ZA DR. (hitno je)

ledena_zena

Početnik
Poruka
9
vec deset dana nemogu da spavam. izvrsen je pregled krvi radi krvne grupe.dobila sam legitimaciju. tu pise, moje ime i:
KRVNA GRUPA A
RESUSFAKTOR Rh neg(CCDDEE)
ANTIKÖRPERSUCHTEST (ICT)POZITIV
ANTIKÖRPER-BESTÄTIGUNGSTEST POSITIV
moje pitanje je:zasto je zakljucano? zasto se to meni nista ne objasnjava? znam da imam multiple skleroze,,, dali to ima neke veze sa tom bolesti? MOLIM VAS ZA MALO OBJASNJENJA: unaprijed velika HVALA.
 
ledena_zena:
vec deset dana nemogu da spavam. izvrsen je pregled krvi radi krvne grupe.dobila sam legitimaciju. tu pise, moje ime i:
KRVNA GRUPA A
RESUSFAKTOR Rh neg(CCDDEE)
ANTIKÖRPERSUCHTEST (ICT)POZITIV
ANTIKÖRPER-BESTÄTIGUNGSTEST POSITIV
moje pitanje je:zasto je zakljucano? zasto se to meni nista ne objasnjava? znam da imam multiple skleroze,,, dali to ima neke veze sa tom bolesti? MOLIM VAS ZA MALO OBJASNJENJA: unaprijed velika HVALA.

Postovana,
ja se stvarno izvinjavam ali ja nista ne razumem sta Vi u stvari pitate, kakva objasnjenja ocekujete. Post Vam je krajnje konfuzan. Kakve veze ima Vase nespavanje sa krvnom grupom a ova sa izdavanjem legitimacije, a sve to sa multiplom sklerozom - imate li MS ili se samo plasite da biste je mogli imati? Sta je 'zakljucano' i sta Vam se ne govori?Takodje, slabo razumem Nemacki, kolko mogu u naznaci da naslutim ako se ne varam, radi se o nekakvim pozitivnim antitelima ali ne znam na sta? Da li se lecite od necega, da li pijete neke lekove i koje?
Dakle, budite specificniji, molim Vas, inace ne postoji nacin da Vam adekvatno odgovorim.
 
ma ja imam M.S vec tri godine (dijagnoza mi je data u bolnici) od kortizona sam dobila osteoporezu.. pa su prekinuta sva lijecena i ne dobivam NIKAKVE lijekove vec sedam mjeseci.prije kratkog vremena trebala sam imati op.od hemeorida. radi toga sam trebala izvrsiti dosta pregleda i doci na zakazan termin...tako da sam sve izvrsila ali nalaze od krvi nisam dobila samo...samo krvnu grupu. pitala sam zasto nemogu dobiti nalaze krvi ????? ta legitimacija je kodirana sa adresom i tel..od labora dostupna samo ljekaru jel je seroloski nalaz pozitivan.zato ne spavam jel se plasim. ako mozete mi reci... dali je to povezano sa mojom bolesti ili je nesto novo u pitanju?????
 
Verujte da nema predstavu o cemu se radi, predpostavljam da ne zivite u Srbiji, ili se varam? Ono sto znam a vezano je za zapadne zemlje - tacno je da ne mozete dobiti rezultate specijalistickih pregleda pa ni analiza krvi od laboratorije: oni sve salju lekaru opste prakse (ili bolje receno 'family practitioner' - u) a on onda dalje obavestava pacijenta....Toliko ako ste na Zapadu negde, to je normalna procedura. A sto se seroloskog nalaza tice, ne znam na sta je radjena serologija pa ne mogu da Vam pomognem ni tu, najbolje bi bilo da se obratite svom lekaru opste prakse i potrazite odgovore na sva pitanja koja Vam nisu jasna....
 
WithdrawnWater:
Verujte da nema predstavu o cemu se radi, predpostavljam da ne zivite u Srbiji, ili se varam? Ono sto znam a vezano je za zapadne zemlje - tacno je da ne mozete dobiti rezultate specijalistickih pregleda pa ni analiza krvi od laboratorije: oni sve salju lekaru opste prakse (ili bolje receno 'family practitioner' - u) a on onda dalje obavestava pacijenta....Toliko ako ste na Zapadu negde, to je normalna procedura. A sto se seroloskog nalaza tice, ne znam na sta je radjena serologija pa ne mogu da Vam pomognem ni tu, najbolje bi bilo da se obratite svom lekaru opste prakse i potrazite odgovore na sva pitanja koja Vam nisu jasna....

HVALA VAM.....obratiti zu se opste prakse ljekaru.
 

Back
Top