Kako nepismen čovek može da nauči da radi na računaru?

strani placenik

Primećen član
Poruka
528
To sam se zapitao sto puta kada sam pročitao pojedina mišljenja na ovom forumu. Da sam to čuo u nekoj najgoroj zabiti (a nikad nisam) opravdao bih to neobaveštenošću, neobrazovanjem itd. Verovatno ljudi u zabitima shvataju da ne znaju mnogo pa više slušaju neko što pričaju...

Ne radi se ovde toliko o političkim stavovima, jer za politički stav ne smatram "ceo svet je protiv nas", "svi nas mrze"... Ali se pitam kako ovo može biti politički stav mlade osobe koja je dovoljno pametna da koristi računar?
 
pa nije bas velika mudrost koristiti racunar...treba da znas dovoljno engleskog ili da imas Vindovz i to je to...

pa kad imas doktore nauka i akademike koji tako razmisljaju onda...

ali, mene zabrinjava nivo konzervativnosti mladih danas...jer ako su takvi sa dvadesetak godina, kakvi li ce biti kada napune 50 i budu vodili ovu zemlju...

(a, opste poznato je da je covek konzervativniji sto je stariji)
 
Nepismen ne znaci da neko ume da cita i pise. To znaci da uzalud ume da ita i pise. Dakle neko moze postirati poruke i na sedam jezika, ali je to uzaludno i besmisleno.

strani placenik:
To sam se zapitao sto puta kada sam pročitao pojedina mišljenja na ovom forumu. Da sam to čuo u nekoj najgoroj zabiti (a nikad nisam) opravdao bih to neobaveštenošću, neobrazovanjem itd. Verovatno ljudi u zabitima shvataju da ne znaju mnogo pa više slušaju neko što pričaju...

Ne radi se ovde toliko o političkim stavovima, jer za politički stav ne smatram "ceo svet je protiv nas", "svi nas mrze"... Ali se pitam kako ovo može biti politički stav mlade osobe koja je dovoljno pametna da koristi računar?
 
Gwydion:
Nepismen ne znaci da neko ume da cita i pise. To znaci da uzalud ume da ita i pise. Dakle neko moze postirati poruke i na sedam jezika, ali je to uzaludno i besmisleno.

koristim i ja izraz nepismen ne za onoga koji ne ume da cita ili pise nego za onoga koji ne postavlja osnove kako treba, koji ne razume desavanja, koji je zadrt i namerno glup, negativan, zatvoren prema saznanjima, upiqkuma, je
 
andrei:
Ja@ti:
a sta znaci ruzno misljenje :?: da li je to varijanta da neko ne misli kao ja pa je to ruzno ili sta :?:

neka od "ruznih" misljenja su nacionalisticka, versko-fanaticna, homofobska, etc. mislim kad je neko negativan i onda zraci druge svojim, ne znam ni ja, frustracijama

NEMOJ VISE DA ME ZRACIS !
(Centar zadekontaminaciju) :wink:
 
Smrt srpskim nacionalistima!

Ziveo Drug Tito!
Ziveo drug Staljin!
Zivela njegova zena Kominterna!
Zivelo bratstvo i jedinstvo!
Zivele EU krave ljubicaste boje!
Zivela Jugoslavija!
Ziveo anglosaksonski model sveta!
Zivela anglosaksonska civilizacija!
Zivelo otvoreno drustvo!
Zivela slobodna ekonomija!
Zivela ljudska prava svih pervertita na planeti!
Zivela ljudska prava svih Siptara na planeti!
Zivela etnicki cista hrvatska!
Zivela Azija u Bosni!
Zivela sajantoloska sekta!
Ziveli Masoni!
Ziveli Bilderbergeri!
Zivela Ujedinjena Nemacka Drzava!
(Deutschland uber alle)
Zivele Sjedinjene Americke Drzave!
(home of the brave and the land of the free)
Ziveo Dzordz Soros!
Zivelo Nezavisno Kosovo!
Ziveo USS Marine CORP!
Ziveli Thomahawk cruise missiles!
Ziveo Hollywood!
Ziveo Tom Cruise!
Zivela Penelope Cruz!
Zivele Carry, Miranda, Samantha i Charlotte!
Zivela Madeline Allbright!
...
...
Zivela samo Andreju lepa misljenja!
 
vidi bajo, znam da ti je tesko i da svi drugi su krivi.
ali na misice ne moze nista da se postigne, srbija je mali beznacajan region i sa takvim ponasanjem srba uskoro ce nestati. svaki nacionalist serb je nazadan i nije bolji od nekog siptara ili mudzahedina ili ustase. jedini nacin da sacuvamo taj nas ludi narod i zemlju je da se obogatimo i osavremenimo, da se borimo kintom za svoje interese. ta vasa picqarenja svakog ko nije radikal ili verski fanatik stvarno su... ne znam
 
onda, ovaj forum citaju i mladi ljudi koji nemaju jos definisane politicke stavove i vi u stvari jako negativno uticete na njih, posle to isto pricaju u kaficu i skoli i onda cudicemo se kako sledeca generacija isto ce biti nenormalna.
citao sam i hrvatski forum, ista stvar, klinci koji nisu maltene ni doziveli taj rat mrze "velikosrbe i cetnike i jugoslavene" iako nemaju pojma o tome, nego eto to se tako prenosi.
zbog takvih istih kao ti, siptarska deca mrze srbe i gadjaju kamenjem kola za koja veruju da su srpska. posle ta deca kad malo odrastu pale manastire i pisaju po njima...
 
andrei:
vidi bajo, znam da ti je tesko i da svi drugi su krivi.
ali na misice ne moze nista da se postigne, srbija je mali beznacajan region i sa takvim ponasanjem srba uskoro ce nestati. svaki nacionalist serb je nazadan i nije bolji od nekog siptara ili mudzahedina ili ustase. jedini nacin da sacuvamo taj nas ludi narod i zemlju je da se obogatimo i osavremenimo, da se borimo kintom za svoje interese. ta vasa picqarenja svakog ko nije radikal ili verski fanatik stvarno su... ne znam

A STO SE TI TOLIKO SEKIRAS ZA NAS KADA SAM KAZES DA NE ZIVIS OVDE I DA PISES U PODFORUMU SAMO ZATO DA NE BI ZABORAVIO SRPSKI
 
andrei:
onda, ovaj forum citaju i mladi ljudi koji nemaju jos definisane politicke stavove i vi u stvari jako negativno uticete na njih, posle to isto pricaju u kaficu i skoli i onda cudicemo se kako sledeca generacija isto ce biti nenormalna.
citao sam i hrvatski forum, ista stvar, klinci koji nisu maltene ni doziveli taj rat mrze "velikosrbe i cetnike i jugoslavene" iako nemaju pojma o tome, nego eto to se tako prenosi.
zbog takvih istih kao ti, siptarska deca mrze srbe i gadjaju kamenjem kola za koja veruju da su srpska. posle ta deca kad malo odrastu pale manastire i pisaju po njima...

Gde li si Ti posisao ovoliku mudrost? Na Gvatemali, sa tamnim naocarima
za sunce i sesiricem ?

NAJLEPSE JE BITI DALEKO, DALEKO I UZ VISKI PREKO VIKENDA S**** ZAGLEDAN U SVOJ
NOVCANIK. TO TI DODJE KAO RELAKS, OPUSTANJE...
 
andrei:
vidi bajo, znam da ti je tesko i da svi drugi su krivi.
ali na misice ne moze nista da se postigne, srbija je mali beznacajan region i sa takvim ponasanjem srba uskoro ce nestati. svaki nacionalist serb je nazadan i nije bolji od nekog siptara ili mudzahedina ili ustase. jedini nacin da sacuvamo taj nas ludi narod i zemlju je da se obogatimo i osavremenimo, da se borimo kintom za svoje interese. ta vasa picqarenja svakog ko nije radikal ili verski fanatik stvarno su... ne znam

ALI JA NE PSUJEM ANDREI !!!!!
Kad si procitao moj post u kome nekog vredjam? Omaklo mi se jednom, slucajno, poslao sam pr. poruku coveku i izvinio se, "editovao post" vidno !
Ja ne ucestvujem u raspravama radikala i liberala.
Srpski vezbaj citanjem...
A nisam verski fanatik, samo branim Pravoslavlje...
Od gomile koja ga prezire.
pozdrav
 
zt:
Eremite,commodore,niste plaćeni da produhovljujute druge.Pustite Andreicu,vidite da je slučaj.
I znate šta kada uvedemo tiraniju najboljih,a ja postanem samodržac,mogu li da računam na vas kao pomoćnike?

Izvini, ali nikad tiraniju.
Znas kako Vladika kaze:

"Aл` тирјанству стати ногом за врат,
довести га к познанију права
то је људска дужност најсветија!"

Ako hoces da preuzmemo neku instituciju mozda partiju i da je organizujemo, moze.
 
commodore:
zt:
Eremite,commodore,niste plaćeni da produhovljujute druge.Pustite Andreicu,vidite da je slučaj.
I znate šta kada uvedemo tiraniju najboljih,a ja postanem samodržac,mogu li da računam na vas kao pomoćnike?

Izvini, ali nikad tiraniju.
Znas kako Vladika kaze:

"Aл` тирјанству стати ногом за врат,
довести га к познанију права
то је људска дужност најсветија!"

Ako hoces da preuzmemo neku instituciju mozda partiju i da je organizujemo, moze.

Nisi pratio,kako bi se reklo,fabulu,radnje,naravno da pokušavam da preokrenem na šalu,ALI IPAK PITAM SE
da li je Platon u pravu u raspravi o "Državi",kada kaže da državom moraju upravljati najbolji,tj.najumniji....
 
zt:
commodore:
zt:
Eremite,commodore,niste plaćeni da produhovljujute druge.Pustite Andreicu,vidite da je slučaj.
I znate šta kada uvedemo tiraniju najboljih,a ja postanem samodržac,mogu li da računam na vas kao pomoćnike?

Izvini, ali nikad tiraniju.
Znas kako Vladika kaze:

"Aл` тирјанству стати ногом за врат,
довести га к познанију права
то је људска дужност најсветија!"

Ako hoces da preuzmemo neku instituciju mozda partiju i da je organizujemo, moze.

Nisi pratio,kako bi se reklo,fabulu,radnje,naravno da pokušavam da preokrenem na šalu,ALI IPAK PITAM SE
da li je Platon u pravu u raspravi o "Državi",kada kaže da državom moraju upravljati najbolji,tj.najumniji....

JA SAM NAJPAMETNIJI, JA SAM NAJUMNIJI, E SAMO NEKO NEK' PROBA I DA POMISLI DA TO NISAM,
IMA, BRE, ODMA' DA MU ZAVRNEM SIJU :wink: :wink:

E, Zt, a kako cemo da odredimo ko je medju nama: najpametniji, najumniji - imas li neki
aparat za merenje uma,
ili mislis da o tome treba da pitamo Solanu koji je vec dokazao da je NAJ... NAJ...
i to putem mislecih bombi. :shock:
 
commodore:
Smrt srpskim nacionalistima i njihovim dusmani!Ziveo Drug Tito i Envar Hodja!
Ziveo drug Staljin!
Zivela njegova zena Kominterna!
Zivelo bratstvo i jedinstvo!
Zivele EU krave ljubicaste boje!
Zivela Jugoslavija!
Ziveo anglosaksonski model sveta!
Zivela anglosaksonska civilizacija!
Zivelo otvoreno drustvo!
Zivela slobodna ekonomija!
Zivela ljudska prava svih pervertita na planeti!
Zivela ljudska prava svih Siptara na planeti!
Zivela etnicki cista hrvatska!
Zivela Azija u Bosni!
Zivela sajantoloska sekta!
Ziveli Masoni!
Ziveli Bilderbergeri!
Zivela Ujedinjena Nemacka Drzava!
(Deutschland uber alle)Kosovo!
Zivele Sjedinjene Americke Drzave!
(home of the brave and the land of the free)
Ziveo Dzordz Soros!
Zivelo Nezavisno Kosovo!
Ziveo USS Marine CORP!
Ziveli Thomahawk cruise missiles!
Ziveo Hollywood!
Ziveo Tom Cruise!
Zivela Penelope Cruz!
Zivele Carry, Miranda, Samantha i Charlotte!
Zivela Madeline Allbright!
...Zaboravio si Osama!
...Ante Pavelica!
Zivela samo Andreju lepa misljenja!

Ceka te Bobelova-**da!
 

Back
Top