Precrtan si!

bezibre!

Poznat
Banovan
Poruka
8.923
koliko vam je lako ili teško da raskidate odnose
da li se lako posvađate, planete i okrenete se u fazonu za mene više ne postojiš
ili se inatite da ne komunicirate dok druga strana to ne izmoli
ili ste diplomata i strpljivi
bilo da su drugarstva ili veze
pošto nekako jedanas najlakše okrenuti se, otići, ne govoriti isl.
 
kao osoba sam prilicno tolerantna..
u stanju sam da prelazim preko stvari preko kojih mnogi ne bi..
dok ne dodjemo do one tacke u odnosu..
i tu je kraj..
onda napravim rez..
i to je to..
tolerantnost cesto drugi svojom greskom mesaju sa onim sto se definise kao naivnost, pa cak i glupost..
i onda im nije jasno zasto je ‚‚odjednom‚‚ ta osoba reagovala..
i ne zele da priznaju da sve ima svoj kapacitet..
i casa se prepuni samo od jedne kapi, ma koliko ona bila mala..
i tad se vise ne okrecem..
onoj drugoj strani uvek stojim na raspolaganju ako je potrebno obrazlozenje promenjenog statusa..
do sada su svi uglavnom znali sta je bio razlog prekidanja odnosa..
osim jedne prijateljice sa kojom sam se poslednje dve godine intenzivno druzila i koja mi je poslala sms : da si mi dala makar priliku da se posvadjamo i pomirimo posle toga, ovako - samo si prekinula!
- nisam sestro slatka, samo si ti zloupotrebila nas odnos i vise nije imalo gde:roll:
 
Poslednja izmena:
Ne planem nikada, ali se malo intatim kada me neko uvredi i kada me napusi i kaze da ne zeli ni da me vidi ni da me cuje vise ikada.
Nekada predjem preko svog inata i izmolim (cesto kada i nisam kriv) drugu stranu, i onda pokusamo diplomatski da sredimo nesto.
 
koliko vam je lako ili teško da raskidate odnose
da li se lako posvađate, planete i okrenete se u fazonu za mene više ne postojiš
ili se inatite da ne komunicirate dok druga strana to ne izmoli
ili ste diplomata i strpljivi
bilo da su drugarstva ili veze
pošto nekako jedanas najlakše okrenuti se, otići, ne govoriti isl.

Ali nevidjeno lako lakse nego sto sam mislio..i uvek je olaksanje..rodjeni brat..ribe..prijatelji iz detinjstva
 
koliko vam je lako ili teško da raskidate odnose
da li se lako posvađate, planete i okrenete se u fazonu za mene više ne postojiš
ili se inatite da ne komunicirate dok druga strana to ne izmoli
ili ste diplomata i strpljivi
bilo da su drugarstva ili veze
pošto nekako jedanas najlakše okrenuti se, otići, ne govoriti isl.

Teško precrtam, samo prekinem komunikaciju sa nekim za koga vidim da je nezainteresovan za normalan odnos...pa ako se opameti, u redu.
 
Prilicno sam impulsivan i kad u vezi nesto nije u redu ,pokusavam na sve nacine da to rijesim .
Nisam od onih koji ce da zacute , a kad vidim da ne ide , odem svojim putem i ne vracam
se nikad vise !
 
koliko vam je lako ili teško da raskidate odnose
da li se lako posvađate, planete i okrenete se u fazonu za mene više ne postojiš
ili se inatite da ne komunicirate dok druga strana to ne izmoli
ili ste diplomata i strpljivi
bilo da su drugarstva ili veze
pošto nekako jedanas najlakše okrenuti se, otići, ne govoriti isl.

Постоје везе које никад не можеш прекинути па и ако осећеш да нису здраве по тебе. Срећом такве су скоро по правилу обостране.

Што се тиче резова, даш људима још једну шансу можда две и онда кључ. Не значи да тиме ствараш себи непријатеља или подилазиш разочарењу, већ једноставно искуство ти говори да ако је особа вредна увек пронађе начин да превазиђе сопствени лом и схвати да је у корену пређашњег односа ипак било нешто што је вредело. Онда следи сетно подсећање на то време и само у ретким ситуацијама може се интензитет везе наставити на исти или још јачи начин но у почетку. То је онда за цео живот. До смрти како се популарно каже.

П.С. Лепа ти та жена у аватару. Ко је она?
 
koliko vam je lako ili teško da raskidate odnose
da li se lako posvađate, planete i okrenete se u fazonu za mene više ne postojiš
ili se inatite da ne komunicirate dok druga strana to ne izmoli
ili ste diplomata i strpljivi
bilo da su drugarstva ili veze
pošto nekako jedanas najlakše okrenuti se, otići, ne govoriti isl.

Nemam ni najmanji problem sa tim , okrenem se odem , kao da me nikad nije ni bilo :)
Mogu sa lakocom da prekidam kontakte , ipak mi svi zivimo svoj zivot :)
 
Постоје везе које никад не можеш прекинути па и ако осећеш да нису здраве по тебе. Срећом такве су скоро по правилу обостране.

Што се тиче резова, даш људима још једну шансу можда две и онда кључ. Не значи да тиме ствараш себи непријатеља или подилазиш разочарењу, већ једноставно искуство ти говори да ако је особа вредна увек пронађе начин да превазиђе сопствени лом и схвати да је у корену пређашњег односа ипак било нешто што је вредело. Онда следи сетно подсећање на то време и само у ретким ситуацијама може се интензитет везе наставити на исти или још јачи начин но у почетку. То је онда за цео живот. До смрти како се популарно каже.

П.С. Лепа ти та жена у аватару. Ко је она?
to je to.
 

Наравно, кад је довољно да ти се деси неколико пута у животу са нормалним женама слично и кад схватиш да су м/ж односи у суштини јако прости. Једино жене које воле да компликују живот дајући себи лажни ореол недодирљивости или неке мистичне магије и које гистро снагом своје те ауре могу натерати било ког мушкарца на ону понизност колико им треба да остану псисхички доминантне. Е онда мушкарац који има мозга кад их прецртава, треба да ради то прецизно скалпелом скидајући им ауру слој по слој док их скроз не оголи. Тек онда та веза може да има смисао какав је могла имати у почетку али авај :) време је узалуд изгубљено на глупости. И ту је крај. Нажалост.
 
uvek, ali uvek ljudima pruzam novu sansu. i kad zasluzuju i kada bi po svim kriterijumima jedino normalno bilo da ih oteram u tri lepe. nikada nikoga nisam "precrtala", a nije da nisam imala prilika... takve stvari cine da se osecam lose, mnogo gore nego kada trpim necije svinjarije. ne radi se o tome da nemam hrabrosti ili nesto, nego me ljutnja ne drzi dugo, a i uvek pronadjem opravdanje za drugu stranu... kazu mi ljudi da sam idiot, kao svi ce te iskoriscavati, ali meni je to super :D mislim, za koji sam se ***** rodila, ako mogu da pomognem drugima, to cu i uraditi. ;)
 
koliko vam je lako ili teško da raskidate odnose
da li se lako posvađate, planete i okrenete se u fazonu za mene više ne postojiš
ili se inatite da ne komunicirate dok druga strana to ne izmoli
ili ste diplomata i strpljivi
bilo da su drugarstva ili veze
pošto nekako jedanas najlakše okrenuti se, otići, ne govoriti isl.

Tesko raskidam odose, iako u tom momentu djelujem krajnje hladnokrvno. Takav i rez pravim, ostro, brzo...
Cak i kad se okrenem, taj/ta neko uvijek postoji...kao dio sjecanja, uspomene...
U inat se sam g... jedu.... ne inatim se, ali zacutim kad smatram da zasluzujem iskreno izvinjenje.
Nisam diplomata, jos manje strpljiva...
Ali sam tolerantna do granice ludila, kad volim, imam tonu razumijevanja...kap kap casu prelije, gotovo...obicno se ista razbije...
Trpim, tolerisem, pravdam, razumijem...ali sve ima granice, kad neko jednom prevrsi svaku mjeru i predje prag, nema nazad...
Niko se ne okrene tek tako...ili je za "zaokret" bio potreban samo izgovor, ili nikad i nije bilo vazno na koju stranu ko ide...ili je jedna strana bila u zabludi, ili obe...nikad nije-tek tako...postoji razlog, uzrok...mada neko ostane u neznanju, nagadjanju...
Najgore je cutanje...ali i to se desava. Civ covjek sve prezivi, pa i to...
 
Наравно, кад је довољно да ти се деси неколико пута у животу са нормалним женама слично и кад схватиш да су м/ж односи у суштини јако прости. Једино жене које воле да компликују живот дајући себи лажни ореол недодирљивости или неке мистичне магије и које гистро снагом своје те ауре могу натерати било ког мушкарца на ону понизност колико им треба да остану псисхички доминантне. Е онда мушкарац који има мозга кад их прецртава, треба да ради то прецизно скалпелом скидајући им ауру слој по слој док их скроз не оголи. Тек онда та веза може да има смисао какав је могла имати у почетку али авај :) време је узалуд изгубљено на глупости. И ту је крај. Нажалост.

tamo gde neko ima potrebu da bude psihicki dominantan, bila to zena ili muskarac, nema izgleda za normalan odnos. nacin je najcesce neka igra..samo je pitanje ko je koju izabrao..
igre kao nacin funkcionisanja su siroko rasprostranjen oblik zivota i komuniciranja..
posto sam im sasvim nesklona, kad prepoznam pojavu, samo se sklonim, i nije mi potreban nikakav skalpel..
i da, nekad su ljudi sposobni da naprave iskorak iz igre
to moze biti novi pocetak
ali u pravu si, obicno je prekasno.
nazalost.
no, uvek se mozemo nadati da ce nas neko iznenaditi, zar ne?:)
 
tamo gde neko ima potrebu da bude psihicki dominantan, bila to zena ili muskarac, nema izgleda za normalan odnos. nacin je najcesce neka igra..samo je pitanje ko je koju izabrao..
igre kao nacin funkcionisanja su siroko rasprostranjen oblik zivota i komuniciranja..
posto sam im sasvim nesklona, kad prepoznam pojavu, samo se sklonim, i nije mi potreban nikakav skalpel..
i da, nekad su ljudi sposobni da naprave iskorak iz igre
to moze biti novi pocetak
ali u pravu si, obicno je prekasno.
nazalost.
no, uvek se mozemo nadati da ce nas neko iznenaditi, zar ne?:)

Тачно. :hvala:

А рекоше неки да те мрзим. Баш као да мрзим јевреје. :lol:
 
Ljudi koji lako precrtavaju to rade zato što je neko prekoračio prag njihove tolerancije. Ali to je samo jedna strana medalje, ne sagledavaju svoje ophođenje prema drugome. Da bi se narušio odnos, teško da samo jedan može da bude krivac, najčešće su oboje krivi, a svako od njih obavezno svaljuje krivicu na ovog drugog.

Ako smatram da je nečije ponašanje prema meni bilo neprihvatljivo, prekidam komunikaciju, ali ne precrtavam jer me grize savest zanajući da ima u svemu tome i moje krivice; uvek tu postoji neka nada da možemo jednog dana nastaviti gde smo stali... I pri tom jako teško podnosim te prekide:(
 
Ljudi koji lako precrtavaju to rade zato što je neko prekoračio prag njihove tolerancije. Ali to je samo jedna strana medalje, ne sagledavaju svoje ophođenje prema drugome. Da bi se narušio odnos, teško da samo jedan može da bude krivac, najčešće su oboje krivi, a svako od njih obavezno svaljuje krivicu na ovog drugog.

Ako smatram da je nečije ponašanje prema meni bilo neprihvatljivo, prekidam komunikaciju, ali ne precrtavam jer me grize savest zanajući da ima u svemu tome i moje krivice; uvek tu postoji neka nada da možemo jednog dana nastaviti gde smo stali... I pri tom jako teško podnosim te prekide:(

tacno je, krivi su oni koji su se nekorektno ponasali, a krivi su i oni koji su trpeli..
posle takvih precrtavanja nikad se nisam osecala dobro..
poslednje takvo sam imala pocetkom ove godine i ako verujes jos uvek sam pod stresom zbog toga..
da mi je sve jedno - nije mi sve jedno..
a da stvari mogu da se vrate na staro - na zalost, nikad vise ne mogu..
nema poverenja..
 
do sada nisam nikoga amputirala iz svog života, ali recimo da je taj deo ostao tu, samo pro forme.
znam, to uopšte nije dobro, jer produžava agoniju i milion nerešenih stvari, ali ne umem drugačije.
što je najčudnije ni ta neka druga strana se ne odriče mene talo lako. možda ja to i čekam,
a možda i ima nade da se odnos popravi:think:
 
koliko vam je lako ili teško da raskidate odnose
da li se lako posvađate, planete i okrenete se u fazonu za mene više ne postojiš
ili se inatite da ne komunicirate dok druga strana to ne izmoli
ili ste diplomata i strpljivi
bilo da su drugarstva ili veze
pošto nekako jedanas najlakše okrenuti se, otići, ne govoriti isl.

Pa nije isto prekidanje prijateljstva ili veze..veze sam uglavnom prekidala jer sam prestala da volim tog nekog, sto ne znaci da sam ga izbrisala iz zivota potpuno
Raskid veze ne podrazumeva da je partner nesto lose ucinio.
A prekinula prijateljstvo nikad ne bih iz prve, ako me neko uvredi, ili mi ucini nesto nazao, dam drugu sansu, ali ako se to ponovi, i shvatim da mi ta osoba ne zeli dobro -prekida se, naravno...
Mada mi se ovo i nije desavalo..cesce se prekinu stara prijatestva zato sto smo se razvili u drugacijim pravcima i ono sto nas je nekad spajalo izbledi, pa se vremenom sve redje i redje vidjamo..i na kraju prestanemo
 
tacno je, krivi su oni koji su se nekorektno ponasali, a krivi su i oni koji su trpeli..
posle takvih precrtavanja nikad se nisam osecala dobro..
poslednje takvo sam imala pocetkom ove godine i ako verujes jos uvek sam pod stresom zbog toga..
da mi je sve jedno - nije mi sve jedno..
a da stvari mogu da se vrate na staro - na zalost, nikad vise ne mogu..
nema poverenja.
.

E, ovakav prekid nije nastao, pretpostavljam, spontano....kao takav normalno da je-stres. Ko se iole "emotivno ulozio" u neki odnos, nebitno prijateljski/ljubavni, kad pukne, ostane i oziljak...
Meni se poslije jednog cinilo da se nikad u potpunosti necu "osvijestiti"...
Jesam.
Ali, daleko od toga da sa istom kolicinom povjerenja idem dalje...
neki oziljci brze zarastu, neki sporije...opet u tom procesu neke se osobe nadju tu, kao melem, neke kao pelin...

Pa nije isto prekidanje prijateljstva ili veze..veze sam uglavnom prekidala jer sam prestala da volim tog nekog, sto ne znaci da sam ga izbrisala iz zivota potpuno
Raskid veze ne podrazumeva da je partner nesto lose ucinio.
A prekinula prijateljstvo nikad ne bih iz prve, ako me neko uvredi, ili mi ucini nesto nazao, dam drugu sansu, ali ako se to ponovi, i shvatim da mi ta osoba ne zeli dobro -prekida se, naravno...
Mada mi se ovo i nije desavalo..cesce se prekinu stara prijatestva zato sto smo se razvili u drugacijim pravcima i ono sto nas je nekad spajalo izbledi, pa se vremenom sve redje i redje vidjamo..i na kraju prestanemo

Ovakvi prekidi mi ne padnu tesko, nekako dodju kao prirodno udaljavanje. Nema naglog reza, pa ni stresa, a cim tako izblijede, bili su povrsniji, vjerovatno vezani samo za ista/slicna interesovanja...ili prosto-isto mjesto i vrijeme (kao npr. skola, fax, posao...)
 
koliko vam je lako ili teško da raskidate odnose
da li se lako posvađate, planete i okrenete se u fazonu za mene više ne postojiš
ili se inatite da ne komunicirate dok druga strana to ne izmoli
ili ste diplomata i strpljivi
bilo da su drugarstva ili veze
pošto nekako jedanas najlakše okrenuti se, otići, ne govoriti isl.

pa nikad nije lako, al sto se mora nije tesko.. tako se kaze al stvarno, okrenem odem i sta sad i necu da pravim ljute corbe u kazanu. mislim okrenes odes je neophodno a sad dal je tom prethodila neka prica to zavisi valda ko i sta
 

Back
Top