Procene antikviteta

Sasa, zasto kazes da si u Londonu kad si u Valjevu?
Nemoj nas zezat ovde, pa yebiga...
Nismo deca...sta je sa karabinom (Manliher) jesi li ga prodao? I sta je sa novcicem, koji rece da je u pitanju? Bilo bi lepo kad bi mogao da ovde okacis fotku pa da ga vidimo.
Bez svadje ljudi, kada budemo znali koji novcic, znacemo i koliko vredi, pa ako ne vredi vise od 200 ti prevari nekog engleza i daj mu za 500.
 
Sasa ala ti decko lupas ovde je Petar Ostojic isto iz Valjeva,Ali ja jesam i dalje u LONDONU radim u nasoj AMBASADI.Ja neznam kog ti to SASU pominjes,mora da si pogresio.
Sto se tice novfcica otisao je preko nekih mojih prijatelja sa SRBIJU,u narodni muzej grada beogrda gospodinu NIKOLI KUSOVCU.on ce znati sta ce sa njim da radi.
Sto se tice NIKA ima jos neki lik sa istim nikom nenzma koje i nit me interesuje
Pozdrav od Petra
 

Molim ako neko zna za neki katalog ili slično gde bih mogao da saznam orijentacionu vrednost za vojni karabin winchester patent 1860 proizvodnja 1866 u vrlo dobrom stanju.Mislim da je puška za posebnu namenu,zato što ima gornju cev dužu za 10-tak cm od donje (obično su jednake) :?: :cry: :?:
[/b]
 
Pozdrav ako ti nije tesko naj bolje bi bilo kad bi to napisao u casopisu KALIBAR.Oni tamo mogu dosta toga da ti kazu u vezi toga,
Ali meni mozes da posaljes sliku ako je imas bas me interesuje kaka je to puskica.
Ja posedujem nesto veoma slicno ali samo koristi patrone 12/70 i potice kako sam ja saznao iz balkasnih ratova.
 
Imam dva prstena zlatna posto sam proverio u zlatari, ovako prvi prsten je nadjen na lokaciji Kursumlije u vreme bombardovanja saveznika u drugom svetskom ratu i nasledio sam ga od dede, na njemu pise na engleskom "Monessen highschool" ima i neki grb sa dva lava itd. drugi prsten je nadjen u okolini Obrenovca nadjen je u zemlji ali je dosta ocuvan na njemu su neki inicijali unutra a spolja je neki trougao i sa druge strane krst obavijen sa ruzom ,Ako neko zna nesto o ovim oznakama na prstenju neka mi pomogne a hteo bih da procenim njihovu vrednost eventualno da prodam.Moj meil je fidzi_8@yahoo.com

hvala u napred
 
Eeeee Aragon - pa ti si Biser . Da nam je jos Milion takvih kao sto si ti - izvukli bi zemlju iz krize za 10 dana..............poenta (pogresna) - samo ti poklanjaj dok nam oni uzimaju sve sto stignu !!!
 
Eeeee Aragon - pa ti si Biser . Da nam je jos Milion takvih kao sto si ti - izvukli bi zemlju iz krize za 10 dana..............poenta (pogresna) - samo ti poklanjaj dok nam oni uzimaju sve sto stignu !!!
 
Zanima me u vezi rucnih satova jedno objasnjenje..........,a to je cemu sluze oni "kruzici" i kako se koriste vidim da svi satovi raznih proizvodjaca imaju te nazovi "podsatice" ali niko neume da mi objasni kako se koriste a strasno me zanima pa ako je neko voljan da mi pomogne ili da me uputi gde da nadjem objasnjenje na srpskom unapred vam hvala
 
Anonymous:
Vrednost GVOZDENOG KRSTA je oko 20 eura.To odlikovanje je je odlikovanje za hrabrost i stancovano je za OBICNE VOJNIKE a Hitler ga je stancovao u stotinama hiljada primeraka.Dobijale su ga cele divizije za uspesne desante, napade, odbrane i tako.Ja ih imam sedam u klekciji tako da se ne zanosi da su mnogo vredni.Generalski gvozdeni krst je slican tom, redji je ali je u boji zlata i nema zireve.Pozdrav.
TO STO ON IMA NIJE GVOZDENI KRST JER NA GVOZDENOM KRSTU NEMA KUKASTOG KRST ZA VASU INFORMACIJU... TO STO ON IMA JE KRST ZA VOJNE ZASLUGE I POSTO JE SA MACEVIMA ZNACI DA JE BORACKA POSTO JE POSTOJALA I NEBORACKA... INACE JE DODELJENO, PO PODACIMA I EVIDENCIJI NEMACKE VOJSKE PREKO 8.000.000 KOMADA...[/quote]Na gvozdenom krstu je postojala kukaca od 1939 do 1945.
 

Back
Top