Pomoc molim vas!
Prikazujem rezultate 1 do 6 od 6

Tema: Pomoc molim vas!

Početnik svedjanka (avatar)
    Učlanjen
    27.01.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Pomoc molim vas!

U poslednje vrijeme mi se komp cudno ponasa. Naime...upalim ga i pocnem da radim nesto, il da slusam muziku, il da pogledam slike...bilo sta...i nakon par minuta restartuje se sam. I tako jedno 2-3 puta...kasnije sasvim ok radi.

Na pocetku kad palim komp, otvori mi se prozorcic na kojem pise da fservice.exe file nije pronadjen i daje mi instrukcije da odem na SEARCH i potrazim ga i takodje winlogo.exe se otvara na pocetku, zaboravila sam tacno sta pise.

I zatim imam neke programcice istalirane a da ih uopste nisam instalirala ja. Programcic il sta vec, kao ovo npr. ``MSXML 4.0 SP2 Parser and SDK`` ja pojma nemam sta je ovo!

Ne razumijem se bas bog zna sta u kompove da bih sve ovo rjesila sama. Defragmentiram komp. cesto, inace ovo je lap-top, WINDOWS XP Profesional, AZ antivirus koristim. Imala sam par trojanaca i skinuo ih je sve uspjesno. Takodje ad-aware imam, spy sweeper i registry mechanic.

I da...ponekad me skine s interneta, znaci u sred nicega pojavi mi se ona dva mala kompjutercica i kao veza prekinuta. U tom slucaju restartujem komp i sve bude ok!

Zna li mozda neko u cemu je problem???

unaprijed zahvalna! poz!

Zainteresovan član atomant (avatar)
    Učlanjen
    07.02.2005.
    Reputaciona moć
    48

Podrazumevano

A da ti se nije uvukao Blaster ili Sasser???
    Skini MCaffe Stinger,pa proveri.Inace ovi virusi koriste propuste u sistemu i restartuju racunar.U svakom slucaju, sistem, ti je ostecem (verovatno ti je neki od virusa 'ubio' ove fajlove koji ti fale).Moja preporuka ti je da dignes novi sistem.

Domaćin Nina2 (avatar)
    Učlanjen
    06.01.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    97

Podrazumevano Re: Pomoc molim vas!

Citat Original postavio svedjanka
    U poslednje vrijeme mi se komp cudno ponasa. Naime...upalim ga i pocnem da radim nesto, il da slusam muziku, il da pogledam slike...bilo sta...i nakon par minuta restartuje se sam. I tako jedno 2-3 puta...kasnije sasvim ok radi.

Na pocetku kad palim komp, otvori mi se prozorcic na kojem pise da fservice.exe file nije pronadjen i daje mi instrukcije da odem na SEARCH i potrazim ga i takodje winlogo.exe se otvara na pocetku, zaboravila sam tacno sta pise.

I zatim imam neke programcice istalirane a da ih uopste nisam instalirala ja. Programcic il sta vec, kao ovo npr. ``MSXML 4.0 SP2 Parser and SDK`` ja pojma nemam sta je ovo!

Ne razumijem se bas bog zna sta u kompove da bih sve ovo rjesila sama. Defragmentiram komp. cesto, inace ovo je lap-top, WINDOWS XP Profesional, AZ antivirus koristim. Imala sam par trojanaca i skinuo ih je sve uspjesno. Takodje ad-aware imam, spy sweeper i registry mechanic.

I da...ponekad me skine s interneta, znaci u sred nicega pojavi mi se ona dva mala kompjutercica i kao veza prekinuta. U tom slucaju restartujem komp i sve bude ok!

Zna li mozda neko u cemu je problem???

unaprijed zahvalna! poz!

Zakacila si prorat trojanca.
    Ovde imas instrukcije za uklanjanje:

http://securityresponse.symantec.com/avcenter/venc/data/backdoor.prorat.html

A nakon toga mogla bi i ovaj programcic da skines:
    http://www.anti-spy.info/

Početnik svedjanka (avatar)
    Učlanjen
    27.01.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano !

Instalirala sam bila Nod32 i nasao je 4 trojanca, medju njima i prorata i qhost i jos neke. Medjutim ja neki dan gledala nesto u registry i obrisem rundll.exe i nijedan program nisam mogla otvorit. I reko ajd kad bal nek je maskenbal i ubacim CD za recovery. Poslije toga nisam imala nista na komp. Sad sam evo skinula neke programe, inace sve ostalo mi je pobrisano tako da sad nemam nista na komp skoro osim par osnovnih programa. I moze li mi sad neko reci sta sam zapravo uradila to ja. Ne kontam bas najbolje taj recovery!
    hvala svima!

Početnik
    Učlanjen
    16.12.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Resenje:Reinstalacija sistema

Ističe se juznivetar (avatar)
    Učlanjen