Zasto mladi ljudi vise ne zele ljubav???

Raselka

Obećava
Poruka
98
Na osnovu iskustva, okruzenja, razgovora sa ljudima, mogu da primetim da mnogi mladi ljudi jurcaju za nekim praznim, povrsnim stvarima,trenutnim zadovoljstvima, "provodom" koji je u jednom periodu zivota razumljiv, ali ne sa 30 ili 35 godina. Da li je to trajna infantilnost ili nam ljubav vise nije najveca vrednost kojoj tezimo?
 
Ej,ja mislim da je glavni problem što je današnjoj omladini stalo samo do toga da budu cool(ma šta to danas značilo),pri tom su potpuno tokom odrastanja zaboravili na neke bitne stvari kao što je igra.Današnji tinejdzeri su pravo iz pelena dohvatili mobilne telefone,bitno je kako si obučen,a ne šta imaš u "vijugama".Znam devojku od 15.god.koja je u 5.mesecu trudnoće-ludilo!Ja sam se u to doba igrala sa barbikama,radovno odlazila u selo itd.Mislim da su se ljudi jednostavno umorili od traženja idealnog partnera,pa im je jednostavnije da kontrolišu vezu od par dana ili-ne daj bože,za jedno veče!
Mislim da ti nisam dala zadovoljavajući odgovor,ali to mi trenutno zvuči najproblematičnije. :?
 
Problem je duboko socio-psiholoske prirode...
I sto se vise prica o tome kako mladi ne zele ljubav, kako teze trenutnim zadovoljstvima, vise se to i desava.. udje u usi jednostavno...
Potrebno je da okrenemo pricu, da se akcenat stavi na emocije, zdravu , zrelu ljubav pa ces videti.. :D
Ali, postoje i drugi problemi...nece mladi da osnuju porodice u zemlji u kojoj nema nicega i ono sto ima, krvavo se zaradi... :evil:
Ma, cuvam ovo za miting... :wink: 8)
 
Ako pogledamo malo bolje te primerke koji traze povrsne stvari od zivota...mozemo uvideti da su to uglavnom osobe koje dolaze iz ne tako srecnih porodica bilo da su to razvedeni brakovi bilo da su do deca koja su se "desila" i koja nemaju oko sebe ljubav niti paznju pa samim tim nemaju ni neki dobro ukorenjen sistem vrednosti...ako i ima takvih retki su....ima mnogo roditelja koji puste decu da rastu kao biljke, misle da je dovoljno da im kupuju sve sto pozele i onda se dobije osoba taj tinejdzer koji je " in" i juri devojke (ili obrnuto) a ni sam ne zna sta juri niti zeli...Nadam se da nisam nikog povredila ovom mojom pricom...to je neko moje vidjenje iz mog okruzenja mozda su stvari drugacije... Ovo je tek jedan segment problema u ovom drustvu pogodjenom raznim nedacama...
Pozdrav svima...
 
peach:
ma koji vam je?! :shock: ko na svetu ne zeli da ga neko voli?! zele,bre,svi,samo ih je blam da priznaju! :x
Pa, da, ali ako je blam priznati da ti treba ljubav, onda je blam i pokazati tu istu ljubav prema nekome. I sve to dovede upravo do ogromnog problema. Jer, danas nije blam psovati kao kocijas, ubiti coveka, krasti... Blam je pokazati i primati ljubav, jer onda nisi 'glavni frajer' nego 'sonja' ili nisi 'dobra riba' nego 'njanjava upisulja'. Van svake pameti.
 
jagodica:
devojcica_20:
Problem je duboko socio-psiholoske prirode...

jesi svesna kako ovo smesno zvuci postho si d-20 plus si neiskusna itd
ok moyes da kazes da i ja glupo zvucim ali ja sam u pravu sada

Ma dobro, u pravu si...
Usput, ne moras da imas sexualno iskustvo da bi znao da pricas o problemima nedostatka ljubavi. Toliko. 8)
 
Lepo sam ja nazvao jednu svoju temu ovde:
Innocent Lovers...It's A Lie

A zasto bi se u modernom svetu iko vise trudio oko prastarih stvari koje se zovu osecanja,ljubav,ili sta god da je vezano za davanje samoga sebe?
Zasto bi se iko trudio oko pravih vrednosti kada laksim putem moze da dodje do "mirne savesti" tako sto ce traziti samo veze za jednu noc,a onda na sav glas kukati i lagati kako je nemoguce naci pravu ljubav.
Nema to veze sa mestom ili drzavom gde se zivi,ja to jako dobro znam.
Samo zaista nikada meni licno nece biti jasno zasto oni ljudi kao ja koji direktno bez uvijanja traze ljubav uvek dobijaju isprazne odgovore tipa "doci ce kada se najmanje nadas" ili "nemoj traziti pa ces naci". Pa ovo zvuci kao neko pravilo koje se mora slediti da bi se bilo srecan.A da li u samim emocijama ima pravila.Postoje li zakoni u ljubavi.
Nisu postojali,sada postoje.I to je sujeta i ponos napravila te zakone.
Tako da mi mladi od nekih 25-30 godina ostajemo sasvim,ali sasvim usamljeni jer verujemo u vrednost koja je toliko zaprljana svakakvim moralisanjem da je gotovo sama cista emocija ljubavi neprepoznatljiva.
Ljudi,,,,,ucutite o ljubavi i osetite je.
Ni distanca nije vazna,znam da bi ja prepesacio sa krajnjeg severa Norveske do SCG samo ako je tamo Ona.
Nista nije vazno,ni novac,nista u poredjenju sa ljubavi.
 
Raselka:
Na osnovu iskustva, okruzenja, razgovora sa ljudima, mogu da primetim da mnogi mladi ljudi jurcaju za nekim praznim, povrsnim stvarima,trenutnim zadovoljstvima, "provodom" koji je u jednom periodu zivota razumljiv, ali ne sa 30 ili 35 godina. Da li je to trajna infantilnost ili nam ljubav vise nije najveca vrednost kojoj tezimo?

Чекај, то ''МЛАДИ'' се односи на оне од 30-35??? :roll:
 
Ima tu mnogo stvari. Svako ljutsko bice je predvidjeno da voli. Normalan prirodan bioloski proces.

Neki i traze ljubav.
Mnogi se nadaju nekoj nerealno jakoj ljubavi...i to za kratko vreme...pa onda kad je ne nadju za neki kratki period onda menjaju stvari, traze dalje.

Neki i beze od ljubavi.
Svesni besparice i nemogucnosti uplitanja u nesto trajnije, jednostavno beze od ljubavi.

Sad nesto surovo ali istinito.
Mnogi su se pomirili sa sudbinom da nikad vise nece voleti i biti voljeni. Ovo je posebno izrazeno kod starijih, racionalnijih osoba, a ljubav koriste samo kao oruzje za osvajanje svog plena(ovo je podjednako i za muske i za zenske).

Neki koji nemaju sexualni zivot, a imaju nagone i potrebe, teze zadovoljenju istih, a ljubav stavljaju u drugi ili treci plan.

Fenomen siromastva, gde je vaznije biti se za bogatim, nego sa ljubljenim. Pogotovo za udaju.

Fenomen bezlicnosti, lakse je reci roditeljima i drustvu "on radi, vozi besna kola" nego reci "on nema nista al ja ga volim".

Ljubav jeste najveca vrednost ali, ali, ali, ali...
 
peach:
ma koji vam je?! :shock: ko na svetu ne zeli da ga neko voli?! zele,bre,svi,samo ih je blam da priznaju! :x

E, ako ga to davi, guši i sahranjuje.

Recimo postoje neke koje nisam želeo što su me volele, čak ni ponosan ili setan bio što su me volele. Kao u onim horor posesivnim holivudskim filmovima.....

Sad uzmite sliku kod koje vaša ljubav povlači očekivanja koja će daviti vašeg partnera , i onda recite dali je moguće da neko ne želi da ima ljubav neke osobe.....Što je obično slučaj kod modernih "savremenih" i muškaraca i devojki , naravno dok ne dodje nekih 25...35 kad je vreme da se malko smire kao u "Andelima"....
 
Evo, ja sam pripadnik mladje generacije. Ko kaze da ne zelim ljubav? Kakvo ce meni zadovoljstvo priustiti da se napijem kao stoka u nekom klubu, tu upoznam neku ribu (kazem riba, a ne devojka, zbog konteksta cele price), odemo onako pijani kod mene i tu se seksamo? (tj. pokusamo da se seksamo, to bi vise licilo na valjanje po krevetu nego seks) Fizicko? Da, slazem se, ali to je za nekoliko nijansi bolje nego da sam ga trezan sam protresao dok mastam u koloru... Hehe, mladi vise ne zele ljubav... smesno... ako bi mi neko dao izbor: ili ljubav koja ce da traje najmanje 3 meseca ili da zavrsis faks za 2 god uz prosek 9, verujte mi da bih izabrao ovo prvo...
 
NAME ONE PERSON...ergo
1)ne postoji chovek koji nije zaljubljen,u osobu,stvar,hir ili sebe,nebitno...ljubavi je mnogo..
2)ne postoji osoba(ne znam za patologiju) koja ne zheli da bude voljena...
3)vreme je mashtanja,okolnosti ne dozvoljavaju uvek i delanja...
4)prave vrednosti...zdravo,ciao,konec :roll:

...i ovako mozhe do sutra...zakljuchak,vrlo subjektivan,naravno...
Ljubavi je mnogo,samo je uspeshno prekriva pokrivach ljudskih gluposti,valjda je takav trend...pozdrav
 

Back
Top