vamo. Od sada pa nadalje i ubudutje ne lupaj glavu u vezi ovoga, jer stvar je ochigledna: ti nekoj svojoj drugarici isprichash prichu o super vezi koju imash, a ona umesto da tjuti i raduje se zbog tebe odma koristi priliku da ti pomuti stvar. Zavist je losha stvar. Ono shto si ti opisala je jedna zdrava veza, a u zdravoj, normalnoj vezi nema rechi "obaveza" ono shto pruzhash osobi s kojom si radish iz osetjanja a ne iz obaveze.
 
prospero:
divlja-u-srcu:
Sex sa obavezom je onaj sex posle kojeg imas obavezu da se sexas iznova i iznova! :D

:D :D :D 8) !

Pa sad nebih rekao mozda je sex bez obaveza onda kada se sa nekim sexas onoliko koliko ona ili on zeli a sutra nemas obavezu da sa njom (njim) izadjes u grad, da se drzite za ruke jednostavno vasa veza se zasniva samo na sexu.TJ. vidjate se samo po potrebi e sad dali iz toga recimo proizilaze neke druge emotivnije veze to je individualno.
E sex bez obaveza je definitivno i sex koji imas sa devojkom koju si upoznao na nekoj zurci,splavu,kaficu doveo je kuci ili gde vec i zavrsio posao i nakon toga je nezoves vise niti ona tebe(ne zato sto je sex bio los nego zato sto nezelite bilo kakvo vezivanje) i kada se sretnete na ulici mozda samo kazete :"cao cao" cak ne ni to.
A obavezan sex je recimo sex sa osobom sa kojom si u vezi i sa kojom imas i neka druga interesovanja sa kojom neprovodis vreme samo u "krevetu" vec provodite neko kvalitetno vreme van tog "kreveta".
MOzda ovo nije tachna konstatacija ali svako ima prava na misljenje samim tim i da gresi.
 
Ice_Georgius:
prospero:
divlja-u-srcu:
Sex sa obavezom je onaj sex posle kojeg imas obavezu da se sexas iznova i iznova! :D

:D :D :D 8) !

Pa sad nebih rekao mozda je sex bez obaveza onda kada se sa nekim sexas onoliko koliko ona ili on zeli a sutra nemas obavezu da sa njom (njim) izadjes u grad, da se drzite za ruke jednostavno vasa veza se zasniva samo na sexu.TJ. vidjate se samo po potrebi e sad dali iz toga recimo proizilaze neke druge emotivnije veze to je individualno.
E sex bez obaveza je definitivno i sex koji imas sa devojkom koju si upoznao na nekoj zurci,splavu,kaficu doveo je kuci ili gde vec i zavrsio posao i nakon toga je nezoves vise niti ona tebe(ne zato sto je sex bio los nego zato sto nezelite bilo kakvo vezivanje) i kada se sretnete na ulici mozda samo kazete :"cao cao" cak ne ni to.
A obavezan sex je recimo sex sa osobom sa kojom si u vezi i sa kojom imas i neka druga interesovanja sa kojom neprovodis vreme samo u "krevetu" vec provodite neko kvalitetno vreme van tog "kreveta".
MOzda ovo nije tachna konstatacija ali svako ima prava na misljenje samim tim i da gresi.

Ma naravno da je sve ovo shto kazhesh istina! Samo se zezamo.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top