Procene antikviteta

Imam rucni sat marke LAEDI, svajcarske proizvodnje. Na ciferblatu se nalaze razne skale za merenje daljine i sl (TELEMETRE), sat nema sekundaru, brojevi i skazaljke su presvuceni fosforom. Postoji kocnica sa strane. Mislim da je vojni i da je iz Drugog svetskog rata. Ako neko nesto zna, molim za informaciju. :?:
 
Zanima me da li neko zna nesto vise o penkalama marke Grieshaber(npr. trzisnu cijenu)
Penkala koja je u mom posjedu je u odlicnom stanju, pozlacena, sa natpisom 'B.Grieshaber 8 CHICAGO', i datira sa pocetka 20-og vijeka.
Takodje me zanima ako nako zna neki sajt na kome bi mogao saznati nesto vise o ovoj marci penkala,posto su svi sajtovi na koje sam nailazio bave uglevnom prodajom.
 
Candyman:
Interesuje me "predmet" sledeceg opisa:
-izgleda kao dugme loptastog oblika precnika oko 1 cm koje u nastavku ima manji poluloptasti deo na kojiem je alkica;
-na celu vece lopte(gledano sa gornje strane) u centru je svastika(kukasti krst) oko kojeg je venac sa nekim cetvrtastim sharama
-boja je nakakva prljavo zuta, zlatna
Voleo bih da mi pomognete da identifikujem taj predmet.
Hvala unapred.

MISLIM DA JE TO NESTO IZ DRUGOG SVETSKOG RATA POSALJI I MENI SLIKU NA MAIL EUROPLASTSCG@YAHOO.COM
 
Zastava SSSR, kvalitetan crveni plis, dimenzija 133x172, u dva sloja, sa 'zlatnim' resama. Na jednoj strani je izvezen grb SSSR a na drugoj izvezen Lenjinov lik. Mislio sam da je stavim na aukciju na Amazonu pa me zanima da li neko ima predlog za pocetnu cenu?
 
Posedujem stari drveni sat (schotten?) sa drvenim platnama sa mesinganim lezajevima i mesinganim zupcanicima, sa drvenom tablom sa polukrugom na vrhu, mesingane kazaljke, dva tega razlicite tezine, klatnom od oko 50 cm, i dva zvona, jedno iznad drugog na vrhu kutije iza table. Dimenzije table su 19,5 x 27 cm. Tabla je bela sa rimskim ciframa i cvetnim detaljima. Sat poseduje sistem za oglasavanje cetvrtine sata ( zvoni jednom, dva puta, tri puta i cetiri puta svakih petnaest minuta zavisno koja je cetvrtina sata u pitanju plus odzvoni jos onoliko puta koliko je sati), polovine sata i punog sata.
Da li znate koliko sat vredi (od do) u vidjenom stanju a koliko ispraven, posto bih ga mozda prodao ukoliko mi se svidi cena.
Pozdrav i hvala na svakoj informaciji.
 
Imam obicnu kuhinjsku viljusku nemackog ratnog vazduhoplovstva iz 1940. godine. S'preda se nalazi simbol luftvafea, orao u letu sa kukastim krstom u kandzama. Na poledjini se nalaze dve oznake, jedna mi je nepoznata. Pored oznake proizvodjaca i godine proizvodnje: R.S.H.40, nalazi se i sledeca skracenica: FL.U.V. Molim sve one koji znaju sta ta skracenica znaci da mi odgovore preko Foruma ili na e-mail zupajr@yahoo.com.
Unapred zahvalan,
Aca iz Nisa :)
 
zupa:
Imam obicnu kuhinjsku viljusku nemackog ratnog vazduhoplovstva iz 1940. godine. S'preda se nalazi simbol luftvafea, orao u letu sa kukastim krstom u kandzama. Na poledjini se nalaze dve oznake, jedna mi je nepoznata. Pored oznake proizvodjaca i godine proizvodnje: R.S.H.40, nalazi se i sledeca skracenica: FL.U.V. Molim sve one koji znaju sta ta skracenica znaci da mi odgovore preko Foruma ili na e-mail zupajr@yahoo.com.
Unapred zahvalan,
Aca iz Nisa :)
Ja sam zainteresovan za kupovinu iste.Ako si i ti za prodaju,javi se ,Nenad 063/637-637
ili mail europlastscg@yahoo.com
 
Taj novac nije toliko redak imam ga i ja cena mu se krece u zavisnosti od ocuvanosti novcica i naravno sjaja!Mozes otici do drustva numizmaticara srbije i tamo odneti novcice na pocenu(ali nije bas jeftino)!
Nadam se da sam ti bar malo pomogao.
 

Back
Top