Problem sa masinom za ves

Care, ja stvarno nemam pojma šta je ovaj umetnik lepio kod tebe ?

Vidim da je mazao silikon ali tvoj kazan je metalni, nema tu šta da se lepi. Tu gde je spoj osovine i kazana, tu je i kuglični ležaj. Rasklopi, skini stari kuglager, stavi novi i kraj.

Ne treba da skidaš "poklopac bubnja" a ne znam ni kako bi to izveo osim brusilicom :lol:
 
Ne treba da skidaš "poklopac bubnja" a ne znam ni kako bi to izveo osim brusilicom - lose sam se odrazio, mislio sam na poklopac kazana:)
jos par pitanja pre nego sto pocnem..
a kad se postave novi lageri da li se ti lezaji namazu neceim ili odmah preko njih provucem osovinu bubnja?
ja tek jos manje znam sta je lepljenjem hteo..i ide guma preko poklopca kazana vidi se na ovoj slici dole, pa preko ide metalni prsten..da li treba da stavim novu gumu kad ga sklapam ponovo?

2.jpg
1.jpg


da li treba da skinem grejac i i termostat sa poklopca dok lupam da skidam lager?
 
Poslednja izmena:
Ne treba da skidaš "poklopac bubnja" a ne znam ni kako bi to izveo osim brusilicom - lose sam se odrazio, mislio sam na poklopac kazana:)
jos par pitanja pre nego sto pocnem..
a kad se postave novi lageri da li se ti lezaji namazu neceim ili odmah preko njih provucem osovinu bubnja?
ja tek jos manje znam sta je lepljenjem hteo..i ide guma preko poklopca kazana vidi se na ovoj slici dole, pa preko ide metalni prsten..da li treba da stavim novu gumu kad ga sklapam ponovo?

Pogledajte prilog 312560Pogledajte prilog 312561

da li treba da skinem grejac i i termostat sa poklopca dok lupam da skidam lager?


Nema potrebe da mažeš ali ako baš imaš želju, možeš da staviš malo tečnosti za sudove na osovinu ili u ležište ( ne bi bilo dobro da uđe u sam kuglager da mu ne rastvara mazivo).

Ne moraš da skidaš termostat i grejač a podrazumeva se da koristiš radapciger a čekić minimalno ..nije to tenk.
 
Mora malo, pažljivo da se kucka, najbolje preko nekog prstena tj starog lagera dok novi ne uđe na svoje mesto, ravnomerno da se ne ošteti lager :)

Postoji i alternativa da se novi lager stavi u zamrzivač na par sati jer se čelik skuplja pa se lakše uvali.
 
Krajnje sam ocajna, htela bi da pitam u vezi moje ves masine CANDY GO W 264 D od danas nece da vrti bubanj i ne pokazuje nikakvu gresku, odradi ceo program sem centrifuge ali ni jednom ne zavrti bubanj, stvarno sam krajnje ocajna jer treba da se porodim svaki dan, em ovi praznici, em ludi hormoni, sad mi je najpotrebnija. Da li mi mozete reci sta bi to moglo biti? Kais je ok tj. ceo ali nece da vrti! Hvala unapred
 
Krajnje sam ocajna, htela bi da pitam u vezi moje ves masine CANDY GO W 264 D od danas nece da vrti bubanj i ne pokazuje nikakvu gresku, odradi ceo program sem centrifuge ali ni jednom ne zavrti bubanj, stvarno sam krajnje ocajna jer treba da se porodim svaki dan, em ovi praznici, em ludi hormoni, sad mi je najpotrebnija. Da li mi mozete reci sta bi to moglo biti? Kais je ok tj. ceo ali nece da vrti! Hvala unapred

uh. da li ti prijavi neku gresku na dipleju? da li je i dalje u garanciji?
imam bas isto GOWNO od masine.
 
Krajnje sam ocajna, htela bi da pitam u vezi moje ves masine CANDY GO W 264 D od danas nece da vrti bubanj i ne pokazuje nikakvu gresku, odradi ceo program sem centrifuge ali ni jednom ne zavrti bubanj, stvarno sam krajnje ocajna jer treba da se porodim svaki dan, em ovi praznici, em ludi hormoni, sad mi je najpotrebnija. Da li mi mozete reci sta bi to moglo biti? Kais je ok tj. ceo ali nece da vrti! Hvala unapred
Веш машине углавном немају повратну информацију од неког елемента за који се претпоставља да мора да одради како треба или да његова неактивност не утиче на процес сигурности. У том смислу, мотор који окреће бубањ није императив сигурности уколико не ради.
Ја бих проверио да ли је мотор исправан (омски) а онда да ли добија напајање приликом процеса рада а затим испратио даље према извору напајања. Некад може бити у питању минорна грешка као што је прегорела жица на напајању или слично. У сваком случају, потребан вам је неко ко уме да испита мотор и да испрати токове напајања мотора одговарајућим инструментом. Ако немате основно предзнање о заштити од опасног напона, не препоручујем да се сами упуштате у дефектажу.

Едит: Сад сам видео да ова машина има мотор са дигиталном контролом. То је могући извор проблема. Тешко да ће моћи да се помогне путем форума, најбоље је да контактирате овлашћени сервис.
 
Poslednja izmena:
Meni se dešavalo na gorenje đubretu da nekad vrti a nekad ne centrifugu, nekad samo u jednu stranu vrti kad pere, u drugu samo mumla i ljuljuška. Kondenzator je bio problem. Kondenzator je bio problem, motor nije imao snage pa mu ja onda rukom pomognem da okrene i zavrti.
 
trebalo bi da zamenim lezajeve i poceo sam da skida poklopac na ves masini, i ne mogu da skinem samo jos jedan deo..na grejacu ima buksnu a ovde navareno i zalepljeno..da li neko moze da mi kaze kako se ovo skida?
smanjena 2.jpg

i kako se skida ovaj deo na kome ide kais?jer sam odvio sraf ali ovak krug ne izlazi,
smanjena 1.jpg
 
Da bi skinuo kaisnik, moras pazljivo da lupkas po tom srafu sa gornje strane da bi popustio jer je zapekao. Pazi na navoj i nemoj po kaisniku jer je aluminijumski i iskrivice se ili puci.
Ovo dole moras pazljivo sa ziletom ili skalpelom da odvojis lepak, ponekad i žicom od gitare ili žicom za pčelarske ramove koju podvučeš ispod nosača grejača. Ne vidi se baš najbolje, pre su bila dva šrafa ali se uvek namaže sintelon ili tigar da zadihtuje.

Koliko vidim tu nije ništa zavareno, možda misliš na grejač, on je zaletovan iliti kalajisan, taj deo nije bitan, treba da skineš sve sa tom pločom na kojoj je grejač i verovatno se kupuje takav kao nov. Idi prvo kupi nov za taj model mašine pa će ti sve biti jasnije.
 
jeste da je tema izvadjena iz naftalina ali...zapalo mi ovo za oko.
moja candy gow(no) 264d se pre neki mesec pokvarila - vrisnuli lezajevi, naravno, nakon isteka garancije. kod ovih masina nema zamene lezajeva vec se menja ceo bubanj a cifra samo novog bubnja je u tom trneutku bila preko 150e + ruke.
nek se nose. zvao sam nekoliko servisa i nasao jedan u kom su mi rekli sledece:
mozemo da isecemo bubanj, zamenimo lezajeve i ubuduce ce moci da se menjaju lezajevi bez problema (tj, da mogu i ja da ih zamenim) - da u 90% slucajeva upali, da nece naplatiti ako ne uspe a da je alternativa kao sto su i ostali rekli - naruci se bubanj i zamena.

za 80e, cini mi se, su odradili uspesno i masina i dalje sljaka a za sledeci put bi zamena lezajeva kostala oko 40e.

inace se u garantnom roku kvarila jedno 4-5 puta. candy i skupe masine vise nikad. sledeci put kupujem najjeftiniju sa sto duzom garancijom i to je to.
susenje i onako ne koristim cesto.

Možeš li da daš broj telefona tog majstora? Imam isti problem sa istim modelom.
 
Može ako blokiraš bubanj kakva je stigla fabrički, to su ti oni šrafovi iza što se skidaju prilikom ugradnje, oni ukrute bubanj da ne šeta prilikom transporta. Zašto drugačije nebi bilo pametno sem uspravno jer se bubanj nasloni i precvika instalaciju, creva, pokida nešto, pocepa slabu gumu na vratima itd. Znači ako imaš one šrafove što otpozadi blokiraju bubanj, onda može.
 
Odnedavno imam problem sa veš mašinom gorenje WA 583. Stara je oko 10 godina. Tokom pranja belog veša na najvišoj temperaturi dešava se da prilikom prebacivanja programatora na sledeću fazu nešto puca u njoj, kao da ima kratak spoj. Jednom se čak desilo da mi je osigurač od struje izbio. Ne dešava se uvek u istoj fazi, nekada na pranju, a nekada na ispiranju. Bojim se da mi ne crkne programator. Da li je neko čuo za tako nešto i znate li šta bi mogao da bude problem?
 
Odnedavno imam problem sa veš mašinom gorenje WA 583. Stara je oko 10 godina. Tokom pranja belog veša na najvišoj temperaturi dešava se da prilikom prebacivanja programatora na sledeću fazu nešto puca u njoj, kao da ima kratak spoj. Jednom se čak desilo da mi je osigurač od struje izbio. Ne dešava se uvek u istoj fazi, nekada na pranju, a nekada na ispiranju. Bojim se da mi ne crkne programator. Da li je neko čuo za tako nešto i znate li šta bi mogao da bude problem?
Избијање осигурача се дешава кад потрошач повуче већу струју од оне која је декларисана на осигурачу.
Осигурач избија приликом кратког споја потрошача. У сваком случају, кад су овакве ствари у питању, не треба се играти "уради сам" варијанте већ треба позвати мајстора. Не би требало укључивати машину док се не прегледа.
Да ли се пуцање дешава и на другим програмима? На нижој температури?
 
Zalupila sam vrata ves masine Gorenje WA50085 i sad se rucica zaglavila,moze neki savet kako da otvorim vrata.
Masina pre toga nije radila.
Могуће је отворити врата тако што се искључи машина из струје, демонтира поклопац машине и онда се са горње стране прво прегледа како машина забрављује и да се неки део браве није заломио а онда се туда приђе брави и ослободи. Може и да се демонтира цела брава ако је потребно па да се после поправке врати.
 

Back
Top