3 najbitnije stvari u Srbiji ili buduci motori naseg napretka i jacanja....

Ayeye_Brazdorf

Domaćin
Poruka
4.290
Sinoc je bila emisija na KCN koju je vodio nas forumas DJ_Vlada, a gostovao je onaj cilager Dusan Janjic...

Kao tri najbitnije stvari u Srbiji na kojima bi se temljio nas buduci razvoj naveo je hranu, energetiku i putnu infrastrukturu....

Zanima me sta su vasem misljenju tri najbitnije stvari koje bi buduca vlast trebala da resi...?

Svaka drzava ima neke svoje komparativne prednosti i svoje potencijale i ne moze biti podjednako jaka u svim poljima. Naravno da su sve grane bitne i da nijednu ne treba zanemarivati, ali zanima me koje su to najbitnije stvari po valjem misljenju na kojima treba da se temelji nas buduci razvoj i sta je neophodno uraditi da bi se izvukli sa ovoga dna na kojem se nalazimo...

Znaci nabrojte samo 3 stavke, a ne 10 njih...
 
Sinoc je bila emisija na KCN koju je vodio nas forumas DJ_Vlada, a gostovao je onaj cilager Dusan Janjic...

Kao tri najbitnije stvari u Srbiji na kojima bi se temljio nas buduci razvoj naveo je hranu, energetiku i putnu infrastrukturu....

Zanima me sta su vasem misljenju tri najbitnije stvari koje bi buduca vlast trebala da resi...?

Svaka drzava ima neke svoje komparativne prednosti i svoje potencijale i ne moze biti podjednako jaka u svim poljima. Naravno da su sve grane bitne i da nijednu ne treba zanemarivati, ali zanima me koje su to najbitnije stvari po valjem misljenju na kojima treba da se temelji nas buduci razvoj i sta je neophodno uraditi da bi se izvukli sa ovoga dna na kojem se nalazimo...

Znaci nabrojte samo 3 stavke, a ne 10 njih...

Nije valjda da se TO sada pojavljuje i na televiziji :eek: , koji je to vizuelni holokaust . :sad2:
 
Evo i ja da dam svoje misljenje...

1. Vojska i vojna industrija...

Vojna industrija je za ekonomiju svake drzave sigurioca i stvar koja ne moze da omane. Bitno je jedino da si dovoljno jak da bi ti omogucavali da je razvijas, ili da imas jake saveznike koji bi ti to dozvolili...

Naravno, nasi sadasnji prijatelji nam nikad nebi dopustili tako nesto, jer njima je u interesu Srbija kao zarozana, musava, banana-drzava...

Vojna industrija ostvaruje velike profite i imali bi mnogo zemalja u koje bi mogli da izvozimo nase puske, tenkove, transportere, ukoliko se okrenemo nasim iskrenim saveznicima...

Vojna industrija je bila jedan od nosilaca SFRJ i kljucna stavka koja je doprinosila njenom standardu. Zato je Tito i bio pametan i okrenuo se nesvrstanima jer je video da je to najbolje trziste za tako nesto...

Vojna industrija puni budzet, otvara nova radna mesta i povlaci sa sobom i sve druge industrijske grane....

Od tog profita mogli bi stvoriti jaku i mocnu armiju, koja bi bila strah i trepet za sve nase neprijatelje...

Ta i takva armija bi bila garant mira, jer samo onda kad si jak niko se nece usuditi da ulazi u konfklikte sa tobom, dok kad si slab i razoruzan svako je spreman da na tebe silji onu stvar, eskploatise te i otkida ti delove zemlje...

Sa jakom vojskom i diplomatija bi bila jaca i mogla bi da ostvaruje svoje interese, jer iza jake diplomatije stoji i jaka batina. Onaj ko ima vatrogasno drustvo umesto vojske njegova diplomatija se svodi na prazno blebetanje....

Sa jakom vojskom bi se i problem Kosmeta resavao mnogo lakse, za pocetak bi Srbi bili ostavljeni na miru, bilo bi dozvoljeno Srbiji da razvija i jaca svoje institucije na Kosmetu i da poboljsava zivot svojih gradjana na svim poljima, formiranjem jakog zdravstva i obrazovnih sistema, dovodjenjem fabrika u srpske sredine na Kosmetu i jacanjem malog i srednjeg preduzetnistva...

Sa jakom vojskom i EU i Amerika bi umnogome popravili svoj odnos prema Srbiji i vodili bi mnogo bolju politiku prema nama....

2. Poljoprivreda....

To je jedna od prirodnih tacaka naseg razvoja i buduceg napretka. Srbija je oduvek bila poljoprivredna zemlja i tu leze mnoge njene mogucnosti i sanse...

U buducnosti ce se ratovi voditi zbog hrane i vode, u tome se slazi svi ozbiljni strucnjaci i analiticari u svetu. Zbog toga moramo iskoristiti ono cime nas je Bog darovao...

Pre svega potrebno je ukinuti sve prodaje njiva i izvora vode strancima. To su resursi bitni za razvoj zemlje i oni nikako ne smeju biti u rukama stranih drzavljana, jer tako nesto vodi pretvaranju u koloniju...

Stranim vlasnicima i kupcima nikako ne sme biti oteta zemlja, vec ih treba obestetiti i dati im se ona suma koju su sami platili. Ja konkretno znam za primere onog Todorica koji ima 8 500 hektara zemlje i koka kolu koja drzi izvore pijace vode...

Svi oni trebaju biti posteno obesteceni, ne sme biti brutalne otimacine, vec ce se zemlja vratiti Srbiji a njima ce biti vracen novac koji su ulozili u kupovinu...
To jedino ne vazi za Todorica koji bi trebao biti isplacen tek onda kada Hrvatska vrati stanove tamosnjim Srbima....

Potrebno je okupiti sve strucnjake iz domena poljoprivrede, seljake, proizvodjace, drzavne kombinate, svako ko moze da doprinese, i napraviti jednu ozbiljnu SWOT analizu domace poljoprivrede, sta su njene snage i slabosti, koji su najbolji optimalni pravci njenog razvoja i sta treba uciniti da bi se to postiglo....
Napraviti kratkorocne i dugorocne ciljeve u poljoprivredi i raditi na njenom ostvarenju...

Kolac od poljoprivrednog profita treba ravnomerno rasporediti na seljaka-prozvodjaca, drzavu i nakupce. Idealno bi bilo kada bi nakupci bili eliminisani iz cele jednacine i sve se svelo na seljaka i drzavu koji bi ravnomerno i bratski delili profit....
Za tako nesto bi bilo potrebni vredni, sposobni i cestiti ljudi u drzavnoj upravi koji bi na svojim ledjima poneli citav teret tog projetka, a takvih ljudi ima, jedino je potrebna pozitivna selekcija i drugacije organizovanje sistema...

Trziste za prodaju poljoprivrednih proizvoda bi pre svega bilo na podrucju Ruske Federacije i Turske, sa kojima imamo omogucen izvoz bez carina, a to su ogromna trzista sa ogromnom kupovnom moci i potencijalima za srpski izvoz...
Medjutim, to nisu jedina trzista prema kojima nasa poljoprivreda treba da bude orjentisana, ima ih jos dosta, jer je u svetu deficit hrane i nece biti nikakav problem da se proda apsolutno sve sto bude proizvedeno...

Drzava treba formirati jednu razvojnu banku koja bi pomogla nasim seljacima i preduzecima koja se bave izvozom da preskoce sve barijere i prepreke koje im smetaju na tom putu. Za tako nesto postoje kapaciteti i ljudi i bilo bi lako ostvarivo ukoliko postoji dobra volja i odlucnost. Rezultati bi se vrlo brzo videli...

Potrebno je popularisati selo na sve moguce nacine i vracati mlade ljude na selo da zive. Zivot na selu je dobar, covek se mnogo bolje oseca u prirodi i na cistom vazduhu...

Takodje povratkom na selo resilo bi se i pitanje nataliteta, jer svakako su mnogo bolji uslovi za formiranje velike porodice na seu, u kuci sa spratom i velikim dvoristem, nego u gradu u stancicu od 50 kvadrata...
To dokazuje i slucaj siptara na Kosovu, kada su se posle rata poceli masovno doseljavati u Pristinu i druge gradove, znacajno im je opao natalitet...

Sve nabrojano treba pratiti i rad na stvaranju uslova za dobar zivot na selu za mlade, gradnja dobrih bolnica sa jakom zdravstvenom zastitom, modernih skola, domova kulture, bioskopa, biblioteku, jednom recju svega onoga sto je potrebno mladom coveku za normalan zivot.....

3. Finansije....

U ovu oblast se ne razumem puno i nebih mnogo pricao o tome, ali ono sto znam je da finansijski razvoj ja jacanje drzave ne zavise samo od jake privrede i proizvodnje, vec i od raznih muckanja sa kursom, valutom, referentnih kamatnih stopa i raznih drugih mera....

Na tom polju treba uposliti najbolje strucnjake, ono najbolje sto nasa zemlja ima, nezavisno od partijske pripadnosti, jer mi nemamo luksuz da se delimo po ideologijama i partijama, jer je stanje ozbiljno...

Okolnosti su takve da se u prozapadnoj i pronatovskoj opciji u Srbiji i ne nalaze sposobni ljudi, a ako takvih i ima medju njima, onda su pokvareni do srzi i korumpirani...

Naravno, i tu je potrebno napraviti ozbiljnu analizu stanja i sprovesti sve mere koje su potrebne, ma koliko bile bolne. Branko Dragas je cenjen i priznat ekonomista i mogao bi on da stane na celo te grane, gde bi formirao tim jakih ljudi koji bi radili na resavanju problema i uvodjenju finansijske snage i stabilnosti zemlje...

Potrebno je pod hitno ojacati domaci bankarski sektor i eliminisati strane banke koje se bave lihvarenjem i odnose novac iz nase zemlje. One su jedno od glavnih sredstava porobljavanja Srbije i treba se stati u kraj njihovom delovanju i cerupanju Srbije i njenih gradjana...

Naravno da iza stranih banaka stoji kapital i mocni krugovi i oni bi se trudili da osujete pokusaj njihovog monopola, ali ako narod poseduje cvrstu slogu i odlucnost u stanju je da se svemu suprotstavu, sto su i pokazala zadnja dogadjanja na severu Kosmeta....

Takodje je potrebno pod hitno se obracunati sa tajkunima kao sto su to svojevremeno uradili sa Karicem, i svima lopovima iz vlasti oduzeti imovinu koju su stekli pljackanjem narodnih para....

Od tog novca stvorio bi se veliki fond koji bi mogao pametno da se iskoristi za razne stvari, jacanje vojske, poljoprivrede i svega ostalog sto je potrebno...





Eto to bi bile te tri glavne stavke koje bi predstavljale buduci motor naseg napretka i jacanja....

Naravno da se na njima stvari ne zaustavljaju vec one vuku za sobom i sve ostale grane i polja drzavnog i narodnog zivota....

Kada dobro krenes, onda sve krene samo od sebe da ti se otvara. Ili, kako jedna americka poslovica kaze "nista ne uspeva tako dobro kao uspeh"...

Ukoliko bi sve ovo bilo ovakvo kao sto sam rekao, drzava bi ojacala, narodu bi ojacao moral, dobio bi krila i sve ostale negativne pojave bi se postepeno iskorenile....

Sve ovo sto sam nabrojao nije nimalo nerealno, potreban je samo tim od stotinak ili vise casnih i sposobnih ljudi, koji iznad svega vole ovu zemlju i koji bi posedovali snagu i energiju da sve ostale povuku za sobom i probude im osecaj snage i ponosa, sposobnih da probude neki novi entuzijazam i energiju koja defitinivno postoji u ovom narodu, samo je potrebno malo iskopati ispod sumorne povrsine.....
 
Sinoc je bila emisija na KCN koju je vodio nas forumas DJ_Vlada, a gostovao je onaj cilager Dusan Janjic...

Kao tri najbitnije stvari u Srbiji na kojima bi se temljio nas buduci razvoj naveo je hranu, energetiku i putnu infrastrukturu....

Zanima me sta su vasem misljenju tri najbitnije stvari koje bi buduca vlast trebala da resi...?

Svaka drzava ima neke svoje komparativne prednosti i svoje potencijale i ne moze biti podjednako jaka u svim poljima. Naravno da su sve grane bitne i da nijednu ne treba zanemarivati, ali zanima me koje su to najbitnije stvari po valjem misljenju na kojima treba da se temelji nas buduci razvoj i sta je neophodno uraditi da bi se izvukli sa ovoga dna na kojem se nalazimo...

Znaci nabrojte samo 3 stavke, a ne 10 njih...

Ugsaiti B92.
Uhapsiti Cedu, Bebu, Canka i jos nekoliko stranih agenata.
Potpisati vojni sporazum sa Rusijom i po mogucstvu s Kinom
 
bravo drugarcicu, jos da nadjemo nekoga da sve to sprovede u delo...

Pazi, takvi ljudi vec postoje, ali su oni razbacani u vise stranaka i pokreta, a dosta njih nisu clanovi nijednog ili nisu uopste politicki angazovani....

Potrebno ih je samo sakupiti na jedno mesto, sastaviti dobru strategiju, krenuti u njeno sprovodjenje i od nje ne odstupati.....
 
Pazi, takvi ljudi vec postoje, ali su oni razbacani u vise stranaka i pokreta, a dosta njih nisu clanovi nijednog ili nisu uopste politicki angazovani....

Potrebno ih je samo sakupiti na jedno mesto, sastaviti dobru strategiju, krenuti u njeno sprovodjenje i od nje ne odstupati.....

u tom grmu lezi zec...ma koliko ti ljudi bili pametni i imali dobar koncept, nikada se nece sloziti, spustiti loptu i konacno poceti da rade u korist ovog naroda...
 
u tom grmu lezi zec...ma koliko ti ljudi bili pametni i imali dobar koncept, nikada se nece sloziti, spustiti loptu i konacno poceti da rade u korist ovog naroda...

Mozda ce ih situacija naterati na tako nesto. Jasno je da smo vec pred slomom i da nam se ne smesi svetla buducnost, sa unistenom vojskom, razorenom privredom i industrijom, petinom stanovnistva starijom od 65 godina, neprijateljima koji vladaju nasom drzavom, kontrolisu medije, postavljaju ministre, izvlace pare iz zemlje uz pomoc svojih lihvarskih banaka, ciste nase stanovnisto sa Kosmeta i vec 20 godina sve Srbe sabija u Sumadiju....

Sve sto sam nabrojao, i jos dosta toga, dovoljno je da ljudi hsvate koliko je sati i da se ujedine oko zajednickog cilja, posto nam vec uveliko gori pod nogama...

Ako se to ne desi, onda i nismo sposobni da imamo drzavu i zasluzujemo sve sto nam se desava i sto ce nam se tek desiti....
 
Mozda ce ih situacija naterati na tako nesto. Jasno je da smo vec pred slomom i da nam se ne smesi svetla buducnost, sa unistenom vojskom, razorenom privredom i industrijom, petinom stanovnistva starijom od 65 godina, neprijateljima koji vladaju nasom drzavom, kontrolisu medije, postavljaju ministre, izvlace pare iz zemlje uz pomoc svojih lihvarskih banaka, ciste nase stanovnisto sa Kosmeta i vec 20 godina sve Srbe sabija u Sumadiju....

Sve sto sam nabrojao, i jos dosta toga, dovoljno je da ljudi hsvate koliko je sati i da se ujedine oko zajednickog cilja, posto nam vec uveliko gori pod nogama...

Ako se to ne desi, onda i nismo sposobni da imamo drzavu i zasluzujemo sve sto nam se desava i sto ce nam se tek desiti....

sve u svemu mrka kapa brate..

zao mi je sto ovo moram da kazem, ali ako se ovo nastavi najbolje ce biti za sirotinju da bezi glavom bez obzira...a mutivode nek se pojedu izmedju sebe..
 
sve u svemu mrka kapa brate..

zao mi je sto ovo moram da kazem, ali ako se ovo nastavi najbolje ce biti za sirotinju da bezi glavom bez obzira...a mutivode nek se pojedu izmedju sebe..

Lako je biti pesimista i padati u defetizam, ali covek mora imati nadu i boriti se...

Nista lakse nego potonuti u ocaj,
bensendine i vinjak,
rijaliti emisije i propagandu tv dnevnika,
ne raditi na sebi i svom samousavrsavanju,
razmisljati da smo najgori narod koji ne vredi ni pet para,
misliti da smo nesposobni da brinemo o sebi i da ce neka imaginarna sila EU da nam stvori mali raj a da cemo mi samo da lezimo i uzivamo,
prihvatati price da je Kosovo izgubljeno,
da je to "realnost" i cim nam neko podvikne pakovati se i seliti se u izbeglicke kampove....

Sve je to vrlo lako, ali tako se polagano umire i postajes obicna krpa i senka od coveka....
 
1. Енергетика разне врсте
2. Мала привреда и извозници разних врста( у почетку ићи са пореским олакшицама и јефтинијим кредитима за нова мала предузећа док она не стану на ноге)
3. Мудра дипломатија (знати како да балансирамо између надмоћи великих сила и наших легитимних националних интереса, тј. како да за себе избучемо што више, а да се не пролива крв)

Рад на инфраструктрури је такође обавезан али ајде да се задржим на три првонаведене.
 

Back
Top