Wicca religija

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Anonymous:
Gwydion:
Odes n agoogle i malo googlas pa nadjes adekvatne sajtove. Plus sto mozes da skines psf sa hrvatskim prevodom Spiralnog plesa od Starhawk. To je jedna pd top ten knjiga iz te price. Ako nema vise da se skine mogu ti ja poslati.

Dita:
Sta znate o njoj?Sve me zanima!

SATANISTI NEMOJTE DA NAS GUSITE,

PRAVOSLAVLJE ILI SMRT


Neznalice ,vestice nisu satanisti vec pagani.....(ako ne racunamo ove kvazi satanisticke moderne pokusaje vesticarenja).
Pre no sto postujes svoje zatucano misljenje na forumu raspitaj se malo o temi........debil....
 
Imam dve napomene. Prva je da je Novi Sad postao opako okultan grad kad sve neki srednjoskolci ovde postuju pro-wicca postove. A druga napomena je da je ovo forum o kultnim stvarim a ne okultnim pa cu se uzdrzati od puno komentara jer je off topic, zar ne? Mada, kako god da okrenes metal muzika je za shabane :roll:
 
Gwydion:
Imam dve napomene. Prva je da je Novi Sad postao opako okultan grad kad sve neki srednjoskolci ovde postuju pro-wicca postove. A druga napomena je da je ovo forum o kultnim stvarim a ne okultnim pa cu se uzdrzati od puno komentara jer je off topic, zar ne? Mada, kako god da okrenes metal muzika je za shabane :roll:
STA SE TI JAVLJAS KADA SVI ZNAJU DA SI NAJVECI KVAZI VESTAC U NOVOM SADU.
PRESTANI DA ZALUDJUJES SEBE I ONU DECU PO KLINACKIM OKULTNIM FORUMIMA.
UPAMTI DJAVOLOV SLUGO OVO JE ZEMLJA SRBIJA U KOJOJ ZIVE PRAVOSLAVNE DUSE.
BRACO I SESTRE NE DOZVOLITE OVIM ODPADNICIMA HRISCANSTVA DA NAS TRUJU SVOJIM BUDALASTINAMA
 
Cek, ako sam kvazi onda nisam djavolov sluga? Ili sam onda kvazi djavolov sluga? Ili nesto trece? A ti se seti sta je rekao Isus kada su kamenovali onu bludnicu Antihristu jedan! :P

Anonymous:
Gwydion:
Imam dve napomene. Prva je da je Novi Sad postao opako okultan grad kad sve neki srednjoskolci ovde postuju pro-wicca postove. A druga napomena je da je ovo forum o kultnim stvarim a ne okultnim pa cu se uzdrzati od puno komentara jer je off topic, zar ne? Mada, kako god da okrenes metal muzika je za shabane :roll:
STA SE TI JAVLJAS KADA SVI ZNAJU DA SI NAJVECI KVAZI VESTAC U NOVOM SADU.
PRESTANI DA ZALUDJUJES SEBE I ONU DECU PO KLINACKIM OKULTNIM FORUMIMA.
UPAMTI DJAVOLOV SLUGO OVO JE ZEMLJA SRBIJA U KOJOJ ZIVE PRAVOSLAVNE DUSE.
BRACO I SESTRE NE DOZVOLITE OVIM ODPADNICIMA HRISCANSTVA DA NAS TRUJU SVOJIM BUDALASTINAMA
 
ne pripada,ali gde da je smestimo???
U muziku,mozda???
Zasto ovde nema foruma za okultne teme??!!!
Oh,Boze,raspitujem se za Wiccu,a ovaj me proglasi satanistom i jos svacim..neko hoce da stekne neko znanje,znas?Bolje bi i tebi bilo da isto uradis,a ne da pricas o wicci,a ne znas ni sta je.
Zbog satanista,Hriscani(od kojis vecina pojma o hriscanstvu nemaju)misle da je svaka religija,o kojoj nista ne znaju-strasna i satanisticka!
svaka vam cast!Mnogo ste pametni! :x
 
Dita:
ne pripada,ali gde da je smestimo???
U muziku,mozda???
Zasto ovde nema foruma za okultne teme??!!!
Oh,Boze,raspitujem se za Wiccu,a ovaj me proglasi satanistom i jos svacim..neko hoce da stekne neko znanje,znas?Bolje bi i tebi bilo da isto uradis,a ne da pricas o wicci,a ne znas ni sta je.
Zbog satanista,Hriscani(od kojis vecina pojma o hriscanstvu nemaju)misle da je svaka religija,o kojoj nista ne znaju-strasna i satanisticka!
svaka vam cast!Mnogo ste pametni! :x

http://www.whywiccanssuck.com/
Evo ti odlican sajt o wiccanima.A tebe zanima kabala i wicca :) Zanimljivo, jel to zbog serije ?
Neko hoce da stekne neko znanje :))
I sta bi ti sa njim?
Okreni se sebi znanje je u tebi..
Wicca je smesna.Nemoj da gubis vreme na gluposti...
 
Dita:
nasla sam! :D
http://liberatapublishers.com/spiralni.zip
Mozes li da napises nesto vise?
Je l' sve koji zele da se uclane u Klub vestica morajy unapred mnogo da znaju o Wicci,kabali(koja me jos vise interesuje),alhemiji..
Znas li gde se mogu skinuti knjigeo kabali i alhemiji?

Reci mi... zasto bi se uclanila u klub vestica jel da budes u fazonu ? Jel to chari fazon ?
Oni koji su na klub vestica nemaju pojma o wicci kabali niti o necem drugom.
Sta bi ti sa knjigama o kabali i alhemiji ?
 
ehcnols:
Dita:
nasla sam! :D
http://liberatapublishers.com/spiralni.zip
Mozes li da napises nesto vise?
Je l' sve koji zele da se uclane u Klub vestica morajy unapred mnogo da znaju o Wicci,kabali(koja me jos vise interesuje),alhemiji..
Znas li gde se mogu skinuti knjigeo kabali i alhemiji?

Reci mi... zasto bi se uclanila u klub vestica jel da budes u fazonu ? Jel to chari fazon ?
Oni koji su na klub vestica nemaju pojma o wicci kabali niti o necem drugom.
Sta bi ti sa knjigama o kabali i alhemiji ?
a kakve veze imaju vestice sa kabalom? :?
 
xpajamacax:
ehcnols:
Dita:
nasla sam! :D
http://liberatapublishers.com/spiralni.zip
Mozes li da napises nesto vise?
Je l' sve koji zele da se uclane u Klub vestica morajy unapred mnogo da znaju o Wicci,kabali(koja me jos vise interesuje),alhemiji..
Znas li gde se mogu skinuti knjigeo kabali i alhemiji?

Reci mi... zasto bi se uclanila u klub vestica jel da budes u fazonu ? Jel to chari fazon ?
Oni koji su na klub vestica nemaju pojma o wicci kabali niti o necem drugom.
Sta bi ti sa knjigama o kabali i alhemiji ?
a kakve veze imaju vestice sa kabalom? :?

Koje vestice ? Wiccanke ? one nisu vestice i nemaju veze sa kabalom tj. nemaju veze sa zivotom.
 
Dita:
ne pripada,ali gde da je smestimo???
U muziku,mozda???
Zasto ovde nema foruma za okultne teme??!!!
Oh,Boze,raspitujem se za Wiccu,a ovaj me proglasi satanistom i jos svacim..neko hoce da stekne neko znanje,znas?Bolje bi i tebi bilo da isto uradis,a ne da pricas o wicci,a ne znas ni sta je.
Zbog satanista,Hriscani(od kojis vecina pojma o hriscanstvu nemaju)misle da je svaka religija,o kojoj nista ne znaju-strasna i satanisticka!
svaka vam cast!Mnogo ste pametni! :x


Take it easy honey...it's gona be aaaalright :D
 
ehcnols:
xpajamacax:
ehcnols:
Dita:
nasla sam! :D
http://liberatapublishers.com/spiralni.zip
Mozes li da napises nesto vise?
Je l' sve koji zele da se uclane u Klub vestica morajy unapred mnogo da znaju o Wicci,kabali(koja me jos vise interesuje),alhemiji..
Znas li gde se mogu skinuti knjigeo kabali i alhemiji?

Reci mi... zasto bi se uclanila u klub vestica jel da budes u fazonu ? Jel to chari fazon ?
Oni koji su na klub vestica nemaju pojma o wicci kabali niti o necem drugom.
Sta bi ti sa knjigama o kabali i alhemiji ?
a kakve veze imaju vestice sa kabalom? :?

Koje vestice ? Wiccanke ? one nisu vestice i nemaju veze sa kabalom tj. nemaju veze sa zivotom.
znam da nemaju veze te vestice :? a one druge?
u stvari koje su koje?
ja sam vesticije nepismena.
znam samo za onu iz sume,iz ivice i marice :roll:
 
a zar nije bila neka vestica i u Snezani i 7 patuljaka? :D
Ma,nemaju nikakve veze sa kabalom.To je druga tema!
U stvari,imaju neke.I vestice i kabalisti koriste pentagram(satanisti koriste obrnuto okrenut,cisto da ih ne pomesate).Kabala je sa mnogo cim povezana.Sve je to prilicno zapetljano,prozima se.
Wicca je religija vestica.Vestice takodje izucavaju kabalu.
 
xpajamacax:
ehcnols:
Dita:
nasla sam! :D
http://liberatapublishers.com/spiralni.zip
Mozes li da napises nesto vise?
Je l' sve koji zele da se uclane u Klub vestica morajy unapred mnogo da znaju o Wicci,kabali(koja me jos vise interesuje),alhemiji..
Znas li gde se mogu skinuti knjigeo kabali i alhemiji?

Reci mi... zasto bi se uclanila u klub vestica jel da budes u fazonu ? Jel to chari fazon ?
Oni koji su na klub vestica nemaju pojma o wicci kabali niti o necem drugom.
Sta bi ti sa knjigama o kabali i alhemiji ?

Verovatno bih potpaljivala vatru! :lol:
Ne gledam chari.
 
Wiccan Rede

Bide ye Wiccan laws you must,
in perfect love and perfect trust.

Live ye must and let to live,
fairly take and fairly give
For the circle thrice about
to keep unwelcome spirits out.

To bind ye spell well every time,
let the spell be spake in rhyme
Soft of eye and light of touch
speak ye little, listen much.

Dosil go by the waxing moon
chanting out ye baleful tune
When ye Lady's moon is new,
kiss ye hand to her times two

When ye moon rides at her peak,
Then ye hearts desire seek
Heed the North winds mighty gale
lock the door and trim the sail.

when the wind comes from the South
love will kiss thee on the mouth.
When the wind blows from the East
expect the new and set the feast.

Nine woods in the caldron go
burn them fast and burn them slow
Elder be ye Lady's tree
burn it not or cursed ye'll be.

When the wheel begins to turn
soon ye beltane fires will burn
When the Wheel hath turned a Yule
light the log the Horned One rules.

Heed ye flowers, bush and tree
by the Lady blessed be
Where the rippling waters go
Cast a stone the thruth ye'll know

When you have and hold a need
harken not to others greed.
With a fool no season spend
or be counted as his friend.

Merry meet and Merry part
bright the cheeks and warm the heart.
Mind ye threefold law you should,
three times bad and three times good.

When mistfortune is enow,
wear the star above thy brow.
True in love must ye ever be,
lest thy love be false to thee.

These eight words the wiccan rede fulfill;
An harm ye none, do what ye will.
 
Auuu, pa znaš li ti koliko ima o tome da se piše?
Ne mogu sve, ali:
Zahvaljujući braći Grim, možemo vizuelno identifikovati vešticu: ružna, sa bradavicom na vrhu nosa, kvrgavih prstiju, sa crnim ogrtačem. Živi u drvenom kućerku u dubini šume i poseduje solidno opremljeno domaćinstvo (bakrači, kutlače itd.) Nema fružider, ali ima rustični šporet na kome se krčkaju krilca od slepog miša, crevca od pevca, zmijske kožurice i slični delikatesi. Uvek joj je pri ruci koren mandragore i otrov kojim ona premazuje zdrave jabuke da bi tako uništila Snežanu. Ima i čudesna sredstva za podmlađivanje, skidanje celulita i prolepšavanje pomoću kojih postane la femme fatale.
Jaše metlu. Sve veštice se u noći 13. dana meseca okupljaju u šumi ili na groblju, da bi se hvalisale svojim zlodelima.

Malo ozbiljnije: "Veštičiji čekić" - proglas Pape Inoćentija (1230. godine), direktno je uticao na populaciju pametnih i lepih žena onog vremena. Najveći sudski proces vešticama odigrao se 1692. godine u Salemu, kada je spaljeno dvadeset ljudi. Poslednja egzekucija bila je 1826. u Valensiji.

U literaturi: Geteove veštice (Valpurgijina noć u "Faustu"), Šekspirove ("Magbet"), Kirka, Medeja, Jezerska Gospa, vile Morgan i Vivijen iz staroengleskih legendi o kralju Arturu.

Biblijska Lilit - prva veštica. Sinonim za zavodlivu, vamp-ženu, koja iz muškaraca isisava energiju kroz "prljavi" seks.

U novije vreme, veštice su mlade devojke, tinejdžerke, pune čovekoljublja, pa rado pomažu drugaricama (koje nisu veštice) da se reše bubuljica ili osvoje srce nekog popularnog momka. Hm... Ni veštice nisu što su nekad bile.:roll:

Veštica = vešta žena. Nije li logično?
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top