Poverenje-tako TESKA rec

Poruka
50
Koliko se da verovati bilo kome danas? Evo iz mog iskustva mogu reci da sam za zadnjih pola godine od 3 so-called "dobre drugarice" suzila krug na samo dve. Naime nasla sam super decka,lepo nam je u vezi, kad ono najbolja drugarica pocne da mu salje mailom bez razloga svoje slike u bikiniju i da mu se nabacuje. To smo on i ja primetili, i naravno smejali se, ali sam raskrstila sa takvOM PRIJATELJICOM (ako se i moze tako nazvati).Da li je moguce da ljudi u koje imate bezgranicno poverenje mogu tako da vas (narodski receno)"zavrnu"? Da li je moguce da se svi transformisu u bezlicna stvorenja koja brinu samo za svoje potrebe? U KAKVOM MI TO SVETU ZIVIMO?!
 
dark-side-of-the-moon:
Koliko se da verovati bilo kome danas? Evo iz mog iskustva mogu reci da sam za zadnjih pola godine od 3 so-called "dobre drugarice" suzila krug na samo dve. Naime nasla sam super decka,lepo nam je u vezi, kad ono najbolja drugarica pocne da mu salje mailom bez razloga svoje slike u bikiniju i da mu se nabacuje. To smo on i ja primetili, i naravno smejali se, ali sam raskrstila sa takvOM PRIJATELJICOM (ako se i moze tako nazvati).Da li je moguce da ljudi u koje imate bezgranicno poverenje mogu tako da vas (narodski receno)"zavrnu"? Da li je moguce da se svi transformisu u bezlicna stvorenja koja brinu samo za svoje potrebe? U KAKVOM MI TO SVETU ZIVIMO?!

I ja sam zadnjih sedam godine sveo sva prijateljstva na jednu veliku Nulu.
Ako vec imas decka okreni se sasvim njemu,jer zaista,on je sve u jednome,pa i najbolji prijatelj.
Sve ostalo su samo blede senke koje su prolazne pojave.A On je sve u jednom.
 
Nisi naivna, to se dogodi svakom bar jednom u zivotu a nekima i vise puta. Lepo je imati drugarice, ali zadrzi neke svoje najvaznije tajne ipak samo za sebe. Ljudi nisu savrseni a zavist i ljubomora trenutno vlada svetom sve mi se cini. Jednostavno odstrani iz svog zivota one koji su se pokazali licemernim i idi dalje, nisi ti u gubitku u tom slucaju vec oni. Nemoj da te sve to toliko obeshrabri, smatraj to samo jos jednim iskustvom vise (losim ovog puta) koje ce ti pomoci dalje u zivotu.
 
dark-side-of-the-moon:
Ja sam se stvarno razocarale u danasnje ljude.'Ajde da je to bio neko koga ni ne znam, ali neko kokme sam beskrajno verovala? Uopste mi ne ulazi u glavu kako neko moze da je takav ili samo to samo ja malo vise naivna?
To se zove zivot i odrastanje, polako...bice jos takvih a i gorih situacija.
 
Nazalost, zaista je pravog poverenja sve manje. I ja sam se u poslednjih godinu dana razocarala u ljude za koje sam bila spremna i u vatru da skocim. Bez ikakvog povoda, bez ikakvog normalnog razloga... Njima je to, jednostavno, bila zabava, a meni je odnelo puno toga. Medjutim, covek i kroz to prodje. Zalosno je samo sto covek vremenom zaista shvati da je tacna ona 'u se i u svoje kljuse'. Tesko je i ruzno je, ali teras dalje. Uvek postoji neko vredan truda i paznje. Makar to bila i jedna osoba, ali je onda to ono pravo...
 
Dont_Break_The_Oath:
dark-side-of-the-moon:
Koliko se da verovati bilo kome danas? Evo iz mog iskustva mogu reci da sam za zadnjih pola godine od 3 so-called "dobre drugarice" suzila krug na samo dve. Naime nasla sam super decka,lepo nam je u vezi, kad ono najbolja drugarica pocne da mu salje mailom bez razloga svoje slike u bikiniju i da mu se nabacuje. To smo on i ja primetili, i naravno smejali se, ali sam raskrstila sa takvOM PRIJATELJICOM (ako se i moze tako nazvati).Da li je moguce da ljudi u koje imate bezgranicno poverenje mogu tako da vas (narodski receno)"zavrnu"? Da li je moguce da se svi transformisu u bezlicna stvorenja koja brinu samo za svoje potrebe? U KAKVOM MI TO SVETU ZIVIMO?!

I ja sam zadnjih sedam godine sveo sva prijateljstva na jednu veliku Nulu.
Ako vec imas decka okreni se sasvim njemu,jer zaista,on je sve u jednome,pa i najbolji prijatelj.
Sve ostalo su samo blede senke koje su prolazne pojave.A On je sve u jednom.

А кад је и он заврне ( што увек може да се деси )...а она разјурила све пријатеље...ко ће јој остати?
OATH, никада нећеш наћи СВЕ У ЈЕДНОМ, помири се са тим!
 
Hellen:
Dont_Break_The_Oath:
dark-side-of-the-moon:
Koliko se da verovati bilo kome danas? Evo iz mog iskustva mogu reci da sam za zadnjih pola godine od 3 so-called "dobre drugarice" suzila krug na samo dve. Naime nasla sam super decka,lepo nam je u vezi, kad ono najbolja drugarica pocne da mu salje mailom bez razloga svoje slike u bikiniju i da mu se nabacuje. To smo on i ja primetili, i naravno smejali se, ali sam raskrstila sa takvOM PRIJATELJICOM (ako se i moze tako nazvati).Da li je moguce da ljudi u koje imate bezgranicno poverenje mogu tako da vas (narodski receno)"zavrnu"? Da li je moguce da se svi transformisu u bezlicna stvorenja koja brinu samo za svoje potrebe? U KAKVOM MI TO SVETU ZIVIMO?!

I ja sam zadnjih sedam godine sveo sva prijateljstva na jednu veliku Nulu.
Ako vec imas decka okreni se sasvim njemu,jer zaista,on je sve u jednome,pa i najbolji prijatelj.
Sve ostalo su samo blede senke koje su prolazne pojave.A On je sve u jednom.

А кад је и он заврне ( што увек може да се деси )...а она разјурила све пријатеље...ко ће јој остати?
OATH, никада нећеш наћи СВЕ У ЈЕДНОМ, помири се са тим!
hellen je u pravu. :wink: nikada nismo sigurni sa kim imamo posla
 
Hellen,sve i jeste u jednoj osobi.
Deliti tu osobu i uzimati samo one delove koji nama odgovaraju znaci kranji sebicluk i potcenjivanje osobe kao necega sto JESTE kompletno.
Nisu sva resenja tu da bi se do njih doslo lako.
Iako ne nadjem sve u jednom,barem znam da to sve u jednom postoji i ja nisam odgovoran za to sto drugi pokazuju milion lica milion ljudima.
Jedna devojka jeste sve.I prijatelj,i ljubavnica,i zena,drugarica,sve,sve vec postoji u njoj,a ja samo hocu Nju kompletnu.
Nije ovo sistem sebicluka i iskljucivosti,samo govorim o onome najboljem u Njoj.
Naravno da ne mislim ovde "samo ona i niko vise".
Bolje da kazem samo Ona i u poredjenju sa Njom je sve manje vazno.
 
OK je da Ona ili On budu najvažniji, ali nikako ne mogu biti Jedini.
Momci i devojke se menjaju mnogo brže, a trebalo bi i lakše nego Prijatelj. Dalje - muž ili žena, naravno da moraju da budu i Prijatelji i ljubavnici, i da sa njima budemo najbliskiji; a ako nas i oni iznevere, druge Prijatelje ne treba da imamo kao rezervu - kao, izneverio nas je neko koga smo Voleli, pa se setimo da smo imali i Prijatelja pa ga tek onda zovemo da mu se isplačemo na ramenu... zato je važno sve vreme održavati prijateljstva. Ne samo - ako nam zatrebaju; koliko god da smo bliski sa nekim s kim smo u vezi ili braku, treba nam ventil, trebaju nam muške ili ženske priče; sa svojim polom - ma, kakvog god momka da imam i koliko god da smo bliski i da se volimo, imam Prijateljicu bez koje nikako ne bih mogla. OK, taj broj se smanjio na samo jednu, ali ona je najvažnija i najvrednija.

Često je teže, ali i važnije održati Prijateljstva kada smo srećni i zadovoljni, nego kada smo bedni. Ljudi su spremniji da sa nekim podele tugu, nego sreću... U glavnom je tako... Kad si tužan, lakše će te neko saslušati i saosećati sa tobom u problemu, jer ljudima je uvek draže da slušaju tuđu nesreću, znaju da nisu najgori; a kada treba podeliti sreću... Javlja se zavist, ljubomora... Veći je prijatelj koji s tobom podeli sreću, nego tugu. Jer, ko podeli sreću, podeliće i tugu...

Ma, dark_side... imaš još dve Prijateljice, na raznim testovima uvek neko otpadne. I razočarenje jeste uvek veliko; ali imaš momka koji nije naseo na njene izazivačke fotke, imaš još njih dve koje će te podržati uvek... Nije ni to loše, puno njih nema ni toliko.
 
pa postoje 2 mogucnosti, ili je ljubomorna na njega pa joj je to nacin da te otme od njega ili joj nije stalo do tebe, nego se bori samo za sebe i devojka je, probala je da se izbori za musko! :)

Ma ne bitno, ja sam imala slicnu situaciju, jednoj devojci sam dala i krov nad glavom kad su je izbacili iz stana, zivela kod mene, jela, pila, izlazila samnom, i kad sam ja nasla decka ( a pri tom ona se vec uveliko vidjala sa nekim tipom) u nekoj diskusiji ona pred 50 ljudi kaze da sam ja budala jer je guram u ruke tipu sa kojim se vidja, a on nije nikakav a za sebe sam pribavila dobar komad i kako mi nije palo napamet da joj nabacim mog decka, nego tamo nekog levog! Posle toga se otvoreno nabacivala njemu, a moja najbolja drugarica je u tome svemu jos i podrzavala! E onda sam raskrstila sa obe, nisam ostala sa tim deckom iz drugih razloga, al sam i dan danas s njim u kontakut!Pokazao se kao veliki prijatelj!
A moja nekadasnja drugarica se vratila kod svojih, nema posao, nema prijatelje, druzi se sa babama iz komsiluka... pa ja samo mogu da kazem da sam srecna sto sam se nje spasila. Mozda i jesam bila budala kad sam joj bilo sta ponudila Hihihi
 
Meni nije jasan kontekst u kojem ona njemu šalje te slike... mora da postoji. Kako je ona uopšte došla do njegove adrese?

Iznenadili biste se koliko glupih ljudi ima... ili ne biste, ne znam. Možda je htela da mu pokaže svoj novi kupaći 8) Ali moguće je, ipak je moguće da ta devojka nije imala loše namere. Možda je bolesna... a nismo čuli njenu stranu priče.

Opet ću se vratiti na pitanje konteksta... Da li je moguće da je ona tek tako, iz čista mira poslala sliku?

Ako ona ima neki problem, kakva si ti prijateljica ako je nećeš razumeti i pružiti podršku? Ne mislim da treba da delite dečka ili slično, nego devojka očigledno ima problem sa samopoštovanjem... malo dobre volje će rešiti tvoju ogorčenost.
 
U zivotu ces jos svasta doziveti od onih od kojih se to najmanje nadas. Dobro je sto si na vreme odstranila drugaricu koja ti to nije ni bila. Sta mislis da je uspela u svojoj nameri, to bi tek bilo lose iskustvo. Nije vrednost prijatelja u kvantitetu vec u kvalitetu.
 
dilerDuse:
latica:
dark-side-of-the-moon:
U KAKVOM MI TO SVETU ZIVIMO?!
Nazalost veoma ruznom.Al nije sve tako crno.Uvek moze biti i gore.

To je izgovor za stagnaciju. Da li treba da bude to "gore" da bi shvatili da ste bili u pravu?
JUUUHU!Pa sto se primas.Vidis da sam se salila.
P.S. Inace mi se svidjaju tvoji odgovori.Bar ono sto sam imala prilike da pregledam,naravno.
 

Back
Top