Kad se u trenu zacrvenite u licu.....

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

crven

Početnik
Poruka
5
:oops: Događa mi se u trenu zacrvenim u licu tako naglo (za 10-20 sekundi), i tako jako da mi se čelo oznoji kao da me netko polio po glavi sa vodom. :oops:
Sa strane mi iskoče žile debele ko špageti..
Nekima sam smešan kad me vide takvoga. :oops:
Neki me pitaju jesam li zdrav? :oops:
Prešao sam sve moguće pretrage. I doktori kažu da sam zdrav. :oops:
Crvenite li i vi ikada i što mislite što je uzrok tome? :oops:
Emocije?
Disanje?
Psiha?
Može li se to izlečiti? :oops:
Ima li ovde koji stručnjak za taj problem? :oops:
 
U pitanju je psiha i emocije.Verovatno se to desava kad je u nekoj situacija paznja skrenuta na tebe npr kad treba javno da govoris,kada se uplasis odnosno u svi situacijama kada strepis sta ce drugi misliti o tebi i previse razmisljas o tome.Koliko znam leka nema ali sa godinama i iskustvom postaje slabije.
 
Pa hvala bogu da je to ok, 30 godina Vam je...naopako da to ne valja.
Koliko je dugo takvo stanje ?Da li ima veze sa prelaskom iz tolpog u hladno i obrnuto?Pri nervozi?Stresu?
Ako su odgovri na ovo pozitivni mozda nije na odmet da se javite dermatovenerologu, moze biti u pitanju rosacea(ovo naravno pretpostavljam jer nista dali dovoljno podataka).
Ukoliko ni dermatolog ne nadje uzrok takvih promena na kozi razmislite malo o situacijama kada se crvenilo javlja, mozda je to manifestacija nekog unutrasnjeg konflikta,psickog problema...pa bi onda ispitivanja trebala ici u tom smeru.
 
Koliko je dugo takvo stanje ?
Pa, od malena.
Da li ima veze sa prelaskom iz tolpog u hladno i obrnuto?
Ima.Ponekad.

Pri nervozi?Stresu?
da.
Bio sam jednom kod dermatovenerologa.Dala mi je neku kremu za lice i nije ništa pomogla.
Razmišljam o situacijama kada se crvenilo javlja.
To su unutrasnji konflikti!
pa kome onda da se javim za daljnja ispitivanja?
Psihijatru?
Bio sam i kod njega. On kaže : Ništa strašno. nema potrebe za ljekovima za smirenje.
Što je niti ne želim.
Mark Twein je rekao:"Čovek je jedina životinja koja se crveni."
Pa zašto? Ko je tome kriv?
Ja kad sam ljut onda pocrvenim, ili kada mi je neugodno.
Pitam se da li je to dobro ili loše da se vide osjećaji?
Ili je bolje imati masku? I glumiti.
Pa nije lako biti glumac.
 
"Samo moralni idioti ne crvene!" rekao je jedan veliki covek. Ne sekiraj se sto ti se vide osecanja na licu - to je tako sarmantno kod muskarca! I uostalom - ako je to na nervnoj bazi, ne postoji nista sto mozes da uradis da to sprecis sem da budes siguran da umes da to dobro nosis (na primer da govoris istinu, da te preko crvenjenja ne bi hvatali u lazi!). Ne sekiraj se oko cvenjenja. A ako imas unutrasnje konflikte - idi na psihoterapiju; ne zato sto crvenis nego zato sto ce ti biti lakse ako razresis svoje probleme. Pozdrav!
 
jednom sam procitala da je dobro kada se zacrvenis ako ti je neprijatno,pred drugim ljudima,
jer je to onda njima znak da trebaju da promene nesto u ponasanju, da tebi ne bi bilo neprijatno.

i tako sam ja prihvatila taj savet, i ako se zacrvenim, zbog nekoga, nije me briga, jer je taj rekao nesto meni neprijatno.
a ako ne zeli da prekine sa, nazovi, provokacijama,
ja onda razmisljam da ta osoba nije normalna, kad voli da je nekom neprijatno.
retko mi se desi da neko bas pretera, ali onda im vec skrenem paznju, dobro isprovocirao/la si me, ajde sad dosta.

samo ako se naljutim, tu nema pomoci dok se ne iskuliram...
pa dobro, nekad je tesko sakriti emocije,
ali je jos gore ako ih NEMAS !
 
Idi...praksa pokazuje drugacije, e stvarno da nam nisi rekla ne bismo znale. :wink:
Salu na stranu ,nemoj nam otkrivati toplu vodu...
Gospodin koji ima problem nek se pozabavi malo sobom, situacijama kada mu se desava to crvenilo pa ili kod dermatologa ili kod psihijatra.
A ova tema ide pod kljuc.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top