Procene antikviteta

Ovo je daleko od bilo koje cifre koja se može dobiti ovde. Par stotina evra najviše :) .... nažalost.
to ti je isto kao sto americki modeli starog uruzja u evropi vrede vise nego tamo evo sada listah stare guns&ammo casopise i videh da je aukcijska kuca baterfly&baterfly prodala prvi koltov revolver za 2.500.000$ koliko bi vredeo u evropi tako ti je to u evropi vis kako ga mi krstimo ustvari je RADOM ima koliko hoces i nije toliko vredan, vidi parabelum ili luger artiljerijski model u americi vredi od 1,500$ do cak 24.000$ meni je nudjen za 600€ u dobrom stanju doduse bez kundaka ili je imao pribor za punjenje takvo ti je trziste tamo toliko amo ovoliko
jos samo da dodam imas verzije sa bakelitnom ruckom (neko krsti plasticnom) i aluminijumskom na jednoj strani je FB a na drugoj VIS nemoj da te neko ubedjuje da je alu kopija i da nije original
 
Poslednja izmena:
Ma to se više ne radi. To je bilo po onom starom zakonu do '98. Sa tom praksom se prestalo od kada je donesen novi zakon, pre deset godina.

Ja imam Mauzera na trofejnoj dozvoli i niko mu nije zapečatio cev niti išta slično. Jedino što sa takvim oružnim listom ne možeš da dobiješ dozvolu za nabavku municije.... znači, ništa od pucanja ... bar ne legalnog :)
Takav je i moj-nije pečaćen ili "demoliran".
Hvala svima na dosadašnjim savetima i informacijama.
Takođe, video sam jedan na Limundo aukciji, tarži 2000E. Navodi da je to serija M koja je nestala????? I stvarno tako piše. Na drugom forumu sam našao objašnjenje da serija M ustvari znači marine- za mornaricu???????
 
Sve sto je napisao spar je potpuno tacno uz malu dopunu. Posto si napisao da tvoj ima oznaku Dxxxx to znaci da je radjen ui Poljskoj za vreme Nemacke okupacije jer su Nemci tako oznacavali seriske brojeve. Prvo velikio slovo i onda cetvorocifreni broj.
Kod nas, kao sto rekose moji prethodnici ne vredi puno jer ih stvarno ima dosta, bar meni ih je kroz ruke proslo dosta, na zapadu vredi puno vise.
Sto se tice modela sa limunda on spada u seriju koja je radjena za vreme nemacke okupacije i to je zadnja serija koja je radjena sa dekokerom. Seriji koja je radjena posle nje je karakteristicna po tome da nema dekoker,. a zavrsna obrada je i jednoj i drugoj bila upadljivo lpsa. I jedna i druga serija su sa vrlo losom masinskom obradom zbog ratne zurbe i uglavnom od znatno losijih materijala od izvorne poljske varijante radjene pre okupacije.
Pistolj koji se prodaje na limundu je naknadno poliran i bruniran sto mu znatno smanjuje kolekcionarsku vrednost.
Oznaka M na pistolju sa limunda ne znaci da je radjen za mornaricu nego je to oznaka serije jer su nemci serije pocinjali sa slovnim oznakama od slova veeliko A i onda za svkoj sledecih 50000 komada stavljali sledece slovo. Znaci prvih 5000 komada ima oznaku do A4999 a onda sledeca serija pocinje sa slovom B do B4999 i tako redom.
 
Moze li mi neko reci koliko vredi ova puska? Iz II svetskog rata je i ima oznake MAUSER – WERKE A. G. OBERNDORF A. N.?
 

Prilozi

  • IMG_0054.jpg
    IMG_0054.jpg
    29,1 KB · Pregleda: 67
  • IMG_0058.jpg
    IMG_0058.jpg
    35,1 KB · Pregleda: 48
Cao drustvo!
Trebala bi mi pomoc u vezi dva sata koja imam kod kuce -nemam ni ja pojma od kad... U pitanju je zenski sat-medaljon "BULER" sa lancicem (o njemu znam samo da pise 17 JEWELS SWISS MADE,zlatne je boje-nemam pojma da li je pozlata ili ne) i dzepni sat marke "WATEX" ,17 JEWELS SWISS MADE ANTIMAGNETIC srebrne boje... Oba sata rade na navijanje. Trebala bi mi pomoc u vidu nekog linka gde bih mogao da ih prepoznam,katalog,ili strucna pomoc oko procene vrednosti istih! :lol:

Hvala unapred,pozz! :ok:
 

Prilozi

  • Fotografija-0004.jpg
    Fotografija-0004.jpg
    50,6 KB · Pregleda: 4
  • Fotografija-0007.jpg
    Fotografija-0007.jpg
    47,5 KB · Pregleda: 3
  • Fotografija-0009.jpg
    Fotografija-0009.jpg
    53,7 KB · Pregleda: 3
  • Fotografija-0011.jpg
    Fotografija-0011.jpg
    59,2 KB · Pregleda: 3
  • Fotografija-0012.jpg
    Fotografija-0012.jpg
    50,1 KB · Pregleda: 4
Hvala na odgovorima. Malo sam i sam pogledao na internetu. Puska je iz 1935. godine, sportmodell 450, KALIBAR 22 LANG FUR BOCHSEM, ta 0okda je spar bio blizi, ali ima i orla. :D
Wehrsport KK, Mauser, Kal. 22 lang Gebrauchtwaffen Jagdwaffen
 
MOLIM VISE INFORMACIJE O OZNAKAMA I POREKLU HVALA

Пошто се нико стручнији није јавио, ево нешто на први поглед.

Пушка је направљена између 1840 - 1860 (судећи по систему ватре). Табанске дашчице су "француског" типа, мада то не мора да значи да је пушка тамо направљена.

Било би добро да измериш пречник уста цеви, да бар знамо калибар.

А што се натписа тиче, реч је о турским бројевима (арапско писмо). Оно горе би биле цифре: седам и девет (са лева у десно), а она испод (која се и најбоље види) била би цифра два.

Реч је о серијском броју.

То што је пушка означена турским бројевима, на жалост, не значи да је и произведена тамо, пошто су Турци у то доба увозили оружје из Европе.

Има ли неких других натписа?
 
Poslednja izmena:
Volio bih ako bi ko mogao da mi,pomocu slika,pomogne oko procene Omega rucnog sata. Sat je sa 18 karatnom pozlatom , 17 rubina, godina nisam sigurna. Evo slika
 

Prilozi

  • IMG_0095.jpg
    IMG_0095.jpg
    47,5 KB · Pregleda: 20
  • IMG_0109.jpg
    IMG_0109.jpg
    55,1 KB · Pregleda: 25
  • IMG_0118.jpg
    IMG_0118.jpg
    42,5 KB · Pregleda: 23
  • IMG_0123.jpg
    IMG_0123.jpg
    34,1 KB · Pregleda: 19
  • IMG_0126.jpg
    IMG_0126.jpg
    55,7 KB · Pregleda: 19

Back
Top