srbija i evropa i svet

andrei

Zainteresovan član
Poruka
134
Imam utisak da su srbi godinama ne samo u nekom kucnom pritvoru nego bukvalno zatvoreni u malom zatvoru ili mozda rezervatu Srbiji. Znam da tesko se izlazi iz zemlje, da ljudi su izgubili veze sa svetom i osecaj za realnost. Isto tako da svi mastaju o "preko" i tuzan sam zbog toga.
Ne razumem zasto je to tako, ali pogledajte da jedan moj drugar, jos poslovni covek iz Srbije, ima ogromne prepreke da obavi jedan prost poslovni put i predje samo par hiljada kilometara po komsiluku. Mislio sam da mi se nadjemo u Slovackoj, odemo 50 km u jedan grad u Poljskoj da visitiramo jednu firmu, onda odemo za weekend istocno 100 km u Uzgorod grad ukrajinski, tamo isto poslovno da kontaktiramo neke saradnike uzivo, onda pocetkom nedelje odemo u Belgiju na pregovore. Mislim sve je povezano, evropski, high tech poluproizvodi belgijski, materijali poljski, sklapanje u Slovackoj, prodaja mozda najvise u Ukrajini...Ali jedan Srbin iz Srbije ne moze da se bavi tim poslom samo zato sto mu treba par meseci da povadi, pogledajte koliko visa: 1.sengen, 2.madjarska, 3.slovacka, 4.poljska i 5.ukrajinska. Razumete?

I sta vi tu pricate o politici i srpstvu i bunjevcima?
Srbija je jedna mala zemlja, kao region, skroz nebitna u svemu... znaci na mapi male evrope mi smo beznacajan siromasan region, jos da ne pravimo gluposti niko ne bi cuo za nas.

Biti Sloven ili Jugosloven imalo je smisla, ali neki srbi ili hrvati ili bunjevci ili bosanci, meni je to smesno i bezveze. Mi smo glup i samodesktruktivan ne narod nego grupa poludelih ljudi.

Pre petnaestak godina govorio sam svetu da sam Jugosloven ne razmisljajuci sta je to tacno; onda sledecih godina nisam znao vise kako da se predstavljam i cak jedno vreme se ponosio sto sam srbin. Medjutim, ti srbi su toliko bezveze da drugi ljudi nas vise ne razlikuju od nekih cigana i tako se i ponasaju prema nama. Ne stidim se, ali tuzan sam sto sam bas srbin i sto tako glupo se desava sve na tim prostorima.

Nije niko ni bolji ni losiji od nas/vas, ali srbi su ludi izuzetno, zivece ruzno jos dugo.
 
e sto ti je konstatacija! Kapiram ja da je sve tesko i da treba puno vremena za sve, takva nam je sudbina, ali ti mislis da su bolje prosli rusi, poljaci, cesi u privatizaciji, da nekih 3-5%, ostali su spali na niske grane, glad, nemastina i ne pitaj sta jos!Nigde ne cvetaju ruze! Znam da si izrevoltiran sto je problem sa vizama takav kakav je, ali seti se samo da je za vreme Milosa Obrenovica Srbija spala na nekih 400.000 ljudi, pa se opet uzdigla i gura nekako i valjda je to neki ciklus koji se vrti!
Pa pogledaj Amere, zbog 2 zgrade sta uradis, vanredno stanje non stop, izdvajaj za ovo izdvajaj za ono, da ne pricam o stopi nezaposlenosti kod njih, nista nisu bolji nego srbi, ako imas vezu dobijas posao, ovako mozes da raduckas za crkavicu! A cekaj samo kad im stvarno zagusti, oni do sad nikad nisu ratovali, kad im muje zakucaju na vrata! Ili sta mislis sta bi bilo od amerike da je njih zadesio cunami? Ne bi ih bilo!
Nisam neki optimista, ali covek mora da se bori, kako god se zvao, al se ne stidim sto sam srpkinja i nemam nameru!
 
andrei:
pogledajte samo "dokumentaciju" koja je potrebna za izvoz neke robe iz srbije

Andrei- nemas pravo da budes malodusan, nemas pravo da budes
razocaran - onda si gotov. Prepreke postoje da bi ih covek savladjivao -
pa ne mozes samo da pucnes prstima i da se tvoja zamisao o trgovini ostvari.
Upotrebi malo lake atletike - sta je to za Tebe Srbina. Verovatno si u tom poslu
pocetnik i imas utisak da ne mozes savladati prepreke - medjutim, nije tako, doseti
se, doskoci - SRBIN SI - nemas razloga da se toga stidis.
Kada jednom savladas STAZU u trgovini - ostalo je sve 'ladna voda.
 
andrei:
pogledajte samo "dokumentaciju" koja je potrebna za izvoz neke robe iz srbije

Andrei- nemas pravo da budes malodusan, nemas pravo da budes
razocaran - onda si gotov. Prepreke postoje da bi ih covek savladjivao -
pa ne mozes samo da pucnes prstima i da se tvoja zamisao o trgovini ostvari.
Upotrebi malo lake atletike - sta je to za Tebe Srbina. Verovatno si u tom poslu
pocetnik i imas utisak da ne mozes savladati prepreke - medjutim, nije tako, doseti
se, doskoci - SRBIN SI - nemas razloga da se toga stidis.
Kada jednom savladas STAZU u trgovini - ostalo je sve 'ladna voda.
 
eremita:
andrei:
pogledajte samo "dokumentaciju" koja je potrebna za izvoz neke robe iz srbije

Andrei- nemas pravo da budes malodusan, nemas pravo da budes
razocaran - onda si gotov. Prepreke postoje da bi ih covek savladjivao -
pa ne mozes samo da pucnes prstima i da se tvoja zamisao o trgovini ostvari.
Upotrebi malo lake atletike - sta je to za Tebe Srbina. Verovatno si u tom poslu
pocetnik i imas utisak da ne mozes savladati prepreke - medjutim, nije tako, doseti
se, doskoci - SRBIN SI - nemas razloga da se toga stidis.
Kada jednom savladas STAZU u trgovini - ostalo je sve 'ladna voda.

POSTOVANI ADMINISTRATORE, PITAM SE KAKO JE MOGUCE I ZASTO
PROTIVNO MOJOJ VOLJI I KO UBACUJE NASLOV NA MOJE ODGOVORE CITATOM :?: :?:
 

Back
Top