Pomoc oko kupovine DVD - a

cau-cau

Zainteresovan član
Poruka
222
Treba da kupim DVD, medjutim tamo gde kupujem imaju samo dva modela i to LG DVD GDR8161 i ASUS DVD 16X. Cena im je priblizno ista oko 2200,00 tako da to nije bitno, vec me interesuje koji je bolji u prakticnoj primeni. UNAPRED HVALA
 
D.B.:
Ja ASUS-a koristim vec godinu i kusur meseci nisam imao nikakvih problema a prilicno sam ga mucio mada bi sada ipak uzeo NEC-a ili PIONIRA.
Asus koji imaš verovatno i nije ništa drugo nego prepakovani Pioneer,pa zato i nemaš problema sa njim.
U tome i jeste problem,kupovinom Asusovog DVD-ja nikad nisi siguran šta u stvari kupuješ.Neki modeli su im prepakovani Pioneeri,dok je već za sledeću seriju iskorišćena ko zna čija tehnologija.Znači da bi kupio kvalitetan ASUS-ov DVD moraš da imaš više sreće nego pameti.
Dok,kod renomiranih proizvodjača optike nema tolikih varijacija u kvalitetu i kupac je prilično siguran da kupuje pravu stvar.
Sličan(ako ne i gori)slučaj je sa LG-jem.Opšte je poznat slučaj zamene tehnologija sa TEAC-om u jednoj seriji CD-rezača,kada je TEAC poprilično narušio veliki ugled koji je imao kod kupaca koristeći LG-jevu inferiorniju tehnologiju.
LG je naravno profitirao a i veliki broj srećnih kupaca koji je dobio kompletan(odličan)TEAC-ov rezač pod LG etiketom za sitne pare(ja sam jedan od tih). :)
Ali to je ipak bio izuzetak a ne pravilo,pa s'obzirom da to znam nemam nameru da tvrdim kako LG pravi kvalitetne rezače.
U svakom slučaju manje rizikuješ kupovinom ASUS-a.
Pozdrav
 
father:
D.B.:
Ja ASUS-a koristim vec godinu i kusur meseci nisam imao nikakvih problema a prilicno sam ga mucio mada bi sada ipak uzeo NEC-a ili PIONIRA.
Asus koji imaš verovatno i nije ništa drugo nego prepakovani Pioneer,pa zato i nemaš problema sa njim.
U tome i jeste problem,kupovinom Asusovog DVD-ja nikad nisi siguran šta u stvari kupuješ.Neki modeli su im prepakovani Pioneeri,dok je već za sledeću seriju iskorišćena ko zna čija tehnologija.Znači da bi kupio kvalitetan ASUS-ov DVD moraš da imaš više sreće nego pameti.
Dok,kod renomiranih proizvodjača optike nema tolikih varijacija u kvalitetu i kupac je prilično siguran da kupuje pravu stvar.
Sličan(ako ne i gori)slučaj je sa LG-jem.Opšte je poznat slučaj zamene tehnologija sa TEAC-om u jednoj seriji CD-rezača,kada je TEAC poprilično narušio veliki ugled koji je imao kod kupaca koristeći LG-jevu inferiorniju tehnologiju.
LG je naravno profitirao a i veliki broj srećnih kupaca koji je dobio kompletan(odličan)TEAC-ov rezač pod LG etiketom za sitne pare(ja sam jedan od tih). :)
Ali to je ipak bio izuzetak a ne pravilo,pa s'obzirom da to znam nemam nameru da tvrdim kako LG pravi kvalitetne rezače.
U svakom slučaju manje rizikuješ kupovinom ASUS-a.
Pozdrav
Zakljuichak je Pioneer naravno! 8)
 
sonne:
Alo bre!!! Pa u Beogradu ima hiljadu registrovanih dilera i ti si se zalepio bas za tog (da li je iz tvoje zgrade ili sta???).
Mrdni malo pa kupi nesto kvalitetno.

P.S. sada sam se iznervirao!!! :evil: :twisted:

"Glupost je neunistiva"

Jedini i osnovni razlog je taj sto sam tamo kupovao jos nekog hardware-a pa sam hteo sve na gomilu. Medjutim odustao sam od DVD-a jer kada sem kupovao imali su samo LG nestao im ASUS, dobice u toku ove nedelje a nisam mogao da cekam - uzecu ga negde drugde.
 
cau-cau:
sonne:
Alo bre!!! Pa u Beogradu ima hiljadu registrovanih dilera i ti si se zalepio bas za tog (da li je iz tvoje zgrade ili sta???).
Mrdni malo pa kupi nesto kvalitetno.

P.S. sada sam se iznervirao!!! :evil: :twisted:

"Glupost je neunistiva"

Jedini i osnovni razlog je taj sto sam tamo kupovao jos nekog hardware-a pa sam hteo sve na gomilu. Medjutim odustao sam od DVD-a jer kada sem kupovao imali su samo LG nestao im ASUS, dobice u toku ove nedelje a nisam mogao da cekam - uzecu ga negde drugde.
ma slusaj bre, nemas nikakvu obavezu da se pravdas zasto kupujes tamo gde kupujes.ti si postavio pitanje, a na nama je da pomognemo.A ti sonne, ako bas propagiras ideju da je glupost neunistiva, nemoj je i pokazivati.Nemas prava da maltretiras nikoga zbog njegovog izbora.
 
@mshone

He he, ja ne vidim da sam nekoga maltretirao, a ako se njegov izbor svodi na dobavljaca a ne na komponente onda stvarno mialim da je glup (sto na srecu decko iz svog komentara nije potvrdio)
A tebi ako smetaju moji postovi i komentari nemoj ni da ih citas ionako nisam hteo tebi da pomognem nego cau-cau-u i koliko vidim pomogao sam mu cim nije kupio LG ili ASUS :P .
A ti sledeci put kada budes hteo da ispadnes pametan postuj nesto pametno ili komentarisi nekog drugog
(a ja cu sa svojim znanjem da propagiram sta ja hocu ako ti se ne svidja tuzi me moderatorima)
Poz.
 

Back
Top