Problem sa masinom za ves

Jesi li menjao prekidac bravicu ili rucicu za otvaranje vrata masine. Ili je zalepio kontakt od bravice za otvaranje posle zavrsetka pranja,ili ne odgovara rucica za otvaranje vrata,pa neda kontaktu na bravici da se odspoji.Posle zavrsetka pranja i centrifuge,u zavisnosti na kojem programu ti je radila masina.Posle otprilike 1 minuta treba da se cuje "Cak" i masina je otkljucana i treba da moze da se otvori.
 
Ništa nije dirano na mašini niti je ikada bila popravljana. Znam šta treba da se čuje a kao što sam napisao ostaje na jednom minutu satima. Probaću da je isperem limuntusom da nije kamenac kriv za to.

Ako znas nesto u vezi toga,ne bi bilo lose da proveris kontakte na tom prekidacu.Mora da se otvori odozgo poklopac masine,iskljuci masinu iz stekera i zvuci ruku odozgo od bubnja i probja prodrmaj kontakte na prekidacu.Oni se nalaze sa donje strane prekidaca.Ako je neki labav nije dobro,greje se i onda prekidac bravica nece da funkcionise kako treba,ako je sve u redu.Otvori vrata i sa manjim odvijacem probaj da gurnes vise puta prekidac,da proveris da li se cuje,t.j. da li otvara i zatvara.
 
Draga gospodo imam problem sa gorenje veš mašinom. Kad sve završi ostane na jedan minut i ne završava. Ne može ni da se otvori kad se isključi iz struje kasnije, moram da glumim mađioničara da je otvorim. Mašina je izašla iz garancije pre par godina i do sad nije pravila problema. Filter je prazan, lepo izbacuje vodu, centrifugira mada ponekad programi umeju da traju i do dva sata duže. Videću koji je model pa ću okačiti.
Ако све одради а укочи се минут пре краја, и имаш проблем са отварањем врата, требао би да прегледаш браву. Те новије машине имају закључавање браве док цео програм не истекне а и после тога се не отварају до три минута, док не отпусти подпритисак од центрифуге.
Можеш ли да уочиш кад ти програми трају два сата дуже, у ком је то делу функционисања машине (грејање, испирање и сл.)?
 
Mislim da je ova tema najbolje mesto za moje pitanje.
Na vratima od veš mašine imam kamenac, pa me zanima da li to treba da se tretira nečim i čime?
Ne koristim calgonit a ne znam ni da li može da utiče na vrata.
Šta znam da jednog dana ne otpadnu vrata ... :D
VES MASINA FORUM.jpg
slika u prilogu
Hvala :)
 
Poslednja izmena:
Lici mi na Gorenje masinu.Jel ti je iznad sarke dozer za deterdzent.Ako jeste,onda je to od deterdzenta ili od omeksivaca.Moze da se skine sa sundjerom za sudove i tecnim Cifom,ako je to mnogo starijeg datuma,ne bi bilo lose isto na nakvasen sundjer da sipas sode bikarbone i ona ce da razlozi kamenac.Samo treba biti uporan.nece bas lako.
 

Back
Top