ANARHIZAM

Nisu ljudi ovde za ovakve teme. Sada im je daleko važnije da odluče ko je veći *****: Voja ili Boris.
Problem sa anarhijom je što mnogi koji su je podržavali su gledali na nju kao na neku vrstu utopije (inače je kao učenje najizraženija bila u pradskozorje prvog velikog rata, koji je bio očigledan i o kome se govorilo godinama pre nego li se desio), tj u njoj su tražili zaštitu od neumitnih posledica sistema. Ali mnogima sistem odgovara, i pored toga što se nalaze na njegovim nižim stepenicama. Jer pruža makar iluziju sigurnosti, svest o nečijem moranju da učini nešto. Lakše je biti popustljiv i saviti leđa ako si u uverenju da je i drugima isto tako, nego li imati poverenja u te druge i njihovu slobodnu volju. Anarhija počiva na individualnosti, ali nas samim tim udaljava od drugih, tj umesto prihvatanja tuđe samobitnosti mi, kao što sam spomenuo, strahujemo od njenih posledica.
 
katana_blade:

Ti očigledno ne znaš ništa,zato sram te bilo što se uopšte javljaš,kao i sve druge koji hoće da kažu nešto o nečem,samo da se zapiše.
Nauči nešto,i pokušaj to da ispričaaš,ili ušuti,jer dosta nam je u ovoj nesrećnoj SRBIJI,onih koji hoće o nečem da pričaju,a ništa ne znaju.
 
Mnogi teže ka anarhiji uznemireni ekspanzijom totalitarizma, autokratskog načina uređenja. Ali gubljenjem balansa, tj ako društvo koje je već skrenulo ka jednom od ekstrema naglo prebacimo ka drugom, dolazi do stvaranja oscilacija. Sledeća asimptota nas vraća na prvobitni ekstrem, ono što nam je izgledalo kao bekstvo od njega nas u stvari samo još više njemu približava. Dalji nastavak oscilacija dovodi do haosa. U tom haosu verovatnije je da bi mnogi prihvatili totalitarizam kao svoju konačnu opciju.
 
У суштини, анархија је идеја Новог светског поретка!

Алистер Кроули је у својој књизи обелоданио њихов циљ:

"Чини шта ти је воља, и то ће бити целина закона."
 
Isto tako bi se moglo reći da su i totalitarizam i demokratija oruđa NSP, jer on, kao ideja, ne bira sredstva za ostvarivanje svojih ciljeva, prilagođavajući im se tek u tolikoj meri da može njih sebi das prilagodi.
 
Pobunjenik:
У суштини, анархија је идеја Новог светског поретка!

Алистер Кроули је у својој књизи обелоданио њихов циљ:

"Чини шта ти је воља, и то ће бити целина закона."

I ne samo to, taj Krouli u kome stanuje Otac Lazi u knjizi koju je obelodanio FrankG.Ripel "Crvena magija"(Evolucija magickog A.Kroulija i Magicke operaije ordo Rosae misticae) navodi sledece:

"1. On jeste,On Zna, on naredjuje; i Velilki Majstor je Horus, Zver. Veruj u Njega i videces Zivot.Ubij Sebi srodne, raspori svoju majku, ugusi svog Oca, ako on u Njega ne Veruje'

Kamo puste srece da je anarhija samo IDEJA NSP - ti monstrumi preko raznoraznih glupaka i praznoglavaca tu monstrumsko-satansku ideju vec lagano sprovode.

Ostaje nam da se trudimo da im svojim delima i radom sto vise otezamo tu
zamisao - ako nicim drugim - onda molitvom Svetom Arhangelu Mihailu, Arhistratigu
i predvodniku Nebeskih andjelskih ratnika da ponovo Sotonu satre i baci je u Ad.
 
Да, и демократија је једно од оруђа Новог светског поретка. Намерно нисам споменуо тоталитаризам, јер је демократија, сама по себи, један од облика тоталитаризма.

Као што Еремита рече, сви ови системи су, заправо, ЛУЦИФЕРИЈАНСКИ, и трајаће до оног тренутка док, према речима масона, "свет не буде спреман да у потпуности прихвати чисту доктрину Луцифера."
 
00 Chief Parish:
Hajde da otvorimo i tu temu ovde na POLITICI. Da vidim sta mislite o Anarhizmu kao ideji.

Najveci stepen anarhije po mom ukusu-je skandal...(ne novina, vec)

Pa ono skandal je u bilo kom zatvorenom sistemu osnovna iskra demokratije.

Tipa Sloba 10 godina ispira mozak ljudima preko rts-a, a onda se procuje (ne jednom, nego hiljadu i jednom) kako on zivi, kako je njegova porodica bogata(od niosenja gajbica) i slicno...

Ili kako je Vucic posten, a onda se neko nadje na forumu da podsteti kako je taj lik dobio stan od 150 kvm, od samog sebe kad je bio na vlasti...
 
Eremita, Glavolovac, mislim da je neko ovde zamolio da se ne oglašava baš svako, sa pričama iz 1001 noći.
Imate već toliko tema na kojima vodite svoje bitke nebeske Srbije/pročišćene Srbije pa ako bi mogli da ih se držite.
 
Headhunter:
00 Chief Parish:
Hajde da otvorimo i tu temu ovde na POLITICI. Da vidim sta mislite o Anarhizmu kao ideji.

Najveci stepen anarhije po mom ukusu-je skandal...(ne novina, vec)

Pa ono skandal je u bilo kom zatvorenom sistemu osnovna iskra demokratije.

Tipa Sloba 10 godina ispira mozak ljudima preko rts-a, a onda se procuje (ne jednom, nego hiljadu i jednom) kako on zivi, kako je njegova porodica bogata(od niosenja gajbica) i slicno...

Ili kako je Vucic posten, a onda se neko nadje na forumu da podsteti kako je taj lik dobio stan od 150 kvm, od samog sebe kad je bio na vlasti...

Headhaunter-e kada Te sledeci put radikali budu pojurili
preko foruma, ili licno, da Ti zavrnu siju - VERUJ NECU TE BRANITI!
 
Pobunjenik, čini mi se da se u modernoj sociologiji gleda na anarhiju i autokratiju kao ekstreme, dok se demokratija smatra srednjim putem. Nije mi jasno zašto je mnogi izjednačavaju sa prva dva, čak se češće smatra da je anarhija jedini iskreni oblik demokratije.
 
eremita:
Headhunter:
00 Chief Parish:
Hajde da otvorimo i tu temu ovde na POLITICI. Da vidim sta mislite o Anarhizmu kao ideji.

Najveci stepen anarhije po mom ukusu-je skandal...(ne novina, vec)

Pa ono skandal je u bilo kom zatvorenom sistemu osnovna iskra demokratije.

Tipa Sloba 10 godina ispira mozak ljudima preko rts-a, a onda se procuje (ne jednom, nego hiljadu i jednom) kako on zivi, kako je njegova porodica bogata(od niosenja gajbica) i slicno...

Ili kako je Vucic posten, a onda se neko nadje na forumu da podsteti kako je taj lik dobio stan od 150 kvm, od samog sebe kad je bio na vlasti...

Headhaunter-e kada Te sledeci put radikali budu pojurili
preko foruma, ili licno, da Ti zavrnu siju - VERUJ NECU TE BRANITI!

He - he ,neka samo dodju. U vojsci sam bio u specijalnoj jedinici, tako da imam tehniku za odbranu, a mozak za napad... Ko voli nek izvoli. I'll be back 8)
 
DisMisaL:
Eremita, Glavolovac, mislim da je neko ovde zamolio da se ne oglašava baš svako, sa pričama iz 1001 noći.
Imate već toliko tema na kojima vodite svoje bitke nebeske Srbije/pročišćene Srbije pa ako bi mogli da ih se držite.

DisMisaL AKO ZELIS DA SE VREDJAMO KAO STO SI POCEO MOZE I TO - JA TAKODJE MISLIM DA NA DRUGIM PODFORUMIMA KAO STO JE ISTORIJA ILI FILOSOFIJA MOZES DA SE BAVIS MENTALNOM ONANIJOM !
 
Pa zt je lepo zamolio da se oni koji ne znaju nista o Anarhizmu uzdrze od komentarisanja. I ja se pridruzujem.Nevidjeno ste se izlupali.Imate dosta ovih nasih sajtova gde mozete da se obavestite, pa se onda prikljucite raspravi (linkovi su u dnu).

Eremita, headhuntere, pobunjenice – dismisal je definitivno u pravu.Te vase bajke , he i recnik iz treceg oka…Pa jos Krouli, bre sta to pricate..
 
DisMisaL:
Isto tako bi se moglo reći da su i totalitarizam i demokratija oruđa NSP, jer on, kao ideja, ne bira sredstva za ostvarivanje svojih ciljeva, prilagođavajući im se tek u tolikoj meri da može njih sebi das prilagodi.

CEMU TROSITI RECI I LUPATI PO TASTATURI KAD JE DisMisal VEC SVE LEPO OBJASNIO,

A ONAJ PECAROS KOJI I DALJE BACA UDICE OCIGLEDNO NE MISLI O ANARHIZMU NEGO O ALISTERU KROULIJU
 
Демократија НИЈЕ средњи пут, већ је управо она тај екстерм. Слажем се да она представља један облик анархије, али ми се чини да је у овом тренутку много ближа ОЛИГАРХИЈИ. Иако је демократија, према дефиницији, "владавина народа", односно владавина већине, она заправо представља ВЛАДАВИНУ МАЊИНЕ, јер је омогућила разним владарима из сенке (олигарсима) да "вуку конце иза тронова Земље, док су људи само марионете", као што је рекао Алберт Пајк - "највећи масон свих времена."
 
1. Koji su intelektualni koreni anarhističke misli i koji pokreti su je razvili i podstakli kroz istoriju ?

Tokovi anarhističke misli koji me interesuju (mnogo ih je) imaju svoje korene u prosvetiteljstvu i klasičnom liberalizmu, i čak im je moguće pratiti trag interesantnim putevima do naučne revolucije 17. veka, uključujući gledišta često smatrana reakcionarnim, kao što je Kartezijanski racionalizam. Postoji i literatura o ovoj temi (istoričar ideja Hari Braken, je jedan ; pisao sam o tome takođe). Neću ponavljati ovde sve to, osim što ću reći da sam sklon da se složim sa značajnim anarho-sindikalističkim piscem i aktivistom Rudolfom Rokerom da su ideje klasičnog liberalizma nasukane na grebenu industrijskog kapitalizma i nikada se neće oporaviti (pozivam se na Rokera iz 1930; decenijama kasnije on misli drugačije). No, te ideje se nanovo pronalaze, po mom mišljenju, jer reflektuju realne ljudske potrebe i opažanja. Španski građanski rat je možda najznačajniji slučaj, iako se moramo prisetiti da anarhistička revolucija, koja se proširila na prilično veliki deo Španije 1936, poprimajući različite oblike, nije bila spontani razvoj, već je pripremana decenijama kroz edukaciju, organizaciju, borbu, poraze i ponekad pobede. To je bilo veoma značajno. Dovoljno da izazove gnev glavnih sistema moći : staljinizma, fašizma, zapadnog liberalizma, većinu intelektualnih pravaca i njihovih doktrinarnih institucija – udružene da osude i unište anarhističku revoluciju, što su i učinili; što je, smatram, dokaz njenog značaja.


Et sta Comski kaze.
 

Back
Top