Procene antikviteta

Posedujem spavacu sobu iz 19v.dva trokrilna ormana,dve natkasne,toaletni stocic sa ogledalom i veliki bracni krevet.Soba je radjena sva u duborezu,proizveo je BENZ, veliki fabrikant i proizvodjac namestaja u proslom veku.Znam da je soba unikat, da je radjena kao svadbeni poklon njegovoj cerki, pa me interesuje kolika je njena vrednost sada,posto su mi davnih dana nudili velike pare.Zelela bih da popricam sa nekim ko je stvarno zainteresovan a i poznavalac ovakvih starina, preprodavci me ne interesuju!
 
zanesenjak:
Posedujem spavacu sobu iz 19v.dva trokrilna ormana,dve natkasne,toaletni stocic sa ogledalom i veliki bracni krevet.Soba je radjena sva u duborezu,proizveo je BENZ, veliki fabrikant i proizvodjac namestaja u proslom veku.Znam da je soba unikat, da je radjena kao svadbeni poklon njegovoj cerki, pa me interesuje kolika je njena vrednost sada,posto su mi davnih dana nudili velike pare.Zelela bih da popricam sa nekim ko je stvarno zainteresovan a i poznavalac ovakvih starina, preprodavci me ne interesuju!
meneto ne interesuje.
 
Vrednost GVOZDENOG KRSTA je oko 20 eura.To odlikovanje je je odlikovanje za hrabrost i stancovano je za OBICNE VOJNIKE a Hitler ga je stancovao u stotinama hiljada primeraka.Dobijale su ga cele divizije za uspesne desante, napade, odbrane i tako.Ja ih imam sedam u klekciji tako da se ne zanosi da su mnogo vredni.Generalski gvozdeni krst je slican tom, redji je ali je u boji zlata i nema zireve.Pozdrav.[/quote]
TO STO ON IMA NIJE GVOZDENI KRST JER NA GVOZDENOM KRSTU NEMA KUKASTOG KRST ZA VASU INFORMACIJU... TO STO ON IMA JE KRST ZA VOJNE ZASLUGE I POSTO JE SA MACEVIMA ZNACI DA JE BORACKA POSTO JE POSTOJALA I NEBORACKA... INACE JE DODELJENO, PO PODACIMA I EVIDENCIJI NEMACKE VOJSKE PREKO 8.000.000 KOMADA...
 
Gospodine MILANE da vas kojim slucajem neinteresuje novcic iz vremena rima
DIVA FAUSTINA zena ANOTIJA PIA I novcic je izradjen od bronze i ima oko 36,54 grama a precnika je od prilike oko 3 cm
Njegova cena je oko 500 evra[/quote]
KOJI SI TI KRETEN... STA, TOLIKO TI TREBA PA SI ODVALIO...
 
Da li bi neko mogao da mi kaze pribliznu vrednost ovog fotoaparata. Na njemu pise sledece:
No.2 BROWNIE
Made in U.S.A. by KODAK Rochester N.Y.
use Kodak film 120

Ne znam tacno iz koje je godine ono sto sam saznao je da je poceo da se proizvodi 1900.
 
E zeleo bih ako moze neko da mi pomogne u vezi ove knjige koju imam
Naime knjiga je pisana na Nemackom ocigledno neki Gotski stil , stampana je u Pragu 1831 zove se
Flora i pise jos nesto MEdizinisch- pharmaceutischo
Pa ako ima neko ideju ili ako bi mogao da mi pomogne da saznam nesto vise u vezi knjige bio bih mu zahvalan.
pozzzz
 
Anonymous:
Gospodine MILANE da vas kojim slucajem neinteresuje novcic iz vremena rima
DIVA FAUSTINA zena ANOTIJA PIA I novcic je izradjen od bronze i ima oko 36,54 grama a precnika je od prilike oko 3 cm
Njegova cena je oko 500 evra
KOJI SI TI KRETEN... STA, TOLIKO TI TREBA PA SI ODVALIO...[/quote]
Koji si ti KRETEN pa sta mislis kad dobijam u inostranstvu mnogo vise.Sto nesmem po nekoj mojoj ceni da ga ponudim na nasem TRZISTU.
nije ni cudo sto se ovde nemoze nsita prodati jer ima dosta KRETENA kao sto si ti i tebi slicnima.
 
Pa pogledaj malo inostrane sajtove ili digne dupe do hotela Slavija sledeceg vikenda pa proveri cenu... Inace, DA, tvoje je pravo da traziz koju god hoces cenu pa cak i ako ona nema veze sa realnoscu... Za tvoju informaciju, OVDE SE NEMOZE SKORO NISTA KUPITI NE ZATO STO SU KUPCI KRETENI NEGO ZATO STO SU PRODAVCI I KRETENI I IDIOTI... Babi milo sto joj se snilo... NEMATE POJMA STA PRODAJETE, MISLIS AKO JE NESTO STARO DA TO APRIORI I VREDI PUNO...
 
Anonymous:
Pa pogledaj malo inostrane sajtove ili digne dupe do hotela Slavija sledeceg vikenda pa proveri cenu... Inace, DA, tvoje je pravo da traziz koju god hoces cenu pa cak i ako ona nema veze sa realnoscu... Za tvoju informaciju, OVDE SE NEMOZE SKORO NISTA KUPITI NE ZATO STO SU KUPCI KRETENI NEGO ZATO STO SU PRODAVCI I KRETENI I IDIOTI... Babi milo sto joj se snilo... NEMATE POJMA STA PRODAJETE, MISLIS AKO JE NESTO STARO DA TO APRIORI I VREDI PUNO...
tI MI KAZES DA JA NEZNAM STA PRODAJEM PA JA NISAM KAO TI SPRCO GODINE DA VARAM LJUDE OVDE KRETENU JEDAN
JA SAM ZA TEBE GOSPODIN COVEK.
STO SE TICE HOTELA SLAVIJE TO JE ZA MENE DALEKO JA ZIVIM TRENUTNO U LONDONU,A NETRUNEM KAO TI U BEOGRADU
I ZAJEBAVAM LJUDE KAO TI.KAO PRVO JA DRZIM JEDAN OD 5 NAJ VECIH SRPSKIH RESTORANA U LONDONU.A TO STO PRODAJEM NISAM TEBE NI PITAO JER JA OVDE DOBIJAM ZA NJEGA SAMO OKO 500 EVRA.
E NIJE U TOME POENTA DA GA JA PRODAM OVDE VEC U SRBIJI ,NE DA PRODAM VEC DAGA POKLONIM NARODNOM MUZEJU GRADA BEOGRADA JER KAO TEBI SLICNIMA ON JE DOSAO U LONDON NA PRODAJU,E TU SAM VAS JA ZAJEBAO SAMO TAKO SAD SE VRACA ZA SERBIJU TAMO I GDE MU JE I MESTO.
TOLIKO OD MENE ZA SVE KRETENE KAO STO SITI
 
Ukupna duzina 385 mm, duzina seciva 270 mm u dnu seciva ima oznaku (44 csr) obloge na rukohvatu su od bakelita ili neke plastike prosarane sa sedam kosih crta. Postoj jedan mali zig na rukohvatu koji nije bas citljiv, poklapase serijski broj noza i fatrole.
Odlicnio ocuvan zanima me dali ima nekakvu vrednost i dali je nemacke proizvodnje?
 

Back
Top