Recitatorsko takmičenje
Prikazujem rezultate 1 do 17 od 17

Tema: Recitatorsko takmičenje

Početnik
    Učlanjen
    20.06.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Recitatorsko takmičenje

Pitam se da li neko ide na vec pomenuto takmicenje, i koju pesmu sprema, jer ja idem sa pesmom od M. Antica - In Memoriam! Pozdrav!

Iskusan ancika (avatar)
    Učlanjen
    15.03.2004.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    20
    Reputaciona moć
    103

Podrazumevano Re: Recitatorsko takmicenje

Citat Original postavio Glumac2004
    Pitam se da li neko ide na vec pomenuto takmicenje, i koju pesmu sprema, jer ja idem sa pesmom od M. Antica - In Memoriam! Pozdrav!
    Ta takmicenja su uvek namestena, pa cesto ne pobedi pravi recitator, vec onaj sto ume dobro da se krevelji i da trci po podijumu (kojemu je mesto vise u dramskoj nego u recitatorskoj sekciji), bar ja imam takva iskustva sa tim takmicenjima...skoro nikada nije pobedio najbolji...

Početnik
    Učlanjen
    20.06.2004.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio ancika
    Ta takmicenja su uvek namestena, pa cesto ne pobedi pravi recitator, vec onaj sto ume dobro da se krevelji i da trci po podijumu (kojemu je mesto vise u dramskoj nego u recitatorskoj sekciji), bar ja imam takva iskustva sa tim takmicenjima...skoro nikada nije pobedio najbolji...
    Ja idem na Dramski studio, pa se ne kreveljim, a glumci inace najbolje recituju, tako da znas da mene sprema glumica, i da ja sigurno bolje recitujem od nekoga koga je spremao profesor srpskog ili sam.

Buduća legenda Hellen (avatar)
    Učlanjen
    29.08.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    921

Citat Original postavio ancika
    Ja idem na Dramski studio, pa se ne kreveljim, a glumci inace najbolje recituju, tako da znas da mene sprema glumica, i da ja sigurno bolje recitujem od nekoga koga je spremao profesor srpskog ili sam.
    Такмичења нису ''намештена'', али је жири углавном сваке године исти, па има своје фаворите.
    Друго, у рецитовању није дозвољено ''трчати по бини'' и то не може да прође, чак се и дисквалификује онај ко се креће по бини или гестикулира.
    И још једна напомена: врло ретки су глумци који добро рецитују, јер они углавном ''глуме'' песму, а то није оно што се тражи у рецитовању.
    Е сад, надам се да ће теби успети!

Početnik
    Učlanjen
    25.12.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

JA TE RAZUMEM DRAGI MOJ GLUMCE!SADA IMAM 22 PA SAM MALO PRESTARA ZA TO TAKMICENJE,A RADO BIH SE POJAVILA.TAKMICILA SAM SE OD TRECEG OSNOVNE DO SREDINE SREDNJE SKOLE.POCELA SAM SA "PROLECEM'OD D.MAKSIMOVIC,"SIMONIDA"M.RAKIC,D.ERIC"PLACI VOLJENA ZEMLJO(TO JE BILO POPULARNO ZA VREME RATA 90-TIH),Z.PREVER "KAKO NASLIKATI PTICU"...PREPORUCUJEM TI DA AKO JE NISI ODABRAO OVE,OBAVEZNO UZMES NAREDNE GODINE "VERA PAVLADOLJSKA",M.BECKOVIC(RECITOVAO JU JE RANIJE JEDAN DECKO KOJI JE SADA GLUMAC)
    P.S.VOLELA BIH DA ZNAM KAKO SE ZOVES DA BIH NAVIJALA ZA TEBE,-MANIFESTACIJA "PESNICE NARODA MOG"SE ODRZAVA U MOM GRADU SVAKE GODINE,U UZICU.VERUJEM U TEBE!

Početnik
    Učlanjen
    20.06.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Ljudi, bio sam na takmicenju i prosao sam na Opstinskoj smotri recitatora, sad 18.03. idem u Suboticu na Zonsku smotru recitatora. Wish me LUCK!!!

Domaćin Nestasna Ameba (avatar)
    Učlanjen
    12.10.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    98

Podrazumevano

Naravno, SRECNO!!!

Učlanjen
    29.08.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    921

Podrazumevano

Како је прошло у Сечњу? Видела сам да у категорији средњошколаца има неко са том песмом. Јеси ли то ти?
    Била сам на јучерашњем делу такмичења...и не идем у Ваљево ове године...

Iskusan ancika (avatar)
    Učlanjen
    15.03.2004.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    20
    Reputaciona moć
    103

Podrazumevano

Ja se nadam da je glumac dobro prosao. Kod nas je na recitatorskim, ali ne radijskim, takmicenjima bilo slucajeva kada su pobedjivali "glumci" a ne recitatori, tako da mislim da bi ljudima ovamo trebalo pojasniti pravila ponasanja na takvim takmicenjima. Sad bih rado ucestvovala, ali sam mao stara za to- ako se za osobu koja ima 21,5 god. moze reci da je za nesto stara...

Nov član
    Učlanjen
    10.09.2008.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Recitatorsko takmičenje

Bila sam prosle godine na recitatorskom, ali sam stigla samo do zonskog!
    Posto idem i ove godine, da li mi moze neko preporuciti, tj postaviti neku lepu pesmu, najbolje prevod stranog pesnika...? Idem u osmi razred, i stvarno mi je tesko odluciti koja je preozbiljna za moje godiste...

Primećen član
    Učlanjen
    10.02.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    44

konsultuj se sa nastavnicom

Nov član
    Učlanjen
    10.09.2008.
    Reputaciona moć
    0

Da, konsultovala sam se, ali mi trebaju neke pesme, pa da odaberem jednu koju cu da recitujem...dosad sam pronasla samo jednu...

Nov član
    Učlanjen
    21.04.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

E, i meni treba pesma za recitatorsko...8. sam razred...Ako neko ima neq ideeju, neka pomogne !

Učlanjen
    29.08.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    921

А како да ти дам идеју када никад нисам чула твој глас, не знам твој темперамент, сензибилитет, не могу да претпоставим која би ти песма одговарала... Мислиш ли да свако може да рецитује сваку песму подједнако успешно???

Nov član
    Učlanjen
    21.04.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Ne, naravno da ne mislim...Ja samo trazhim pomoc u odabiru pesme za moj uzrast...A, posle bih videla koja mi najvishe pristaje...Ja sam vec neke nashla, pa cu odabrati neq od tih...

Nov član
    Učlanjen
    21.04.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Ne, naravno da ne mislim...Meni treba pomoc u odabiru pesme MOG UZRASTA, pa bih onda ja videla koja mi najvishe odgovara...Ja sam vec nashla neke pesme...

Nov član
    Učlanjen
    21.04.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Ne, naravno da ne mislim...Meni samo treba pomoc u odabiru pesme za MOJ UZRAST, pa cu ja onda videti da li mi odgovara, ili ne...Ja sam vec neke nashla...

Slične teme

1. Recitatorsko takmičenje
    Autor Glumac2006 u forumu Književnost
    Odgovora: 33
    Poslednja poruka: 15.02.2010., 16:07
  2. Takmicenje
    Autor Che_Anarki u forumu Fudbal
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 21.05.2006., 20:13

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor