Plutonov magični ples

veskes

Početnik
Poruka
26
Škorpion sam u podznaku, sa Plutonom na Mc-u. Imam zelju da postavim tekst o Plutonu, koji iz posebnog ugla, pre svega psiholoskog, razmatra prirodu Škorpiona i osoba sa dominantnim Plutonom. Pa kao i priroda samog Plutona, tekst je u " tamnom tonalitetu " :cool:


Pluton, nosilac krajnosti, cudna nedokuciva senka covekova. Reka ponornica koja iznosi na povrsinu sva previranja davnasnjih iskustava duse. Onaj deo covekove prirode koju mozemo nazvati instinktivnom, animalnom. Kod svakog coveka je Pluton na nekom polju izrazen, ali njegova priroda posebnim tonovima boji zivot osobama Skorpionskog tipa i sa Plutonom na Asc i Mc-u.

Kod Plutona nista nije onako kako izgleda. Upravo suprotno. U svakom od nas, on se krije u najdubljim, najtamnijim kutovima licnosti, neprepoznatljiv nama i drugima. Kroz iskustva krajnjeg oslobadjanja, najcistije istine koja kroz negaciju i smrt vodi do obozenja duse, Pluton u svakom od nas ceka svoj trenutak. Iako Bog Hada, podzemnog sveta, on vodi osobu do neslucenih visina, postavlja je na tron. Kada je na usponu moci, ako je ona zloupotrebljena, velikom silinom je rusi.

Kod Plutonovskih osoba je sve u ekstremima. Privlace opasnost kroz jake neprijatelje,oboljevaju od teskih bolesti, zivot im biva ugrozen. Tek posle susreta sa najvecim iskusenjima pred koje covek moze biti stavljen, oni pronalaze motivaciju, da se kao Feniks iz pepela izdignu u svoj svojoj snazi

Desava se da neke situacije, ljudi oko nas, izazovu u nama neprepoznatljive reakcije, koje kao da nisu sastavni deo nase licnosti. Makar zelimo tako da mislimo. Kazemo, ne znam sta mi bi, ovo ne lici na mene?! Iskreno to mislimo i pitamo se kako se probudio taj “mister Hajdn” nase licnosti.

Gde je nestalo ono umiveno lice predstave za sebe i javnost? Odakle ta silina energije kojom raznosimo sve ispred sebe ili u sebi ? Da li je to Sunce naseg ega implodiralo u najkoncentrisaniju energiju Plutonovsku u svoj svojoj dualnosti ?

Kao kada Lavovska scena slavljenja zivota u kriticnom trenutku, nenajavljeno i nezaustavljivo dozivi svoju kulminaciju kroz snagu libida dosegnuvsi do same sustine. Kao kada ljubavni flert preraste u duboko prozimajuce osecanje jedinstva u erotskom spoju dva bica. Bez kontrole u vihoru strasti gde ne postoje granice, kroz potpun gubitak sebe u sjedinjenju, zacinje se novi zivot.

Mocni, hrabri, neodmereni. strastveno culni, dominantni , vole intenzivno, posesivno. Nema kompromisa, nema obmana, sazaljenja. Do krajnosti, ekcesa, sloma, bola, patnje, gubitka, smrti sibolicne ili istinske. Magican Plutonov ples vuce ih u ponore najdubljeg dusevnog bola, patnje, beznadja.Uzima i daje bez ostatka.

Setih se pesme Oktobra 1864 “Crni ples”… Rekla bih, Plutonova himna…

...ne misli sta gubis, imas sve,
neka igra krene, pusti sve i idi sad.
Igraj crni ples, igraj protiv vremena,
samo crni ples, tvoju igru igram ja...

Upravo tako. Kada mu se predaju, dodirnuvsi dno jada, na granici ljudske izdrzljivosti, uzdici ce se transformisani, osnazeni, oduhovljeni. Ispred njih ce se ukazati novi horizont , vizija novog zivota.

Suocivsi se sa svojim osecanjima, najvecim strahovima, gubicima, dosegnuce najvisi nivo moci, moc nad sobom.
 
"Suocivsi se sa svojim osecanjima, najvecim strahovima, gubicima, dosegnuce najvisi nivo moci, moc nad sobom" Kolko je ovo istina ..Dozivis svoj najveci strah i prezivis ..i vise se nicega ne bojis.. Odlican tekst.
 
Poslednja izmena:
Plutonovi tranziti su dugotrajni, traju po nekoliko mjeseci, a uobičajeni orbis je 5º. Pluton u tranzitu je spor i oprezan, a kako je retrogradan i dugo boravi u jednom znaku, najprije sije sjeme promjene i transformacije, da bi prava biljčica (promjena) nastala naknadno. - Tranzit Plutona preko Sunca Tranzit Plutona preko Sunca djeluje poput egzorcizma ili oblika kirurgije, jer se nakon njegova prolaska jedan dio osobe radikalno odstranjuje. To može biti emocionalni dio (ako Pluton još aspektira Mjesec), mentalni (ako aspektira Merkur), fizički (ako aspektira Mars) ili duhovni (ako aspektira Neptun). Plutonov tranzit iznosi na površinu potisnute strahove i aktivnosti koje su kontrolirale dotadašnji pristup životu. Kako je ovaj tranzit 5.-im poljem to su najčešće strahovi vezani uz ljubavnu vezu ili ovisno o godinama….djecu (reprodukciju). Tranzit Plutona 5. tim poljem može dovesti osobi fatalne i opasne ljubavi, kao i novi aspekt sexualnosti. Traži od pojedinca da prihvati svojevrstan rizik kako bi mogao primiti u svoj život novu energiju. U ženskoj karti ovaj aspekt djeluje jače, a često se ispoljava kroz rastanak s ocem. Ono što je karakteristično za tranzit Plutona jest da se odvija kroz iskustva koja nemaju racionalnog objašnjenja, uz dozu tajnovitosti i prisutnost ekstrema. Zaključak: Pluton daje osobi snagu, a Saturn koncentraciju da ponovo….počme. Svrha ovih tranzita je da osoba odbacujući prerasle modele preuzme kontrolu nad vlastitim životom/sudbinom. Da nauči uobličiti i stvoriti vlastiti identitet, sexualnost i svrhu snagom volje. Ali ovo iskustvo istovremeno uči individuu o ograničenjima osobne moći, o tome što može, a što ne može napraviti.
 
Momentalno imam traznit Pluton sextil mars , (Nakon sto mi je zavrsio taj fatalni Pluton kvadrat Sunce, po meni najgori traznit od svih ) ..Mars u tretu kucu Vladar 8, dok je moj Pluton u 2 kucu Vladar 3. Moze mi neko dati milsnje sta bi se moglo ocekivati..ja ga ne osecam mnogo osim mozda priliv neke energije Nadam se da ovaj sextil nije nista lose..( lose stvari ne zanimaju me :):))

Ovaj pluton je stvarno strasan..Saturn je dobrotvor uporedbi njemu.
 
plutonove tranzite ne osećaju svi, bitan faktor su i aspekti koje natalni pravi, jer bez toga su male šanse da i tranziti rade. kod sporih planeta uticaj nije momentalan, tako da bi neka brža trebala da ga pokrene. ako se uopšte desi... :)

meni tranzitira kroz 1 polje, opozicija na marsa (još uvek ništa), kvadrat venera (osetila), kvadrat mesec (i te kako osetila), ali ja sam plutonovski tip. pluton je brutalan i nema se šta lepo reći za njega. fatalan i destruktivan... dobar aspekt bi bio nagoveštaj regeneracije.
moje je mišljenje da ga nećeš osetiti... sem kroz možda neko manje nasledstvo, ili pojačanu strast... i on sam je sekundarni vladar.
 
Bolje da ne osetim :)

To me zbunuje , srela sam da deluje na plutonov tip ljudi i da treba jos neki traznit, al ja nisam plutonov tip ( bar tako mislim imam 2 planete skorpije , Uran Venera ,) u natalnu imam samo sextil mjesec pluton, Taj Kvadra Sunce Pluton jedan , jedini moguci ..i te kako sam ga osjetila ..Uzeo mi nekoga ko mi ni najvise znacilo u zivotu ..Bas je zao. ovaj pluton.nadje ti slabu tacku i bas tu te povredi .( nije cudo sta vlada sadizmom )

Malo nisam bas sigurna koji sam tip , kombinacija neka Jedom mi je jedan vrlo dobar astrolog gledao natal i kaze da sam specificna kombinacija jer kod mene su 3 posledovatelne znake Djevica , Vaga, Lav..cak se nastavlja planata u Skorpii i samo neptun Strelac to sve posledovatelno .3 planete Vaga, 2 Djevica, 2 lav, 2 skorpija , 1 strelac. Sta bi znacilo vakva raspredelba elementa ? koji sam tip ?
 
Poslednja izmena:
Bolje da ne osetim :)

To me zbunuje , srela sam da deluje na plutonov tip ljudi i da treba jos neki traznit, al ja nisam plutonov tip ( bar tako mislim imam 2 planete skorpije , Uran Venera ,) u natalnu imam samo sextil mjesec pluton, Taj Kvadra Sunce Pltuton jedan , jedini moguci ..i te kako sam ga osjetila ..

Malo nisam bas sigurna koji sam tip , kombinacija neka Jedom mi je jedan vrlo dobar astrolog gledao natal i kaze da sam specificna kombinacija jer kod mene su 3 posledovatelne znake Djevica , Vaga, Lav..cak se nastavlja planata u Skorpii i samo neptun Strelac to sve posledovatelno .3 planete Vaga, 2 Djevica, 2 lav, 2 skorpija , 1 strelac. Sta bi znacilo vakva raspredelba elementa ? koji sam tip ?

kada sam rekla 'pl. tip' pre svega sam mislila na škorpije. :)
 
Pluton mi tranzitira preko Merkura (sekstil sa Saturnom).
Pojavila se kod mene neka sklonost ka plagijatorstvu, a i ljubav prema teoriji zavere.
Osećam se kao Tezej u lavirintu, a imam utisak da će Arijadna da mi pomrsi konce.
 
Plutoni su male udaljene stene sa nebicnim orbitama. IAU je odlucila da se ove, ne sasvim planete, na rubu suncevog sistema gde godina traje 200 zemaljskih ili vise, mogu nazvati Pluton.

U cemu je problem? U tome sto je Pluton najmanji od svih klasickih osam planeta. Nekoliko satelita u suncevom sistemu ukljucujuci Zemlju vece su od Plutona. Svi Plutoni zauzimaju povrsinu od 16.7 mil. kvadratnih kilometara povrsine i mogu da stanu unutar Rusije. Ako MAU plan bude odobren, cetiri dodatna Plutona ce biti klasifikovani kao planete, sto ce povecati nas solarni sistem za ukupno dvanaest.

Sta ako planete smanjimo na velicinu zemlje na Zemlji? Ako se smanje sve planete do oko 1/3600 njihve ukupne povrsine, mozemo nai uporedljive velicine zemalja u odnosu za sve planete i Pluton.
Rezultati. Jupiter ce biti ukidanje demokratije u Rusiji, Saturn ce biti u Kanadi, Neptun ce se dati u ocajnicku potrebu za vodom u Saudijskoj Arabiji, a Zemlja ce biti u Tadzikistanu.

Dok su velike planete zemlje sa velikom povrsinom, odmor ce biti najverovatnije na Plutonu, Haron suncanje na Martiniku, a mali Ceres ce biti ronjenje u holandskim Antilima.

217021160_091b5ceae3_o.jpg


Fotografije planeta na karti nisu u srazmeri, ni blizu. Medjutim, stvarna skala 1:3592 je iznenadjujuce dobra.

217036949_e2926cbae1_o.png


http://statastic.com/category/disputed-territory/
 
Psi lutalice ostavile glavu u stali

Zivotinje nosi Mesec, u tranzitu seta poljem smrti. Mesec je mleko (krava).

Psi su po osnovnoj simbolici Mars. Jutros je u istom znaku kao Mesec, pored Marsa lutalice nosi i Merkur, na nebu ova tela prave trigon. Copor ima simboliku Skorpije, na otvorenom su zbog Vage i Vodolije. Merkur je jutros u karti Srbije na natalnom Neptunu (lutalice) u ljudskom znaku. Trigon je dao korist da se otkrije telo. Odsecanje glave generalno nosi Algol, ovde je to zbog blizine Venere, Pluton (88)
 
nosim se sa smrću bolje nego sa životom
nisam emotivna osoba, pa jednostavno prihvatim smrt, ispoštujem određeno vreme, pa nastavim dalje po starom. doduše nikad nisam izgubila neku blisku i dragu osobu, možda bi tad situacija bila drugačija.
svako se sa smrću nosi na svoj način, nema tu boljih i lošijih.

Srecan rodjendan.

- - - - - - - - - -

20120707-173024-g.jpg



Alis Kuper ima konjukciju Saturna i Plutona u Lavu, generacijski aspekt koji nosi poriv da se uziva u uredjivanju mrtvackih glava. On se licno dobro snasao u toj ulozi, muzicki pravac osamdesetih je isao u prilog, godine poznate po ekspanziji kvalitetnih hevi metal bendova.... Tih godina Pluton u sedistu sa Saturnom, sam znak Skorpije nije dobar sa Lavom simbolika glave. Neptun ih podrzava iz znaka Jarca koji je po prirodi deformacija ali i umetnost. Daje neobicne sklonosti poput sminkanja i doterivanja mrtvaca.
 
Pocelo poljupcem u usta

uhapsene Natasa (40) i Nezrina (34) zbog obljube dve maloletne osobe

- Kad sam usla u likovni atelje, profesorka Natasa me je poljubila u usta. Pocela je zatim da me svlaci, da me miluje...
- Ona je tada to demantovala i rekla da se prema ucenici ponasala majcinski

.. svaki "naredni" put je trazila sve vise od mene

------------------------------------------------------------------

ZAKLALA JE NOZEM: Marina zaklala svoju devojku zbog ljubomore!
 
11111
sedmoro povredjeno, troje teze..... ... cetiri povredjene, jedna poginula

Sabiranjem cifara povredjenih i stradalih sa brojem koje nose slova dobijamo 11
Dvoslovni naziv grada Uba nosi Merkur, danas je polozen u jedanaestom horoskopskom znaku na stepenu 29


U natalnoj karti u znaku Blizanaca nalazi se Mesec. Tokom majskog udesa prelazi 29 stepen Vodolije.
Koji dodatni parametri ukazuju da se saobracajka ponovi moze se videti preko majskog tranzita i tranzita danas.
 

Back
Top