Muzika i ples na filmu

Da li gledate mjuzikle?

  • Mrzim mjuzikle

  • Volim mjuzikle

  • Uglavnom ne gledam, poneki mi se dopadne

  • Mjuzikl - šta je to?


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

60's women were HOT
Nikon05 1 month ago 8

... o ovome ja pricam... zene iz 60' i dan danas bi mogle da prodju opusteno na ulici... a samo dve decenije kasnije totalni downfall... :lol:... zenu iz 80' bi odma prepoznao na ulici... i ne b bila ni malo privlacna... cak i ako je prirodno lepa...
 
Poslednja izmena:
evo pustio sam opet dvd Kuma u pozadini sa Kopolinim glasom... pa cu editovati kada dodje do sendvica :lol:... sada prica da je ubacio onakav uvod... sa Bonaserom... da je originalno trebalo da bude odma rez na vencanje... ali mu je prijatelj rekao da je imao paurful uvod kada je pisao scenario za Patona... pa je ovde uradio isto sa andertejkerom...

edit.tako su izgledala vencanja u njegovoj porodici... zvali su ih football weddings... jedina hrana su bili sendvici umotani u papir... na papiru bi pisalo da li je sendvic sa prshutom ili gabridzoli ( what eva' the fu*ck je to sto spominju i sopranosima non stop) i gosti bi rekli kakav sendvic zele... i onda bi se gosti dobacivali sendvicima... tako je i nastao izraz football ( americki fudbal se igra rukama prim.aut.)...

za one koji zele da dalje studiraju temu :lol:... imaju i linkovi na netu -

http://www.italiangenealogy.com/forum/topic12304.html

Zanimljivo. A šta misliš, kako bi još moglo da se piše 'gabridzoli' - probala sam nekoliko varijanti na google, i ništa.
 
Zanimljivo. A šta misliš, kako bi još moglo da se piše 'gabridzoli' - probala sam nekoliko varijanti na google, i ništa.

hehe, ... pa ima na onom linku pobrojano nesto - he "football" term came about as when the sandwiches were distributed they would just put trays full of packaged rolls filled with Italian and American coldcuts (ham, prosciutto, salami, capacollo, sausages mortadella,cheeses of all types.

... mozda je to :)...
 
hehe, ... pa ima na onom linku pobrojano nesto - he "football" term came about as when the sandwiches were distributed they would just put trays full of packaged rolls filled with Italian and American coldcuts (ham, prosciutto, salami, capacollo, sausages mortadella,cheeses of all types.

... mozda je to :)...

anteprima_capocollo_0494.aspx

Capocollo di Calabria :) mmmmmmmmmmmmm
 
Mjuzikli...odgledala sam mozda pet, sest i mogu da kazem da ljudi tamo mnogo pevaju, ali preterano. Kosa mi je jedan od omiljenih filmova generalno pa i tamo me malo smorise. U sustini me nervira sto nikad ne znam kad ce neko da pocne da peva iz cista mira i sto sporedni likovi imaju neke muzicke segmente. Recimo u Brilijantinu ona mala frizerkica :confused: zasto?

Moj omiljeni pomalo feministicki cell block tango :heart: '' we broke up because of our artistic differences. He saw himself as alive and I saw him dead'' :lol:


Mislim da je u uvodnom postu pitanje bilo i sta bi voleli da vidimo kao mjuzikl?
Postoji serija Poslednji gospodari Balkana, francuska, mislim da je u originalu Le dernier seigneur de...kako vec nesto, nebitno. Obuhvata period oko kraja XIX veka. Zanimljiva, dramaticna, strastvena, puna kolorita ovdasnjih obicaja, bas Balkan u pravom smislu.
Mozda bi tako nesto bilo dobro uraditi u formi mjuzikla, sa gomilom izvornih pesama za koje se ni ne zna tacno poreklo i sa kompozicijama iz tog perioda plus nesto novo ali dobro ukomponovano.
Mislim onako isprepletano sa svim religijama i narodima koji ovde zive i da se zacini jednom dobrom ljubavnom pricom :D
Zadrzavam autorska prava, cisto da napomenem ;)
 
Poslednja izmena:
Mjuzikli...odgledala sam mozda pet, sest i mogu da kazem da ljudi tamo mnogo pevaju, ali preterano. Kosa mi je jedan od omiljenih filmova generalno pa i tamo me malo smorise. U sustini me nervira sto nikad ne znam kad ce neko da pocne da peva iz cista mira i sto sporedni likovi imaju neke muzicke segmente. Recimo u Brilijantinu ona mala frizerkica :confused: zasto?

Ne sećam se ko je frizerka u filmu, nije valjda Betty Rizzo (Stockard Channing), večita 'posrnula žena'? Ona mi je omiljeni lik u filmu : )
Ovo?

A ovi Poslednji gospodari Balkana sa izvornim pesmama zvuče fantastično. (Mala šala: kad bi Bregović pročitao tvoj post, sigurno bi odmah hteo da kupi prava: )
 
Nije ona, ne mogu da nadjem na YT, hajmo ovako...
grease03.jpg
Ona sto ima crvenu kesu na glavi. To je scena kad se razidju, ona ostane sama i krene prica kako je losa frizerka, napustila skolu...tra la la...
I meni je Beti super, jedini zenski lik koji nije njanjav.

Potpuno sam zaboravila na Mambo kings. Gledala sam ga jos u srednjoj, tad mi nije bio nesto zanimljiv a u tom periodu za moj pojam latino zavodnik je bio Riki Martin :lol:
Evo da uporedimo Armana i Antonija ;)
 
60's women were HOT
Nikon05 1 month ago 8

... o ovome ja pricam... zene iz 60' i dan danas bi mogle da prodju opusteno na ulici... a samo dve decenije kasnije totalni downfall... :lol:... zenu iz 80' bi odma prepoznao na ulici... i ne b bila ni malo privlacna... cak i ako je prirodno lepa...

Sto je super ova scena i pesma mi se svidja, ova zena je mnogo lepa!

Uporedjujes dve krajnosti.
Jesu zene bile lepe sezdesetih, ali to je bila takva dekada, moda je bila takva da istice zenske atribute, tanak strukic, okrigla guza, istaknute gridi, sredjena kosa...ocigledno volis umiljate i pitome zenice.
 
Antonio pobeđuje, definitivno. Ali on pobeđuje u bilo kojoj kombinaciji, ne samo plesnoj - stvarno je šarmantan.

Mislim da bi trebalo promeniti naziv teme na Muzika i ples - šteta da je da ne stavljamo i plesačke numere.

Hihi

U pravu si! Mada ja bih onda ubacila i umetnicko klizanje koje obozavam :mrgreen: moze Muzika i ples na filmu
Dobri su, ali pola klipa ne znam da li da se smejem ili mi je ok :lol:
 
Kenet Brana je za mjuzikl je odabrao sve neke njuske koje ja ne volim pa ga necu gledati.
Malo skrecem s toka teme ali sta da radim kad Dirty dancing:Havana nights obiluje latino ritmovima :) , potpuno drugaciji koncept od prvog dela i prilicno promasen ali Dijego Luna malo vadi stvar

 
Pa lepa scena, nesto mi je lik poznat ili lici na nekog mozda Ajronsa...jao setila sam se da sam gledala film. Simpatican je za razliku od novijih sa istom tematikom, iako sam gore ubacila Havana nights svesna sam kakva je to shiterica od filmova.
Najgori u toj kategoriji mi je onaj sa Vanesom Vilijam i likom koji se zove Chayanne, ne znam kako se to izgovara, patetika bez granica.

Nekad su mjuzikli izbacivali hitove :(
 
Velvet Goldmine
Ewan McGregor i Jonathan Rhys Meyers kao Igi Pop i Dejvid Bouvi. Niko nije kao Igi, ali su mnogo dobro su 'skinuli' (u stvari i doslovno) Igija - ovo kad Kurt Vajld skine pantalone pa padne je identično sa jednim Igijevim nastupom.
 

Back
Top