Visok pritisak ili nesto drugo?
Prikazujem rezultate 1 do 11 od 11

Tema: Visok pritisak ili nesto drugo?

Početnik
    Učlanjen
    26.02.2005.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Visok pritisak ili nesto drugo?

Vidim da ovde ima ljudi koji su dosta upuceni u medicinsku problematiku, pa resih da se upravo njima obratim. Naime, imam 30 godina i pre manje od godinu dana mi je ustanovljena hipertenzija. Pila sam Concor nekoliko meseci, a sada pijem po 1/2 Presolola dnevno po preporuci kardiologa. Ipak i pored te terapije povremeno, u stvari gotovo svakodnevno osecam slabost, lupanje srca pri i najmanjem naporu sto sve zajedno rezultira losim raspolozenjem i nezadovoljstvom. Da li je to sve vezano sa hipertenzijom ili je u pitanju jos nesto?
    Pozdrav svima unapred

Poznat WithdrawnWater (avatar)
    Učlanjen
    21.10.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    120

Podrazumevano Re: Visok pritisak ili nesto drugo?

Citat Original postavio Zabrinuta za sebe
    Vidim da ovde ima ljudi koji su dosta upuceni u medicinsku problematiku, pa resih da se upravo njima obratim. Naime, imam 30 godina i pre manje od godinu dana mi je ustanovljena hipertenzija. Pila sam Concor nekoliko meseci, a sada pijem po 1/2 Presolola dnevno po preporuci kardiologa. Ipak i pored te terapije povremeno, u stvari gotovo svakodnevno osecam slabost, lupanje srca pri i najmanjem naporu sto sve zajedno rezultira losim raspolozenjem i nezadovoljstvom. Da li je to sve vezano sa hipertenzijom ili je u pitanju jos nesto?
    Pozdrav svima unapred
    Da li u medjuvremenu dok ste pili ili pijete ove lekove - kontrolisete pritisak (kod kuce, u DZ)? Slabost i lupanje srca mogu da budu i simptomi niskog pritiska, a ovaj moze da nastane zbog uzimanja lekova za snizavanje pritiska ako nisu dobro izbalansirane doze.....Da li ste mozda trudni? Valalo bi uraditi krvnu sliku i gvozdje - malaksalost i lupanje srca mogu da budu i od anemije....Kad ste poslednji put bili na kontroli kod kardiologa, lekara opste prakse, radili lab. analize i EKG?
    Ako internisticki pregledi pokazu normalne rezultate mozda je problem psiholoske prirode; psihicka i emotivna iscrpljenost takodje mogu da se manifestuju kroz slabost, lupanje srca, neraspolozenje i strah.
    Pozdrav.

Početnik
    Učlanjen
    26.02.2005.
    Reputaciona moć
    0

Zelim da Vam zahvalim na brzom odgovoru, a sto se tice postavljenih pitanja: pritisak cesto merim i uglavnom je u redu 120/80, 120/70... Trudna nisam, ciklusi su mi uglavnom u redu mada mi se desavaju i hormonski poremecaji koji rezulturaju izostankom ciklusa po 55-60 dana. Pre 10 meseci mi je radjena laboratorijska analiza krvi, kao i hormoni stitne zleyde i svi nalazi su bili u granicama, osim sto je LDL holesterol bio na gornjoj granici. Bio mi je preporucen UZ bubrega na koji nikad nisam ni otisla, te neznam da li bi bilo dobro da ga ipak uradim. U stalnom sam strahu da ce mi se nesto dogoditi, da bolujem od neizlecive bolesti, a onda svaki pa i najmanji bol prerasta u strah. Na poslednjoj kontroli kod kardiologa, dr mi je rekla da je i moja hipertenzija na nervnoj bazi i da posetim psihijatra. Poslusala sam je, otisla kod specijaliste, ali nista osim saveta, cak ni lekovi. Sada razmisljam da ponovo odem na konsultaciju do psihijatra, obzirom da uzimam bromazepam povremeno, ali da ne primecujem znacajnije promene. Takodje, cula sam da bromazepam utice na smanjenje libida pa me zanima da li je to tacno?
    Srdacan pozdrav.

Poznat WithdrawnWater (avatar)
    Učlanjen
    21.10.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    120

Zelim da Vam zahvalim na brzom odgovoru, a sto se tice postavljenih pitanja: pritisak cesto merim i uglavnom je u redu 120/80, 120/70... Trudna nisam, ciklusi su mi uglavnom u redu mada mi se desavaju i hormonski poremecaji koji rezulturaju izostankom ciklusa po 55-60 dana. Pre 10 meseci mi je radjena laboratorijska analiza krvi, kao i hormoni stitne zleyde i svi nalazi su bili u granicama, osim sto je LDL holesterol bio na gornjoj granici. Bio mi je preporucen UZ bubrega na koji nikad nisam ni otisla, te neznam da li bi bilo dobro da ga ipak uradim. U stalnom sam strahu da ce mi se nesto dogoditi, da bolujem od neizlecive bolesti, a onda svaki pa i najmanji bol prerasta u strah. Na poslednjoj kontroli kod kardiologa, dr mi je rekla da je i moja hipertenzija na nervnoj bazi i da posetim psihijatra. Poslusala sam je, otisla kod specijaliste, ali nista osim saveta, cak ni lekovi. Sada razmisljam da ponovo odem na konsultaciju do psihijatra, obzirom da uzimam bromazepam povremeno, ali da ne primecujem znacajnije promene. Takodje, cula sam da bromazepam utice na smanjenje libida pa me zanima da li je to tacno?
    Srdacan pozdrav.
    Obzirom da su Vam analize i pregledi u granicama normale, deluje da su Vase tegobe zaista na nervnoj bazi i da je psihijatar osoba kojoj treba da se obratite za pomoc. Ipak, lab, analize su dosta davno radjene, za 10 meseci mnogo je toga moglo da se promeni - pa ne bi bilo lose da ih ponovite. Interesantno je i zasto dolazi do poremecaja ciklusa i hormonskih poremecaja koji izazivaju kasnjenja ciklusa od po dva meseca - poseta ginekologu takodje je indikovana. Ako Vam je preporucen UZ bubrega svakako ga uradite da se iskljuce i eventualni (mada malo verovatni) probl;emi sa bubrezima, i da budete potpuno mirni da ste telesno zdravi. Svi ostali strahovi su posledica potisnutih i nerazresenih psihickih i emotivnih konflikta i problema. Bromazepam u principu ne izaziva pad libida, ali obzirom da ima delimicno sedativni efekat moze na tom osnovu da snizi seksualnu zelju.

Pozdrav i Vama, i ne panicite: ne bolujete ni od kakve teske neizlecive bolesti, Vasi rezultati ukazuju na to da ste telesno zdravi i da sve Vase tegobe dolaze 'iz glave'.

Početnik
    Učlanjen
    26.02.2005.
    Reputaciona moć
    0

Sada ponovo imam veliku dilemu. Trenutno sam u 6. nedelji trudnoce, koju bih zelela da zadrzim, ali me brine to sto sam neposredno po zavrsetku poslednjeg ciklusa pila Hemomycin zbog nekakvog virusa koji me je uhvatio. Takodje, od prilike u istom periodu sam pila Presolol (nekih 5-6 dana)i Bromazepam (2 nedelje), pa me trenutno zanima da li postoji ikakva opasnost za plod.
    Takodje, posto imam hipertenziju (za koju kazu da je na "nervnoj bazi")zanima me da li je uopste preporucljivo da zadrzim trudnocu i sta sve da uradim da ne dodje do drasticnog povecanja kilograma u trudnoci, posto vec sad imam nekih desetak kilograma viska. Molim dr ili nekog od njenih kolega da mi sto pre odgovore jer se stvarno brinem, a takodje molim sve one koji su imali slicna iskustva da ih ovde podele samnom.
    Puno hvala svima unapred.

Poznat dr (avatar)
    Učlanjen
    24.08.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    151

Sada ponovo imam veliku dilemu. Trenutno sam u 6. nedelji trudnoce, koju bih zelela da zadrzim, ali me brine to sto sam neposredno po zavrsetku poslednjeg ciklusa pila Hemomycin zbog nekakvog virusa koji me je uhvatio. Takodje, od prilike u istom periodu sam pila Presolol (nekih 5-6 dana)i Bromazepam (2 nedelje), pa me trenutno zanima da li postoji ikakva opasnost za plod.
    Takodje, posto imam hipertenziju (za koju kazu da je na "nervnoj bazi")zanima me da li je uopste preporucljivo da zadrzim trudnocu i sta sve da uradim da ne dodje do drasticnog povecanja kilograma u trudnoci, posto vec sad imam nekih desetak kilograma viska. Molim dr ili nekog od njenih kolega da mi sto pre odgovore jer se stvarno brinem, a takodje molim sve one koji su imali slicna iskustva da ih ovde podele samnom.
    Puno hvala svima unapred.
    E ovako, svom ginekologu cete reci sta ste uzimali od lekova, kad tacno i u kojim dozama pa bi trebalo da Vas uputi u genetsko savetovaliste.
    Ono postoji u gaku-u Visegradska a verovatno i u Frontu...elem, tamo ce Vam tacno reci da li su ovi lekovi kontraindikovani u trudnoci i da li postoji opasnost da su ostavili trag na bebi.
    Za hemomycin ne morate da brinete ali nisam sigurna za presolol i bromazepam(koje su doze bile u pitanju i koliko dana je uzimana terapija?).
    Sto se tice hipertenzije, mlada ste zena, probajte da se opustite ,da uzivate u svojoj trudnoci, postoje lekovi koji su dozvoljeni za snizavanje pritiska u trudnoci i ako bude potrebe oni ce Vam biti ordinirani od strane ginekologa.
    I opet ponavljam, nerviranje morate da zaboravite.

gost 4554 nije na forumu
    На тебе се, Господе, поуздах, да се не постидим до века
    Buduća legenda
    Učlanjen
    12.10.2003.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio dr
    Za hemomycin ne morate da brinete ali nisam sigurna za presolol i bromazepam(koje su doze .
    Hemomycin je antibiotik iz grupe makrolida (sličan eritromicinu) koji se kod trudnoće na zapadu POTPUNO izbačen iz upotrebe kod trudnica. Metoprolol-tartarat (Presolol) nije uputno koristiti u trudnoći jer prolazi placentu, te može utjecati čtetno na formirati ploda. U trudnoći se najčešće kao antihipertenziv upotrebljava verapamil, što će vam svaki iskusni ginekolog i sam savjetovati. Znači SMJESTA se obratite iskusnom ginekologu, a na ostale svjete zaboravite.
    Pozz, dipl.ph spec, analiticar

Poznat dr (avatar)
    Učlanjen
    24.08.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    151

Podrazumevano

To da li je hemomycin na zapadu izbacen ili nije uopste nije bitno, bitno je da li ce se njoj zbog upotrebe tog leka savetovati prekid trudnoce...sto nece naravno i s te strane naravno da zena ne treba da brine.
    A sto se tice antihipertenziva u nasim ginekolosko akuserskim klinikama antihipertenziv koji se ordinira trudnicama je iskljucivo metil dopa.
    Ostavimo sad sa strane sta se u svetu radi, bavimo se time sta se kod nas svaki dan primenjuje.

gost 4554 nije na forumu
    На тебе се, Господе, поуздах, да се не постидим до века
    Buduća legenda
    Učlanjen
    12.10.2003.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Citat Original postavio dr
    To da li je hemomycin na zapadu izbacen ili nije uopste nije bitno, bitno je da li ce se njoj zbog upotrebe tog leka savetovati prekid trudnoce...sto nece naravno i s te strane naravno da zena ne treba da brine.
    A sto se tice antihipertenziva u nasim ginekolosko akuserskim klinikama antihipertenziv koji se ordinira trudnicama je iskljucivo metil dopa.
    Ostavimo sad sa strane sta se u svetu radi, bavimo se time sta se kod nas svaki dan primenjuje.
    Lekar koji ima iskustva u svome poslu u Jugoslaviji neće propisati Eritromicini ni Hemomicin svome pacijentu, u to sam siguran. Metil dopa, koja prolazi kroz placentarnu barijeru nije rado viđen lek kod hipertenzije u trudnoći, za razliku od verapamila, jer se time ne atakuje na adrenergički sistem djeteta...Pročitajte malo ili se raspitajte kod svojih koleginica, pa onda iznosite podatke...

Poznat dr (avatar)
    Učlanjen
    24.08.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    151

Podrazumevano

A Vi kolega procitajte ponovo postove na ovoj temi ...cisto da shvatite da je zena uzimala lek a da nije znala da je drugom stanju pa onda da se bavimo pustom teorijom.
    Slozicete se da je teorija jedno a praksa nesto sasvim drugo.
    Hvala Bogu pa nam farmaceuti ne rade u ginekoloskom savetovalistu, broj prekida trudnoca bi nam bio drasticno veci.
    I ponovo ponavljam... uzimanje hemomycina ne ugrozava vitalni razvoj ploda i to je bila osnovna poruka ove teme( da se ne doticem sta se radi kod trudnica alergicnih na peniciline koje treba leciti...)

Obećava
    Učlanjen
    15.10.2004.
    Reputaciona moć
    49

Podrazumevano

Ja sam dugogodisnji hipertonicar i u sve tri trudnoce koristila sam iskljucivo Metil dopu,Verapamil samo uz Prepar - djeca su mi ziva i zdrava,hvala bogu!

Slične teme

1. Visok krvni pritisak
    Autor dglisha u forumu Zdravlje
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 13.07.2008., 01:23
  2. Glaukom - visok ocni pritisak
    Autor Flekica u forumu Zdravlje
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 10.06.2008., 21:04
  3. Visok pritisak-HITNO!!!!!
    Autor Malagenja u forumu Zdravlje
    Odgovora: 16