Najneiskreniji znaci..

unlike018:
Chini mi se da PRINCEZA bash i nije uputjena, kako si samo mogla da navedesh shkorpije na ovakvoj temi.
Da imamo mi svojih vrlina i podosta mana ali neiskrenost hmmmmmm pa ne bi se slozio sa tobom a verujem ni vetjina ljudi ovde na forumu.
Istina shkorpije otje da pretjute neke ali jedino ako im stvarno nije stalo.
I istina je takodje da ako ste povredili shkorpiju na bilo koji nachin mozete ochekivati sve najgore
ali ako ste prijatelj mozete ochekivati samo najiskrenije odgovore i sugestije chak iako ih niste ni trazili.
I da se nadovezem na temu takodje mislim da od shkorpija mozete ochekivati da vam saspu sve u lice bili vi prijatelj ili ne povredilo vas to ili ne.
Lichno sam rekao nekim prijateljima stvari koje su svi znali a niko nije hteo da kaze iako sam znao da tje ih to povrediti, i verujte posle toga sa vetjinom od njih nisam razgovarao neko vreme a kada su svatili da bi stvar bila mnogo gora da nisu saznali kad su saznali bili su vrlo zahvalni.

I za kraj jdedan iskren savet za nashu drugaricu Princezu seko u budutje nemoj da pishesh o stvarima koje ne znash ili znash vrlo povrshno.

POZ od Shkorpiona. :wink:
Gle…pa ti vitlas svojim smrtonosnim repom i hteo si malo da me bocnes svojom zaokom? 8)
Tuzno je sto se osecas prozvanim…nisam generalizovala…procitaj ti jos jednom to sto sam napisala…i videces…da sam napisala da je “bilo nekih skorpija…itd”nisam mislila na sve…i nisu sve ,dragi moj,skorpije,tipicne…
Ako se razumes u astrologiju trebao bi da znas…da je malo onih skorpija koje su tipicni predstavnik svog znaka i koje imaju karakteristike Plutona…plutonova energija je kao mars na kvadrat…i vise je onih skorpija koje imaju karakteristike marsa kao ovnovi nego plutona…ali nebitno…
Podela na 12 suncevih znakova je najgrublja podela u astrologiji…i tesko je generalizovati…
Natalna astrologija daje koliko-toliko pouzdane informacije o nekome…
I za tvoju informaciju ja se i to doooosta razumem u astrologiju…i mnoooogo knjiga iz astrologije imam i procitala sam ih…time se bavim vec godinama…tema je simpaticna…i smesna…mnogo je ovakvih tema na ovom forumu…sta ti mislis da bi ja trebala sada svakog da startujem i da mu solim pamet samo zato sto je rekao da je sreo nekog lazljivog ,prevaranta koji je rodjen u znaku bika?Ja sam bik u horoskopu…i srela sam i ja dosta bikova koji vole da se foliraju…
Ja ne branim svoj znak…a znas zasto?zato sto se bavim astrologijom i znam da svi mi imamo i osobine svog znaka,podznaka,pa tu je i mesec ,pa aspekti,pa dispozitori,pa najjace planete,pa polozaji planeta..blabla..to bi trebao da znas…tako da nije svaka skorpija ista,nije svaki blizanac dvolican,…sve to zavisi…Svi pisu ovde na osnovu svog iskustva,ali ne treba generalizovati.Astroloski ribe se uzimaju kao najveci lazovi zbog njihovog vladara Neptuna..(to ne znaci da je svaka riba patoloski lazov).i blizanci znaju da lazu s vremena na vreme onako detinjasto…merkur je neutralna planeta i losa i dobra…sve zavisi u kakvom je aspektu sa ostalim planetama jer dosta prima njihove karakteristike…
Kada su u pitanju razni oblici manipulacije skorpije i blizanci ruse sve rekorde u zodijaku…Mislim da je tvoje znanje povrsno i mnogo si pristrasan…svako ima pravo na svoje misljenje…
Pozdrav od Bika :D
 
Soul_Loverr:
etotako:
Soul_Loverr:
O yes, tucite me malo da uzivam. :lol:
Svasta ja bre ovde ispadoh.
pa tebi izgleda treba malo pažnje :)
evo... i ja te gledam svojim velikim smeđim očima :)
Saljem i ja tebi jedan pogled na tvoje mirisno cvece. Al u toj velikoj lepoj livadi morala bi biti i neka pcelica, ili se ne vidi jer je mala. Nek te cvece cuva.
:)
svaki cvetić ima svoju pčelicu
tako i ja
 
mala Princeza:
unlike018:
Chini mi se da PRINCEZA bash i nije uputjena, kako si samo mogla da navedesh shkorpije na ovakvoj temi.
Da imamo mi svojih vrlina i podosta mana ali neiskrenost hmmmmmm pa ne bi se slozio sa tobom a verujem ni vetjina ljudi ovde na forumu.
Istina shkorpije otje da pretjute neke ali jedino ako im stvarno nije stalo.
I istina je takodje da ako ste povredili shkorpiju na bilo koji nachin mozete ochekivati sve najgore
ali ako ste prijatelj mozete ochekivati samo najiskrenije odgovore i sugestije chak iako ih niste ni trazili.
I da se nadovezem na temu takodje mislim da od shkorpija mozete ochekivati da vam saspu sve u lice bili vi prijatelj ili ne povredilo vas to ili ne.
Lichno sam rekao nekim prijateljima stvari koje su svi znali a niko nije hteo da kaze iako sam znao da tje ih to povrediti, i verujte posle toga sa vetjinom od njih nisam razgovarao neko vreme a kada su svatili da bi stvar bila mnogo gora da nisu saznali kad su saznali bili su vrlo zahvalni.

I za kraj jdedan iskren savet za nashu drugaricu Princezu seko u budutje nemoj da pishesh o stvarima koje ne znash ili znash vrlo povrshno.

POZ od Shkorpiona. :wink:
Gle…pa ti vitlas svojim smrtonosnim repom i hteo si malo da me bocnes svojom zaokom? 8)
Tuzno je sto se osecas prozvanim…nisam generalizovala…procitaj ti jos jednom to sto sam napisala…i videces…da sam napisala da je “bilo nekih skorpija…itd”nisam mislila na sve…i nisu sve ,dragi moj,skorpije,tipicne…
Ako se razumes u astrologiju trebao bi da znas…da je malo onih skorpija koje su tipicni predstavnik svog znaka i koje imaju karakteristike Plutona…plutonova energija je kao mars na kvadrat…i vise je onih skorpija koje imaju karakteristike marsa kao ovnovi nego plutona…ali nebitno…
Podela na 12 suncevih znakova je najgrublja podela u astrologiji…i tesko je generalizovati…
Natalna astrologija daje koliko-toliko pouzdane informacije o nekome…
I za tvoju informaciju ja se i to doooosta razumem u astrologiju…i mnoooogo knjiga iz astrologije imam i procitala sam ih…time se bavim vec godinama…tema je simpaticna…i smesna…mnogo je ovakvih tema na ovom forumu…sta ti mislis da bi ja trebala sada svakog da startujem i da mu solim pamet samo zato sto je rekao da je sreo nekog lazljivog ,prevaranta koji je rodjen u znaku bika?Ja sam bik u horoskopu…i srela sam i ja dosta bikova koji vole da se foliraju…
Ja ne branim svoj znak…a znas zasto?zato sto se bavim astrologijom i znam da svi mi imamo i osobine svog znaka,podznaka,pa tu je i mesec ,pa aspekti,pa dispozitori,pa najjace planete,pa polozaji planeta..blabla..to bi trebao da znas…tako da nije svaka skorpija ista,nije svaki blizanac dvolican,…sve to zavisi…Svi pisu ovde na osnovu svog iskustva,ali ne treba generalizovati.Astroloski ribe se uzimaju kao najveci lazovi zbog njihovog vladara Neptuna..(to ne znaci da je svaka riba patoloski lazov).i blizanci znaju da lazu s vremena na vreme onako detinjasto…merkur je neutralna planeta i losa i dobra…sve zavisi u kakvom je aspektu sa ostalim planetama jer dosta prima njihove karakteristike…
Kada su u pitanju razni oblici manipulacije skorpije i blizanci ruse sve rekorde u zodijaku…Mislim da je tvoje znanje povrsno i mnogo si pristrasan…svako ima pravo na svoje misljenje…
Pozdrav od Bika :D

E sada tju da je ubodem!
HAHAHAHAHAHA
Kao shto vidish ne razumem se u astrologiju uopshte ali znam dosta stvari o svome znaku a i podznaku isto.A na tvoj post sam odgovorio bash zbog toga.
Kao shto vidim pogreshio sam kad sam rekao da nisi bash uputjena, ali boze moj.
Mada i dalje ne mogu da verujem da je neko spomenuo shkorpije na ovoj temi.
Iskreno josh nisam sreo shkorpiju koja je neiskrena osim ako ne priprema teren za neshto sasvim drugo.
MANIPULACIJE volim jer volim da se igram sa ljudima ali nikad nikog nebi povredio ako to nije zasluzio!
Mnogo sam pristrasan valjda je to zbog toga shto sam
naviko na napade sa svih strana pa pri samoj pomeni shkorpije ja odma u gard.Poshto se razumesh u ove stvarchice znash i sama kako neki ljudi reaguju kad chuju da si shkorpija.
A poshto si ti BIK pa sa tobom bi morao da se borim dugo ali ubo bi te sve jedno i svidelo bi ti se veruj mi.
Mnoge shkorpije ubodu da boli ja ubodem da voli, valjda je to zbog podznaka.


POZ OD ISKRENOG!!!
 
unlike018:
E sada tju da je ubodem!
HAHAHAHAHAHA
Kao shto vidish ne razumem se u astrologiju uopshte ali znam dosta stvari o svome znaku a i podznaku isto.A na tvoj post sam odgovorio bash zbog toga.
Kao shto vidim pogreshio sam kad sam rekao da nisi bash uputjena, ali boze moj.
Mada i dalje ne mogu da verujem da je neko spomenuo shkorpije na ovoj temi.
Iskreno josh nisam sreo shkorpiju koja je neiskrena osim ako ne priprema teren za neshto sasvim drugo.
MANIPULACIJE volim jer volim da se igram sa ljudima ali nikad nikog nebi povredio ako to nije zasluzio!
Mnogo sam pristrasan valjda je to zbog toga shto sam
naviko na napade sa svih strana pa pri samoj pomeni shkorpije ja odma u gard.Poshto se razumesh u ove stvarchice znash i sama kako neki ljudi reaguju kad chuju da si shkorpija.
A poshto si ti BIK pa sa tobom bi morao da se borim dugo ali ubo bi te sve jedno i svidelo bi ti se veruj mi.
Mnoge shkorpije ubodu da boli ja ubodem da voli, valjda je to zbog podznaka.


POZ OD ISKRENOG!!!

Ja se slazem s tobom…skorpije su odani i iskreni prijatelji…ali eto ja imam prijateljicu koja ce mi dati savet za bilo sta i znam da je to iskreno od srca…ali isto tako znam da laze o sebi..u stvari…ona krije informacije…tajanstvena je…
Skorpije su tajanstvene i poverice se nekome onda kada one to zele i ako zele…tako da ja to tolerisem… :roll:
Meni je stvarno krivo :evil: sto na ovom forumu ima dosta njih koji sude pojedinim na osnovu njihovog loseg iskustva i sto se sve bazira na laickoj astrologiji…tipa”bikovi su tvrdoglavi ,blizanci dvolicni,ribe lazovi,skorpije bolesno ljubomorne”i ostale etikete…
Nisu svi isti..i zato treba pogledati natalnu kartu…

Evo jedan primer koji nema veze sa temom ,ali ukazuje na to da je ipak natalna karta ta koja daje prave informacije…
Makriz de Sad je bio najvise cenzurisan knjizevnik,zbog svojih bizarnih i perverznih romana,(pola svog zivota je proveo po mentalnim institucijama, film “Pero” je o njemu)
covek bi pomislio kada procita njegova dela da je skorpija u horoskopu,jer to je “skorpijin potpis” njih prati upravo takav glas da su perverzne,bizarne,nastrane(to je zbog plutona)...
I ja sam iskreno to mislila jer sam ga citala,medjutim na moje iznenadjenje saznala sam da je bio Blizanac u horoskopu :shock: ali je imao zato jakog Plutona u natalnoj karti u Skorpiji :wink: ,tu na svom metu…gde je Pluton najjaci..uran u jarcu,mars u ovnu…u destruktivnim,opasnim znacima…slaba venera,merkur opozicija pluton…sve to ukazuje na njegov sadizam i perverznost…
i na to da je govorio i pisao o tome(merkur ukazuje na ono o cemu pisemo,govorimo,o cemu razmisljamo)…toliko o pouzdanosti astrologije suncevih znakova…

E dragi moj skorpionu..krvava bi to borba bila…do iznemoglosti… svaki susret sa mnom je buran kao korida 8) ..a u areni ja najbolje funkcionisem…. :wink:
 
mala Princeza:
unlike018:
E sada tju da je ubodem!
HAHAHAHAHAHA
Kao shto vidish ne razumem se u astrologiju uopshte ali znam dosta stvari o svome znaku a i podznaku isto.A na tvoj post sam odgovorio bash zbog toga.
Kao shto vidim pogreshio sam kad sam rekao da nisi bash uputjena, ali boze moj.
Mada i dalje ne mogu da verujem da je neko spomenuo shkorpije na ovoj temi.
Iskreno josh nisam sreo shkorpiju koja je neiskrena osim ako ne priprema teren za neshto sasvim drugo.
MANIPULACIJE volim jer volim da se igram sa ljudima ali nikad nikog nebi povredio ako to nije zasluzio!
Mnogo sam pristrasan valjda je to zbog toga shto sam
naviko na napade sa svih strana pa pri samoj pomeni shkorpije ja odma u gard.Poshto se razumesh u ove stvarchice znash i sama kako neki ljudi reaguju kad chuju da si shkorpija.
A poshto si ti BIK pa sa tobom bi morao da se borim dugo ali ubo bi te sve jedno i svidelo bi ti se veruj mi.
Mnoge shkorpije ubodu da boli ja ubodem da voli, valjda je to zbog podznaka.


POZ OD ISKRENOG!!!

Ja se slazem s tobom…skorpije su odani i iskreni prijatelji…ali eto ja imam prijateljicu koja ce mi dati savet za bilo sta i znam da je to iskreno od srca…ali isto tako znam da laze o sebi..u stvari…ona krije informacije…tajanstvena je…
Skorpije su tajanstvene i poverice se nekome onda kada one to zele i ako zele…tako da ja to tolerisem… :roll:
Meni je stvarno krivo :evil: sto na ovom forumu ima dosta njih koji sude pojedinim na osnovu njihovog loseg iskustva i sto se sve bazira na laickoj astrologiji…tipa”bikovi su tvrdoglavi ,blizanci dvolicni,ribe lazovi,skorpije bolesno ljubomorne”i ostale etikete…
Nisu svi isti..i zato treba pogledati natalnu kartu…

Evo jedan primer koji nema veze sa temom ,ali ukazuje na to da je ipak natalna karta ta koja daje prave informacije…
Makriz de Sad je bio najvise cenzurisan knjizevnik,zbog svojih bizarnih i perverznih romana,(pola svog zivota je proveo po mentalnim institucijama, film “Pero” je o njemu)
covek bi pomislio kada procita njegova dela da je skorpija u horoskopu,jer to je “skorpijin potpis” njih prati upravo takav glas da su perverzne,bizarne,nastrane(to je zbog plutona)...
I ja sam iskreno to mislila jer sam ga citala,medjutim na moje iznenadjenje saznala sam da je bio Blizanac u horoskopu :shock: ali je imao zato jakog Plutona u natalnoj karti u Skorpiji :wink: ,tu na svom metu…gde je Pluton najjaci..uran u jarcu,mars u ovnu…u destruktivnim,opasnim znacima…slaba venera,merkur opozicija pluton…sve to ukazuje na njegov sadizam i perverznost…
i na to da je govorio i pisao o tome(merkur ukazuje na ono o cemu pisemo,govorimo,o cemu razmisljamo)…toliko o pouzdanosti astrologije suncevih znakova…

E dragi moj skorpionu..krvava bi to borba bila…do iznemoglosti… svaki susret sa mnom je buran kao korida 8) ..a u areni ja najbolje funkcionisem…. :wink:

U potpunosti se slazem sa velikom vetjinom ovoga tvog posta i mogu da ti kazem da mi je sad zao shto ne znam vishe o mojoj natalnoj karti, imam je ali meni sve te planete i ostalo nishta ne znachi.Tako da sam sad svatio da znam dosta o mom znaku ali znam malo o sebi samom. Kakva PROPAST hehehehe.

A shto se te borbe tiche moj najdrug je BIK i veruj mi da sam naviko na borbe, ustvari borba mi je svaki dan :!:
E da sam malo blize vrlo bi te rado izazvao "VOLIM BORBE" ali poshto nisam oprostitju ti ovaj put.

POZ za tebe :wink:
 
mala Princeza:
Meni je stvarno krivo :evil: sto na ovom forumu ima dosta njih koji sude pojedinim na osnovu njihovog loseg iskustva i sto se sve bazira na laickoj astrologiji…tipa”bikovi su tvrdoglavi ,blizanci dvolicni,ribe lazovi,skorpije bolesno ljubomorne”i ostale etikete…
Nisu svi isti..i zato treba pogledati natalnu kartu…

U pravu si, samo te neke karakteristike koje se izdvajaju su po pravilu tacne. Ja sam bik i neeevidjeno sam tvrdoglava. Imam drugaricu koja je isto bik i neeevidjeno je tvrdoglava. Imala sam momka skorpiona sa kojim sam raskinula upravo zbog bolesne ljubomore. Imam jos par prijatelja u tom znaku i svi su neverovatno ljubomorni. Imala sam momka ribu koji odgovara opisu ostalih po slabim karakteristikama, lazljiv, placljiv, pateticar, preterano emotivan, priredjivanje srceparajucih scena u javnosti itd. :roll: Imam i drugara u tom znaku vec 10 godina, na pocetku je bio lazov nevidjeni dok ga nisam provalila, sada kad se obrukao vise ne laze, ali sa druge strane neverovatno je pricljiv sto nije karakteristika riba :)
Naravno, da se odmah ogradim, to ne znaci da je bas SVAKI skorpion takav, bas SVAKI bik takav i da je bas SVAka riba takva. Sve to zaista zavisi od celokupngo aspekta natalne karte. Ali izgleda da je nekolicina nas imala tu (ne)srecu da naletimo bas na pravog predstavnika tog znaka onako kako to u astrologiji pise. ;)
 
U potpunosti se slazem sa skorpionom jer sam i ja skorpija i vrlo dobro znam kakvi smo kao prijatelji i kao ljudi. Mogu nas kritikovati u raznim oblastima al kao prijatelja nikako. Po mom iskustvu, najgori tj naj neiskreniji znak je lav, bogme ni jeedan me nije tako povredio,a mogu slobodno i reci da mi je bas ona probudila osvetoljubivost i sad cu samo strpljivo da cekam na svoj red pa makar to trajalo godinama al bice! Sto se tice riba moram priznati da mi je naj bolja drugarica bas u tom znaku, ima istine sto ste do sada pricali o ribicama al samo treba da budes kull i tad je sve lako sa njima jer svi mi imamo neki svoj zivotni trip koji je nekima malo opicen i ne razumljiv al opet nas vole tako i mi moramo postupiti.
 
Svaki Cigo svoga konja hvali. I ne moram nista da znam o horoskopu da bi ovo video. I jel sad treba da zakljucim da su sve skorpije drske, napadne, nekulturne, uobrazene, arogantne i ne prihvataju tudja misljenja?


:D :D :D Treba, nećeš pogrešiti mnogo...
 
ETO VAM VISE PA STUDIRAJTE :lol:


Sa aspekta popularisticke astrologije vrlo je interesantno predstaviti kako se manifestuje sklonost ka lazima svakog znaka pojedinacno i nacin na koji reaguje u trenutku kada je uhvacen u lazi. Dakle, horoskopski znaci se medjusobno razlikuju i po kriterijumu lazljivosti, tj. na koji nacin izrazavaju sklonost ka lazima, zatim koji stil ili repertoar primenjuju i koliko su umesni u tome. Zbog boljeg razumevanja karaktera i cudi svakog horoskopskog znaka, a narocito zbog bolje identifikacije ili prepoznavanja pojedinaca u okruzenju, predstavicemo Vam nize i vise tipove odvojeno.


RAK

Nizi tip: Veoma cesto menja boju svog raspolozenja i povodi se za trenutnim stanjem, obicno laze bez "dobre" pripreme i na osnovu emotivnog impulsa. Psiholoski princip po kome funkcionise pri izrazavanju lazljivosti je "samozastita", tj. razliciti mehanizmi odbrane koje nemilice i sa preterivanjem koristi kako bi sacuvao svoje emocije od povredjivanja ili od razocaranja. Naravno, nikada Vam nece poverovati u to da Vi mozete biti povredjeni vise od njega, pa cak ni posle njegovih "velikih lazi". Nevolja je u tome sto njegova objasnjenja zvuce prilicno iracionalno, cesto koristi fantazme i od Vas uvek ocekuje razumevanje, odobravanje i prastanje.

Visi tip: Suvise je veliki "emotivac" i ima sjajnu intuiciju, dobro oseca Vase "slabe tacke" i reaguje u pravom momentu. Ume da deluje milozvucno, mazno i umiljato, "hvata Vas na emociju". Na srecu, nema lose namere vec potrebu da zastiti svoje emocije i da izbegne neprijatne situacije. Prilicno je saosecajan tako da paralelno vodi racuna i o Vasim osecanjima -- vazno je da nikada ne dodje do uzajamnog razocaranja. U tom smislu, njegove lazi su "lepo upakovane", kao prica brizljivo predstavljene i "u malim dozama" dozivljavaju se simpaticno.

SKORPION

Nizi tip: Lagace Vas na razlicite nacine i veoma "nemilosrdno". Ponekad je tesko razluciti, da li je "okrutniji" prema onima koji se povlace -- "slabicima", ili prema onima koji mu se suprotstavljaju? Bolje je da se ne nalazite na njegovoj meti, jer Vas nece postedeti svojih "otrovnih strelica" i perfidnih namera. Nije mu za verovati, cak ni onda kada se "zaklinje" velikim recima ili kada se zaklanja iza dobrih namera. Nemojte zaboraviti na izreku: "I put do pakla je poplocen dobrim namerama". Mudro je ostati suzdrzan prilikom njegovih raznovrsnih lazi i sacuvati odredjene tajne kako Vas ne bi izneverio kada se najmanje nadate. Zar mislite da nije spreman na tako nesto? Nikada ga nemojte potcenjivati jer to moze biti lose po Vas. Osnovna mana mu je to sto se cesto ponavlja, ne ume najbolje da kontrolise svoju sujetu i lose namere mu se prepoznaju u ocima.

Visi tip: Ovo su zaista pravi majstori! Vrlo su vesti, lukavi, pronicljivi, a po potrebi perfidni i preko granice psihickog bola. Znaju da smisle dobru pricu, pazljivo biraju najbolji trenutak za nastup i veoma su snalazljivi. Ukoliko pokusate da taktizirate ili da se nadmudrujete sa njima, lako ce Vas i neprimetno zavesti u svoj lavirint -- izlaz je poznat samo njima, u to nemojte sumnjati! Umeju da zvuce "carobno" i da deluju neodoljivo, provokativno i magicno. Njihovi motivi su veoma razliciti, tako da morate biti spremni na sve moguce i nemoguce varijante. Nikada nemojte zaboraviti njihov moto koji glasi: "Cilj opravdava sredstvo". Naravno, oni to nece glasno priznati i u svom carobnom zavodenju ubedice Vas da to nije istina.


RIBE

Nizi tip: Ovo su veliki zanesenjaci koji poseduju siroku mastu, ali, na zalost, na elementarnom nivou. Veoma su subjektivni pri proceni okruzenja, a pri tome koriste i neobicne arsine. Paradoks je to sto deluju vrlo toplo, saosecajno, srdacno i druzeljubivo, ali koliko god da su Vam bliski, imaju i neki svoj "tajni svet" koji za Vas obicno ostaje vrlo nerazumljiv i nedefinisan. Lagace Vas na najrazlicitije nacine, sa povodom ili bez, u trenutku kada za Vas ne postoji razuman razlog, ili bez ikakvog logicnog objasnjenja. Ponekad ih je zaista tesko razumeti jer u odredjenim situacijama deluju pomalo "pomereno" od sveta realnosti. Ipak, oni su veliki "emotivci" i zbog toga cesto koriste razlicite mehanizme odbrane od "surovog sveta". Cesto vodjeni unutrasnjim instinktima i iracionalnim porivima lako zalutaju, tako da, po definiciji, "oni ne lazu da bi Vas povredili, vec da bi sebe zastitili". Naravno, u svemu tome vrlo su iskreni -- novi paradoks koji Vi ne mozete razumeti, kao sto ni oni ne mogu pretpostaviti razumno objasnjenje svojim osecanjima. Zapamtite, oni nemaju lose namere, vec samo imaju nekontrolisane fantazme.

Visi tip: To su osobe koje poseduju izuzetno bogatu mastu, ostru intuiciju i jake predosecaje. Fantasticni su prilikom medijalnog izrazavanja i to u oba smera, deluju sugestivno, ali su i podlozni sugestivnim uticajima. Ukoliko kanalisu te svoje sposobnosti, mogu delovati sjajno, u rasponu od izrazito dobrog glumca do iluzioniste i opsenara i to u situacijama iz svakodnevnog zivota. Veoma su ubedljivi, koriste sarm te deluju vrlo zavodljivo i poseduju neverovatan talenat za transformaciju. Karakteristicna crta im je sklonost ka fantazijama, a to unutrasnje bogatstvo cini ih veoma specificnim osobama. Iz tog razloga, povremeno mozete biti veoma srecni ili tuzni, ali njih treba razumeti i treba im oprostiti, jer zaista nemaju lose namere. Pesnicki receno: "Oni su ni medj’ javom, ni medj’ snom", a na Vama je da to prihvatite.
 
BLIZANCI

Nizi tip: Veoma "talentovan", lagace Vas skoro neprekidno i na najrazlicitije nacine. Ne obazire se na Vasa upozorenja, molbe ili prekore i ne daje Vam za pravo. Takodje, moze Vam dati i najveca obecanja, ali ce ih prekrsiti vec prvom prilikom bez pardona. Ume da laze iz razlicitih interesa i, naravno, u svoju licnu korist. Nevolja je sto jako brzo misli i pri tome, smislja razlicite strategije, ali se i izgubi u preterivanju, beskrupuloznosti -- ne zna za "granicu" ili meru.

Visi tip: Izuzetno talentovan -- "veliki majstor", koji ce Vas ubedljivo obmanuti u vezi sa razlicitim stvarima. Ne budite naivni, njega je tesko "procitati" jer poseduje razlicite vestine: dobru pricu, moc ubedjivanja, fasciniranja i pretvaranje, vrlo je inteligentan i dobro upotrebljava sve svoje prednosti na racun Vasih mana. Gleda Vas direktno u oci i dok ne trepnete on vec ima sjajnu pricu, a pri tome skoro se nikada nece zbuniti, posramiti ili oboriti pogled. Jednostavno, zna da dominira pricom, da se nametne i da Vas majstorski zavede, obmane ili slaze.


VAGA

Nizi tip: Lagace Vas u malim dozama, ali veoma cesto. Problem je sto ove osobe koriste razlicite taktike u zavisnosti od intenziteta zele da ostvare materijalni cilj, ali i od trenutnog raspolozenja, inspiracije, mentalnog stanja ili nekog krajnje nebitnog spoljasnjeg faktora. Vama ce zaista biti tesko da utvrdite pravi motiv i jos teze da predvidite tok njihove price ili njihovo ponasanje. Veoma cesto zele da skrenu paznju na sebe, te koriste najrazlicitije poze, glumu i "sladunjave price". Nepisano pravilo glasi: ako iznenada pocnu da Vam milozvucno tepaju i pevuse, ili da Vas tetose, nesto se veliko sprema, verovatno je kroz to provucena i nova dobro upakovana laz.

Visi tip: Zaista ume da Vas ocara, a pri tome koristi svoje najjace adute, kao sto su: sarm, ljupkost, umiljat ton, osmeh, pogled i treptanje. Smisljeno Vas hvata "na emociju" i to obilno koristi za svoje namere. Ovi ljudi su veoma sposobni da istovremeno ocaraju, pa zatim zavaraju veci broj ljudi ili publiku pred sobom. Lako menjaju raspolozenje, izraz lica i pozu koja donosi najjaci efekat. Sve to cine spontano i po nekom unutrasnjem taktu. Vrhunac njihovog umeca je pronicljivost. Kada pokusate da ih demantujete, osporite ili ukorite, razoruzace Vas svojim velikim sarmom, toplim pogledom i umilnim izvinjenjem. Naravno, vec u sledecem trenutku, nastavice po uobicajenom repertoaru, kao da se nista nije ni desilo. Racunaju sa tim da ce Vas uvek pridobiti, jer znaju kako da Vas ljupko privole na svoju stranu.


VODOLIJA

Nizi tip: Koristi najrazlicitije stilove i forme izrazavanja cime postize sjajan efekat zbunjivanja. Medjutim, obicno nema dovoljno strpljenja da se bavi detaljima, izbegava duzu pricu i ne voli ponavljanje odredjenih delova price. Najbolje funkcionise i prolazi sa kracim -- "instant" lazima. Zbog toga ima dobar start -- uvertiru, ali ne i razradu price. Ne voli da ga previse zapitkujete ili prekidate, jer lako gubi nit i koncentraciju. Velika mana mu je i to sto zaboravlja svoje smisljene izjave, kao i to sto naknadno smisli efektniju pricu, pa, upotrebljavajuci je, relativno lako upada u kontradikciju. Laze sa razlicitim motivima, vrlo odlucno, i koristi odredjene smicalice ili dosetke.

Visi tip: Veoma je vest, inteligentan cak do ingenioznosti, lukav i snalazljiv. Sjajno koristi svoje adute i jos bolje upotrebljava Vase slabosti zarad svojih namera, interesa ili ciljeva. Poseduje "blic inteligenciju" -- brzina njegovog razmisljanja je njegova ogromna prednost. Osim sto se perfektno snalazi pri izrazavanju, dobro predvidja i Vasu reakciju. Ukoliko je motivisan da ostvari neki cilj ili interes, skoro da ne zna za poraz jer deluje i vise nego ubedljivo. Medjutim, njegova osnovna mana je cesta promena interesovanja; afiniteti mu se smenjuju naglo, velikom brzinom, a nema dovoljno strpljenja da se bavi detaljima jer zadrzavanje na istim stvarima dozivljava kao svojevrsnu stagnaciju.
 

Back
Top