Oko 70 odsto građana Srbije za ulazak u EU

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

andrei

Zainteresovan član
Poruka
134
24.02.2005 13:14 (Tanjug)

BEOGRAD - Kada bi se sada bio održan referendum za ulazak u Evropsku uniju, oko 70 odsto građana Srbije bi glasalo za, 10 do 15 odsto bilo bi protiv i isto toliko neodlučnih, pokazalo je istraživanje koje je danas objavio mesečnik za evropske integracije "Evropski forum".


A zasto?
 
zasto, kad europa znaci jedna ista ista drzava ne samo sa siptarima, muslimanima, ustasama, nego i sa svedjanima i englezima koji su nam jos nebliskiji?
zasto kad u eu bice nesmetano kretanje i doseljavanje svih svuda, pa cak i na primer da se jos hiljade siptara najlegalnije doseli u srbiju?
zasto kad to ce znaciti da najvaznije odluke donosice bruxelles a ne beograd?
zasto kad eu znaci da u njoj ce biti vise arapa ili turaka ili siptara od nas?

pa kakvi ste vi nacionalisti onda?

hocete u eu da bi ste svi zapalili odatle a dedovinu ostavili mudzahedinima ili hocete svi da budete pokorne i vredne sluge odnosno radnici u tim vama mrskim zemljama?
 
andrei:
24.02.2005 13:14 (Tanjug)

BEOGRAD - Kada bi se sada bio održan referendum za ulazak u Evropsku uniju, oko 70 odsto građana Srbije bi glasalo za, 10 do 15 odsto bilo bi protiv i isto toliko neodlučnih, pokazalo je istraživanje koje je danas objavio mesečnik za evropske integracije "Evropski forum".


A zasto?

Andrei ta Ti je propaganda mnogo smesna - vi sve
vise licite na SKOJ-evce "druga Tita", na onaj agit-prop - ali Ti o tome ne znas nista.

Ima jedna prica iz Jasenovca, kada je dosao na red jedan starac da ga ustasa zakolje,
i ustasa njemu kaze: Stari, znas ovo sto cu sad da Ti radim mnogo ce boleti.
A starac - Srbin njemu odgovara :
SAMO TI, DETE, RADI SVOJ POSAO !
 
andrei:
24.02.2005 13:14 (Tanjug)

BEOGRAD - Kada bi se sada bio održan referendum za ulazak u Evropsku uniju, oko 70 odsto građana Srbije bi glasalo za, 10 do 15 odsto bilo bi protiv i isto toliko neodlučnih, pokazalo je istraživanje koje je danas objavio mesečnik za evropske integracije "Evropski forum".


A zasto?

Istina Andreice,samo što ti i tih 70 + 25 posto uopšte neznate,šta je Evropa,EU i slično.
ja joj se ne protivim,ja jesam Evropljanin, i za razliku od tebe svake godine malo prošećem po "Amerika i Engleska,biće zemlja proleterska",al u...
 
andrei:
24.02.2005 13:14 (Tanjug)

BEOGRAD - Kada bi se sada bio održan referendum za ulazak u Evropsku uniju, oko 70 odsto građana Srbije bi glasalo za, 10 do 15 odsto bilo bi protiv i isto toliko neodlučnih, pokazalo je istraživanje koje je danas objavio mesečnik za evropske integracije "Evropski forum".


A zasto?

ma to je sve super...
ali kad pogledas da 60 % nije za saradnju sa Hagom, onda ovo prethodno gubi svoj smisao, zar ne?

mi bismo "u Evropu" pod nasim uslovima... :roll:
 
Profesore, Andrei zivi u inostranstvu, negde tamo severnije... zaboravio sam gde. nije ni bitno. Pretpostavljam da poznaje situaciju, a to sto prica prica iz svog licnog iskustva. Momak je verovatno ateista, anacionalno opredeljen, moderan i progresivno liberalan.
Ti i ja smo, otprilike, konzervativci.
I mi bi smo u EU, ali ako moze RAVNOPRAVNO.
EU nam kaze - da,da, znamo mi za taj vas srpski trip da ocete da budete ravnopravni... Ne moze,decaci, nego kao slovenci i hrvati, vi ste mali narod... Polako, sedam osam devet godina, da se vise rase u anglosaksonsko romansko germanskom svetu naviknu na vas slovene... Tupim ja o tome od pocetka.
Mi onda njima - ili ravnopravno ili ne, oni nama morate u EU, vazan put ide preko vas... mi njima pretimo da cemo u Rusiju, oni nama avione pa na Beograd i to je tako od kako je Hadrijan ili koji je vec, napravio put za Aziju preko moravske doline.
E, ali, andrei je verovatno kupio kola, i stan, i zaradio koji evro... i ima status. On ne moze vise da razume.
ANDREI... NA LICNOM PLANU I JA IMAM SVE TO ISTO I TO SAM POSTENO ZARADIO UCESTVUJUCI U KAPITALISTICKOJ PRIVEREDI - OVDE!!!!! NISAM KUKAO PROTIV ZAPADA ILI SLOBE, NEGO SAM SE SKOLOVAO I RADIO. PRIVATNO I JA ZIVIM I RADIM VEROVATNO ISTO KAOI TI!
ALI NA FORUMU JA MISLIM OPSTE SRPSKI!!! PRICAM O SLOBODI, O PRAVU NA USPRAVAN HOD PRED SILOM, O PRAVIMA SLOBODNIH LJUDI A NE PEDERA I SEKAPERSI...
LJUDSKI I SRPSKI TI KAZEM, CITAJ MALO PAZLJIVIJE.
 
andrei:
pa kakvi ste vi nacionalisti onda?

Pa baš je dobro ŠTO NISMO NACIONALISTI!
To je veoma loše. :?
_______________________________
Što se tiče EU, što nas je više za priknjučenje, veće su šanse da u budućnosti živimo bolje (to je valjda jasno).

Nexus 6:
mi bismo "u Evropu" pod nasim uslovima... :roll:
Tu si sasvim u pravu, nažalost tako je... :(
 
LPhoklica:
andrei:
pa kakvi ste vi nacionalisti onda?

Pa baš je dobro ŠTO NISMO NACIONALISTI!
To je veoma loše. :?
_______________________________
Što se tiče EU, što nas je više za priknjučenje, veće su šanse da u budućnosti živimo bolje (to je valjda jasno).

Nexus 6:
mi bismo "u Evropu" pod nasim uslovima... :roll:
Tu si sasvim u pravu, nažalost tako je... :(

Molim simpaticne DS, GSS i ostale sitne navijace i navijacice da ne trose svoje
agitprop parole pre vremena, da ne izmisljaju razna "istrazivanja" e, ne bi li
prevarili neobavestene, da ne prave nepotrebne faulove - jer utakmica jos nije pocela.
A KADA POCNE - ONDA CE SE NAROD NA REFERENDUMU
IZJASNITI HOCE LI ILI NECE U EU.

Bilo bi normalno pre toga staviti na sto cinjenice:
STA GUBIMO A STA DOBIJAMO !

Prema istrazivanjima agencije "DOS-TA", cak i na sam pomen Jevrope i sve dobrobiti
koju je narod do sada video pod ucenjivackim i ponizavajucim uslovima nedostojnim
coveka - TO BAS I NECE ICI TAKO LAKO. Eno, neki dan sam Mladjan Dinkic je na drzavnoj
televiziji izjavio da je RASPOLOZENJE OKOLNIH ZEMALJA KOJE SU HISTERICNO
TANDRKALE O ULASKU U EU VEOMA SPLASLO!
 
Valjda je takav procenat i za očekivati, kada se pogleda koliko su ljudi upućeni u EU.
Pred svake izbore prodemokrate počnu sa pričom kako nam valja ući u EU, kako u tome leži naša budućnost... Pronacionalisti idu sa pričom kako nam još nije vreme za to, plaše nas sa Turcima i Šiptarima,... Sve je to mlaćenje prazne slame. Hoće li neko da priča kako nam treba raditi, kako bi trebalo napraviti još rezova u svim nivoima društva? Hoće li neko da priča kako treba zatvoriti fabrike jer nisu u stanju da posluju sa profitom? Hoće li neko da priča o tome kako imamo beskorisno i preglomazno školstvo? Hoće li neko da priča o tome kako bi trebalo podneti žrtve, barem 15 do 20 godina, da bi se došlo do ekonomskog napretka? O tome niko neće da priča. Nemaju ni hrabrosti ni sposobnosti za tako nešto, a i što bi. Ovakvo stanje najviše odgovara političarima i njihovim mecenama, da mogu da love u mutnom, razvijaju svoje biznise... Ali jednom će neko od njih smisliti da mu je isplativije da do nekih promena dođe. I tada će boleti. Zato ponovo pitam: zašto ne sad?
 
LPhoklica:
Kada neko neopravdano izdiže svoj narod, kao bolji od drugih, to je nacionalista i to nije dobro.

Молим те изворе! За мене ова реч значи особу која неизмерно воли своју земљу, а та љубав, као и свака друга, не мора имати неки посебан разлиг
 
Cupi NS:
LPhoklica:
Kada neko neopravdano izdiže svoj narod, kao bolji od drugih, to je nacionalista i to nije dobro.

Молим те изворе! За мене ова реч значи особу која неизмерно воли своју земљу, а та љубав, као и свака друга, не мора имати неки посебан разлиг

A ja tebe molim da lepo uzmeš srpski rečnik - vujakliju i vidiš.

U redu je da neko voli svoju državu, poštuje svoju nacionalnost, ali postoji i ime za onog ko preteruje u tome, a to je nacionalista.
 
Cupi NS:
LPhoklica:
Kada neko neopravdano izdiže svoj narod, kao bolji od drugih, to je nacionalista i to nije dobro.

Молим те изворе! За мене ова реч значи особу која неизмерно воли своју земљу, а та љубав, као и свака друга, не мора имати неки посебан разлиг

svako voli svoju domovinu i to se naziva patriot.
nacionalist je nepismeni dripac koji ne voli nego mrzi
 
LPhoklica:
andrei:
svako voli svoju domovinu i to se naziva patriot.
nacionalist je nepismeni dripac koji ne voli nego mrzi
andrei:
pa kakvi ste vi nacionalisti onda?

Sada si me bacio u rebus :?

pa kazem ti da sam se obratio ironicno tim nacionalistima sto me ispljuvase u drugoj temi.
pogledaj: kako nepismen covek moze da nauci da radi na kompu
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top