Svetska Banka: Crna Gora da se vise ne zaduzuje jer je PRED BANKROTOM!

Тихи

Starosedelac
Poruka
162.331
Svetska banka: CG da se ne zadužuje
Izvor: Beta

Podgorica -- Glavni ekonomista Svetske banke (SB) za Srbiju, Crnu Goru i Makedoniju ocenio je da Crna Gora treba da izbegne zaduživanje


3228061434eaee10f79e5e622669591_640x360.jpg


Prema njegovom mišljenju Crna Gora treba da pojača finansijsku disciplinu i da smanji javnu potrošnju.

Željko Bogetić je na sastanku u Podgorici sa predstavnicima Unije poslodavaca Crne Gore kazao da bi novo zaduživanje dovelo do "insolventnosti i nemogućnosti Crne Gore da tako obezbeđena sredstva vraća".

Crnogorski javni dug iznosi oko 45 procenata bruto-društvenog proizvoda (BDP) i Vlada najavljuje mogućnost novog zaduživanja emisijom evro-obveznica na međunarodnom tržištu.

Predstavnik SB je ukazao da Crna Gora "ima prostora i mogućnosti da dalje radi na stvaranju povoljnog ambijenta za poslovanje", i da država treba da jača preduzetništvo i investicije.

"Pristupanje Evropskoj uniji (EU) je velika, značajna mogućnost za Crnu Goru... Da bi se bilo očekivane koristi, Crnu Goru očekuje harmonizacija zakonodavstva, ali i stvaranje preduslova za izgradnju privrede koja umesto uvozne.., postaje izvoznik. U tom procesu, posebnu pažnju treba posvetiti reformama koje će podstaći produktivnost i konkurentnost", zaključio je Bogetić.

http://www.b92.net/biz/vesti/region.php?yyyy=2011&mm=10&dd=31&nav_id=553908

dosla maca na vratanca :)
 
Црногорци су наша браћа и наш братски народ. Много ме забрињава ово што се дешава са њима, али Мило је паметан човек, и као и увек, пронаћи ће решење. Наше је да им помогнемо колико им је могуће.
Можда би сваки грађанин и грађанка Србије требало да пошаље 100 динара влади Црне Горе да се извуку из економске кризе. Шта је то, тричарија, одрекнемо се једне кутије цигарета а много помогнемо нашим црногорским пријатељима, великим, јуначинама и демократама.
 
Црногорци су наша браћа и наш братски народ. Много ме забрињава ово што се дешава са њима, али Мило је паметан човек, и као и увек, пронаћи ће решење. Наше је да им помогнемо колико им је могуће.
Можда би сваки грађанин и грађанка Србије требало да пошаље 100 динара влади Црне Горе да се извуку из економске кризе. Шта је то, тричарија, одрекнемо се једне кутије цигарета а много помогнемо нашим црногорским пријатељима, великим, јуначинама и демократама.

Nema njima pomoci......
 
Црногорци су наша браћа и наш братски народ. Много ме забрињава ово што се дешава са њима, али Мило је паметан човек, и као и увек, пронаћи ће решење. Наше је да им помогнемо колико им је могуће.
Можда би сваки грађанин и грађанка Србије требало да пошаље 100 динара влади Црне Горе да се извуку из економске кризе. Шта је то, тричарија, одрекнемо се једне кутије цигарета а много помогнемо нашим црногорским пријатељима, великим, јуначинама и демократама.

Zar nije mnogo lepse da im posaljemo celokupan strucni kadar, njihove nacionalnosti, iz Beograda?
To ce im valjda mnogo vise pomoci?
Jeste da cemo se teska srca odreci takvih strucnjaka, ali nesto se treba i zrtvovati da se pomogne braci.:rotf::rotf::rotf:
 
Црногорци су наша браћа и наш братски народ. Много ме забрињава ово што се дешава са њима, али Мило је паметан човек, и као и увек, пронаћи ће решење. Наше је да им помогнемо колико им је могуће.
Можда би сваки грађанин и грађанка Србије требало да пошаље 100 динара влади Црне Горе да се извуку из економске кризе. Шта је то, тричарија, одрекнемо се једне кутије цигарета а много помогнемо нашим црногорским пријатељима, великим, јуначинама и демократама.

Jesu jesu, braća, kako da ne ! Tako ti Moj brat Milo nosi sat od tričavih 106 000 evra, ručne izrade, za razliku od recima naše Jelene Trivan koja nosi sat od samo 8500 evra, i sad, mislim da nije u redu da mi odavde, pa i Jelena, dotiramo nekog ko ne zna raspolagati s novcem :)))
Ako mislite da se šalim ovo sa Jelenom, postoje dokazi !

Milo Đukanović nosi sat od 106 hiljada evra
Tanjug | 02. novembar 2011. 12:52 | Komentara: 82
Predsednik Demokratske partije socijalista Milo Đukanović nosi platinasti sat, ručne izrade, švajcarske marke "Breguet Tourbillon" koji košta 106.076 evra


http://www.novosti.rs/vesti/planeta.70.html:351744-Milo-Djukanovic-nosi-sat-od-106-hiljada-evra
 
Poslednja izmena:

Back
Top