Recitatorsko takmičenje

Glumac2004:
Pitam se da li neko ide na vec pomenuto takmicenje, i koju pesmu sprema, jer ja idem sa pesmom od M. Antica - In Memoriam! Pozdrav!
Ta takmicenja su uvek namestena, pa cesto ne pobedi pravi recitator, vec onaj sto ume dobro da se krevelji i da trci po podijumu (kojemu je mesto vise u dramskoj nego u recitatorskoj sekciji), bar ja imam takva iskustva sa tim takmicenjima...skoro nikada nije pobedio najbolji...
 
ancika:
Glumac2004:
Pitam se da li neko ide na vec pomenuto takmicenje, i koju pesmu sprema, jer ja idem sa pesmom od M. Antica - In Memoriam! Pozdrav!
Ta takmicenja su uvek namestena, pa cesto ne pobedi pravi recitator, vec onaj sto ume dobro da se krevelji i da trci po podijumu (kojemu je mesto vise u dramskoj nego u recitatorskoj sekciji), bar ja imam takva iskustva sa tim takmicenjima...skoro nikada nije pobedio najbolji...
Ja idem na Dramski studio, pa se ne kreveljim, a glumci inace najbolje recituju, tako da znas da mene sprema glumica, i da ja sigurno bolje recitujem od nekoga koga je spremao profesor srpskog ili sam.
 
Glumac2004:
ancika:
Glumac2004:
Pitam se da li neko ide na vec pomenuto takmicenje, i koju pesmu sprema, jer ja idem sa pesmom od M. Antica - In Memoriam! Pozdrav!
Ta takmicenja su uvek namestena, pa cesto ne pobedi pravi recitator, vec onaj sto ume dobro da se krevelji i da trci po podijumu (kojemu je mesto vise u dramskoj nego u recitatorskoj sekciji), bar ja imam takva iskustva sa tim takmicenjima...skoro nikada nije pobedio najbolji...
Ja idem na Dramski studio, pa se ne kreveljim, a glumci inace najbolje recituju, tako da znas da mene sprema glumica, i da ja sigurno bolje recitujem od nekoga koga je spremao profesor srpskog ili sam.

Такмичења нису ''намештена'', али је жири углавном сваке године исти, па има своје фаворите.
Друго, у рецитовању није дозвољено ''трчати по бини'' и то не може да прође, чак се и дисквалификује онај ко се креће по бини или гестикулира.
И још једна напомена: врло ретки су глумци који добро рецитују, јер они углавном ''глуме'' песму, а то није оно што се тражи у рецитовању.
Е сад, надам се да ће теби успети!
 
JA TE RAZUMEM DRAGI MOJ GLUMCE!SADA IMAM 22 PA SAM MALO PRESTARA ZA TO TAKMICENJE,A RADO BIH SE POJAVILA.TAKMICILA SAM SE OD TRECEG OSNOVNE DO SREDINE SREDNJE SKOLE.POCELA SAM SA "PROLECEM'OD D.MAKSIMOVIC,"SIMONIDA"M.RAKIC,D.ERIC"PLACI VOLJENA ZEMLJO(TO JE BILO POPULARNO ZA VREME RATA 90-TIH),Z.PREVER "KAKO NASLIKATI PTICU"...PREPORUCUJEM TI DA AKO JE NISI ODABRAO OVE,OBAVEZNO UZMES NAREDNE GODINE "VERA PAVLADOLJSKA",M.BECKOVIC(RECITOVAO JU JE RANIJE JEDAN DECKO KOJI JE SADA GLUMAC)
P.S.VOLELA BIH DA ZNAM KAKO SE ZOVES DA BIH NAVIJALA ZA TEBE,-MANIFESTACIJA "PESNICE NARODA MOG"SE ODRZAVA U MOM GRADU SVAKE GODINE,U UZICU.VERUJEM U TEBE!
 
Како је прошло у Сечњу? Видела сам да у категорији средњошколаца има неко са том песмом. Јеси ли то ти?
Била сам на јучерашњем делу такмичења...и не идем у Ваљево ове године... :(
 
Ja se nadam da je glumac dobro prosao. Kod nas je na recitatorskim, ali ne radijskim, takmicenjima bilo slucajeva kada su pobedjivali "glumci" a ne recitatori, tako da mislim da bi ljudima ovamo trebalo pojasniti pravila ponasanja na takvim takmicenjima. Sad bih rado ucestvovala, ali sam mao stara za to- ako se za osobu koja ima 21,5 god. moze reci da je za nesto stara...
 
Bila sam prosle godine na recitatorskom, ali sam stigla samo do zonskog!
Posto idem i ove godine, da li mi moze neko preporuciti, tj postaviti neku lepu pesmu, najbolje prevod stranog pesnika...? Idem u osmi razred, i stvarno mi je tesko odluciti koja je preozbiljna za moje godiste...
 
А како да ти дам идеју када никад нисам чула твој глас, не знам твој темперамент, сензибилитет, не могу да претпоставим која би ти песма одговарала... Мислиш ли да свако може да рецитује сваку песму подједнако успешно???
 

Back
Top