Mora li muzika i nacin oblacenja da budu cinioci?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Oduvek sam se oblacila onako kako sam ja htela, a ne kako to nalazu neki "zakoni" i "propisi"...mislim da je malo preterano da se sad svi oblacimo u skladu sa muzikom koju slusamo; dobro sto ne ide, ne ide...ne moze neko ko je skroz u nekom fensi fazonu (kako mrzim tu rec!) da mi prosipa kako slusa Slipkont ili nesto slicno...Ali, muzika treba da se odrazava na unutrasnjost ljudi, vise nego na spoljasnjost! Ma, sve zavisi od coveka...
 
Negdje se slazem, a negdje i ne :wink: Ja recimo imam drugaricu koja je totalna fenserka kada je stil oblacenja u pitanju... oblaci se od glave do pete u rozo, a ubija se od slusanja Metallice :shock: !!! I ZAISTA nije pozerka :D !!! Mislim da svako treba sam da odluci da li ce se oblaciti u stilu koji ''namece'' muzika koju slusa, ili ne :? . Naravno ovde ne ukljucujem ljude koji se oblace kao metalci ili rockeri ili u nekom drugom fazonu i pricaju da slusaju jedno a u stvari se kod kucje oduzimaju uz Shaka Polumentola :roll: !!! A i ne moze se bas procijeniti kakav je neko ili se uvidjeti necije osobine samo na osnovu stila oblacenja... dobro, moze se mozda zakljuciti da li je neko otkacen ili ne :P , ali kakva je zaista osoba... sumnjam...
 
Mislim da ima neke veze. Mislim, muzika sa oblachenjem. Mada ne uvek. Kod mene, na primer, nema. Ja slusham rock, metal i haus, a niko ne bi rekao po mom oblachenju (nisam "fenserka"). Svi misle da slusham R'n'B ili hip-hop. Jednostavno, nisam metalka ali ponovo i jesam. Hardrockerka. :D Takodje se slazem sa onim koji je rekao da npr. neko ko izgleda a la Grand, nema shanse da slusha metal ili tako neshto. :roll:
 
Iskreno,nisu mi zanimljivi ni metalci koji su od glave do pete u crnom,a ni fenseri koji su od glave do pete u rozem i sljokicama.Mislim oba su uniformisanost.Kad neko zna da spoji nesto neobicno,nesto sto nije deja-vu,nesto jedinstveno->onda se obicno desava da pomislim da slusha OK muziku...Eto jedne predrasude,posto uopste ne mora da znaci(iako je u vecini slucajeva tako)da lepo i sa stilom obucene osobe slusaju dobru muziku(pod 'dobrom muzikom' podrazumevam sve iole kvalitetno sem cityja i granda).
Ali punkeri,hipici,hoperi...svi oni imaju neki svoj stil koji na neki nacin ide uz muziku.Ne obavezno,ali 90% posto ljudi cim pocne da slusha punk kupi martine...
Moj zakljucak:stil&zika idu zajedno,mada ne uvek...
 
mene to iskreno receno NERVIRA!iako...sto je najgore ja se borim sa tim predrasudom...prosto kad vidim sve oniformisane u Kriticaru ucini mi se da ne postoje freespiriti vec metalci koji kopiraju neki film,ortakinju ili TArju Turunen... :cry: to mi je tako OGAVNO!!! :evil: ali ja stalno pokusam da procenim(dosvesno)karakter osobe po oblacenju...blah!iako mi se desilo nesto za mene cudno opet mi to nije promenilo misnjenje 8)
 
Ma neko oblacenjem samo hoce da dokaze da BAS takvu i takvu muziku slusa; neko hoce da odskace od drugih i ne bira sredstva; neko se oblaci onako kako je trenutno rapolozen; neko da privuce paznju (u pozitivnom ili negativnom smislu)...sve zavisi od toga kakva je osoba u pitanju! Neko se mozda oblaci tako jer jednostavno nema drugog izbora. Uostalom, da li uopste ljude treba ceniti po nacinu odevanja!? Ma, mozes bre da se obuces ne znam ni ja koliko ekskluzivno, al ako nemas ni gram mozga u glavi i nesto u licnosti sto moze da privuce ljuide, dzaba ti onda sve!!!
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top