Muzika i ples na filmu

Da li gledate mjuzikle?

  • Mrzim mjuzikle

  • Volim mjuzikle

  • Uglavnom ne gledam, poneki mi se dopadne

  • Mjuzikl - šta je to?


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
A, pa ne moze tursko/balkanski projekat bez Ceze, on je i lep, i talentovan, i opak
Slusaj kako recituje, dusu dalo za epsku poeziju
)

Ja pokusavam da ga razumem pa rekoh ovaj je toliko brz da mi srpski zvuci kao turski :lol:
Jeste lep, malo ljakse ali sredicemo ga. Moze, svidja mi se!
ceza21.jpg
ceza22.jpg


Ako mjuzikl naidje na dobar prijem kod publike mozda bude i nastavak sa Nemcima, balkansko/tursko/nemacki projekat :zurka:
 
uuu Trkululja, mogu da zamislim kako je pustio glas preko brda i dolina, ali njega vise zamisljam kao nekog svestenika, malo mi je sitan za Banovic Strahinju.
Kapiram da smo sad mjuzikl prosirili za jos 500godina do Boja na Kosovu :D onda bi nam trebalo i devet Jugovica :lol: vidis to ne bi bilo lose sa nasom knjizevnoscu imali bi bogatu i dinamicnu radnju, zivopisne likove, zaplete, rasplete...

Za temu, Tirsen :heart: samo zbog njegove muzike sam gledala Goodbye Lenin koji inace nije los film


Morala sam da izmenim poruku jer sam nasla jos bolji remiks ;)
 
Poslednja izmena:
"Pontus Lidberg posljednjih je godina često spominjano ime u kontekstu plesnih filmova, a njegov je najpopularniji film The Rain (Kiša) dovoljno izniman da može konkurirati i u kategoriji kratkog filma uopće. Lidberg, švedski koreograf i filmaš, snimio je nekoliko plesnih filmova, a s Kišom (2006) je postigao najveći uspjeh.

U 28 minuta Lidberg oslikava poetiku privlačnosti, žudnje, povezanosti i sudbine, paralelnom montažom suprotstavljajući tri para. Iznimnost je filma u izboru lokacija, scenografija u kojoj stalno kiši, bilo da se akteri nalaze na ulici, na livadi, u kafiću ili vlastitoj sobi. Kiša kao simbol sudbine, ali i plodnosti i spolnosti, poplavljuje svaku scenu, ispire svaku suzu, natapa svu odjeću. Čak i filmska grafika biva zamrljana kapima, pa brzo izblijedi. Sekvence su oblikovane tako da ne znamo je li riječ o snovima, želji ili realnosti.

Najprije se kratkim kadrovima upoznajemo s prva četiri lika, odnosno dva para. Slijedi scena u kafiću i razlaz jednoga od parova. On velikih ruku, visokih izbačaja nogu, širok i siguran napušta nju, koja pak nesigurno zastajkuje i pada dok se Ne me quitte pas iz glazbe u pozadini koja odzvanja u kafiću prelijeva u Perhaps, Perhaps, Perhaps. U priču ulazi drugi, naočit muškarac lutajući ulicama s aktovkom u ruci. Redatelj njihov susret realizira vještom montažom dok na potpuno različitim mjestima sinhronizirano izvode potpuno jednaku koreografiju na glavnu glazbenu temu filma (Hugo Therkelson). Najprije su u kadru sami, da bi kasnije upadali jedan drugome u kadar samo kao ruke koje su tu, ali ih zapravo nema. Drugi, odnosno treći par dva su muškarca, njihov je ples potpuno nova energija kojom se redatelj poigrava mijenjajući glazbene podloge. Novi, četvrti par mladih i zbunjenih ljubavnika uvodi tek pri samome kraju.

Svaku od tih energija redatelj izoštrava kadriranjem detalja: stisak ruke, podrške pri podizanju, mjesta kontakta u duetu, čija je priroda kod svakog para drugačija. Kako se približava kraj, kadrovi su sve bliži i gušći, ritam sve brži, i tako do konačnog, pravog susreta glavnih likova koji je, naravno, onaj fatalni, na prvi pogled. Kiša je izrazito senzualan film, finog osjećaja za dinamiku i detalj, originalna i dirljiva plesno-filmska priča."





:zaljubljena: :zaljubljena: :zaljubljena:
 
Da krenem od Trkulje, ne svidja mi se ova etno Anestezija, ne zvuci kao anestezija nego kao koktel narkotika :lol:
Kapiram poentu. Steta sto je vise cenjen u Holandiji nego kod nas ali to je staro srpsko prokletstvo.

Nije losa ideja, stvarno je interesantna. Ako bi se izbacio deo sa Kosovom ne bi morala da bude tuzna, pa serija i predstava 'Allo, 'Allo bi trebalo da predstavlja neku ratnu pricu a ipak je komedija ;) U ovo bi moglo da se ubaci i malo Monti Pajton humora.
Moze da se kombinuje dzez i humor, kad bi se to uradilo kako treba bilo bi fantasticno.
Maljokovic je super i to bi bila prilika da se umetnici ohrabre da stvaraju muziku koju vole.

Znam ovo, film nam je bio za domaci iz engl. Pokojni Hit bese ubavo i talentovano momce :(


@ Forma_Ideale divno je:heart: hvala, gde mogu naci nastavak? :)
 

Back
Top