Da li se živelo bolje pre 5 oktobra, ili posle?

Headhunter

Primećen član
Poruka
949
Ovo pitanje se podize u bar 50% topika,i time zasluzuje zasebnu anketu:

Da li se zivelo bolje pre 5 oktobra,ili posle?

Toliko buke i prasine (i drvlja i kamenja) se diglo i osulo po Prvom pokusaju demokratske reforme ovog drustva- nakon ogromnih 50 godina totalitarizma!

Da li smo mi kao narod u toj meri navikli na diktaturu, da se danas pitamo da li nam je bilo bolje sa Slobom (i Sekijem banana-menom), u ratovima/sankcijama/izbeglickim kolonama ?? I da li smo uopste mentalno bili spremni za sasvim novi koncept - MIR?

Da li ste misljenja da je dakle definitivno prva prava reforma (posle 50g) dosla kao antiklimaks svega u 90'tim ? Da li smo ocekivali previse?

Ili je to samo delimicno objasnjenje, jer danas A I TADA partije prethodne vlasti (sps,srs-najglasnije) "peglaju" svoj prljavi ves iz tog doba, i vrse istorijsku reviziju na velika vrata... PITANJE JE POSTAVLJENO
 
Мени је лично боље након 5. октобра, али никакве реформе нису на то утицале. Запрово због њих је мојим родитељима пропала државна фирма, па су морали да се снађу на другој страни (и добро су се снашли). Нажалост већина људи се није добро снашла... Мислим да је овакво уређење боље, капитализам је ипак наша реалност. Комунизам је савршено друштвено уређење за савршене људе, а како људи нису савршени тако и он није за људе. Да не буде забуне ја сам овде говорио искључиво о друшштвеном уређењу, никако нисам рекао да је ова власт добра
 
Problem je i u tome što se mnogi izjednačavaju ceo period pre 5. oktobra sa 1993.-om. Realno gledano, postoji rast prihoda ali kako: promenili su način obračunavanja, izbacili mnoge sa statistike, ujedno su malo porasle cene, a imao je i uticaj promene pri pojavi evra. zašto se u ovoj zemlji govori o rastu prosečnih plata, a ne BNP-a? Jer svaka vlada smatra da je tako lakše manipulisati sa vrednostima.
Dalje, nemamo veće ratne sukobe, dakle po tom pitanju je neizmerljivo bolje. Ali mi se čini da ono što smo ranije gubili uz ljudke žrtve sada gubimo na samo malo humaniji način. I bojim se da ovo polako vodi u neki novi sukob. Voleo bih da vidim da se varam.
Da li postoji vladavina zakona? Ne čini mi se, promenom vlasti samo dolazi do migracija između opcija, ljudi ostaju isti. Korupcija, nepotizam, elitizam, bezvlašće i razne druge zloupotrebe su i dalje veoma prisutne.
Moj zaključak: da li je sada bolje nego pre 5. oktobra? Kako kome, ima otprilike podjednak broj zadovoljnih i nezadovoljnih, mada mi se čini da i jedni i drugi predstavljaju manjinu u odnosu na ravnodušne. Da li su načinjene bar neke promene u cilju da se krene nabolje? Itekako jesu, ali ljudi nemaju strpljenja (birači) ni agilnosti (vlastodržci) da se to iskoristi do kraja.
Smatram da nam slede novi potresi, nove jogurt revolucije, smene između političkih opcija. ne želim da ovom prilikom napadam ili branim niti jednu od njih, ali moguće je da, na primer, kroz 10 godina parlamentarna slika u Srbiji bude veoma različita od sadašnje.
 
Pre si mogao negde da se snadjes za 100 maraka i preguras mesec, a sad se mozes snaci i za 300-400
evra i opet si naderao.
Nikakvih posebnih reformi i nije bilo do dolaska ove vlade.
DS sebi pripisuje rusenje Milosevica a nikad to ne bi uradili da se nije pojavio nekompromitovani Kostunica koji je imao imidz umerenog i modernog nacionaliste. A jos je smesnije kada se javi Batic,Svilanovic,Korac i slicni za koje je malo ko cuo i pricaju o svojoj ulozi u "revoluciji",haha.
Nitkovi.
Ono sto je posle 5-tog oktobra usledilo je veliko razocarenje!!!
 
pa ja stvarno nemam pojma gde vi, koji kazete da se nista nije promenilo, zivite...

ceo zivot zivim na Vozdovcu i od 5. oktobra ovde se dosta toga izgradilo, poplocane su neke povrsine koje su nekada preko zime bile blatiste, a preko njih se moralo preci...itd.

sve to nije pipnuto devedesetih...jednu zgradu su poceli 92-93...a zavrsili su je pretprosle godine...
 
Headhunter:
Ovo pitanje se podize u bar 50% topika,i time zasluzuje zasebnu anketu:

Da li se zivelo bolje pre 5 oktobra,ili posle?

Toliko buke i prasine (i drvlja i kamenja) se diglo i osulo po Prvom pokusaju demokratske reforme ovog drustva- nakon ogromnih 50 godina totalitarizma!

Da li smo mi kao narod u toj meri navikli na diktaturu, da se danas pitamo da li nam je bilo bolje sa Slobom (i Sekijem banana-menom), u ratovima/sankcijama/izbeglickim kolonama ?? I da li smo uopste mentalno bili spremni za sasvim novi koncept - MIR?

Da li ste misljenja da je dakle definitivno prva prava reforma (posle 50g) dosla kao antiklimaks svega u 90'tim ? Da li smo ocekivali previse?

Ili je to samo delimicno objasnjenje, jer danas A I TADA partije prethodne vlasti (sps,srs-najglasnije) "peglaju" svoj prljavi ves iz tog doba, i vrse istorijsku reviziju na velika vrata... PITANJE JE POSTAVLJENO

IZ NACINA NA KOJI SI POSTAVIO PITANJE MOZE SE ZAKLJUCITI DA SUGERIRAS DA
SE SADA ZIVI BOLJE - SAMO TO BOLJE UOPSTE NE UMES DA OBJASNIS.

JA LICNO ZIVIM - PODJEDNAKO LOSE I PRE I POSLE 5. A ZA OPSTU SITUACIJU U SRBIJI
MISLIM DA JE 100 PUTA GORE NEGO PRE 5.OKTOBRA.

ZBOG NAPRED NAVEDENOG DA BI OVA DISKUSIJA BILA SMISLENA PREDLAZEM TI DA
NABROJIS STA JE TO BOLJE I STA JE TO DOBILA SRBIJA A ZATIM I POJEDINCI
TZV.DEMOKRATSKIM REFORMAMA, TJ. KAKO TI NAVODIS "PRVA PRAVA REFORMA"
A JA CU TI ZATIM NABROJATI STA JE IZGUBILA PA CES NADAM SE, SHVATITI DA SMO NA**BALI !
 
Da izuzmem to da živim bolje jer sam u međuvremenu završio fakultet i zaposlio se, morate priznati da je bolje.

Istina je kad neko ima 15000 platu njemu ne može da bude dobro, i njega niko ne može ubediti da je dobro. Ali setite se samo spanja benzina iz plastičnih flaša, dilera po ulicama i celog onog cirkusa po recimo Bulevaru. Da ne pričam kako sam se osećao kad greškom uključim RTS. Kao da me neko pljuje i vređa. Vređali su inteligenciju i dostojanstvo celog naroda. Najbolja ilustracija je, ako se sećate, pomračenje sunca koje je bilo 1999 ili 2000. Ljudi iz celog sveta su došli na jug Mađarske da to vide a naša televizija je tako zaplašila ljude da je masa njih sišla u skloništa ili barem zamračila prozore!

U stvari mene je najviše smetalo to vređanje, tipa "žito je u Srbiji rodilo nikad bolje tako da dušmani mogu da crknu jer niko u Srbiji neće biti gladan..."
 
strani placenik:
Da izuzmem to da živim bolje jer sam u međuvremenu završio fakultet i zaposlio se, morate priznati da je bolje.

Istina je kad neko ima 15000 platu njemu ne može da bude dobro, i njega niko ne može ubediti da je dobro. Ali setite se samo spanja benzina iz plastičnih flaša, dilera po ulicama i celog onog cirkusa po recimo Bulevaru. Da ne pričam kako sam se osećao kad greškom uključim RTS. Kao da me neko pljuje i vređa. Vređali su inteligenciju i dostojanstvo celog naroda. Najbolja ilustracija je, ako se sećate, pomračenje sunca koje je bilo 1999 ili 2000. Ljudi iz celog sveta su došli na jug Mađarske da to vide a naša televizija je tako zaplašila ljude da je masa njih sišla u skloništa ili barem zamračila prozore!

U stvari mene je najviše smetalo to vređanje, tipa "žito je u Srbiji rodilo nikad bolje tako da dušmani mogu da crknu jer niko u Srbiji neće biti gladan..."

PA NIJE VALJDA DA NAM JE DOS-ovska VLADAVINA KAO JEDINI BOLJITAK DONELA TO STO VISE NEMA CIRKUSA NA ULICAMA, KOJI JE UZGRED BUDI RECENO BIO POSLEDICA SANKCIJA - PA CU JA SADA ZBOG TOGA "MORATI DA PRIZNAM DA MI JE BOLJE"

Da lli Ti, Strani placenice, hoces da kazes DA SADA TELEVIZIJA I OKUPATORSKA MEDJUNARODNA ZAJEDNICA "NE VREDJA INTELIGENCIJU" NARODA :?: :?: :?:
 
Domaći mediji možda i vređaju, ali ni približno kao onda, sada je dosta dobro.
Što se međunarodne zajednice tiče mislim da je čak i precenjuju. Znam dosta priča međunarodne zejednice koje su ovde pogrešno ljudi razumeli, i to ne samo široke narodne mase.

Trenutno je najveće bogatstvo to što se i ne osećam zavisnim od dnevnika, pošto tu nema više toliko bitnih informacija za mene, tipa hoće li nas bombardovati, staviti nam sankcije, da li ću imati struje, benzina itd. Premda se Voja (Koštunica) trudi sa ovim Haškim beguncima i sankcijama da nam ne bude totalno dosadno...
 
strani placenik:
Domaći mediji možda i vređaju, ali ni približno kao onda, sada je dosta dobro.
Što se međunarodne zajednice tiče mislim da je čak i precenjuju. Znam dosta priča međunarodne zejednice koje su ovde pogrešno ljudi razumeli, i to ne samo široke narodne mase.

Trenutno je najveće bogatstvo to što se i ne osećam zavisnim od dnevnika, pošto tu nema više toliko bitnih informacija za mene, tipa hoće li nas bombardovati, staviti nam sankcije, da li ću imati struje, benzina itd. Premda se Voja (Koštunica) trudi sa ovim Haškim beguncima i sankcijama da nam ne bude totalno dosadno...

Ah, pa Tebi je sada lako, mislim licno Tebi - a ostatak ostatka Srbije ???
U svakom slucaju hvala Ti na iskrenosti i postenju u odgovoru, a posebno zato sto
nisi otrovan i zlonameran kao neki na podforumu.
 
eremita:
Ah, pa Tebi je sada lako, mislim licno Tebi - a ostatak ostatka Srbije ???
U svakom slucaju hvala Ti na iskrenosti i postenju u odgovoru, a posebno zato sto
nisi otrovan i zlonameran kao neki na podforumu.

Svakom pametnom u Srbiji je lakše. Onaj ko čeka da mu na Dnevniku jave kad i kako će živeti bolje je :idea: .
Od države samo tražim koliko - toliko normalne uslove za život, da nema sankcija, rata, da pravni sistem iole funkcioniše... Inače se nadam da su svi (koji ovo čitaju) ovde svesni da svoju sreću moraju stvoriti sami.

Ne čekajte NIKAD na državu da od nje nešto dobijete jer ćete se načekati.
 
naravno da je bolje posle 5.og
meni licno je bolje, ali nema veze to sa tim, nego vidim pomak u drustvu. nekako je cini mi se, povecana svest naroda. ne dovoljno, ali mic po mic.
ponovo mozes koristiti kreditne kartice, ovdasnjih banaka, i u americi. Vise mi pojam strana drzava ne deluje kao nesto na papiru, i za mene nemoguce. Neosecam se toliko izolovan od sveta vise.
e sad samo kad bih mogo u EU bez viza... vise mi nist neb trebalo od politike :roll:
 
SIGNATURE 350:
naravno da je bolje posle 5.og
meni licno je bolje, ali nema veze to sa tim, nego vidim pomak u drustvu. nekako je cini mi se, povecana svest naroda. ne dovoljno, ali mic po mic.
ponovo mozes koristiti kreditne kartice, ovdasnjih banaka, i u americi. Vise mi pojam strana drzava ne deluje kao nesto na papiru, i za mene nemoguce. Neosecam se toliko izolovan od sveta vise.
e sad samo kad bih mogo u EU bez viza... vise mi nist neb trebalo od politike :roll:

E, blago Tebi. Pa u sta je covece slupano 5 godina puta 12 meseci nasih zivota
- pa da li Ti znas koliko je kredita, tj. koliko se drzava tj. DOS zaduzio u nase
ime za tih 60 meseci puta 30 dana. Pa da li ti covece znas da ima preko 1,000.000
ljudi na ulici bez posla i bez ikakve nade da ce posla u buducnosti biti, gladnih,
znaci i besnih... ne daj Boze da se desi ono sto slutim.
A to sto se hvalis za kartice - za Tvoju informaciju to nisu kreditne kartice "ovdasnjih" vec stranih banaka - koje sa ovom
nasom bedom i sirotinjom i smrdljivim donacijama koje idu preko njihovih racuna samo
stvaraju svoj profit i isisavaju novac napolje za svoje potrebe.
A, za vize, ha, ha, ha, imas da osedis a i onda je pitanje da li ces ih dobiti.
 
eremita:
SIGNATURE 350:
naravno da je bolje posle 5.og
meni licno je bolje, ali nema veze to sa tim, nego vidim pomak u drustvu. nekako je cini mi se, povecana svest naroda. ne dovoljno, ali mic po mic.
ponovo mozes koristiti kreditne kartice, ovdasnjih banaka, i u americi. Vise mi pojam strana drzava ne deluje kao nesto na papiru, i za mene nemoguce. Neosecam se toliko izolovan od sveta vise.
e sad samo kad bih mogo u EU bez viza... vise mi nist neb trebalo od politike :roll:

E, blago Tebi. Pa u sta je covece slupano 5 godina puta 12 meseci nasih zivota
- pa da li Ti znas koliko je kredita, tj. koliko se drzava tj. DOS zaduzio u nase
ime za tih 60 meseci puta 30 dana...


O vremenskom roku ajde da ne cepidlacimo kolikoXkoliko, nego da li znas koliko nas je zaduzio Slobin period vladavine?
- Sa Dafinama,Jezdama,Zajmovima za Srbij,Propasti penzionog fonda,Naftnim dugom Rusiji,Propasti cele ekonomije (kojoj po njima nije nista falilo)(tj. njima nista nije falilo)....?
 
Headhunter:
Ovo pitanje se podize u bar 50% topika,i time zasluzuje zasebnu anketu:

Da li se zivelo bolje pre 5 oktobra,ili posle?
obzirom da radim u prosveti dobili smo redovne plate, cega nije bilo pre 5.oktobra,ono sto je lose je da smo uz to dobili nazovi reformu koja je bila nedovoljno pripremljena, lose postavljena, neprimenljiva na takav nacin, neka zakonska resenja su urusila skolu kao instituciju ( paritet skolskog odbora npr.) jer su omogucila mnoge zloupotrebe,kadrovska resenja su bila uzasna, postavljani su ljudi po partijskoj osnovi ( znaci nepromenjen mehanizam),ulagalo se dosta u skolstvo ( racunari u seoskim skolama,sportski tereni, fiskulturne sale , sve iz donacija) sto je opet omogucilo brojne zloupotrebe
Toliko buke i prasine (i drvlja i kamenja) se diglo i osulo po Prvom pokusaju demokratske reforme ovog drustva- nakon ogromnih 50 godina totalitarizma!reforma uopste nije imala ni d od demokratije, bila je velika kradja i nista vise
Da li smo mi kao narod u toj meri navikli na diktaturu, da se danas pitamo da li nam je bilo bolje sa Slobom (i Sekijem banana-menom), u ratovima/sankcijama/izbeglickim kolonama ?? I da li smo uopste mentalno bili spremni za sasvim novi koncept - MIR? ovo je kvalifikacija sopstvenog naroda koja nema veze sa istinom, svi smo ocekivali promene a ne iste price i iste kradje

Da li ste misljenja da je dakle definitivno prva prava reforma (posle 50g) dosla kao antiklimaks svega u 90'tim ? Da li smo ocekivali previse? vec sam odgovorila

Ili je to samo delimicno objasnjenje, jer danas A I TADA partije prethodne vlasti (sps,srs-najglasnije) "peglaju" svoj prljavi ves iz tog doba, i vrse istorijsku reviziju na velika vrata... PITANJE JE POSTAVLJENO
ono sto je mene licno najvise razocaralo je prodaja svega i svacega u bescenje i drpanje, drpanje, nevidjeno drpanje
 
Headhunter:
eremita:
SIGNATURE 350:
naravno da je bolje posle 5.og
meni licno je bolje, ali nema veze to sa tim, nego vidim pomak u drustvu. nekako je cini mi se, povecana svest naroda. ne dovoljno, ali mic po mic.
ponovo mozes koristiti kreditne kartice, ovdasnjih banaka, i u americi. Vise mi pojam strana drzava ne deluje kao nesto na papiru, i za mene nemoguce. Neosecam se toliko izolovan od sveta vise.
e sad samo kad bih mogo u EU bez viza... vise mi nist neb trebalo od politike :roll:

E, blago Tebi. Pa u sta je covece slupano 5 godina puta 12 meseci nasih zivota
- pa da li Ti znas koliko je kredita, tj. koliko se drzava tj. DOS zaduzio u nase
ime za tih 60 meseci puta 30 dana...


O vremenskom roku ajde da ne cepidlacimo kolikoXkoliko, nego da li znas koliko nas je zaduzio Slobin period vladavine?
- Sa Dafinama,Jezdama,Zajmovima za Srbij,Propasti penzionog fonda,Naftnim dugom Rusiji,Propasti cele ekonomije (kojoj po njima nije nista falilo)(tj. njima nista nije falilo)....?

ZNAM, UZASNO NAS JE ZADUZIO - ALI OVI JENKI I EU SIBICARI SU SVOJOM AKCIJOM
"MILOSRDNI ANDJEO KOJI NOSI BOMBE SA OSIROMASENIM URANIJUMOM" NAPRAVILI VISE
STETE I MATERIJALNE I EKOLOSKE NEGO MILOSEVIC SVOJOM POLITIKOM. PA AKO HOCES
I DA PRIHVATIM DA JE SVU STETU NAPRAVIO SPS I JUL REZIM - ALI ZATO SMO IH I SMENILI

A STA JE ZA 5 GODINA PUTA 12 MESECI PUTA 30 DANA POBOLJSANO - OSIM STO SE NAJAVLJUJE
EJ, POSLE PET GODINA DA TESKOCE TEK SLEDE. PA KO JE OVDE LUD, ILI SE PRAVI LUD!
 
Ja@ti:
Headhunter:
Ovo pitanje se podize u bar 50% topika,i time zasluzuje zasebnu anketu:

Da li se zivelo bolje pre 5 oktobra,ili posle?
obzirom da radim u prosveti dobili smo redovne plate, cega nije bilo pre 5.oktobra,ono sto je lose je da smo uz to dobili nazovi reformu koja je bila nedovoljno pripremljena, lose postavljena, neprimenljiva na takav nacin, neka zakonska resenja su urusila skolu kao instituciju ( paritet skolskog odbora npr.) jer su omogucila mnoge zloupotrebe,kadrovska resenja su bila uzasna, postavljani su ljudi po partijskoj osnovi ( znaci nepromenjen mehanizam),ulagalo se dosta u skolstvo ( racunari u seoskim skolama,sportski tereni, fiskulturne sale , sve iz donacija) sto je opet omogucilo brojne zloupotrebe
Toliko buke i prasine (i drvlja i kamenja) se diglo i osulo po Prvom pokusaju demokratske reforme ovog drustva- nakon ogromnih 50 godina totalitarizma!reforma uopste nije imala ni d od demokratije, bila je velika kradja i nista vise
Da li smo mi kao narod u toj meri navikli na diktaturu, da se danas pitamo da li nam je bilo bolje sa Slobom (i Sekijem banana-menom), u ratovima/sankcijama/izbeglickim kolonama ?? I da li smo uopste mentalno bili spremni za sasvim novi koncept - MIR? ovo je kvalifikacija sopstvenog naroda koja nema veze sa istinom, svi smo ocekivali promene a ne iste price i iste kradje

Da li ste misljenja da je dakle definitivno prva prava reforma (posle 50g) dosla kao antiklimaks svega u 90'tim ? Da li smo ocekivali previse? vec sam odgovorila

Ili je to samo delimicno objasnjenje, jer danas A I TADA partije prethodne vlasti (sps,srs-najglasnije) "peglaju" svoj prljavi ves iz tog doba, i vrse istorijsku reviziju na velika vrata... PITANJE JE POSTAVLJENO
ono sto je mene licno najvise razocaralo je prodaja svega i svacega u bescenje i drpanje, drpanje, nevidjeno drpanje

Ali nisi odgovorila kad ti je bilo bolje - Pre/ Posle?
 
eremita:
Headhunter:
eremita:
SIGNATURE 350:
naravno da je bolje posle 5.og
meni licno je bolje, ali nema veze to sa tim, nego vidim pomak u drustvu. nekako je cini mi se, povecana svest naroda. ne dovoljno, ali mic po mic.
ponovo mozes koristiti kreditne kartice, ovdasnjih banaka, i u americi. Vise mi pojam strana drzava ne deluje kao nesto na papiru, i za mene nemoguce. Neosecam se toliko izolovan od sveta vise.
e sad samo kad bih mogo u EU bez viza... vise mi nist neb trebalo od politike :roll:

E, blago Tebi. Pa u sta je covece slupano 5 godina puta 12 meseci nasih zivota
- pa da li Ti znas koliko je kredita, tj. koliko se drzava tj. DOS zaduzio u nase
ime za tih 60 meseci puta 30 dana...


O vremenskom roku ajde da ne cepidlacimo kolikoXkoliko, nego da li znas koliko nas je zaduzio Slobin period vladavine?
- Sa Dafinama,Jezdama,Zajmovima za Srbij,Propasti penzionog fonda,Naftnim dugom Rusiji,Propasti cele ekonomije (kojoj po njima nije nista falilo)(tj. njima nista nije falilo)....?

ZNAM, UZASNO NAS JE ZADUZIO - ALI OVI JENKI I EU SIBICARI SU SVOJOM AKCIJOM
"MILOSRDNI ANDJEO KOJI NOSI BOMBE SA OSIROMASENIM URANIJUMOM" NAPRAVILI VISE
STETE I MATERIJALNE I EKOLOSKE NEGO MILOSEVIC SVOJOM POLITIKOM. PA AKO HOCES
I DA PRIHVATIM DA JE SVU STETU NAPRAVIO SPS I JUL REZIM - ALI ZATO SMO IH I SMENILI

A STA JE ZA 5 GODINA PUTA 12 MESECI PUTA 30 DANA POBOLJSANO - OSIM STO SE NAJAVLJUJE
EJ, POSLE PET GODINA DA TESKOCE TEK SLEDE. PA KO JE OVDE LUD, ILI SE PRAVI LUD!

Pa ajde da pojednostavimo onda to - Ko nas je vise zaduzio? Neka su i jedni i drugi losi bili - samo glavno pitanje je ko je bio gori?
To je po meni ono glavno, sps i srs (koji je uradio manje stete,ali ne puno manje) su se sada povampirili i ubedjuju da je sa njima bilo super i bolje nego posle njih...
Da li je bas po Babu ili po Stricevima, ali mislim da su definitivno bili gori ovi pre 5 oktobra.
Ovima posle mozemo samo da se razocaramo sto nas nisu izvadili iz bule u koju su nas ovi pre uvalili
(PA STA JE ONDA GORE- NESPOSOBNA GRADSKA CISTOCA,ILI NEKO KO JE DOVEO CIRKUS MEDRANO I ISPRAZNIO UNUTRASNJI SADRZAJ SVIH SLONOVA PO SRED RASKRSNICE?)*


*hm, nisam u formi, to je najbolje sto mogu veceras od analogije...
 
Ruku na srce: ipak je sve isto samo Njega nema!

To sto je kao nesto bolje, je iz razloga sto su se stvari smirile, rat je prestao (ne samo da se kod nas tako oseca, pa da neko, kao sto vec rade, velicaju neke nove lidere) pristigle su donacije, pomoc, krediti... a vec polako dolazi vreme da se otplacuju ti krediti, pa je eto, sada polako, nekima kriva vlada V. Kostunice (mada bih rekao da je to samo u stvari politicka igra, tih stranaka DOS-a, da se napravi ponovo neki dualizam - demokratska i nacionalna partija... Licno, Kostunicinu stranku uopste ne vidim kao nacionalnu, vec samo kao ogranak DS-a), a jos vise ce biti kriva buduca, sledeca vlada (upamtite ovo), jer krediti se moraju otplacivati (ali narod kao narod ce to brzo zaboraviti, pa ce se opet elektrisati)...

Privreda ne radi uopste, nemojte se zavaravati trenutnim boljitkom - pomoci i donacijama, to je proslo. Niko nas vise nece izdrzavati, moramo sami.

Upamtite - MORAMO DALJE SAMI!

Ovo moram da naglasim:

Vreme otreznjenja tek dolazi! Ovo najpre mislim kod oni koji sada zive u oblacima od 5. oktobra, isto kao i Rusi posle oktobarske revolucije... Privreda je stala i to povlaci sve za sobom!

Nemoj neko da me pita da li ja sada zivim bolje ili ne, ako se ovako nastavi, kroz jos neko vreme, neka se ti pitaju posle sami... nemoj da krive ovoga ili onoga, tj. da nalaze krivce (sada Kostunica, sutra neko drugi... tako je i Sloba krivio sile mraka, belo svetsku zaveru...)
 
Kazanova:
Ruku na srce: ipak je sve isto samo Njega nema!

To sto je kao nesto bolje, je iz razloga sto su se stvari smirile, rat je prestao (ne samo da se kod nas tako oseca, pa da neko, kao sto vec rade, velicaju neke nove lidere) pristigle su donacije, pomoc, krediti... a vec polako dolazi vreme da se otplacuju ti krediti, pa je eto, sada polako, nekima kriva vlada V. Kostunice (mada bih rekao da je to samo u stvari politicka igra, tih stranaka DOS-a, da se napravi ponovo neki dualizam - demokratska i nacionalna partija... Licno, Kostunicinu stranku uopste ne vidim kao nacionalnu, vec samo kao ogranak DS-a), a jos vise ce biti kriva buduca, sledeca vlada (upamtite ovo), jer krediti se moraju otplacivati (ali narod kao narod ce to brzo zaboraviti, pa ce se opet elektrisati)...

HVALA TI BOZE DA IMA NA OVOM PODFORUMU LJUDI KOJIMA GLAVA NE SLUZI SAMO ZATO DA NOSE KAPU

Privreda ne radi uopste, nemojte se zavaravati trenutnim boljitkom - pomoci i donacijama, to je proslo. Niko nas vise nece izdrzavati, moramo sami.

Upamtite - MORAMO DALJE SAMI!

Ovo moram da naglasim:

Vreme otreznjenja tek dolazi! Ovo najpre mislim kod oni koji sada zive u oblacima od 5. oktobra, isto kao i Rusi posle oktobarske revolucije... Privreda je stala i to povlaci sve za sobom!

Nemoj neko da me pita da li ja sada zivim bolje ili ne, ako se ovako nastavi, kroz jos neko vreme, neka se ti pitaju posle sami... nemoj da krive ovoga ili onoga, tj. da nalaze krivce (sada Kostunica, sutra neko drugi... tako je i Sloba krivio sile mraka, belo svetsku zaveru...)
 

Back
Top