Muzika i ples na filmu

Da li gledate mjuzikle?

  • Mrzim mjuzikle

  • Volim mjuzikle

  • Uglavnom ne gledam, poneki mi se dopadne

  • Mjuzikl - šta je to?


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

gost 243178

Veoma poznat
Poruka
12.084
Tema za one koji vole mjuzikle - možemo da diskutujemo o muzici, kostimima, plesnim tačkama i slično; i tema za one koji mjuzikle ne podnose - da iskale svoj bes i gnušanje.

Dodatak: šta mislite - koje priče bi trebalo ispričati kroz muziku? Da li možete da zamislite čuvene i kultne filmove kao mjuzikle?
 
... ovo je super... kao Stoja :lol:... a All that jazz sam gledao tek nedavno... dobar film... inace vise od mjuzikala... gotivim filmove gde ima tek povremenog pevanja... li nekih muzickih sekvenci. Recimo svi filmovi brace Marx su takvi...

Slažem se - ne sviđa mi se kad moraju da pevaju po svaku cenu, pogotovo je problematično kada se radnja odvija kroz pesme.

Pre nego što pređem na Freda Astera i ekipu, da spomenem još nekoliko heroja moje mladosti:


I u ovom filmu su sve tačke savršene, ali stavljam ovu jer je smešna : )
 

To su sve secanja :)... secam se dodjem iz skole... bacim torbu... i na prvom ili vrte Abota i Kostela... ili na bolikiti( forumski odbol se setio toga) su pustali Bracu Marx... i Harpa koji veze po harfi :)

Everytime I see Harpo he evokes a childlike love and wonder out of me!
moebetta74 2 years ago 5

lol i love how he just goes into jazz!
dalekdude180 1 week ago

 
Ovu foru sa sing a long pevanjem na kraju filma je kasnije ukrao onaj Crash film... ne onaj tucaroski Crash... nego onaj koji je totalni rip off Magnolije i koji je kasnije nagradjen oskarom... a i onaj nas film Klopka je imao sing a long a la Magnolia... posle koga vise nisam pogledao nijedan domaci film...

 
Michael Cimino je bio mag da napravi scenu sa muzikom & igranjem -


... secam se nekog intervjua na YT... gde Cimino prica kako je bio na spskoj svadbi negde kada se pripremao i istrazivao za Deer hunter-a.

* * *

yo Honduras... ja sam odlutao od teme... ako ti smeta sto kacim ovakve klipove ti reci :)...
 
yo Honduras... ja sam odlutao od teme... ako ti smeta sto kacim ovakve klipove ti reci :)...

Naprotiv, baš je super.
Jeste da imamo temu 'najbolja muzika' ali to je samo o muzici, a meni je zanimljivo da pričamo o muzici i korišćenju plesa, pesama itd. u filmovima, uopšte ne mora da bude samo mjuzikl, oni su ionako - čast izuzecima - često strašno kičasti... Dakle, samo nastavi!
 
Naprotiv, baš je super.
Jeste da imamo temu 'najbolja muzika' ali to je samo o muzici, a meni je zanimljivo da pričamo o muzici i korišćenju plesa, pesama itd. u filmovima, uopšte ne mora da bude samo mjuzikl, oni su ionako - čast izuzecima - često strašno kičasti... Dakle, samo nastavi!

e kul... evo onda jos jedne scene iz Ciminovog infms Heaven's Gate -

 
Poslednja izmena:

slusao sam i kopolu na dvd... directors comment... kaze da je verno stavio na ekran kako izgledaju italijanska vencanja... ali nisam skapirao... mislio sam da su na njima bogate trpeze... a tamo objasnjava da se u stvari na vencanju jedu i sendvici pa se i vidi u jednom trenutku kako se Poli(onaj sto je izdao don Vita)... dobacuje sendvicima sa nekim ...
 
Ovu scenu obožavam, to sam vrtela milion puta :)
(a gđa Korleone je ista moja učiteljica iz osnovne, samo me moja bila ljuta i brkata : ) )

Pa da, a 'jagode u grlu' momenat je kada Frankie Pentangeli traži da mu sviraju tarantelu, a muzičari ne shvataju šta priča (Wha'? Wha'? I can't believe, out of thirty professional musicians, there isn't one Italian in, in the group here. Come, let's have a tarantella. Come on --) ... ista priča i sa sendvičima : A kid comes up to me in a white jacket, gives me a Ritz cracker, and uh, chopped liver, he says Canapés. I say uh, uh, can o' peas my ass, that's a Ritz cracker and chopped liver!

... he,he pa sad bas slusam ovaj klip saTarantelom -


... na trecoj strani je moj komentar od pre dinu dana... kada sam parafrazirao Frenkija Pet Andjela... ali sam pobrkao rodove i predloge pa je ispalo nekoherentno... to je ovaj pod laudanum81... da bi neki lik iznad bas citirao ovo sto si ti napisala... i dobio najvise reputacija za to... damn it... to je bio moj trenutak da shajnujem... :lol:

... a ovo o sendvicima... to kopola prica na dvd-iju... dvd ide sa tri audia... tipa jedan je obican 5.1 zvuk... onda neki dts, tako nesto... gde je sve enhansd... kao u bioskopu... i treci je njegov komentar... koji sam slusao preko celog filma, gde prica kako su hteli da ga otpust glavonje u studiju sve dok nisu videle scenu Solocovog ubistva... a i prica o tim sendvicima na italijanskim vencanjima... sto je mene malo zabezeknulo... ipak je mafijasko vencanje, raskos... ali on je bas ubacio kako je na vencanjima njegove rodbine itd.
 

En Margaret je ovde ista jedna devojcica koja je dosla u moju osnovnu skolu tipa kada sam bio 5 razred... bila izbeglaja iz hrvatske... i secam se da je govorila kemijska umesto hemijska... imao sam crush on her... a i to me je uvek intrigiralo... zasto kemijska sa k... gde je tu logika :lol:
 
Da, i meni je čudno da su samo sendviči, samo se sećam te Frenkijeve priče, iako nisam shvatila da je to ceo meni... ali nema veze, vidi koliko je ljudi na svadbi, ja bih se svejedno umuvala u kuhinju i iskamčila neke špagete sa ćuftama : )

evo pustio sam opet dvd Kuma u pozadini sa Kopolinim glasom... pa cu editovati kada dodje do sendvica :lol:... sada prica da je ubacio onakav uvod... sa Bonaserom... da je originalno trebalo da bude odma rez na vencanje... ali mu je prijatelj rekao da je imao paurful uvod kada je pisao scenario za Patona... pa je ovde uradio isto sa andertejkerom...

edit.tako su izgledala vencanja u njegovoj porodici... zvali su ih football weddings... jedina hrana su bili sendvici umotani u papir... na papiru bi pisalo da li je sendvic sa prshutom ili gabridzoli ( what eva' the fu*ck je to sto spominju i sopranosima non stop) i gosti bi rekli kakav sendvic zele... i onda bi se gosti dobacivali sendvicima... tako je i nastao izraz football ( americki fudbal se igra rukama prim.aut.)...

za one koji zele da dalje studiraju temu :lol:... imaju i linkovi na netu -

http://www.italiangenealogy.com/forum/topic12304.html
 
Poslednja izmena:

Back
Top