Problem sa masinom za ves

Svaka mašina sa velikim brojem obrtaja cepa veš, naročito onaj koji imamo više godina ili je pravljen od truljavog materijala/konca. Znači pereš godinama istu stvar, kupiš novu mašinu sa 1400 i više okretaja pa ti iscepa veš
 
Могуће је отворити врата тако што се искључи машина из струје, демонтира поклопац машине и онда се са горње стране прво прегледа како машина забрављује и да се неки део браве није заломио а онда се туда приђе брави и ослободи. Може и да се демонтира цела брава ако је потребно па да се после поправке врати.
Hvala,Ziskar,bila sam danas u komsiluku gde imaju radnju sa belom tehnikom i objasnila sta se desilo sa masinom,savet prodavca je bio skoro isti kao i tvoj i pozvao je njihovog majstora za masine i rekao da popravka ne bi trebalo da kosta vise od 1500dinara.Sad cekamo platu da pozovemo majstora,jer je to ipak nesto sto bi prepustili strucnjaku,to otvaranje masine i skidanje poklopca i muzu i meni deluje kao visa matematika.
Sto se tice iskljucenja masine iz struje,mnogima ce zvucati smesno,ali ja imam obicaj da kad masina ne radi bude iskljucena iz struje kao i dovod vode.
Vidim ovde se neki zale na Gorenje masine,ja sam sa ovom mojom zadovoljna kako radi,sad videcemo sta ce biti za par godina.
Jedina mana kod ove masine je filter.Kad god treba da se cisti potrebna su klesta da bi se odvrnuo poklopac.i onda opet mora dobro da se zavrne.
Hvala u svakom slucaju na savetu.
 
Ne, pucanje se dešava samo na dužem programu, od A do G, tu samo perem belo na najvišoj temperaturi. Šareno perem na sledećem, kraćem programu, od G do M i tu do sada nije bilo problema. Pucanje počinje negde oko tačke C. Ne znam koliko sam bila jasna i da li sam donekle uspela da objasnim gde je problem. Danas je uključujem, pa ću da pratim tok pranja. Javljam se ako se nešto novo desi.
 
Možda tebi škripi kaiš sestro, to se i meni dešava kada mašina kuva, onda je viša temperatura i guma menja strukturu pa ser čuje kao neko škripanje i puckanje kad treba da okrene?!? doduše, meni se nešto slično desilo kada sam pokušao u radu da je pomerim malo do zida, nešto je unutra dodirnulo i puklo, osigurač pao. Moguće da neka buksna povremeno baci varnicu jer nije dobro izolovana ili se izolacija raspala. Pola tih kvarova se otkloni prostom vizuelnom kontrolom. Ako ima neke čađi od šmercovanja, odmah se vidi, provere svi kontakti jer hoće i buksne da se olabave tokom vremena. Ja sam kod matoraca 20 puta menjao buksne na TA peći, svaki grejač 2 kw što je približno mislim grejaču veš mašine.

Znači kad se otvori, gde je čađavo, tu je problem. Znaju i buksne da nagore ili promene boju, pocrni plastika ili čak potamni kabl.
 
Ne, pucanje se dešava samo na dužem programu, od A do G, tu samo perem belo na najvišoj temperaturi. Šareno perem na sledećem, kraćem programu, od G do M i tu do sada nije bilo problema. Pucanje počinje negde oko tačke C. Ne znam koliko sam bila jasna i da li sam donekle uspela da objasnim gde je problem. Danas je uključujem, pa ću da pratim tok pranja. Javljam se ako se nešto novo desi.
Што се тиче елемената који учествују у прању било на вишој или на нижој температури, они су исти. Дакле, овако на даљину, можемо да расчланимо проблем на варијанту да је у питању неки од елемената који у режиму више температуре трпи веће напрезање и у тој варијанти је сваки од елемената сумњив. Грејачи, мотор, пресостати, термостати. У том случају, морала би да се прегледа унутрашњост машине и да се обрати пажња на оно што је колега марио80 предложио, нагорели спојеви, поцрнеле изолације жица. Контакти у веш машини су често скупљени у сноп, па би требало сваки такакв спој раздвојити да се види да није негде дошло до топљења изолације, нарочито на путу према грејачима. Како за вишу температуру треба грејачи да раде дуже, могуће је да услед дужег константног оптерећења а евентуалне раније оштећености изолације проводника долази до проблема који си описала. Свакако не би требала да тераш машину да ради и даље у оваквим условима како не би дошло до неког већег квара или чак и веће непријатности.
Друга варијанта је да су контакти у самом програматору попустили али је то мање вероватно јер наводиш да се не дешева увек у истом тренутку и на истом степену одрађивања програма.
Испратићемо шта се дешава и покушати да помогнемо саветима.
 
Mora da moze da se otvori odozgo, samo su srafovi skriveni, a negde se drzi na zabicama. Koji je model masine, bas da pogledam po netu.
Model Gorenje 50085.
U svakom slucaju hvala.
Masina je popravljena,ali nismo isli preko radnje,vec nam jedan komsija preporucio majstora.
Covek je dosao i samo je nakratko oko rucice nesto pritiskao i vrata su se otvorila.
A koliko smo puta i muz i ja to isto pokusavali ovih dana,ali on je to nekako drugacije odradio i sad evo je radi punom parom :D
 
Molim za malu pomoc, ako se neko razume. Imamo Gorenje ves masinu vec 5 godina, savrseno je radila do nedavno. Odjednom joj programi traju bar pola sata duze nego sto je predvidjeno. Dakle, normalno opere, ali predugo traje.
Da li je jos neko imao slicno iskustvo? Garancija je upravo istekla, ne zelim da zovem servis ako je sitnica u pitanju (nesto sto se lako resi i bez majstora), pa da nas oderu nekom ludackom cenom :roll:
Hvala unapred!
Problem je grejac,nakupilo se dosta kamenca na njega i dok ne zagreje odredjenu temperaturu,programator nese prebaciti na sledeci rezim rada.
 
Molim za pomoć. Imam veš mašinu BOSCH WFO 2870, koja normalno pere sve do zadnje centrifuge koju odradi skraćeno i ne ocijedi dobro veš. Može li mi neko reći šta bi to moglo biti. Filter sam pregledao, pumpu provjerio, ispravna je, da li je možda do elektronike. Ako neko zna, bio bih zahvalan na informaciji. Pozdrav!
 
Pozdrav svima ako moze pomoc bio bih zahvalan. Ves masina izbacuje gresku ne praznjenja vode i ne moze da se otvori naravno posto ostane vode u njoj. Skinuo sam pumpu i izvadio novcic koji je bio zaglavljen u njoj ali i posle toga kao i pra cuje se neko blago brujanje i uspeva da izbaci vodu neko vreme ali pri kraju pranja opet ne uspeva da isprazni vodu i daje istu gresku na displeju 5e. Ocistio sam i odvodno crevo ali nije pomoglo. Deluje mi kao da se pumpa neko vreme muci i izbacuje vodu a onda kad se mozda pregreje stane i baca gresku. Da li crkla pumpa ili moze da bude neki drugi problem? Ako je do pumpe da li neko zna gde bih mogao da kupim novu pumpu i koja mi tacno odgovara za "samsung silver nano f1045av". Zamenio bih sam pumpu ne deluje mi previse tesko za zamenu...
Ko god imap predlog ili sugestiju bio bih vam zahvalan...
http://dekom.co.rs/pumpe-za-ves-masine-pumpa-masina-cena/4492-pumpa-ves-...
https://www.euroimpex.rs/artikli/detalji/12828/pumpa-za-ves-masinu-samsu...
 
Gospodo majstori ,ima ves masinu 60089 gorenje ,masina prima vodu i zbacuje ali ne okrece bubanj

Ako je WA60089,onda otvori pa pogledaj da nije spao kais sa remenice.Ako nije to onda je verovatno motor.na tim WA serijama nisu klasicni motori sa kondezatorom za pokretanje,vec su klasicni sa cetkicama.To bi vec trebao da ti pogleda majstor,jedino ako se ti ne razumes u elektriku.Na kraju moze biti i do programatora.Znaci polakoredom ispitaj.najmanja steta je ako je kais.
 
Draga gospodo imam problem sa gorenje veš mašinom. Kad sve završi ostane na jedan minut i ne završava. Ne može ni da se otvori kad se isključi iz struje kasnije, moram da glumim mađioničara da je otvorim. Mašina je izašla iz garancije pre par godina i do sad nije pravila problema. Filter je prazan, lepo izbacuje vodu, centrifugira mada ponekad programi umeju da traju i do dva sata duže. Videću koji je model pa ću okačiti.
 

Back
Top